Skoči na vsebino

Moto revije in slovenski pisci ... Mnenje o njih.


YZFgeorge

Priporočene objave

Hotel je samo napisati da pač oni vse to,tudi take malo bolj čudne stvari napišejo.V Motoristu verjetno tega ne bi napisali.

mislim, da si v tej izjavi malo falil. če bi pozorno bral motoristove teste bi videl, da pišejo tudi če kaj na motorju ni OK ali če je kaj slabo ali nepraktično. ampak kot že piše nekje so danes motorji tako dodelani, da slabih motorjev ni več na tržišču. edina razlika je v ceni, malo denarja malo muzike, ampak takih slabih, ki bi se kvarli nonstop ali pa da bi odpadali deli (khm to edino H-D rad dela :devil: ) praktično ni, če ni vmes človeški faktor. torej če serviserji ne pozabijo kaj naredit ali če uporabnik naredi kaj kar ni predvideno (npr. ubriše po tleh).

sam se z tem ukvarjam od leta 98 pa doslej nisem imel niti enega testnega motorja, ki bi se mu kaj pokvarilo, odpadlo ali bi lahko rekel da je totalno za en drek. A naj grem sam nekaj pokvarit, da ne bodo ljudje pol rekli da samo hvalim motorje. Skoraj vedno opaziš kakšne stvari, ki bi lahko bile boljše ampak skoraj vedno je to tudi povezano z denarjem oz ceno motorja in "napake" napišeš šele ko se ti zdi da je nekaj slabo tudi za ta cenovni razred motorja, mene naprimer skoraj vedno motijo zavore na čoperjih, ki so v veliki večini preslabe tudi za takšne motorje pa čeprav so namenjeni umirjeni vožnji.

pri motorju za 1 do 1,5 mio pa ne moreš pričakovati ohlins vzmetenja, SS zavore,...itd. mislim da bi vsi slovenski novinarji napisali če bi bile kakšne okvare ali napake na motorjih, ampak saj jaz ne vem da bi se komu pojavljale.

da ne bo pomote, članki v motopulsu, motorradu in podobnih so dobri, ampak mislim, da tudi pri nas nič ne skrivamo, kot nekateri pogosto govorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da si v tej izjavi malo falil. če bi pozorno bral motoristove teste bi videl, da pišejo tudi če kaj na motorju ni OK ali ....

˝Verjetno˝ sem napisal zaradi morebitne zamere uvoznika!!Če bi recimo v Motoristu napisali da je novi Yamahi R1 odpadla aramtura,bi se znale začeti kuhat kakšne zamere...sej nekaj podobnega je nekdo že napisal pred mano ko Gustinčiču nisohoteli eno leto dati več nič na test... Pervy midva sva dokaj enakega mnenja in če bi pozorno prebral moj post bi tudi opazil da ravno tako mislim da slabih motorjev ni oz. tudi če se med testom zgodi kaj zelo nenavadnega je po moje bolj kriv človeški faktor kot pa kaj drugega.

PS:Motorista kupujem odkar je na tržišču in jih ne kritiziram kar tako ,ampak se vseeno veselim vsake nove številke.Včasih majo pa bose pa če ti je to všeč ali pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da.

moto katalogi ki še izidejo že popravljajo opise in pri ducatijih vpisujejo minus odpadajoča armatura.

Da ne bom čisto off-topic: novi motopuls je res dober, ne bojijo se (argumentirano) skritizirati motorja (npr. suzuki sv1000), izdali pa bodo tudi svoj katalog.

So ga že!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

˝Verjetno˝ sem napisal zaradi morebitne zamere uvoznika!!Če bi recimo v Motoristu napisali da je novi Yamahi R1 odpadla aramtura,bi se znale začeti kuhat kakšne zamere...kar tako ,ampak se vseeno veselim vsake nove številke.Včasih majo pa bose pa če ti je to všeč ali pa ne.

saj se razumema, ampak mislim, da bi vseeno napisali neglede na morebitno zamero, če bi to bil pogost pojav oz konstrukcijska napaka in ne samo malomarnost tistega, ki je skupaj šraufal. kaj več pa na kaki pijači in ne tu .)

ceco: ja za nekatere uvoznike je slo tržišče že očitno odpisano, zgleda računajo da se bojo motorji itak sami prodajali pa še evropejci bodo celi mastni sem hodli ker bo cenejše. K.... pa taki odnos do domače publike to je vse kar lahko rečem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To jasno po strokovnem pregledu!Ker lahko motor ni bil izpraven in ustrezno pregledan še preden je prišel njim v roke itd..

Malo verjetno. Zagotovo vem za eno italijansko firmo in predvidevam, da tako delajo tudi drugi; da vsak motor preden ga dajo novinarjem v roke, temeljito pregledajo in preizkusi ga tudi tovarniški testni voznik. Zato v primeru, da se na testnem motorju kaj pokvari, lahko podobne težave celo v večji meri pričakujejo tudi kupci tega motorja. Razen, če ni v tem času tovarna že reagirala in napako odpravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pismo g.Črnologar-ju

Spoštovani gospod urednik.

Sem že več let vaš naročnik,dlje kot pa član internetne strani MOTOSVET.Danes sem prejel vašo revijo za mesec februar in kot običajno najprej prebral vaš uvodnik.Ne bom rekel,da sem bil zgrožen,saj to ni prava beseda,pač pa od tega trenutka dalje sveto prepričan,da vam je nekdo krepko stopil na žulj.

Ne mislim razglabljati o kvaliteti vaše revije,sploh ne in nanjo tudi razen malenkostnih napak in pomanjkljivosti nimam pripomb.Pač se zavedam,da je treba ugoditi prevelikemu številu okusov in želja in v upoštevanju tega ponuditi in izdelati , seveda z razpoložljivimi finančnimi sredstvi, čim bolj berljivo in strokovno mesečno revijo.Vedno sem cenil vašo objektivnost in toleriral vaše......samo vaše.....mnenje,ki ste ga podajali v uvodniku,ne glede na to,če sem se z njim strinjal.

Samo TO,kar ste objavili v tej številki,pa je izven nivoja vsaj dobrega okusa.Naj vam bo jasno,da se nikoli in nikdar nisem skrival v majhni sobici,za ekranom pod nekim izmišljenim imenom.....nasprotno,vsi moji podatki so javni in znani vsem,ki si jih želijo ogledati.Zato vam tudi na koncu pisanja pošiljam kompletni naslov,da se ne boste počutili ponovno napaden.

Hudo me moti vaš pogled na internetno motoristično stanje na Slovenskem prostoru.Žal.....neglede na to,kako si želite,da MOTOSVET nebi obstajal,je dejstvo,da je to DEFINITIVNO vodilna in največja slovenska motoristična stran.Pa ne mislim sedaj gledati po tem,koliko objav je napisanih nanjo vsak dan,pač pa na število članov.Ne glede na to,da si želite odstop oglaševalcev s te strani,vam vsakodnevno število ogledov poda pravilno računico oglaševalcev,ki so se pač odločili za vsakodnevni ogled svojih strani .Žal je v življenju in poslu tako,da z mesečni izdajo 7000 izvodov ne nudite tolikšnega %možnosti.

Hudo me moti vaša diskvalifikacija motorističnega društva MAKSI.......katerega član sem tudi jaz......,ki se že od vsega začetka bori in preskakuje polena,ki se mu mečejo pod noge.Nikoli mi ne bo jasno zakaj.Sicer pa,če me spomin ne vara,ste zelo negativno ocenili tudi njegov nastanek.Če se ne motim,niste nikoli niti z besedo omenili nobene akcije,katere pobudnik je bil MAKSI.Pa jih ni bilo malo.....in verjemite........ta MIŠ jih bo organiziral tudi v letu2004.

S spoštovanjem!

ALEŠ..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAPIHNJEN BALON

Sem se mislil malo bolj podrobno razpisati o slovenskih internetnih straneh(tudi zakulisju),ki pokrivajo motociklizem,pa sem se premislil.Iz preprostega razloga in zaključka:manjše kot so,bolj kvalitetne so,saj se veliki na veliko raz... in kritizirajo vse povprek,da so jih že siti:tako slovenski uvozniki opreme in motociklov,s svojimi izjavami,kot tudi ostali.O strokovni usposobljenosti posameznikov pa govori le podatek: skrivanje za psevdonimi je že nacionalen šport.Pa naj kdo javno vrže rokavico,če ima pogum... Anonimno sedeti za ekranom v majhni sobici in pljuvati po vsem je lahko,še preveč.Raje se ozrite za tujimi www moto stranmi(saj nas tiskane medije vedno primerjate s tujino) in poglejte kakšne dejansko delate sami.

Zelo se mi je dopadla izjava g.Gustinčiča, ki je naletel na podoben odziv:"Gledam svoje startne liste pa nikogar ne vidim ne pred mano,ne za mano,torej??" In točno tako je,dvoletni spomladanski motoristi imajo največ za povedati.To je samo eden od razlogov zakaj vsi profesionalni mediji,ki imajo svoje internetne strani nimajo forumov ali pa vsaj ne v taki obliki.Pa pustimo to,škoda besed...

Pred časom je bilo veliko govora o motorističnem društvu MAKSI,ki naj bi v Sloveniji na področju motociklizma gore premikal in postal nekakšna krovna organizacija.Kako že gre pregovor:"tresla se je gora,rodila se je miš?" Močno upam,da ne bo samo pri tem ostalo.Že tako imamo preveč različnih moto zvez v Sloveniji in še ena neaktivna ne bo prinesla pomladi.

Še nekaj je zelo zanimivo.Zadnje čase se nekateri zelo radi obdajajo z naslovi kot so:vodilna stran ..., najbolj strokovni..., največji... in podobno.Skoraj tako kot bi kupovali pralni prašek: "Veste , naš vas zagotovo pouči in prepriča,konkurenti pa delajo še dolgo v noč..." Ne morem verjeti.Sicer pa to smatram kot neki nov marketing prijem.Vprašanje pa se postavlja ali so slovenski oglaševalci res naivni kot si jih nekateri predstavljajo in verjamejo obljubam ali pa raje zaupajo preizkušenim metodam,ki kažejo rezultate.Osebno menim, da prekleto dobro poznajo situacijo in za špekuliranje je bolj malo maneverskega prostora.Sicer pa, poizkusiti še ni greh...

Do...........................

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

Pa srečno vožnjo

B..................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha, Klimbra, kaj se razburjaš. :o

To je pač njegovo mnenje o nas.

In objavil ga je tam, kjer ga je lahko, v svoji reviji.

Saj imamo tudi mi mnenje o njem in njegovi reviji.

Objavljamo ga pa tukaj.

Torej 1 : 1.

Po moje ni potreb po protestnem pismu, čeprav, do njega imaš pravico in si jo tudi izkoristil.

S tistim obupanim krikom v obliki uvodnika ne bo povečal števila oglaševalcev, kar je verjetno njegov glavni cilj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm.....ce upostevamo rek: "izjeme potrjujeo pravilo" ..je vse napisano

vec ali manj resnicno in ni dvakrat za rect, da se z njim ne strinja marsikateri novinar ali urednik......

ob vsem pluvanju po njegovi reviji si je pac koncno privoscil tiste, ki so imeli toooliko za povedat ceznenj.....

fantje ne jokat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha, Klimbra, kaj se razburjaš. :o

To je pač njegovo mnenje o nas.

Pismo, Bojan je pač povedal svoje mnenje. Saj ima pravico, kajneda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob vsem pluvanju po njegovi reviji si je pac koncno privoscil tiste, ki so imeli toooliko za povedat ceznenj.....

fantje ne jokat.....

AUUUUU BOLI!!!!!! :devil: hja v določenih pogledih se tudi jaz strinjam z njim ker so utemeljene kritike že zdavnaj prekrila "šank" modrovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrivanje za psevdonimi je že nacionalen šport....,

Kako skrivanje? Moje pravo ime je tudi Tadej. Imam svojo sliko v avatarju in v profilu, torej se ne skrivam.

Za podatke o puncah oz. ritkah na slikah me lahko kontaktirate na PM :naughty:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pa naj kdo reče, da sedaj nimam opravičila zakaj ne bom nikoli več kupil motorista, oz. česarkoli, kar bo izdajal Črnologar. Raje se vsake kvatre hrvaško, italijansko in celo švabsko matram.

Še več, sedaj imam pa res zeleno luč za pluvat čez to prazno, nizkotno in brezbarvno revijo.

:SS :SS :SS

Še edini dobri članki so bili plod naših motosvetovcev! :yea2: :yea2:

Mig se bo pa še pokazal kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, Bojan je pač povedal svoje mnenje. Saj ima pravico, kajneda?

Basolutno! Podal je svoje in s tem stališče svoje revije.

Jaz osebno mu pa poleg tega, da sem se že prej odpovedal njegovi reviji, ker pač nisem več našel zase zanimivih člankov, najbolj zamerim, da gre pljuvati čez zveze in društva, ki se pač ne/trudijo za svoje cilje za svoj denar, svoj znoj in svoj čas.

Nič jim ni pomagal, nikjer se ni udeležil, ničesar ni spodbujal. Pljuvanje mu pa lavfa. Po tistih, ki mu niso nikoli žalega storili ...:hmm: :hmm: Mislim da ima težave, pa ne samo želodčne... Verjetno je padel iz svojega previsoko postavljenega piedestala :hmm: v stilu Ježkove opice...

Žal, ne morem mu reči, da želim, da se izvleče iz krize, ker je slovenska moto revija. Nasprotno, želim, da ta revija čimprej crkne in polno zaživi nova, ki mi bo všeč in jo bom rad bral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novega motorist še nisem dobil v roke...je pa po prepisanem uvodniku po moje narejena krivica motorističnim spletnim stranem(kot da jih je toliko)...ker z neargumentiranimi zadevami se ne pride daleč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič jim ni pomagal, nikjer se ni udeležil, ničesar ni spodbujal

kok si ziher v to izjavo? :hmm:

je pa po prepisanem uvodniku po moje narejena krivica motorističnim spletnim stranem(kot da jih je toliko)...ker z neargumentiranimi zadevami se ne pride daleč.

a dej dej....tu ste mu popljuvali revijo vsak mesec spšroti takoj ko je izsla...če ni blo tekstovnih napak, so bile napake prevajalca, ...ko je to spravil v red pa fotke niso ble dobre......

dejte mir, kupujte in berite revije in spletne stran in se vozite z mopedi.......

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da je za 800,00 sit še kar dobra revija.Če pogledam MOTOSI je veliko (preveč) reklam, ki jih moramo še sami plačevati. Drugače je pa v vsaki reviji nekaj za prečitati. Po mojem je Motorist za ta denar kar dobra revija.Zdaj bom lahko celo izbiral. Bognedaj, da ne bi crknila revija, naj bo še raje kakšna več. Lp :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dej dej....tu ste mu popljuvali revijo vsak mesec spšroti takoj ko je izsla...če ni blo tekstovnih napak, so bile napake prevajalca, ...ko je to spravil v red pa fotke niso ble dobre......

dejte mir, kupujte in berite revije in spletne stran in se vozite z mopedi.......

se cist strinjam s tabo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Mislim, da je v tem članku kanček resnice. Saj je to namenjeno nam-vam uporabnikom teh strani. Po eni strani dam prav temu članku, po drugi se pa sprašujem ali novinarji NE prenesejo takšno vrsto kritike :?

Presodite sami :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je kar dolgo zdržal, preden se je oglasil glede "strokovnih" kritik revije (tudi v tej temi).

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa že mislil, da bi si motosvet pa motorist mal bolj povezala pa ne bo nič iz tega, kakor kaže :cry:

Dam pa Bojanu prav, sej je bil dežurni krivec, pa črna ovca na Motosvetu. Men bi tut prekipel. Pa februarski izvod je prov v redu.

Ko je en izjavu, da zaradi tega uvodnika ne bo več kupoval revije :BUA:

Zob za zob, oko za oko.

Škoda, ker s takim odnosom se ne pride nikamor.

Ja, prov najedajo mi take stvari

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!