Skoči na vsebino

Moto revije in slovenski pisci ... Mnenje o njih.


YZFgeorge

Priporočene objave

Tudi jaz sem prej vrsto let kupoval Motorrad, Biker, Motorrad magazin, Tuttomoto, Biker in Osterich,... , Potem prešaltal na Motorista, občasno kakšno revijo čez mejo kupil; zdaj pač vsake dva meseca kupim MotoSI. Če Gustinčiča primerjam zdaj in pred leti (še v Avtomagazinu), se je malo unesel, nima več tistih ozkošpotno gledanih meril. Ko je testiral HD Electra glide, je vedno bentil, da je...pač kar piše v temi o HD na motosvetu, pri Drifterju je pa že gledal z malo drugačnimi očmi... Leta naredijo svoje.

A nimajo Hrvati prevedenega Motorrada? Mi je hrvaščina še vedno malo bolj razumljiva, kot nemški jezik, čeprav se učimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem prej vrsto let kupoval Motorrad, Biker, Motorrad magazin, Tuttomoto, Biker in Osterich,... , Potem prešaltal na Motorista, občasno kakšno revijo čez mejo kupil; zdaj pač vsake dva meseca kupim MotoSI. Če Gustinčiča primerjam zdaj in pred leti (še v Avtomagazinu), se je malo unesel, nima več tistih ozkošpotno gledanih meril. Ko je testiral HD Electra glide, je vedno bentil, da je...pač kar piše v temi o HD na motosvetu, pri Drifterju je pa že gledal z malo drugačnimi očmi... Leta naredijo svoje.

Kot da bi to jaz napisal :worship: .

Dodam še samo. Preden je revija Motorist izšla, sem na Grobniku govoril s Črnologarjem o njegovi ideji. Bila mi je takoj všeč, saj prave samo motoristične revije v SLO ni bilo. Sem postal tudi naročnik. Enako pri MotoSI. Takoj postal redni naročnik. Obe reviji rad prebiram. Tehničnih podatkov se nisem nikoli učil na pamet, vedno nisem zadovoljen s temami in izborom prispodob (...npr. "trga gate" :cry: ), ampak v povprečju sta mi obe reviji vredne svojega denarja ...in vreme prolazi.

Ne pričakujem pa od revije, da bo ocenjevala kvaliteto motorjev na osnovi negativnih izkušenj posameznih lastnikov. Če motorja ne paziš, ga hladnega nabijaš v ture, krvoločno nabijaš gas, pregrevaš komponente in potem nakladaš kako sranje si kupil :whistle: in še pričakuješ, da te bo revija podprla,... to ne gre.

Objave in pozivi, da se morajo motorji vrniti na servise, da kaj zamenjajo pa sem že zasledil. Je tudi poučno.

Tudi vztrajnostni testi so težje izvedljivi, saj potrebujejo čas. Pa LP vsem v želji, da boste vsaj z večino člankov zadovoljni in iskali dobre strani - predvsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimajo Hrvati prevedenega Motorrada? Mi je hrvaščina še vedno malo bolj razumljiva, kot nemški jezik, čeprav se učimo...

Majo, če te slučajno zanima se imenuje Motorevija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majo, če te slučajno zanima se imenuje Motorevija.

...eh, bo treba malo pogledati po trgovinah, če imajo. Motopuls, mislim, da sem videl, te revije pa še ne (res pa, da je nisem niti iskal, pa mi ni ''skočila'' v oči).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dive gustinčič ni testiral Zja. test je kupljen, in preveden.

Kako kupljen? Misliš reči, da gustinčič ni vozil z-ja....zakaj? Kako pa potem slike z mitjem na z-ju v reviji? Motor je pa vozil, ko so testirali dunlopov road smart, pač dve muhi na en mah. Nato opisuje še celo, da je poizkusil prijateljevega z-ja da bi ga primerjal s testnim (zaradi vlečenja motorja v desno).

Najbrž se ni samo slikal na motorju in nato kupil članek, ki ga je lahko podal zraven svoje fotografije. Dvomim.

Kar se tiče tega, da tuji novinarji delajo teste in jih potem naše revije objavljajo, pa nimam nič proti. Pač je to ena izmed poti da prideš do dobrega testa motocikla, ki ga v roke ne dobi vsak. Potem pa ga objaviš v svoji reviji. Vsaj test je kvaliteten. Mnoge slovenske revije ne znajo na noben način priti do spodobnega testa, pa samo navajajo neke tovarniške podatke, mnenja, in pa kup fotografij, ki niso vredne polovico dobrega in informacij polnega testa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako kupljen? Misliš reči, da gustinčič ni vozil z-ja....zakaj? Kako pa potem slike z mitjem na z-ju v reviji? Motor je pa vozil, ko so testirali dunlopov road smart, pač dve muhi na en mah. Nato opisuje še celo, da je poizkusil prijateljevega z-ja da bi ga primerjal s testnim (zaradi vlečenja motorja v desno).

Najbrž se ni samo slikal na motorju in nato kupil članek, ki ga je lahko podal zraven svoje fotografije. Dvomim.

Kar se tiče tega, da tuji novinarji delajo teste in jih potem naše revije objavljajo, pa nimam nič proti. Pač je to ena izmed poti da prideš do dobrega testa motocikla, ki ga v roke ne dobi vsak. Potem pa ga objaviš v svoji reviji. Vsaj test je kvaliteten. Mnoge slovenske revije ne znajo na noben način priti do spodobnega testa, pa samo navajajo neke tovarniške podatke, mnenja, in pa kup fotografij, ki niso vredne polovico dobrega in informacij polnega testa.

EE, sumim, da nisva v isti reviji. V reviji št 15, junij-julij 2007, je na strani 54 objavljentest Z750, na slikah je Roland Brown, ki je motor testiral. Če je Mitja Gustinčič na Zju v kaki drugi šrtevilki, se opravičujem, sem ga spregledal. v reviji številka 14 Mitja Gustinčič vozi KTM, na pogled si pilota nista podobna.

Če je še kje vozil Zja, se opravičujem, vendar v svojem arhivčku tega nisem našel(manjka mi samo tazadnja cifra, k je nism še kupil)

glede tvoje trditve pa tako. Če je kupljen test raritete, eksotike ali motoGP stroja, tudi jaz nimam nič proti temu. Ker, bodimo pošteni, tak test ne vpliva na trg, in bralcu samo opisuje svet, ki nekje obstaja. Kaeasaki Z750 pa ni tak motor. Z750 je izpostavljen konkurenčnemu boju na trgu. In ni tak motor, da ga na lasten test ni mogoče dobiti. Iz prebiranja drugih revij vem, da je DKS Zja posodil vsaj dvem drugim revijam. Zakaj ga moto si ni dobil, ali zakaj G. Gudtinčič ni pokazal zanimanja za ta strojček, nevem. vem da je test peveden. in ob prevodu so iskali dlako v jajcu. Citat "čeprav nism pristaš starega Z-ja pa bi z novim mirno živel" je po moji oceni, rahlo nekorektno....je pa to subjektivno mnenje. V ostalih revijah so na Zeda imeli manj pripomb.

kot sem že napisal, revija je po moji oceni (zelo) subjektivna, in to mi ni všeč! Kar pa ne pomeni, da je ne kupujem redno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, govora je o testu Z-ja v novi številki (18), ne tisti ko ga Brown testira .) . in v novi ga res Gustinčič fura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10. (desetega) vsak mesec...

o prasica, kok me je pol nategnila v trafiki :headbang: ....pol pa mi je še ta starega hotla prodat :headbang: baba stara :closedeyes: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o prasica, kok me je pol nategnila v trafiki :headbang: ....pol pa mi je še ta starega hotla prodat :headbang: baba stara :closedeyes: :headbang:

Kako misliš -starega.., pa ja piše na platnici, za kateri mesec je, če pa te številke nimaš, je pa tako nova.. zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, govora je o testu Z-ja v novi številki (18), ne tisti ko ga Brown testira .) . in v novi ga res Gustinčič fura.

EE ja. za zavajanje se iskreno opravičujem. Kupil sem tud zadnjo letošnjo revijo, in še vedno mislim da je precej neobjektivna. Upam tudi, da je druga polovica revije, tiskana na cenejši papir, zgolj zimski varčevalni ukrep, in ne napoveduje prihodnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!