Skoči na vsebino

Moto revije in slovenski pisci ... Mnenje o njih.


YZFgeorge

Priporočene objave

OK, saj vem, da kakovost pri Motoristu zelo sepa, sploh slovnicna, pa tudi to je problem, da jo v enem dnevu preberes.

Hotel pa sem poudariti predvsem to, da si po mojem mnenju vseeno ne zasluzi pluvanja pa njej. Kajti to ni kritika.

Tudi pljuvanje je kritika :)

Zakaj je dejstvo, da jo v enem dnevu prebereš, problem? hočeš reči, da jo prelistaš in ne najdeš nič zanimivega v njej, ali kaj drugega?

No, na kratko se mi je utrnil se en predlog;

kaj ko bi npr. zbirali predloge, kako revijo izboljsati, kaj dodati, kaj je brez veze, itd.? Vemo, da g. urednik tudi kdaj bere ta forum, pa bo morda dobil kaksen dober predlog, ga uresnicil, pa bi tako mi pripomogli k boljsi kakovosti revije. Ok, mogoce je vse to bolj kot ne privleceno za lase, ampak tok slab predlog pa tudi ni, a ne?

Nisi prvi, ki je to predlagal. In ljudje so uredniku že nekajkrat povedali svoje konstruktivno-kritično mnenje. In nekaj stvari se je doslej že izboljšalo.

Ampak videti je, da je spet nastalo nekakšno samo-zadovoljno stanje...

Še največja izboljšava pri vsem skupaj doslej je bil Pervy :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je dejstvo, da jo v enem dnevu prebereš, problem? hočeš reči, da jo prelistaš in ne najdeš nič zanimivega v njej, ali kaj drugega?

Hotel sem reci to, da preberem tisto kar me zanima v enem dnevu, ce le imam cas. Ni res, da ne najdem nic zanimivega v njej, temvec premalo. Po mojem je celotna revija premajhnega obsega, premalo je predstavitev motorjev ter kaksnih testov, do katerih pa razumem, da je zelo tezko priti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, saj vem, da kakovost pri Motoristu zelo sepa, sploh slovnicna, pa tudi to je problem, da jo v enem dnevu preberes.

Hotel pa sem poudariti predvsem to, da si po mojem mnenju vseeno ne zasluzi pluvanja pa njej. Kajti to ni kritika.

lp vsem

Če te ne zanimajo starodobniki in spidvej, jo res hitro prebereš. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te ne zanimajo starodobniki in spidvej, jo res hitro prebereš. :wink:

Moraš slike gledat - zadnjič stoppie z leve in potem še z desne strani :twisted: da se ja plac nafila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ne vem no...... sva se takrat s pervyjem nekaj pogovarjala in je rekel,da ima to v planu objaviti.ce ni,pac ni.ka te zaj ":shock: :shock: :shock: :shock: "?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto kar me je res razkurilo v Motoristu je bilo plagiatorstvo. Ce kdo premore motorista, kjer je clanek o kurjenju gum za zacetnike, lahko primerjate vsebino z http://www.motorcycle.com/mo/mctext/burnout.html

Ne spomnim se da bi zasledil navedbo vira na koncu clanka.

članek je moj in ja zgledoval sem se po tistem članku. ni pa plagiat ker bi to pomenilo, da bi članek enostavno prepisal kar moreš priznat da ni. povzel sem stil pisanja in dve tri pripombe ker mi je bil všeč humoristični pristop avtorja. sicer pa to ni edini članek na to temo, takih je vsaj 20 in se v bistvu ne razlikujejo ker je pravilni pristop k kurjenju samo eden in je težko kaj novega "izumit". vira v takem primeru ne navajaš ker ne gre za objavo tistega članka oziroma bi tudi ta avtor moral navajati druge ker so članki z takimi navodili tudi v večini tujih streetfighter revij.

........in pridemo do zgodbe o kuri in jajcu.

če je pač to plagiat potem morem z žalostjo ugotovit, da je večino stvari v časopisih in revijah (ne samo o motorjih in avtomobilih) plagiat. poglej članke npr. o zimski pripravi motorja - vsi so isti, a to pomeni da vsi prepisujemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomeni da vsi prepisujemo?

Da :!: :wink: :lol: :twisted: :roll:

Se pravi, da je Petek nekaj originalnega napisal, pa jih je prec fasal :?: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso ravno moto revije in moto pisci, ampak vseeno, če smo že malo splošno novinarstvo odprli.

Najbolj me motijo tisti jutranji napovedniki za dnevne časnike, ki jih po radiu vrtijo ravno v času, ko se peljem v službo. Samo kritikastrstvo, to ni dobro, tam ga serjejo, oni ne znajo, narobe, narobe, narobe, narobe ....

Pa kaj jih to, novinarje, že v šolah učijo, da je vse samo slabo in narobe. V časnikih komaj kje in kdaj še najdeš članek ali notico z dobronamerno naravnano vsebino. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm:

Odvisno, katere časnike/časopise bereš. Glamur, Playboy in podobni so hvaljenje na vse pretege...

Zakaj bi morali novinarji v dnevnih časopisih na vse pretege hvaliti, mi pa ni znano? Saj,tu in tam so intervjuji in komentari o tem, da je nekaj zeloo dobro narejeno/zastavljeno/izvedeno, ampak kaj, ko je bistveno več pizdarij v prostoru, ki se dogajajo, in ki se jih skuša prikriti.... in to je poslanstvo novinarjev... Pa spet ne črnjenje ljudi - ampak predstavljanje argumentov, ZA in PROTI ...

Sploh pa je tisto, kar ti slišiš zjutraj po radiu, samo napovednik - kot trailer v kinu... Samo najbolj udarni prizori iz filma :D oz časopisa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v tem je ravno problem, da so to napovedniki, reklame, da ste novičarske hiše že tako nizko padle, da se lahko prodajate le še s pranjem tujega umazanega perila :(

Tisto, novinarji ogledalo in vest družbe, to je vaša samopodoba v vaših očeh :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi vsi, novinarji pa še posebno vedo, da dobra vest je slaba vest.

Vleče to, kar ti utrjuje lastno samopodobo, to pa je, če sosedu avto neče vžgat, če se mu žena k....

Da ma sosed boljši avto kot ti, da je na vseh področjih lahko samo svetel vzgled. Kurc pa tak sosed, naj mu bajta pogori, pa žena zbeži, kdo bo pa tacga gledal.

In tko je tud v življenju. Novinarji pa to preprosto resnico izrabljajo in pišejo to, kar se bere.

Simple as that.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kritikastrstvo, to ni dobro, tam ga serjejo, oni ne znajo, narobe, narobe, narobe, narobe ....

funkcija medijev je tudi da opozarjajo in kritizirajo, čeprav se strinjam da včasih kako zadevo prvo popluvajo in šele nato ugotovijo da mogoče niti ni tako narobe. sicer pa poglej naš najbolje prodajan dnevnik in ugotovil boš kaj ljudje hočejo brati - umori, škandali, zarote, incest - skratka Jerry Springer :roll:

V časnikih komaj kje in kdaj še najdeš članek ali notico z dobronamerno naravnano vsebino. :twisted:

......in če slučajno ti uide kakšna pohvala na račun politike, podjetij ali podjetnikov, mogoče celo avtomobila ali motorja si takoj prodana duša ali novinar brez jajc, ki si ne upa napisat po resnici.

poglej par strani nazaj kako smo slovenski novinarji brez jajc in kupljeni, ko znamo motorje samo hvalit in kako brezvezni so ti vsi članki. vsi hočejo napake, škandale,...... drugače pač branje ni zanimivo :?

tudi jaz ne bom bral članka o čudovitih sosedovih rožah na vrtu, bom pa z veseljem prebral kako mu jih je nekdo zaradi sosedskega spora z kislino polil :wink: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz ne bom bral članka o čudovitih sosedovih rožah na vrtu, bom pa z veseljem prebral kako mu jih je nekdo zaradi sosedskega spora z kislino polil :wink: :twisted:

Plagiat ! :o :o

:D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem kupil Motorista, pa me je takoj presenetil, nova cena 700 sit.

Drugo presenecenje; spremenjen design. Vsekakor na boljse. Je pa res, da je notri ogromno napak. Sploh komentarji ob slikah se ponavljajo pri razlicnih slikah.

Moti tudi se vedno to, da se prevec prostora napolni s (prevelikimi)slikami. S tem mislim predvsem to, da ko so slike s kaksnega sejma, pa je en motor na dveh ali treh slikah, namesto da bi vec razlicnih modelov predstavili in kaj vec tudi napisali o samem sejmu.

Aja, v uvodniku urednik obljublja, da bo Motorist prisel na nivo evropskih revij. Isce nove sodelavce ter pravi, da se veseli pisem s predlogi. Spodbujajoce v novo leto torej. To je vsekakor dobro.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!