Skoči na vsebino

Hibridi


Zok

Priporočene objave

iskalnik ni nasel nic uporabnega, zato odpiram novo temo.

diesel, ki se je ze dodobra uveljavil v avtomobilih, in hibridni pogon, ki se v avtomobilih sele testira, sta nasla svoje mesto tudi v motociklih. karakteristike prototipov so zelo zanimive (sploh poraba).

link: http://www.ecycle.com/powersports/hybrid.htm

verjetno bodo hibridi res pocasi zaceli prebijat led in se uveljavljat v vsakdanjem zivljenju. za avtomobile smo lahko prepricani, da bo tako, za motocikle, ki veljajo bolj kot hobi, pa bomo se videli. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evolucija/revolucija ni kej...sam kdaj bo zaživela v polni meri je pa vprašljivo...na papirju je lepo vidit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poanta hibridov je po moje ekonomicnost in manjse onesnazevanje. .) glede poskocnosti pa tud ni dvakrat za rect - DIZELSKA 220ka z DVEMA prestavama s hibridnim pogonom (akku, ki se fila iz dizla + elektromotor) ma 6 sekund iz mesta do 100 km/h (60 mph) - precej impresvno, ce mene vprasas. B) si predstavlas ka bi ena 1200tka turbodizel + en orenk elektromotor delala!! :blink:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poanta hibridov je po moje ekonomicnost in manjse onesnazevanje. .) glede poskocnosti pa tud ni dvakrat za rect - DIZELSKA 220ka z DVEMA prestavama s hibridnim pogonom (akku, ki se fila iz dizla + elektromotor) ma 6 sekund iz mesta do 100 km/h (60 mph) - precej impresvno, ce mene vprasas. B) si predstavlas ka bi ena 1200tka turbodizel + en orenk elektromotor delala!! :blink:

Pa ta elektro bi bil direktno polnjen ala alternator al na paterije? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zraven vozis akumulator, ki se polni ob zaviranju (elektromotor se prelevi v alternator), normalni (konstantni) voznji (alternator masine), itd, ko pa rabis boost, pa se vklopi elektromotor. drugac pa se pri tem motorju elektromotor vklopi pri startu, sklopka dizlaca pa sele pri 15 mph (se mi zdi), kao da sklopka ne drsi prevc, pa se daljso prvo prestavo lahk ma, ker ma elektromotor. elektromotor pa se pri visji hitrosti, ko bi bili obrati ze previsoki, odklopi (mislim da s sklopko), da ne ovira vozila.

akumulator pa zadostuje (se mi zdi, neki sm vciri racunu ponoc, nism pa ziher) za 4,5 minute voznje pri polni moci elektromotorja.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ne bo hibrid vsaj 2x hitrejši pri malenkost boljših pospeških in izgledu :lol1: nekega "normalnega" motorja niti približno ne zadostuje mojim potrebam. Predstavljena varianta zadošča kvečjemu za skuter :hmm: .

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poanta hibridov je po moje ekonomicnost in manjse onesnazevanje.  glede poskocnosti pa tud ni dvakrat za rect - DIZELSKA 220ka z DVEMA prestavama s hibridnim pogonom

Ko se že govori o manjšem onesnaževanju-diesle bi blo treba najprej ukinit, ker najbolj onesnažujejo. So pa prihodnost gorilne celice. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Hibrid da ali ne? :rolleyes: Zadeva se pri avtomobilih prijemlje... žal je zaenkrat naftni lobi še premočan in namenoma drži cene na meji, da se še kao "ne splača" ... Vedet je pa treba nekaj dejstev: :trance_33_sleep: Tehnologija je že zdavnaj tako razvita, da bi se lahko v večini vozili na hibridni ali celo elektro pogon, s pomočjo gorivnih celic že vsaj 10 let... vendar zadevo bremza naftni lobi, ki bi se mu v tem primeru zmanjšal zaslužek, kot tudi odvisnost nekaterih držav... :trance_33_sleep: Se pravi, če se v avtomobilizmu zadeva prime, se zmanjša edino naša odvisnost od nafte...EKONOMIČNOST pa niti najmanj! :krneki: Emisije neposrednih izpustov se sicer zmanjšajo vendar pa se za proizvodnjo npr. visoko zmogljivih baterij porabi vsaj dvakrat toliko energije, kot če bi jo pokurili z bencinom v motorju. Poleg tega pri proizvodnji in recikliranju teh zadev nastajajo veliko večje strupene emisije kot iz auspufa ...ter nevarni odpadki pri uničevanju baterij... Ko se bo stvar prijela, pa se bodo baterije seveda izdelovale in reciklirale ter svinjale okolje v državah 3 sveta, :rolleyes: motorizirana ZDA, EU in V. Azija, pa bo "dihala" čistejši zrak :whistle: ...Pri motociklih se zadeva verjetno ne bo prijela, razlog hobi! In hobi mora "smrdet" po bencinu!... In če želimo že sedaj naredit nekaj za čistejše okolje in ekonomičnejšo vožnjo, je vse v rokah države. :naughty: .. Zmanjšat davek ali dodati "subvencijo" ob nakupu Hibrida, da ga ljudje začnejo kupovat! :worship: Potem se bodo zganile še ostale avtomobilske firme in ne samo Toyota in Honda! ... Pa še eno dejstvo: Dokler bo podatek o izpustu v homologaciji vozila zgolj informacija, registracijo bomo plačevali pa po ccm in KW :headbang: , se za emisije ne bo nihče menil! Ko pa se bo parlament zganil in uvedel plačevanje cestnine in zavarovanja glede na emisijo (naj nekdo predlaga, če pozna kakega poslanca!), bomo pa kupovali novejša, čistejša in tudi hibridna vozila :closedeyes: ...

:rolleyes:

To je moje skromno mnenje, čeprav je marsikaj povzeto tudi po razmišljanjih v literaturi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hibrid da ali ne? :rolleyes: Zadeva se pri avtomobilih prijemlje... žal je zaenkrat naftni lobi še premočan in namenoma drži cene na meji, da se še kao "ne splača" ... Vedet je pa treba nekaj dejstev: :trance_33_sleep: Tehnologija je že zdavnaj tako razvita, da bi se lahko v večini vozili na hibridni ali celo elektro pogon, s pomočjo gorivnih celic že vsaj 10 let... vendar zadevo bremza naftni lobi, ki bi se mu v tem primeru zmanjšal zaslužek, kot tudi odvisnost nekaterih držav... :trance_33_sleep: Se pravi, če se v avtomobilizmu zadeva prime, se zmanjša edino naša odvisnost od nafte...EKONOMIČNOST pa niti najmanj! :krneki: Emisije neposrednih izpustov se sicer zmanjšajo vendar pa se za proizvodnjo npr. visoko zmogljivih baterij porabi vsaj dvakrat toliko energije, kot če bi jo pokurili z bencinom v motorju. Poleg tega pri proizvodnji in recikliranju teh zadev nastajajo veliko večje strupene emisije kot iz auspufa ...ter nevarni odpadki pri uničevanju baterij... Ko se bo stvar prijela, pa se bodo baterije seveda izdelovale in reciklirale ter svinjale okolje v državah 3 sveta, :rolleyes: motorizirana ZDA, EU in V. Azija, pa bo "dihala" čistejši zrak :whistle: ...Pri motociklih se zadeva verjetno ne bo prijela, razlog hobi! In hobi mora "smrdet" po bencinu!... In če želimo že sedaj naredit nekaj za čistejše okolje in ekonomičnejšo vožnjo, je vse v rokah države. :naughty: .. Zmanjšat davek ali dodati "subvencijo" ob nakupu Hibrida, da ga ljudje začnejo kupovat! :worship: Potem se bodo zganile še ostale avtomobilske firme in ne samo Toyota in Honda! ... Pa še eno dejstvo: Dokler bo podatek o izpustu v homologaciji vozila zgolj informacija, registracijo bomo plačevali pa po ccm in KW :headbang: , se za emisije ne bo nihče menil! Ko pa se bo parlament zganil in uvedel plačevanje cestnine in zavarovanja glede na emisijo (naj nekdo predlaga, če pozna kakega poslanca!), bomo pa kupovali novejša, čistejša in tudi hibridna vozila :closedeyes: ...

:rolleyes:

To je moje skromno mnenje, čeprav je marsikaj povzeto tudi po razmišljanjih v literaturi....

http://en.wikipedia.org/wiki/Tin-foil_hat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si hotel s tem povedat pa kljub znanju angleščine in VII. ++ stopnji ne razumem.. :krneki: . a si lahko mal konkretnejši? Ali si mogoče malo slabše pismen, da ne znaš drugega kot lepiti linke? :whistle:

Sicer pa je ideja pokrivala dobra.. :rolleyes: . Faradejeva kletka možganov! Mogoče je pa uporabna kje drugje? :rolleyes: S hibridnim pogonom jo težko povezujem... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si hotel s tem povedat pa kljub znanju angleščine in VII. ++ stopnji ne razumem.. :krneki: . a si lahko mal konkretnejši? Ali si mogoče malo slabše pismen, da ne znaš drugega kot lepiti linke? :whistle:

Sicer pa je ideja pokrivala dobra.. :rolleyes: . Faradejeva kletka možganov! Mogoče je pa uporabna kje drugje? :rolleyes: S hibridnim pogonom jo težko povezujem... :unsure:

se ne čudim da ti ni potegnilo, pač sem ti dal primerjavo kakšne budalosti trosiš. me pa ne preseneča da se ti zdi dobra ideja. mislim da bi ti moral to nositi, da ti kdo ne ukrade tvojih briljantnih idej. :headbang:

da nisi ti najnovejša inkarnacija jur-ja alias br.1 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne čudim da ti ni potegnilo, pač sem ti dal primerjavo kakšne budalosti trosiš. me pa ne preseneča da se ti zdi dobra ideja. mislim da bi ti moral to nositi, da ti kdo ne ukrade tvojih briljantnih idej. :headbang:

da nisi ti najnovejša inkarnacija jur-ja alias br.1 ?

:rolleyes: Sorry, a si lahko malo konkretnejši? Ponovno sem prebral svoj post....Kaj konkretno zapisanega je budalost? A sem napisal kaj skreganega z logiko? A kaj v zvezi z proizvodnjo baterij ne drži? :krneki: Naj prosim kdo kaj konkretnega popluva! Z dejstvi prosim... :whistle:

Motocikel pa itak mora smrdet po bencinu... tudi to sem napisal... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpram hibridne in druge ekološke tehnologije, vendar ne v motociklizmu, ker mu da vonj po bencinu in grgranje agregata poseben čar :evilgrin:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!