Skoči na vsebino

UPORABA MOTORNIH KOLES


MaraudeR

V katere namene najpogosteje uporabljate motorno kolo?   

136 članov je glasovalo

  1. 1.

    • za prevoz v slu?bo ali ?olo
      18
    • imam tak poklic, da ga uporabljam v slu?bi
      2
    • za druga vsakodnevna opravila
      6
    • na to gledam kot na hobi - uporabljam ga v prostem ?asu
      93
    • ostalo (opi?i v sporo?ilu)
      17


Priporočene objave

pa še sebe pa žensko sem zapufal do kraja - vse za zdravje.... :OK: :notworthy: :naughty:

LP Bajsi

in ker je to slovenski nacionalni šport, lahko rečeš, da motor uporabljaš tudi za šport :P :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jaz tudi. In kako naj sedaj glasujem??? :?  :?

Matej, že v štartu si postavil motor v čuden položaj v primerjavi z avtom npr.

Ali je motor res samo enonamenski???

OK...delno je moja krivda, ker je to vprašanje prevzeto iz MAKSIjeve ankete, kjer je bilo možno za vsak odgovor določiti stopnjo uporabe (1- nikoli ... 5 - pogosto)...MS forum pač to ne omeogoča in je bilo potrebno vprašanje malce prirediti...vendar pa je tukaj vprašanje v katere namene najpogosteje uporabljate motorno kolo, tako da je v bistvu možen le en odgovor .)

btw...celotna anketa je na http://www.drustvo-maksi.si ... klikneš levo na MAkSi anketa

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......da se pederisem, frajerisem in da sem sploh naj naj. :afro1:

in to do 30k km letno. :010

:kva2: MEGA POZER!!!! a to 30k vse med kafiči v grazu al kdaj tud prikolco zahaklaš pa v MB pripelješ in kak krog po lentu narediš? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljam ga za praznenje denarnice

nabiranje mušic

drgnenje kolenčnikov

bujenje sosedov

in pa delanje prekrškov

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: MEGA POZER!!!! a to 30k vse med kafiči v grazu al kdaj tud prikolco zahaklaš pa v MB pripelješ in kak krog po lentu narediš? :devil:

zahaklam, zahaklam :naughty: ......... pol pa od lady po tintari. :doze: O:-)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, zakaj pa naj bi menjal gume,olje in filtre kaj bolj pogost kot sicer? Sej motor ne ve kam si ga peljal, ali pac :?

Bolj pogosto zato ker ga poleti uporabljam ma prou vsaki dan za vse živo in kilometri se nabivajo incredibly quickly zato pride vsakih 6.000km v parih mescih. Gume pa... prejsnje poletje sm mel D207 zadaj in D208 GP spredi in ko je blo toplo jih je luplo ful, še posebi v dveh na motorju.

Sicer pa zdej kupavam avto in motorju slabo kaže... buuueeee :cry: :cry: :cry: Šmrc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosti čas, hobi, zasvojenost, način življenja....vsekakor ne službeno ali pa vsakodnevna opravila....

Mi znaš povedat kakšen način življenja, če pa ga maš odjavljenga šest (6) mesecev??? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi znaš povedat kakšen način življenja...

medvedji (kar seveda vkljucuje tudi zimsko spanje) :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marauder, pa če ne bi zraven predzadnjega odgovora napisal: Jemljem ga kot hobi, bi dala to za odgovor o najpogostejši uporabi. Samo jaz svoje vožnje ne bi označila atrogo kot hobi. Prej bi rekla kot način življenja. Ko temperature in vremenske razmere niso čist prehude, ga uporabljam ko je le mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a niso različni hobiji način preživljanja prostega časa...ne poznam nikogar ki ''za hobi'' hodi v službo...no ja, mogoče bi se pa kdo našel .)

...v bistvu me zanima, koliko motosvetovcev uporablja motocikel za vožnjo v službo/šolo ali za druge vsakodnevne opravke...približuje se namreč Ride day, oz. Ride to work day, oz. kakor koli ga že imenujemo - kako bi se temu sploh reklo v slovenščini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ride day = dan motociklov, čeprav bi ga jaz smiselno prevedel v: z motociklom po opravkih.

Sicer pa po panogah: z motociklom na delo, z motociklom v šolo, ...

Mulcema sta Gilerca in skuter glavni prevozni sredstvi za v šolo, za na popoldanske opravke in za večerne izlete v mesto. Imata pač zgolj to na razpolago (če odštejemo bicikle, vendar ti ne gredo sami od sebe naokoli).

Jaz pa imam več tega na razpolago, vključno z Gilerco in skuterjem (kruti zakon močnejšega pač) in zato ne morem reči, da ravno z motociklom vse opravljam. Pač po potrebi in okoliščinah.

Se pa nikoli z motociklom ne peljem v službo. Je hodil pred leti šef z motociklom v službo in če bi to ponovil sedaj jaz, bi za vogali takoj čul o papagaju.

Ampak, če se bomo šli dneva z motociklom v službo, bom pa takrat tudi šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi znaš povedat kakšen način življenja, če pa ga maš odjavljenga šest (6) mesecev??? :blink:

odjavljenga mam 6 mesecev (6) tako kot ostalih 88% motoristov kateri se enako štejejo za motoriste kakršen si ti ki z motorjem čez zimo naredi tistih par kilometrov.....a zdej če odjavim motor takrat ko ga nimam za kaj uporabljat nisem več motorist al kaj...imaš ti malo težave z mano al kaj....buni se komu drugmu....ko boš zračunu da polovico zavarovanja nazaj dobit za čez zimo ko v naših krajih ni realnih možnosti za varne kilometre boš ugotovu da to sploh ni neumna zadeva....ker tistih 30k sit nekaterim več pomenijo kot pa ostalim.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si malček zabluzu, Tandi. Se štet za motoriste je ena stvar, način življenja je druga stvar. Odloči se noooo. V petih minutah bi rad napisal 100 misli in pol se zmedeš. Saj vsi gledamo na vsak tolar, ampak ne tolk za tisti dnar,ki se vrti okoli načina življenja. In tistih mojih par kilometrov od Novembra do Marca znese glih za en servis. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ga uporabljal samo za zabavo, bi naredil bore malo kilometrov (pač sorazmerno s prostim časom), zato ga uporabljam vedno, kadar zaradi velikosti tovora, ali vremena ni nujna uporaba avtomobila. Zraven seveda naredim tudi nekaj "nepotrebnih" izletov, uporabljam ga pa tudi kot sprostitveni rekvizit. Kadar mi pri delu "jermen dol pade", si nadenem čelado in grem na kakšen bližnji makadam ali v gmajno, si privoščim nekaj adrenalinskih trenutkov in ko se vrnem je delo takoj lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam ga kot igračo, ki ima naslednje učinke:

- povečuje spolno moč,

- dela me pomembnejšega kot sem /zato 340 kg suhe teže in 2,80 m dolžine/,

- pomeni, da sem bogat /v razvitem svetu se revni vozijo z avti in bogati igrajo z motorji/.

Drugače se je pa s to igračo mogoče celo voziti. In to daleč in veliko. Tja do 20 tisoč letno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se po rezultatih ankete vid... Predvsem za hobi. Avto je samo za zimski čas pa za stvari k jih ne morm z mopedom/motorjem opravt. Tko da me običajno dvokolesna tehnika več stane kot pa 4kolesna :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!