Skoči na vsebino

Nesreča... kazen?


urbi

Priporočene objave

Pozdravljeni

Sem nov clen in ce sem postal v napacni del foruma se opravicujem, tudi za slovenscino ki ni prav idealna :)

V cetrtek 21. avgusta sem imel nesreco v celjskem kraju, Ivenca. Na istem mestu je lani smrtno stradal en fant iz mariborskega kraja. Jaz sem imel sreco in je slo le z lazjimi poskodbami in materialno skodo, amapak je vzrok enak, slaba cesta. Zdej planiram tolzit CPC in bi hotel stopiti v kontakt z sorodniki od tega fanta ki se ze soldijo z CPC.

Nesreca se zgodila 15. avgusta 2007. in ce mi lahko pomagate s podatki bi vam bil zelo zahvalen.

LP

-vedran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sem nov clen in ce sem postal v napacni del foruma se opravicujem, tudi za slovenscino ki ni prav idealna :)

V cetrtek 21. avgusta sem imel nesreco v celjskem kraju, Ivenca. Na istem mestu je lani smrtno stradal en fant iz mariborskega kraja. Jaz sem imel sreco in je slo le z lazjimi poskodbami in materialno skodo, amapak je vzrok enak, slaba cesta. Zdej planiram tolzit CPC in bi hotel stopiti v kontakt z sorodniki od tega fanta ki se ze soldijo z CPC.

Nesreca se zgodila 15. avgusta 2007. in ce mi lahko pomagate s podatki bi vam bil zelo zahvalen.

LP

-vedran

Toži se edino,če imaš zastonj advokata,ker z rogatim se je nemogoče bost.Če je to navadna cesta je omejitev 90 Km/h in če boš vztrajal,da si vozil manj ali 90 Km/h bodo hitro našli motorista,ki bo tam verjetno brez problemov peljal s to hitrostjo in tožbe bo hitro konec ti pa boš potegnil krajšo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sem nov clen in ce sem postal v napacni del foruma se opravicujem, tudi za slovenscino ki ni prav idealna :)

V cetrtek 21. avgusta sem imel nesreco v celjskem kraju, Ivenca. Na istem mestu je lani smrtno stradal en fant iz mariborskega kraja. Jaz sem imel sreco in je slo le z lazjimi poskodbami in materialno skodo, amapak je vzrok enak, slaba cesta. Zdej planiram tolzit CPC in bi hotel stopiti v kontakt z sorodniki od tega fanta ki se ze soldijo z CPC.

Nesreca se zgodila 15. avgusta 2007. in ce mi lahko pomagate s podatki bi vam bil zelo zahvalen.

LP

-vedran

hahaha tale post je za pod štose hahaha :lol1: :worship:

Ok se opravičujem ampak prva reakcija moja je bil smeh :D

Šalo na stran, nesreče so resna zadeva. Tvoj padec oz. karkoli je že bilo v katerem si bil sam kriv (torej ni bil krivec nihče drug kot ti) je pač padec v katerem si ti vozil z neprilagojeno hitrostjo oz. nekaj temu podobnega... Tudi če je omejitev 50 in si vozil 40 ter ubrisal je to tvoja krivda... Kolega je odletu na rondoju v LJ v BTC kjer je asfalt gladek kot parket... zunaj je zmrzovalo in je bila poledica... čeprav je omejitev 30 in on je ni prekršil je zarad malo afnanja, gladkega asfalta in slabih gum odletel v robnik in skrivil sprednjo os vozila. Policaj je rekel da je to vožnja z neprilagojeno hitrostjo... pika in konec. (policaje smo klical zaradi kaska) ... Nič ne velja... cesta je bila zmrznena, ni posuta, asfalt slab... ti moraš peljati tako da jo boš zvozil pa tudi če pod omejitvijo... Vse ostalo velja za neprilagojeno hitrost... Isto bo v tvojem primeru... samo nepotrebne stroške in težave si boš delal... Kam bi pa prišli če bi vsak tožil za svojo nesrečo cesto kjer je gladek asfalt in je ubrisal?! samo jst bi lahka tožil cestarje že 3x ... to se tiče o padcih z motorjem... z avtom še teh težav nisem imel

uglavnm hočm povedat da nima smisla, ker to je že vnaprej izgubljena bitka...

lp

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem je Ice dobil zadevo v svojo korist.

Sicer pa smo off topis zato prosim za preselitev v drugo temo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, noben ne ve nich o tem fantu?

Jaz bom poskusil z tolzbo, ce gre gre, ce ne, vsaj vem da sem poskusil :)

Prilagodi vožnjo razmeram na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, noben ne ve nich o tem fantu?

Jaz bom poskusil z tolzbo, ce gre gre, ce ne, vsaj vem da sem poskusil :)

Ti kar pojdi v tožbo, pa ne poštevaj slinavih kretenov iz internetnih forumov.

Pozanimaj se raje pri odvetniških službah kako gre to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda ti bo uspelo s kakšnim zvezdniškim odvetnikom samo se bojim, da je to bolj tankih nogah....

ker, ko jim zmanjka argumentov še vedno ostaja: NI PRILAGODIL VOŽNJE RAZMERAM NA CESTI :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slej kot prej, nekomu bo uspelo, ker je nakaterim tudi že uspelo. Pred kar precej leti, sem bil priča v zadevi, kjer se je ženska poškodovala, ker je bilo cestišče poledenelo in je celo dobila tožbo proti CP ali pa so dosegli poravnavo (ne vem točno) Je pa vsekakor dobila zadoščenje in nekaj cvenka :OK:

Več ko bo takšnih tožb, bolje za ostale udeležence, saj se bo slej kot prej začelo nekaj premikat.

Definitivno imamo uporabniki pravico pričakovati normalne razmere na cesti, ne pa sranja, kot ga imamo pri nas.

Sploh mi ni jasno, kako recimo v A ali I poskrbijo za to, da nimajo (vsaj ne toliko) peska na cestah. Pri nas je peska kolkor hočeš na vsaki cesti :headbang: , da o nekvaliteti asfalta sploh ne zgubljam besed. :krneki:

Poskusi, vsaj moralno oporo imaš pri mnogih. Upam da ti uspe :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor se odkrije ali išče napako v postopku, je tožba že skoraj dobljena. Vendar, to terja veliko dela, pravne prakse, časa in živcev. Vseeno pa se bodo izgovarjali na neprilagojeno hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 ter ubrisal je to tvoja krivda... Kolega je odletu na rondoju v LJ v BTC kjer je asfalt gladek kot parket... zunaj je zmrzovalo in je bila poledica... čeprav je omejitev 30 in on je ni prekršil je zarad malo afnanja, gladkega asfalta in slabih gum odletel v robnik

Pred City Parkom? Pol nisem bil edini. A je to SCT asfaltiral :) Banda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sem nov clen in ce sem postal v napacni del foruma se opravicujem, tudi za slovenscino ki ni prav idealna :)

V cetrtek 21. avgusta sem imel nesreco v celjskem kraju, Ivenca. Na istem mestu je lani smrtno stradal en fant iz mariborskega kraja. Jaz sem imel sreco in je slo le z lazjimi poskodbami in materialno skodo, amapak je vzrok enak, slaba cesta. Zdej planiram tolzit CPC in bi hotel stopiti v kontakt z sorodniki od tega fanta ki se ze soldijo z CPC.

Nesreca se zgodila 15. avgusta 2007. in ce mi lahko pomagate s podatki bi vam bil zelo zahvalen.

LP

-vedran

jaz poznam tega fanta... oz sem ga poznala ..

tudi mi smo ugibali, kaj je bil glavni vzrok nesreče, cesta je tam res .... eh. vse skupaj bi se naj zgodilo pri njegovem prehitevanju, nakar bi ga naj spodneslo, usoden je bil avto iz nasprotne smeri. kaj več tukaj ne bi, če te pa še kaj zanima pa piši na ZS.

lp

Popravljeno . Popravil Sharona05
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri vsaki nesreči, je neki razlog, da je do nesreče prišlo. Torej, nekdo je krivec. So pa primer od primera različni, tako da se bo ta debata spet razširila na nekaj deset strani. In eni bodo zagrabili za neko malenkost, ko so si dejansko sami krivi. Tožit firmo, ki vzdruje ceste zato, ker je enim zdrsnilo z motorjem in je padel z obrazložitvijo zaradi slabe kvalitete asfalta in guma ni prijela mi je malo mim. Tudi o teh omejitvah hitrosti se mi več ne da brati. Kot je že nekdo napisal: znak za omejitev hitrosti pomeni največjo dovoljeno hitrost ali vožnji prilagoditi razmeram na cesti. Torej nekdo se bo spravo tožit CP (primer) ker so postavil znak 70km/h pa je vseeno padel, ker se je peljal tolko kot so napisal (če ne več) Če bi bila predpisana minimalna hitrost, bi bilo pa drugače.

Ne govorim o primerih, ko ne bi bilo označeno delo na cesti, prepreka na cesti itd itd....

Vsi vemo kakšne ceste imamo... večino slabe.... pa vendar ne more biti razlog za tožbo "zaflikana cesta" in si se umaknu na nasprotni pas, ker bi na svojem umazal motor.

Zato bi bilo bolj prav, če že kdo nekaj sprašuje in razlaga, da napiše razlog zakaj misli da bi bilo prav tožit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se strinjam, da so ceste v sloveniji katastrofalne. tudi tale nova avtocesta no našega konca bo zdržala max leto dni preden jo bodo spet popravljali. ne vem, kogaršnja krivda je to. vsi pa vemo, da so ceste slabe, in to bi lahko prenesli še na naš način vožnje.

če bi vsi tožli zarad cest, lahko skupaj tožimo celo slovenijo. pa ne samo motoristi, ampak vsi ostali udeleženci. to je trenutno fikcija, neizvedljivo, ampak v določenem momentu bi pa pomagalo.

denar je sveta vladar.

Popravljeno . Popravil Sharona05
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri vsaki nesreči, je neki razlog, da je do nesreče prišlo. Torej, nekdo je krivec. So pa primer od primera različni, tako da se bo ta debata spet razširila na nekaj deset strani. In eni bodo zagrabili za neko malenkost, ko so si dejansko sami krivi. Tožit firmo, ki vzdruje ceste zato, ker je enim zdrsnilo z motorjem in je padel z obrazložitvijo zaradi slabe kvalitete asfalta in guma ni prijela mi je malo mim. Tudi o teh omejitvah hitrosti se mi več ne da brati. Kot je že nekdo napisal: znak za omejitev hitrosti pomeni največjo dovoljeno hitrost ali vožnji prilagoditi razmeram na cesti. Torej nekdo se bo spravo tožit CP (primer) ker so postavil znak 70km/h pa je vseeno padel, ker se je peljal tolko kot so napisal (če ne več) Če bi bila predpisana minimalna hitrost, bi bilo pa drugače.

Ne govorim o primerih, ko ne bi bilo označeno delo na cesti, prepreka na cesti itd itd....

Vsi vemo kakšne ceste imamo... večino slabe.... pa vendar ne more biti razlog za tožbo "zaflikana cesta" in si se umaknu na nasprotni pas, ker bi na svojem umazal motor.

Zato bi bilo bolj prav, če že kdo nekaj sprašuje in razlaga, da napiše razlog zakaj misli da bi bilo prav tožit.

...če pa je pesek več dni na cesti, pa bi znal dobiti tožbo.

Jaz sem si nogo zvil, ko sem stopil v eno luknjo v asfaltu na pločniku. Ponoči, neosvetljeno. Po dvoletnem izmikanju sem le dobil odškodnino. Je pa kraj nesreče treba takoj, oziroma čimprej fotografirati. Zakaj? Par dni po mojem zvinu so čudežno popravili tisto luknjo. Pa nekaj prič ne bo odveč, da je res bil pesek na cesti kar nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če pa je pesek več dni na cesti, pa bi znal dobiti tožbo.

Jaz sem si nogo zvil, ko sem stopil v eno luknjo v asfaltu na pločniku. Ponoči, neosvetljeno. Po dvoletnem izmikanju sem le dobil odškodnino. Je pa kraj nesreče treba takoj, oziroma čimprej fotografirati. Zakaj? Par dni po mojem zvinu so čudežno popravili tisto luknjo. Pa nekaj prič ne bo odveč, da je res bil pesek na cesti kar nekaj časa.

se strinjam s tabo. Tudi vem za odškodnine, ko so si ljudje pred trgovinami noge lomili, ker ni bil počiščen led. Poravnana je bila škodo, ko je sneg padel iz strehe na avto itd...itd. Zato pa pravm, če že kdo piše tukaj o tožbah, naj napiše razlog zakaj naj bi tožil. Argumente. Na motosvetu vemo da so razno razni specialci, ki si bodo stvari po svoje razlagali in potem se bo debata spet razširila na razne stare mame in na afriške države. :P Se tud ne bi več čudil, če bi kdo napisal, da je padel, in bo tožil državo, ker ni naredila takšnega ovinka, da bi ga lahko z 200 km/h zvozil. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ja pa je že kdo dobil odškodnino ko je padel z motorjem ker je bil na cesti - v ovinku razsut pesek? A pol kao tožis cestno in dobiš odškodnino za motor in poškodbe. Seveda mora bit verjetno policijski zapisnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nimaš kasko se obriši pod nosom, v policijskem zapisniku piše da nisi vozil z prilagojeno hitrostjo za tiste razmere na cesti, pa ne moreš čisto nič, po našem zakonu ne moreš nič pa če se ti godzila postavi na cesto, vse moraš pričakovati in voziti s tolikšno hitrostjo da vozilo v vsakem trenutku vožnje popolnoma obvladaš, če bi klical policijo bi dobil še 300€ kazni in nekaj (to nisem ziher) pik, ker nisi vozil s prilagojeno hitrostjo, tako da če padeš in nimaš kasko se samo čimprej poberi (če se lahko, in če je motor vozen) in odpelji s prizorišča nesreče, po možnosti brez prič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To maš prav....samo....

če je res ful peska,kot da bi ga nekdo z lopato metal na cesto...bi mogoče šlo čez (slike, dokazi,... ) Samo bi ga čakala doooolga borba....

Podoben primer "nalet" v luknjo na cestišču.... Na policiji naredil zapisnik, na zavarovalnici cenitev. Po enem letu dobil povrnjeno za presekano gumo, ko sem že na vse skupaj pozabil :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nimaš kasko se obriši pod nosom, v policijskem zapisniku piše da nisi vozil z prilagojeno hitrostjo za tiste razmere na cesti, pa ne moreš čisto nič, po našem zakonu ne moreš nič pa če se ti godzila postavi na cesto, vse moraš pričakovati in voziti s tolikšno hitrostjo da vozilo v vsakem trenutku vožnje popolnoma obvladaš, če bi klical policijo bi dobil še 300€ kazni in nekaj (to nisem ziher) pik, ker nisi vozil s prilagojeno hitrostjo, tako da če padeš in nimaš kasko se samo čimprej poberi (če se lahko, in če je motor vozen) in odpelji s prizorišča nesreče, po možnosti brez prič

Tako je. Če padeš z motorjem, bo vzrok neprilagojena hitrost (prilagojena je tista, pri kateri ne padeš...). Sem tudi sam, še mladoleten, fasal sodnika zaradi padca, škoda je bila zgolj materialna na mojem motorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V Italiji, je motorist, ki je padu zaradi oljnega madeža na cesti v mestu tožu občino. V tožbi na prvem nivoju krivde niso priznali, nato se je obrnu na višji nivo sodstva, in so mu tam krivdo cestnega podjetja priznali. Zapisano je zraven še, da v večjih mestih na zahodu strogo skrbijo za ceste in za slabo vzdrževane ceste tudi odgovarjajo. Morda bi blo dobro, če bi se tudi v sloveniji začelo obračat v to smer. Bi se stanje cest hitro izboljšalo. Dokler pa nihče ne odgovarja in prejema mesečno plačo, bo pač tko kot je.

povezava do članka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nimaš kasko se obriši pod nosom, v policijskem zapisniku piše da nisi vozil z prilagojeno hitrostjo za tiste razmere na cesti, pa ne moreš čisto nič, po našem zakonu ne moreš nič pa če se ti godzila postavi na cesto, vse moraš pričakovati in voziti s tolikšno hitrostjo da vozilo v vsakem trenutku vožnje popolnoma obvladaš, če bi klical policijo bi dobil še 300€ kazni in nekaj (to nisem ziher) pik, ker nisi vozil s prilagojeno hitrostjo, tako da če padeš in nimaš kasko se samo čimprej poberi (če se lahko, in če je motor vozen) in odpelji s prizorišča nesreče, po možnosti brez prič

5 pik je za neprilagojeno hitrost.

No zdaj me zanima. Če je že kdo tukaj na forumu imel nesrečo, in kako je potem sledilo pri sodniku(obravnavan sem bil kot povročitelj, ker sem nabasal avto v rit, kateri ni dal smerokaza ko je zavijal iz ceste v nepreglednem ovinku). Če na sodišče povabijo samo mene ali tudi drugega soudeleženca.

(imam tudi pričo katera je navedene v policijskem zapisniku, da ni bilo smerokaza).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavijal ali ne, tudi če bi on ustavil avto če bi bilo na cesto podrto drevo bi se mu ti nabasal v rit, ker ga pač za ovinkom nisi videl, neprilagojeno hitrost si imel, tako da dvomim da se boš lahko zagovarjal na to da je zavijal brez žmigavca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavijal ali ne, tudi če bi on ustavil avto če bi bilo na cesto podrto drevo bi se mu ti nabasal v rit, ker ga pač za ovinkom nisi videl, neprilagojeno hitrost si imel, tako da dvomim da se boš lahko zagovarjal na to da je zavijal brez žmigavca

Da bi jaz vedel da bo on desno zavil, čeprav je pred si lepi anžlak na levo vzel (čez črto), bi ga lepo prehitel po levi. Tak ko ga je aleš ki je bil 10 metrov za mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj me zanima. Če je že kdo tukaj na forumu imel nesrečo, in kako je potem sledilo pri sodniku(obravnavan sem bil kot povročitelj, ker sem nabasal avto v rit, kateri ni dal smerokaza ko je zavijal iz ceste v nepreglednem ovinku). Če na sodišče povabijo samo mene ali tudi drugega soudeleženca.

(imam tudi pričo katera je navedene v policijskem zapisniku, da ni bilo smerokaza).

No, jaz sem imel isto situacijo. avto je zavijal levo za nepreglednim ovinkom, brez stop luči, brez žmigavca, zvečer ob mraku.

To nič ne pomaga, saj ko sem bil sem sam pri sodnici je bila kazen okrog 550€ pa 6 pik. Pisalo je, da nisem vozil s takšno hitrostjo, da bi vozilo ves čas obvladoval in ga ustavil pred oviro, ki bi jo glede na okoliščine lahko pričakoval. Tovrstni prekršek je zgleda boljše, kot pa če bi pisalo da sem vozil z neprilagojeno hitrostjo. To so tudi policaji pogruntal, ker mi na srečo ni bilo hudega, pa tudi motor ni preveč nastradal.

Lahko bi pa dobil še več kazni pa še več pik. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!