Skoči na vsebino

Nesreča... kazen?


urbi

Priporočene objave

No, jaz sem imel isto situacijo. avto je zavijal levo za nepreglednim ovinkom, brez stop luči, brez žmigavca, zvečer ob mraku.

To nič ne pomaga, saj ko sem bil sem sam pri sodnici je bila kazen okrog 550€ pa 6 pik. Pisalo je, da nisem vozil s takšno hitrostjo, da bi vozilo ves čas obvladoval in ga ustavil pred oviro, ki bi jo glede na okoliščine lahko pričakoval. Tovrstni prekršek je zgleda boljše, kot pa če bi pisalo da sem vozil z neprilagojeno hitrostjo. To so tudi policaji pogruntal, ker mi na srečo ni bilo hudega, pa tudi motor ni preveč nastradal.

Lahko bi pa dobil še več kazni pa še več pik. :krneki:

Kaj pa 1. odstavek 27. člena ZVCP?

(1) Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje in svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati s smerno utripalko.

Potem pa še 2. odstavek 2. člena:

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.

Vozilo oz. voznik, ki NE ravna v skladu s predpisi torej NI ovira, ki bi jo glede na okoliščine lahko pričakoval, kar sicer od voznika zahteva 1. odstavek 30. člena ZVCP:

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje.

Skratka - če bi zadeve delovale pravilno in pravično, bi v takem primeru kazen dobil le, če bi dokazali, da je avto uporabljal smernike in / ali da si vozil preko omejitve...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm eno je teorija in kako bi bilo če bi bilo, drugo pa realnost. Je tudi odvetnik pogledal moj primer in ni kazal preveč interesa za pravdanje. Pa stroški odvetnika nebi bili veliko manjši kot je pa kazen, v najslabšem primeru bi pa plačal odvetnika in kazen.

Drugače je pa pred odcepom znak za stransko cesto in s tem naj bi bil seznanjen z odcepom in možnostjo, da se tam nahaja vozilo.

Bo treba začet kristalno kuglo s sabo vozit. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer ki je meni za vse večne čase pojasnil zakaj imamo v ZVCP to prekleto klavzulo o neprilagojeni vožnji razmeram na cesti: kolega je peljal z avtom navzdol po Črnem Kalu cca 150m pred znakom za kamnolom je nabasal na manjšo skalo in je razbil karter, do KP mu je steklo olje in avto mu je zaribal.... je tožil in popušil kot dolg in širok zaradi prej omenjene klavzule, ki ščiti vso golazen povezano z urejanjem cest in prometa, vzdrževanjem cest in na žalost ravno tako ščiti vse mogoče povzročitelje nepredvidenih ovir na cesti... bilo je že X pobud za spremembo vendar ZVCP ni namenjen zaščiti voznikov v prometu, ampak brani predvsem prej omenjeno golazen.... tako pač je...

trideset let sem poiskušal spremeniti svet, zdaj spreminjam sebe :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se odzadaj zaletiš si v 99,9%-tih VEDNO kriv.V tujini te lahko reši samo če sprednjemu dokažeš ustavljanje brez razloga-kar pa je zelo težko,kajti vsak lahko reče Npr.ta moment mi je crknila mašina,prekinilo tok(def.ključavnica),pa tudi,če je zavijal desno je po vsej verjetnosti malo zaviral(zagorele stop luči) in tudi če ni dal žmigavca lahko reče nahitro sem se odločil zaviti desno lahko dobi samo manjšo kazen za karambol,če se odzadaj zaletiš z prekratko varnostno razdaljo ali po vsej verjetnosti z neprilagojeno hitrostjo,potem sigurno potegneš takratko!!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!