Skoči na vsebino

Ukradeni motorji 2004


.T.

Priporočene objave

to deli!!! :OK: :OK: :OK: cim vec takih akcij!! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo bo zdej bmw-ja plačal???? In kdo skuterja--če je bil ukraden

Od policaja pa res ne bi pričakovala, da bo odletu na isto foro kot unadva pred pred njim. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry:

V četrtek sem bil priče nekam podobne zgodbe o "ovaj skuteraših" in policistih.

Se peljem z avtom skozi "Jasenice" (e) od bolnice proti Kor. Beli. Pred mano dva na skuterju, prvi opremljen, drugi brez čelade. Tablica na skuterju ..da.

- Prvo križišče..skozi rdečo

- Drugo...skozi rdečo, pešec je moral mal počakat, da ga nista snela

- prehitevanje po desni

- Tretje križišče...jih nisem več videl

- ponovno opazil pred železniško postajo, vozita po kolesarski stezi

- novo krožišče pri železarni...izsiljevanje

- križišče pri gasilcih...V AVTU POLICAJ...takoj ko ju zagleda...plava luč + sirena pa v dir. Ju dohiti pri opuščenem Petrolu (zdaj rabljana vozila), ...konca pa ne vem, ker sem se odpeljal naprej. Me je pa imelo, da bi šu mal "kao tožit", kaj sta še naredla...pa ne vem. BI STORU PRAV? NI PRAV?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry:

V četrtek sem bil priče nekam podobne zgodbe o "ovaj skuteraših" in policistih.

Se peljem z avtom skozi "Jasenice" (e) od bolnice proti Kor. Beli. Pred mano dva na skuterju, prvi opremljen, drugi brez čelade. Tablica na skuterju ..da.

- Prvo križišče..skozi rdečo

- Drugo...skozi rdečo, pešec je moral mal počakat, da ga nista snela

- prehitevanje po desni

- Tretje križišče...jih nisem več videl

- ponovno opazil pred železniško postajo, vozita po kolesarski stezi

- novo krožišče pri železarni...izsiljevanje

- križišče pri gasilcih...V AVTU POLICAJ...takoj ko ju zagleda...plava luč + sirena pa v dir. Ju dohiti pri opuščenem Petrolu (zdaj rabljana vozila), ...konca pa ne vem, ker sem se odpeljal naprej. Me je pa imelo, da bi šu mal "kao tožit", kaj sta še naredla...pa ne vem. BI STORU PRAV? NI PRAV?

Ja, ja, to so ti taki glumpci. No sej, tudi če bi se ustavu in povedal, kaj sta še vse naredila nebi blo nič boljše, ker vbistvu nimaš nekih neposrednih dokazov. Jas bi se mimo peljal in ploskal - z ritnicama na oknu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Saj ne morem verjet.

Včeraj so kolegovemu fotru v Ljubljani ukradli skoraj 20 let staro Vespo PX 200 E. Pred kratkim jo je na novo poštrihal in vse porihtal, pol pa takole.

Vespa je bele barve in ima veliko pleksi šipo. Če jo slučajno kdo vidi....

Pa ne jo zamenjat z eno staro belo vespo (l. 1982) s šipo in rdeče belim prednjim amortizerjem, ki se prav tako vozi po LJ !!!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dodatno:

Vespa je bila spizdena izpred KRENOS bara v Zalogu nekje ob 22:30 uri, med tem ko je lastnik v bifeju veselo gledal prenos nogometne tekme.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta LJ je groza :wacko: Pred kakima dvema mescema so enemu Koperčanu vkradli rdeče-srebrnega Runnerja VXR 200. Tipa sem jas še videval in sem mu mislo rečt, naj skuter raje pušča doma, pa sem ga zgrešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi se lastniki teh runnerk ki so tak magnet za tatove zmenili, da bi eno runnerko nekam za vabo nastavili, potem pa cakali par dni ... in ko bi se kdo spravil krast se ga razmontira tko da se bo lahko okol fural samo se na vozicku z joystickom ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes piše v Delu, da so zasegli 3 Aprilie Leonardo.

Ujeli so jih, ko so divjali po avtocesti.

Če kdo pogreša kakega Leonarda, naj pokliče na policijo.

Imajo pa modrega,črnega in srebrnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti sivi bi bil mogoče lahko tale: (obljava je stara skoraj 1 leto)

transalp Objavljeno dne: 27 Jul 2003 @ 11:54

Nekoliko pozno, pa vendar: pred dvema mesecema je bil znancu v Malih Laščah ukraden skuter. Žal sem zvedel šele danes, tule pa so vsi podatki:

ukraden skuter Aprilia Leonardo 125ccm

barva: kovinsko siva

Št. šasije: ZD 4 MB 0000 WS 119645

Reg. št.: LJ P7-47

Dodatna oprema: povišano vetrobransko steklo, črn 40-litrski kovček "Kappa"

Prevoženi km (do dneva kraje): 7.500

Posebnosti ni, skuter je (bil) kot nov, nalepka tehničnega pregleda je (bila) pod glavno ključavnico, datum teh. pregleda: 31. marec 2003

Skuter je bil ukraden 25. maja 2003 ob 01:05 ponoči izpred hiše (zadnja v slepi ulici), obstaja delni video posnetek ("prihod" tatov po dovozni cesti), ki ga je zabeležil digitalni varnostni video sistem, tatovi so se pripeljali s katrco (Renault 4). Pod sedežem skuterja je bila tudi čelada, ledvični pas,...

Podatki o lastniku:

Marko Kožar

tel.: 01/788 17 63

GSM: 041 862 852

email: markozar@volja.net

Po podatkih prodajalca teh skuterjev do sedaj ni bilo prodanih ravno veliko (cca. 20), povišano vetrobransko steklo pa so vsaj pri nas prodali le eno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes piše v Delu, da so zasegli 3 Aprilie Leonardo.

Ujeli so jih, ko so divjali po avtocesti.

Če kdo pogreša kakega Leonarda, naj pokliče na policijo.

Imajo pa modrega,črnega in srebrnega.

Pise tudi, da so 21 letnega voznika zaradi razlicnih kaznivih dejanj ze veckrat obravnavali, drugi 21 letni voznik ima na vesti veliko tatvino.

Sedaj se pa sprasujem, kaj je z nasim kurcevinm sodstvom? Ta dva 21 letnika bi ITAK ze morala biti v zaporu zaradi prejsnih pizdarij, ne pa da se naokoli na prostosti prevazata na ukradenih skuterjih.

Zanima me tudi, zakaj niso objavili se fotografij lopovov, da se bo javno videlo, kdo krade skuterje.

BANDA LOPOVSKA IN SODNISKA!

Verjetno jih preiskovalni sodnik tudi tokrat ne bo poslal v pripor in bodo ze jutri spizdili druge skuterje. In delo policije bo izniceno, no razen tega, da bodo nesrecnezi dobili skuterje nazaj.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17:00 sem na Hradeckega v LJ "srecal" tipa na kovinsko modrem Z 750. Tip je bil v sandalih, v belih kratkih hlacah (kapri), v beli majici brez rokavov, na glavi ni imel celade ampak stresico. Ko je peljal cez letezece policaje se je lepo videlo, da nima pojma o voznji motorja... Tablice ni bilo!

Peljal se je v smeri Stepanjca oz. Fuzin.

Ce kdo pogresa kovinsko modrega Z 750 .................

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason: tega srebrnega Leonarda sem jas videval skoz in skoz! Po Celovški so se z njim naganjali vedno drugi obrazi, včasih je bil gor en sam "standard", včasih celo dva. Sem enkrat celo policijo vido stati na vogalu pri Unionu pa trije mimo (2 Runnerja in ta srebrni Leonardo). Pa misliš, da so prižgali luči in šli za njimi? Mah, škoda zgubljat besed. Sem pa vesel, da so našli te tri skuterje. Zadnjič pa sem videl tudi črnega. Seveda brez registracije, ampak skuter je izgledal v zelo dobrem stanju (kot iz izložbe). In ta tip bez kacige, ga je prižganega pustil pred Petrolom, nakar je šou noter nekaj kupit, prišel ven in se odpeljal dalje.

Tadej: A ta tanovi Kawasaki Z 750? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi se lastniki teh runnerk ki so tak magnet za tatove zmenili, da bi eno runnerko nekam za vabo nastavili, potem pa cakali par dni ... in ko bi se kdo spravil krast se ga razmontira tko da se bo lahko okol fural samo se na vozicku z joystickom ... <_<

Tale ideja je bila ena boljših v tem forumu.

Sam na srečo ne poznam nobene žrtve kraje, ampak :

1. veliko nas ima digitalce ali pa vsaj telefon z digitalcem

2. prijatelji ponavadi vemo kaj kdo vozi

3. taki motorji po ljubljani niso redkost in - dvomim da jih je več kot 5% res po črki zakona kupljenih, pa je tipu zmankal za registracijo pa čelado (pa po možnosti še za izpit).

torej- vidiš-pofotkaš-si zapomniš lokacijo, potem pa v akcijo. Če ne drugega se lahko tipa res zmasira, lahko pa se ga drži, da se ne udari ob tla oz. podboj kakih vrat, dokler ne pride policija urediti zadevo z ukradenim motorjem. če človek sumi, da je ukradena stvar njegova lahko pokliče policijo, če se pa šmeko kej upira pa ga "umiriš", kasneje pa bi po potrebi prijatelji komot izjavili, da je šmeki napadel, ko je videl, da so ga dobili z ukradeno robo-->samoobramba. potem pa še zadevo do zdravnika pelješ in v končni fazi tudi tožiš, da dobiš mal zadeve pokompenzirane. jebiga - amerikanizejšn je že tuki in tud tako se da urejat zadeve.

Torej-slikajte kot da tekmujete za najfoto2004. če polcaji in pravni sistem ne naredijo nič-lahko tudi sami do določene meje pomagamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jurij: Dej zbud se, pa nehi sanjat!

...

Drugače pa je dva frajera včeraj na šmartinski oplazila višja roka pravice.

Baje je bila (domnevno v Italiji) ukradena CBRka 900 v igri.

Reanimacija roxxx.

Preberte si v časopisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sej zato pa je tko, ker se o takih ukrepih le :zzz: , pa noben nič ne naredi, če mu ravno polcaji ne prpelejo stolčenga motorja pokazat "..a je tale v'š...", muloti, pa, ker policaji tkntk nič ne naredijo, ker si vsak misli-"...jest morm gledat druge stvari, k mi je šefe naroču, in ne smem ukrepat tud če se dva koljeta zraven mene..."- se bodo še naprej pojali po CENTRU ljubljane brez čelade, brez registracije pa z veliko verjetnostjo tudi z ukradenimi motorji. pa tud če jih dobijo-nimajo službe-kdo bo plaču kazn? gre na povšetovo na bed&breakfast mal počivat-kaj mu je pa slabga? to se itak verjetn ne zgodi ker jo odnesejo s pogojno, če jih sploh dobijo, al pa so še mladoletni in bojo lohka še nadaljna 4leta kradl vsepospisku, ker jim - noben nič ne more.

par vzgojnih in zdravljenje, bi jih mogoče ob naslednjem pogledu na lahek plen malo zapeklo okoli pozdravljenih kosti in bi se mogoče raje obrnili v drugo smer.

ampak sanjajmo naprej. upam, da ga men naujo sunl, ker samo čakal na informacije s policijske postaje jaz ne bi. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej je verjetn kak motosvetovec tud policaj pa se verjetn ne sekira preveč za tale forum. če je pa povrh vsega še član elitne konjenice na 2 kolesih pol pa nimam več kej rečt glede policajev(tud na motorjih).

Je pa lepo če ti je v nesreči (ne tisti na cesti) kdo prostovoljno pripravljen pomagati, samo to je samo še za v kake stare romane, ker danes vlada egoizem.

hm...mogoče pa ne sanjam, če takole razmišljam.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jurij, vse cool, samo nič novega nisi napisal, ali se domislil.

A veš koliko idej je že bilo, kaj bi kdo moral narediti in kako bi lopove polovili.

Probi za foro slikat ena sumljivega na/ob motorju in mu potem še reci: "Oprosi, je tale motor mogoče ukraden. Sprašujem zato, ker nima reg. tablice, in tudi ti nimaš čelade. A dovoliš, da preverim serijske?"

Pol pa napiš kako je bilo.

In zakaj bi ti to delal?

Ker lahko tudi profitiraš, pa še junak izpadeš.

Vsak lastnik ukradenega motorja bi ti dal 10%, če ga pripelješ nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mal drgač sem si jaz to zamišljal:

Če bi vsakmu težil -bz- nisem ravno plačan za nošenje glave naprodaj

samo-če pa frendu kaj odpelejo, pa veš kak je bil motor pa če ga vidiš kje, ga lahko neopazno pofotkaš in frendu pokažeš sliko in mogoče ve on za kako prasko, nalepko, dodatek, k je skor100%njegov in potem se lahko mal več ljudi zadržuje na tistem koncu, kjer je bil viden in zadevo ob priložnosti konkretno preveri. :chase:

nisem ravno mislu zdej pa vsi z eno roko na gasu, z drugo pa fotiča držat pa patruljirat po cestah.

Pa upajmo, da se kraje nam in znancem ne bojo dogajale in potem ni pene. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, pomoje bi jim blo treba kr palce stran ščipat z kleščami pa več krast nebi mogli ;) Debiln ukrep za debilno državo :(

V četrtek se peljem po Dunajski in pri Evropi zavijam na Celovško. Čakam, da nasproti vozeči odpeljejo mimo nakar za sabo slišim eno čebelo, natančneje enega debelega bajsa na neregistrirani flurescentno-rumeno-sivi Runnerci 50ccm z ZX Leovinijem in ded kar med prometom zapelje pred one, ki so mu pravilno prihajali na sproti (torej vozil se je po nasprotnem voznem pasu) in potem zavil na Celovško ravnotako na nasprotni vozni pas in se vozil med nasproti stoječimi avtomobili, ki so stali na semaforju. Ko je prišel do križišča s tržaško je tam že svetila rdeča luč in ja, prav ste uganli, peljal je skozi :naughty: Imel je pač srečo! Upam, da je naslednjič nebo imel in da ga bo avtobus LPP tako razmazal po vetrobranu, da bo letel po luftu kot puran in se nazadnje zalepil na cesto kot freska! Prokleti idiot! Prav privoščim mu, ker če tako izivaš usodo je prav, da enkrat plačaš za to! In poleg tega še nimaš čelade, po možnosti ukraden in neregistriran skuter... Kar naj se začenjo že enkrat pobijat! Upam, da majo na žalah dovolj prostora, če jih bojo sploh lahko pripeljali do tja in da bo imel klinični center čim manj dela pri flikanju takih jebačov, ki verjetno nimajo niti zavarovanja (in jih flikajo na naše stroške, ker sami itak ne morejo plačat - sej nič nimajo). Nobenemu "poštenemu" motoristu, ki se vozi na lastne stroške in ne izziva usode sredi mesta ne privoščim, da bi končal na cesti. Ampak tem kurzom pa prav privoščim, da se razjebejo po cestišču, da neboš vedo, ko boš mimo peljal, al je keri ketchup jedo al pa se je en razjebal :yea2: Se oproščam za nasilno pismo, ampak prav mogo sem izlit svojo negativno energijo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu so prejšnji četrtek ponoči izpred bloka ukradli motor. Ker forma za vnos ukradenih motorjev ne deluje, navajam podatke kar tukaj.

BMW R1150 GS,

letnik 1996,

reg. LJ K4-09,

Boxser enduro,

Šasija: 0439298,

Rumene barve,

Ščitniki cilindrov,

Ukraden 8.7.2004 Ljubljana, Žaucerjeva 20,

Lastnik: Tone Vidmar,

GSM: 041 704 345,

email: tone.vidmar@fri.uni-lj.si

Enega od skrbnikov Motosveta (Noise@Co.?) bi prosil, da te podatke čimprej prenese v ustrezno bazo.

Zadeva je seveda prijavljena tudi pri policiji, ampak od njih verjetno ni dosti pričakovati. Jasno, da več pričakujeva od vas motoristov, torej oči na peclje (vizir lahko ostane) in če kdo opazi ta motor naj javi lastniku na njegov GSM ali pa meni na PM ali kar v tole temo.

Mislim, da ta motor v tej barvi ni ravno najpogostejši primerek svoje vrste in se ga zato ne spregleda zlahka.

LP, Marvin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik 96 in 1150GS mi ne gresta skupaj.

Če je res letnik 96 je kvečjemu 1100GS.

To pa je kar pomemban razlika, saj ima tastari spredaj eno kvadratno luč, tanovi pa dve okrogli - različno veliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mea culpa

Jason imaš prav, se vidi, da nimam BMWja.

Torej, pravilni podatki ukradenega motorja so:

BMW R1100 GS,

letnik 1996,

reg. LJ K4-09,

Boxser enduro,

Šasija: 0439298,

Rumene barve,

Ščitniki cilindrov,

Ukraden 8.7.2004 Ljubljana, Žaucerjeva 20,

Lastnik: Tone Vidmar,

GSM: 041 704 345,

email: tone.vidmar@fri.uni-lj.si

LP, Marvin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!