Skoči na vsebino

VZDRŽLJIVOST


mimixtz

Priporočene objave

vulcan

Novinec

Član od: četrtek, 18.04.2002 20:48

Objav: 17

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 03 dec 2002 21:58 Zadeva: koliko 1000 km zdrzijo

--------------------------------------------------------------------------------

LP.

Koliko 1000 km zdrzijo masine motorjev brez generalke?

Predvsem V masine (enduro ali copper).

Nazaj na vrh

Tratnjak Damijan

Član

Član od: torek, 15.10.2002 10:15

Objav: 143

Kraj: Lj.-Črnuče

Objavljeno: 03 dec 2002 23:08 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Po moje je to čisto odvisno od posameznika, kako vzdržuje motor. Če gledaš teste v Motorradu, ko na 50000km odprejo mašino in praktično ni še skoraj nič obrabe, zdržijo pomoje okoli 150000km brez generalne. So pa tudi verjetno izjeme ki naredijo še več.

_________________

Damjan član MK MG

Nazaj na vrh

strom

Vseved

Član od: petek, 19.10.2001 14:40

Objav: 1154

Kraj: Laibach

Objavljeno: 04 dec 2002 00:22 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Sej je tlele bla že ena tema o tem....

150k se mi zdi mal velik... ne vozjo vsi tko kot ti, Damjan...

Ampak če maš motor od novega, pa ga redno vzdržuješ, 100-150k naj nebi bil problem.

LP

_________________

Nightrider: I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!

(Mad Max, 1979)

Nazaj na vrh

hotschko

Vseved

Član od: četrtek, 07.06.2001 14:43

Objav: 2291

Kraj: Ljubljana - SLO

Objavljeno: 04 dec 2002 08:37 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Monster Hotschko Edition bo zdržal 200k km ... brez generalke

_________________

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Nazaj na vrh

RAN

Vseved

Član od: četrtek, 14.06.2001 11:34

Objav: 1700

Kraj: Ljubljana

Objavljeno: 04 dec 2002 09:00 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

hotschko je napisal:

Monster Hotschko Edition bo zdržal 200k km ... brez generalke

Predtem se boš pa zbudu, pa na servis pelu.

_________________

lp RAN

Nazaj na vrh

hotschko

Vseved

Član od: četrtek, 07.06.2001 14:43

Objav: 2291

Kraj: Ljubljana - SLO

Objavljeno: 04 dec 2002 09:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

RAN je napisal:

hotschko je napisal:

Monster Hotschko Edition bo zdržal 200k km ... brez generalke

Predtem se boš pa zbudu, pa na servis pelu.

Na servisu je vsakih 10k ... generalke pa ne bo sploh treba ... nikol ...

_________________

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Nazaj na vrh

Hanzi

Vseved

Član od: četrtek, 14.06.2001 6:30

Objav: 1024

Kraj: Stara travma Doddelek soba 13

Objavljeno: 04 dec 2002 10:12 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

hotschko je napisal:

RAN je napisal:

hotschko je napisal:

Monster Hotschko Edition bo zdržal 200k km ... brez generalke

Predtem se boš pa zbudu, pa na servis pelu.

Na servisu je vsakih 10k ... generalke pa ne bo sploh treba ... nikol ...

Pa saj je servis tako drag da že sumiš da ti na vsakem servisu naredijo vsaj ta malo generalko.

_________________

Sonce naj sveti vsak dan

Nazaj na vrh

STARI

Član

Član od: četrtek, 11.07.2002 21:38

Objav: 135

Kraj: SLOVENIJA

Objavljeno: 04 dec 2002 11:07 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Yamahini agregati V twin popvprečno od 8o do 100000km.So pa tudi izjeme ki zdržijo več.

_________________

LIFE POWER ČAGA GAS

Nazaj na vrh

hotschko

Vseved

Član od: četrtek, 07.06.2001 14:43

Objav: 2291

Kraj: Ljubljana - SLO

Objavljeno: 04 dec 2002 11:11 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Hanzi je napisal:

Pa saj je servis tako drag da že sumiš da ti na vsakem servisu naredijo vsaj ta malo generalko.

Tako kot pri vseh ostalih ...

_________________

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Nazaj na vrh

Desmo

Vseved

Član od: nedelja, 24.06.2001 18:09

Objav: 1125

Kraj: Ljubljana, Tonga

Objavljeno: 04 dec 2002 11:26 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Hanzi je napisal:

Pa saj je servis tako drag da že sumiš da ti na vsakem servisu naredijo vsaj ta malo generalko.

Ja kaj čmo. Mene so naprimer letos redni sevisi letos prišli blizu 700.000 SIT. Tudi če bi bili še enkrat dražji bi brez razmišljanja še enkrat kupil Ducatija.

_________________

By convention, a Monster is any association of dissonant elements. I consider a Monster any object of original, infinite beauty.

Alfred Jarry, writer and visionary (1873-1907)

Nazaj na vrh

RAN

Vseved

Član od: četrtek, 14.06.2001 11:34

Objav: 1700

Kraj: Ljubljana

Objavljeno: 04 dec 2002 11:36 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Desmo je napisal:

Hanzi je napisal:

Pa saj je servis tako drag da že sumiš da ti na vsakem servisu naredijo vsaj ta malo generalko.

Ja kaj čmo. Mene so naprimer letos redni sevisi letos prišli blizu 700.000 SIT. Tudi če bi bili še enkrat dražji bi brez razmišljanja še enkrat kupil Ducatija.

A si ti eno nulo preveč pripopal, al se mal hecaš.

_________________

lp RAN

Nazaj na vrh

elektronik

Član

Član od: sreda, 15.05.2002 9:23

Objav: 91

Objavljeno: 04 dec 2002 11:36 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Desmo je napisal:

Mene so naprimer letos redni sevisi letos prišli blizu 700.000 SIT.

Sedemsto tisoč tolarjev? Lahko napišeš kaj so delali ter cene dela in materiala ločeno? Pa informacija koliko kilometrov ima motor in koliko si prevozil letos bi veliko povedala.

_________________

Nikoli ne izgubi dobre volje, živcev in ključev od avta

Nazaj na vrh

Desmo

Vseved

Član od: nedelja, 24.06.2001 18:09

Objav: 1125

Kraj: Ljubljana, Tonga

Objavljeno: 04 dec 2002 11:44 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ma toliko je bil samo prvi servis in kasnejša popravila tovarniških napak...

_________________

By convention, a Monster is any association of dissonant elements. I consider a Monster any object of original, infinite beauty.

Alfred Jarry, writer and visionary (1873-1907)

Nazaj na vrh

lojzi

Vseved

Član od: sreda, 01.08.2001 14:41

Objav: 1559

Kraj: Okolica Ljubljane

Objavljeno: 04 dec 2002 12:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Desmo je napisal:

Hanzi je napisal:

Pa saj je servis tako drag da že sumiš da ti na vsakem servisu naredijo vsaj ta malo generalko.

Ja kaj čmo. Mene so naprimer letos redni sevisi letos prišli blizu 700.000 SIT. Tudi če bi bili še enkrat dražji bi brez razmišljanja še enkrat kupil Ducatija.

Seveda, ker bi za ta denar že dobil novega

_________________

Lojzi ma vas rad

Nazaj na vrh

suzuki250

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 14.01.2002 18:44

Objav: 665

Kraj: pred črtami (Ljubljana)

Objavljeno: 04 dec 2002 12:11 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

številke se začnejo verjetno okoli 50.000km, obstajajo tut terenski motorji na tem svetu

_________________

hodim hodim, pa nikamor ne pridem, ja pi***, used se na motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi

Vseved

Član od: četrtek, 14.06.2001 6:30

Objav: 1024

Kraj: Stara travma Doddelek soba 13

Objavljeno: 04 dec 2002 12:58 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Desmo je napisal:

Hanzi je napisal:

Pa saj je servis tako drag da že sumiš da ti na vsakem servisu naredijo vsaj ta malo generalko.

Ja kaj čmo. Mene so naprimer letos redni sevisi letos prišli blizu 700.000 SIT. Tudi če bi bili še enkrat dražji bi brez razmišljanja še enkrat kupil Ducatija.

A tok stanejo tiste flikce karbona

No to pa je res mal too much za eno sezono glede na to koliko si prevozil

Ice daj mal nared reda tukaj ker to je pa že toomuch smeškotov in hudičkov!

_________________

Sonce naj sveti vsak dan

Popravil je Hanzi dne, 04 dec 2002 13:07, popravljal je 1 krat

Nazaj na vrh

Desmo

Vseved

Član od: nedelja, 24.06.2001 18:09

Objav: 1125

Kraj: Ljubljana, Tonga

Objavljeno: 04 dec 2002 13:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Hanzi je napisal:

A tok stanejo tiste flikce karbona

No to pa je res mal too much za eno sezono glede na to koliko si prevozil

Karbon je bil več ali manj zastonj. Drage pridejo generalke po par minutah priganjanja na stojalu. Mi še ni zdržal več kot deset minut ful gasa...

PS

Jasno da je prevoženih kilometrov še vedno 0.

_________________

By convention, a Monster is any association of dissonant elements. I consider a Monster any object of original, infinite beauty.

Alfred Jarry, writer and visionary (1873-1907)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D LP.

Videl v TC-ju Varadero l.99 s 76.000 km, ugodna cena, prvi lastnik, redno servisirana, pa me zanima, ce se jo bo dalo se furkat kaksna tri leta brez problemov? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred priblizno dvemi meseci se je poleg nas na Planinskih rajdah ustavil mozakar z enim starejsim BMWjem....Mal smo zaceli debatirat,pa sem ga povprasal kolko km ima masina......rekel mi je da so policaji naredili pred njim 80k,pol pa se on 180k :shock:     brez generalke :!:

Ja saj to je čisto možno.Samo iz svojih izkušenj vem da so to običajno tiste zgodbe baba čula baba rekla.Pa še nekaj ali ti je tisti možak kaj povedal koliko troši olja in kakšno ima kompresijo?

Meni se sploh ne zdi nič takega. Računaj, da so BMW boxerji motorji, ki se peljejo na razmeroma nizkih obratih - tam nekje kot povprečen družinski avto. In če ti brez problemov zdržijo tam okoli 250 000 (imel BMW 520, pri 250 bil prodan), ne vem, zakaj jih ne bi tudi motor.

Po mojem pa je razmeroma težko ugotoviti, kolikšen je domet supersport klase, saj ti pogosteje menjajo lastnike in veliko pogosteje padajo, tako da redkokateri "umre" zaradi motorja.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ameriškem forumu poročajo, da jim BMWji večinoma brez težav zdržijo po 100000 milj, večinoma pa pričakujejo, da jih bodo brez težav zgonili do 150000 milj. Nimajo razlogov, da bi pretiravali, ker je preveč takih zapisov in s takimi kilometražami nisi tam noben posebnež. Pri vzdrževanju ne izvajajo nič posebnega, redni servisi na 6000 milj (10000 km). Eni motorje božajo, drugi pa gonijo, končni rezultati glede prevoženih poti pa približno enaki.

Pomnoži z 1,609 in dobiš kilometre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ameriki , bi vsak motor naredil vsaj 2x več kilometrov kot v Evropi . Kako se vozi po Ameriških cestah ve vsak , ki je tam že bil .

Ko se govori o BMW kot zelo vzdržljivih motorjih , je potrebno upoštevati dejstvo , da BMW kupujejo ljudje za daljša potovanje . Če bi enega BMW dali v uporabo nekomu , ki riše kroge in poka z mašino , potem tudi BMW nebi kaj dolgo zdržal ( stavim , da crkne prej kot kakšen dober Japonec ) !

Moj DUCATI ma že 12000 km , pa sem šele samo Sklopko zamenjal !? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D LP.

Videl v TC-ju Varadero l.99 s 76.000 km, ugodna cena, prvi lastnik, redno servisirana, pa me zanima, ce se jo bo dalo se furkat kaksna tri leta brez problemov?  :D

Meni se zdi tisti varadero prav fina ponudba. Vsaj prepričan si da so kilometri realni. Ne pa da kupiš enega s kao 40.000km, v resnici jih ima pa isto kot ta, samo da je za par 100.ooo SIT dražji. Pa še od prvega lastnika je - super. 3 leta bi moral zdržat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej včasih je pa kr bolš da ne veš in ne razmišljaš kaj je prejšnji lastnik delal z motorjem!Loh sam upaš na najbolje in upaš na čim manj stroškov!!

Če motor lepo zgleda poglej da ni bil preštrihan ali celo razbit!Kar pa se mašine tiče je pa itak dejstvo da te motorji zdržijo mnogo mnogo več kot povprečen motorist potrebuje za svoje užitke in veselje!Ponavadi prej poči preden ti rata narest 50.000 km (zal)!!Pa veliko sreče pri 'klepanju' km!Po moje tut R1 in podobna plastika naredi 500.000 km brez generalne če bi ga sam enkrat v vsej tej dobi vžgal in nikol ohladil pod delovno temperaturo!!No olčka pa olčka svežga! :)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj DUCATI ma že 12000 km , pa sem šele samo Sklopko zamenjal !? :D

JA na 20.000 pa boš mogo motor razdret drugače bo šel rakom žvižgat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bati, batni obročki, sorniki, varovalke, cilindre se da podrejat, dihtnge, po možnosti pa še ležaje na glavni gredi pa ojnicah, oljna pumpa, poleg standardnih zadev ala oljni filter, zračni filter, raznorazni zobniki pa ketna če nimaš kardana, pa k je že lih mašina narazen še ketnca za ventile pa po potrebi primarna ketna, če jo ma motor. Skratka vse zadeve ki se lahko obrabijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje teoretično motorji res zdržijo dosti kilometrov do generalke.V praksi je pa to malo drugače.Yamaha virago povpreček vpraksi 70 do 100k km.Potem pa že tako troši olje nima več kompresije itd pa je generalka tu.Tisti ki pa res naredijo po 500k km ali več so pa res redke izjeme.Jaz ne poznam nobenega.

Dragi kolega....vozim sport tourerja kawa ZZR 600; 16 V; 100 konjev..agregat se vrti do 16 tisoč obratov, letnik 91...ima realnih 81.000 kilometrov, redno vzdrževanje, servisna knjižica.....motor žvižga kot urca, rukne pa ko šuuss, brez kakršnih koli problemov, olje v mejah normale, kompresija izmerjena na pooblaščenem servisu, odlična.

Ne morem verjet, yamaha virago...čoper, agregat malo obratov, nenapiljena mašina......pa je ta povpreček kilometrov šokantno nizek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi kolega....vozim sport tourerja kawa ZZR 600; 16 V; 100 konjev..agregat se vrti do 16 tisoč obratov, letnik 91...ima realnih 81.000 kilometrov, redno vzdrževanje, servisna knjižica.....motor žvižga kot urca, rukne pa ko šuuss, brez kakršnih koli problemov, olje v mejah normale, kompresija izmerjena na pooblaščenem servisu, odlična.

Ne morem verjet, yamaha virago...čoper, agregat malo obratov, nenapiljena mašina......pa je ta povpreček kilometrov šokantno nizek.

A je motor zato, ker je ljubiteljsko vožen toliko časa zdržal? :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje teoretično motorji res zdržijo dosti kilometrov do generalke.V praksi je pa to malo drugače.Yamaha virago povpreček vpraksi 70 do 100k km.Potem pa že tako troši olje nima več kompresije itd pa je generalka tu.Tisti ki pa res naredijo po 500k km ali več so pa res redke izjeme.Jaz ne poznam nobenega.

Dragi kolega....vozim sport tourerja kawa ZZR 600; 16 V; 100 konjev..agregat se vrti do 16 tisoč obratov, letnik 91...ima realnih 81.000 kilometrov, redno vzdrževanje, servisna knjižica.....motor žvižga kot urca, rukne pa ko šuuss, brez kakršnih koli problemov, olje v mejah normale, kompresija izmerjena na pooblaščenem servisu, odlična.

Ne morem verjet, yamaha virago...čoper, agregat malo obratov, nenapiljena mašina......pa je ta povpreček kilometrov šokantno nizek.

Če že govorimo o povprečjih, bi za ZZR600 reku da zdrži tja do 40k. Možne so tudi izjeme, ampak ne pri modelu, ki ima 81k in ga vrti na "16.000"rpm :shock: :twisted:

Mislim, da bi se podru kot lego kocke :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bati, batni obročki, sorniki, varovalke, cilindre se da podrejat, dihtnge, po možnosti pa še ležaje na glavni gredi pa ojnicah, oljna pumpa, poleg standardnih zadev ala oljni filter, zračni filter, raznorazni zobniki pa ketna če nimaš kardana, pa k je že lih mašina narazen še ketnca za ventile pa po potrebi primarna ketna, če jo ma motor. Skratka vse zadeve ki se lahko obrabijo.

Pri Ducatijih je treba (poleg vsega naštetega) vsakih 20.000km kompleten okvir namazat z notranje strani, drugače gre kmalu rakom žvižgat. :roll: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bati, batni obročki, sorniki, varovalke, cilindre se da podrejat, dihtnge, po možnosti pa še ležaje na glavni gredi pa ojnicah, oljna pumpa, poleg standardnih zadev ala oljni filter, zračni filter, raznorazni zobniki pa ketna če nimaš kardana, pa k je že lih mašina narazen še ketnca za ventile pa po potrebi primarna ketna, če jo ma motor. Skratka vse zadeve ki se lahko obrabijo.

Pri Ducatijih je treba (poleg vsega naštetega) vsakih 20.000km kompleten okvir namazat z notranje strani, drugače gre kmalu rakom žvižgat. :roll: :twisted: :lol:

:D :D :D

Pa to ni res.

Morš priznat, da škodi pa sigurno ne.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje teoretično motorji res zdržijo dosti kilometrov do generalke.V praksi je pa to malo drugače.Yamaha virago povpreček vpraksi 70 do 100k km.Potem pa že tako troši olje nima več kompresije itd pa je generalka tu.Tisti ki pa res naredijo po 500k km ali več so pa res redke izjeme.Jaz ne poznam nobenega.

Dragi kolega....vozim sport tourerja kawa ZZR 600; 16 V; 100 konjev..agregat se vrti do 16 tisoč obratov, letnik 91...ima realnih 81.000 kilometrov, redno vzdrževanje, servisna knjižica.....motor žvižga kot urca, rukne pa ko šuuss, brez kakršnih koli problemov, olje v mejah normale, kompresija izmerjena na pooblaščenem servisu, odlična.

Ne morem verjet, yamaha virago...čoper, agregat malo obratov, nenapiljena mašina......pa je ta povpreček kilometrov šokantno nizek.

Če že govorimo o povprečjih, bi za ZZR600 reku da zdrži tja do 40k. Možne so tudi izjeme, ampak ne pri modelu, ki ima 81k in ga vrti na "16.000"rpm :shock: :twisted:

Mislim, da bi se podru kot lego kocke :wink:

Teoretično po obratomerju naj bi se vrtel do 16.000....to sem napisal za primerjavo s čoperjem, jst osebno dlje kot do 13 nisem šel, ker je brez veze...ker ima največjo moč pri cca 11.000. :roll:

Resnično...agregat ima 81.000 kilometrov, olje v normalah in kompresija odlična....žvižga ko urca, se lahko spomladi dobimo na kakšni pijači, boš poslušal to "živi fosil" kawa poezijo. :P :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi kolega....vozim sport tourerja kawa ZZR 600; 16 V; 100 konjev..agregat se vrti do 16 tisoč obratov, letnik 91...ima realnih 81.000 kilometrov, redno vzdrževanje, servisna knjižica.....motor žvižga kot urca, rukne pa ko šuuss, brez kakršnih koli problemov, olje v mejah normale, kompresija izmerjena na pooblaščenem servisu, odlična.

Ne morem verjet, yamaha virago...čoper, agregat malo obratov, nenapiljena mašina......pa je ta povpreček kilometrov šokantno nizek.

A je motor zato, ker je ljubiteljsko vožen toliko časa zdržal? :twisted: :wink:

Jp točno taku :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje teoretično motorji res zdržijo dosti kilometrov do generalke.V praksi je pa to malo drugače.Yamaha virago povpreček vpraksi 70 do 100k km.Potem pa že tako troši olje nima več kompresije itd pa je generalka tu.Tisti ki pa res naredijo po 500k km ali več so pa res redke izjeme.Jaz ne poznam nobenega.

Dragi kolega....vozim sport tourerja kawa ZZR 600; 16 V; 100 konjev..agregat se vrti do 16 tisoč obratov, letnik 91...ima realnih 81.000 kilometrov, redno vzdrževanje, servisna knjižica.....motor žvižga kot urca, rukne pa ko šuuss, brez kakršnih koli problemov, olje v mejah normale, kompresija izmerjena na pooblaščenem servisu, odlična.

Ne morem verjet, yamaha virago...čoper, agregat malo obratov, nenapiljena mašina......pa je ta povpreček kilometrov šokantno nizek.

Če že govorimo o povprečjih, bi za ZZR600 reku da zdrži tja do 40k. Možne so tudi izjeme, ampak ne pri modelu, ki ima 81k in ga vrti na "16.000"rpm :shock: :twisted:

Mislim, da bi se podru kot lego kocke :wink:

Teoretično po obratomerju naj bi se vrtel do 16.000....to sem napisal za primerjavo s čoperjem, jst osebno dlje kot do 13 nisem šel, ker je brez veze...ker ima največjo moč pri cca 11.000. :roll:

Resnično...agregat ima 81.000 kilometrov, olje v normalah in kompresija odlična....žvižga ko urca, se lahko spomladi dobimo na kakšni pijači, boš poslušal to "živi fosil" kawa poezijo. :P :wink:

Aja pa še to....agregat je imel 50.000 kilometrov, ko sem ga kupil ! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk sta ble že dve generalke pred tabo :twisted: , razn če res dobr poznaš prvega lastnika :wink:

Vseeno, če pa ima res toliko km, si pa res pazliv in vestn driver 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!