Skoči na vsebino

kaj je boljše ??


lena100

Priporočene objave

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta.... :cry: :yea2:

post-4-1077706235.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6 je enduro? :blink: TDM je enduro? In kje piše, da vsi na cestakih divjajo???

Občutek imam, da se bo s to temo nekaj čudnega zgodilo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima svoje želje in v skladu z željami in einančnimi možnostmi se odloči za nakup motorja. Pri tem moraš še upoštevat vzdrževanje... Nekaterim je pač večji užitek v divjanju in zato mora kupit sportivo. Z enduroti je pa tako, da preden zapelješ s cest premisli po čigavem terenu voziš. Če je privatna lastnina lahko kaj kmalu nastopijo kakšne komplikacije, med tem ko so ceste javne in ti ne more nihče nič

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je isto, kot da bi primerjal recimo poslovne limuzine, terence, mestne avtomobile in enoprostorce - razlicni koncepti za razlicne potrebe in zelje razlicnih ljudi. js vem, da bi mi na enduri blo vecino casa dolgcas (kar mi na cestaku ni, pa se prepiha te ne tk k na enduri, pa bremze pa gume ma boljse, lego na asfaltu, itd.). .) vsak koncept ima svoje slabosti, svoje prednosti in svoje specificne lastnosti, ti pac izberes tisti skupek vseh teh, ki ti je najbolj pisan na kozo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj še ena tema za neskončno modrovanje :hmm: :zzz: :fight2: :kva2: :BUA:

aja pa glej ga šmenta, spet je fazer v igri, garancija da ne bo zmanjkalo pametnih izjav :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenovno Fazer, ker je cenejše zavarovanje in vzdrževanje ter nasploh nakup.

Terensko sta oba dokaj podobna, čeprav TDM najbrž bolje prebavlja uničeno cesto, jaz se drugače s tem gumam tud s TDM-ko nebi upal na nič drugega kot na asvalt al pa v najslabšem primeru na hudo dober makadam, pač nerad z 200kg (mašina in bencin brez moje malenkosti) zverjo grem na teren, se ne počutim najbolj komot, so pa seveda tudi izjeme.

Glede same vožnje pa najbrž tud ni ravno kake hude razlike, pozicija za sedet ni tko pretresljivo drugačna, tud Fazer zarad manj kubikov ni tolko podhranjen, da bi moral skoz samo menjat in tišat, še posebej, če je samo en gor.

Prednost pa ma TDM najdrž pri vožnji v dvoje in po razsuemu asvaltu (Slovenija :D ), samo, za tolk mal razlike ne bi plačal tolk višjega zavarovanja in cene... no vsaj jaz ne.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta.... :cry: :yea2:

edini odgovor se glasi - kupiš si tisto, kar ti paše in ti je všeč ...

Kdor ti je pa rekel, da je TDM enduro, pa te je orenk nafarbal :)

PS: tut s TDM900 se lahko orenk divja ... in s FZ6 se lahko tudi lepo počasi na easy voziš ... še celo počasneje, kot s kakim podhranjenim čoperjem.

:OK: :OK: :OK: :OK: :afro1: :yea2: :notworthy: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy

kdaj greva midva po novega fazerja :kva2: ?

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta....

a lahko kako vejco ali piko ali pa vsaj neki ....karkoli kar bo dalo vedet kako naj se bere ta sestavek?...

a bi tole moglo bit kole:

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM

al pa kej tazga ? v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč ?

a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta....

al tkole

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc?

nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga?

v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč?

a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta....

al pa kako tretje?

a ti sprasujes zakaj ljudje raje kupijo fazerja kot TDM..al prasujes zakaj ne kupijo raje fazerja ali tdm kot pa superšportnika?

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta
:hmm:

:? :blink: Sej jaz se rada lepo peljem, ampak hitr, počas je dolgač, sploh si pa ne predstavljam da bi se mogla z enim FZ6 vozit, sploh pa počas. Kakor jaz vem, da se preklet dober da tut s tem motorinotom pelat. Sicer pa - 100 ljudi, 100 čudi. Jaz še vedno stavim na super šport motoje.

Ko bom pa stara pa betežna pol pa enga DragStarja, se bomo pa počas vozil pa naravo gledal (se jo tut že zdaj, sam bolj površno).

Nismo vsi iz istega testa narjeni! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta.... :cry:  :yea2:

Dej, razodeni mi, kaj v življenju pa si sploh probal od motorjev.

V tvojem profilu sm prebral, da si včasih plesal :OK:

No, kaj ko bi šel ti rajš nazaj plesat, kot pa take neumnosti pisat o motorizmu.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no glede na to da ti v profilu poleg plesa pise tudi da si ucitelj smucanja ti morda jaz pomagam z primerom iz smucarskega sveta: zakaj Herman Maier rajsi trenira smuk in hitre discipline kot pa slalom? Zakaj Dejan kosir z snowboardom tekmuje v alpskem slogu in ne v sneznem kanalu?

Get it?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

:? :blink: Sej jaz se rada lepo peljem, ampak hitr, počas je dolgač, sploh si pa ne predstavljam da bi se mogla z enim FZ6 vozit, sploh pa počas. Kakor jaz vem, da se preklet dober da tut s tem motorinotom pelat. Sicer pa - 100 ljudi, 100 čudi. Jaz še vedno stavim na super šport motoje.

Ko bom pa stara pa betežna pol pa enga DragStarja, se bomo pa počas vozil pa naravo gledal (se jo tut že zdaj, sam bolj površno).

Nismo vsi iz istega testa narjeni! :P

Caki malo, Cometa mas pa pravis da ne ves kak bi se z FZ6 vozla? Kaj samo meni tu nekaj smrdi? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caki malo, Cometa mas pa pravis da ne ves kak bi se z FZ6 vozla? Kaj samo meni tu nekaj smrdi? :hmm:

Poznam še enga, ki mu tle nekaj smrdi.

:xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fuck me ass :blink: .......... motor mora imeti PLjUCA, ne pa en rahiticn´ uhrwerkl. :devil: kaj cem po terenu rit´, se mi itaq dogaja vsake toliko z ali brez endure. big bikes are waaaaaaaaaaaaay to go. :devil:

tako, olje in nafto sem zlil na ogenj, ostalo (dim & smrad) prepuscam motosrenji. HMF.

:lol1:

p.s.:

in se za vse, ki samega sebe vzamejo prevec resno: to je satira. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk predn se skregamo pa potolčemo k vidm kaj pišete!!

da razjasnimo hotu sm samo vedet zakaj ljudje raje kupujejo sportive kot pa endurce v groben in kaj je tako velik užitek v tem da ( divjaš ) = sklepam sportivo je težko pelat počas tko k pa GTI recimo ker vidm pri sebi...

Za odgovore lepa hvala

Lp Lena 100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da razjasnimo hotu sm samo vedet zakaj ljudje raje kupujejo sportive kot pa endurce v groben...

zato ker lepše zgledajo ( in imajo več plastike, konjev, navora, kubikov itd )...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk predn se skregamo pa potolčemo k vidm kaj pišete!!

da razjasnimo hotu sm samo vedet zakaj ljudje raje kupujejo sportive kot pa endurce v groben in kaj je tako velik užitek v tem da ( divjaš ) = sklepam sportivo je težko pelat počas tko k pa GTI recimo ker vidm pri sebi...

Za odgovore lepa hvala

Lp Lena 100

Mislim, da so se te malo privoščili na račun fazerke pa tdm ke... razlika v vožnji naj tu ne bi bila preveč očitna, če odšteješ, da je tdm tvin mašina in zato pri nizkih vrtljajih grdoooo potegne, pri visokih pa le fazerka dobi tisto moč, da tdm-ko šibne... Malo endurc??? se mi zdi, da jih le ni tako malo(vsaj v hribih jih imamo več)(imajo!!! ) kako izbrat??? moraš malo naumit, po kakšnem terenu se največ voziš, kakšno hitrost ti ta cesta omogoča. Gledena to, da imam same klance, ovinke... je endura daleč najboljša izbira. Okretnost , lahkotnost za po ostrih ovinkih prekladat in motor z ogromno navora pri nizkih vrtljajih, da te izstreli iz ovinka, ko se ti zazdi, da si ga speljal..rad se peljem kam dalj, tudi poavtocesti???endura z oklepom??? neki kompromis TDM 850 sedaj pa čakam suho cesto, da sprobam, kako se vsa stvar obnaša v živo (dao bog da nisem falu :kva2: :kva2: )

Zakaj ne sportive En odgovor je , da zaradi stabilnosti pri velikih hitrostih zna bit težka v hitrih ovinkih, če pa se voziš v glavnem po cestah z dolgimi ovinki, je pa to prava stvar....

Lp

Drp11

Ps najlažje sem nergal (počasi vozil)s chopperjem(virago 1100) Drgač je pa kar žalost po ravni cesti pod 140 al qua?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj raje sportiva kot en normalen endurc nprimer nova FZ 6 al pa TDM al pa kej tazga v čem je užitek da divjaš po cestah in nimaš od tega nč a se ni bol lepo pelat mal s ceste zaviješ kej pogledaš in to izlet varjanta.... :cry:  :yea2:

:wacko: Ne bi izgubljaj besed, ker ti je že večina pred mano povedala :unsure:

:unsure: vprašanje se mi zdi mal provokativno :unsure:

:wacko: beseda divjati hm nevem, če je prava :wacko: kakor za koga :?

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotu sm samo vedet zakaj ljudje raje kupujejo sportive kot pa endurce v groben in kaj je tako velik užitek v tem da ( divjaš )

hmmm, z enduro se (navadno, so izjeme - fazer ni :devil: ) ne moreš peljat 200+ dalj časa brez da motor izdahne, ne gre tako lepo na koleno, ni takega pospeška,...... torej manj adrenalina.

z enduro lahko tak adrenalin dosežeš na terenu, kar mnogim ne paše + hard enduro (kar fazer ni :devil: ) ni uporaben za cesto.

bo dovolj jasno? bi pa mel en supersport, pa sport-touring, pa naked, pa hard enduro, pa supermoto, pa jet ski, ATV, snežne sanke,.................. vsega po malem in za vse, a ni penezov .) :P

PS: tejka - grem po fazerja ko bom mel zgoraj našteto :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ti je pa rekel, da je TDM enduro, pa te je orenk nafarbal :)

In kdor, da je fz6 endura, se bolj! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklepam sportivo je težko pelat počas tko k pa GTI recimo ker vidm pri sebi...

grda laž!

malo manj obračaš zapestje pa gre..če je zapestje preveč flexibilno daš gor ščitnik za rolerje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grda laž!

malo manj obračaš zapestje pa gre..če je zapestje preveč flexibilno daš gor ščitnik za rolerje....

SS je pri nizkih hitrostih veliko tezje peljat kot kake endure - poskusi manevrirat s cestakom pa z enduro, tudi pri 30 kmh ni velike razlike!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SS je pri nizkih hitrostih veliko tezje peljat kot kake endure - poskusi manevrirat s cestakom pa z enduro, tudi pri 30 kmh ni velike razlike

zakaj mi ze to razlagas? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!