Skoči na vsebino

Prtljaga - kaj vse vozite s sabo in kako pritrdite?


Noise

Priporočene objave

zraven prve pomoči pod zadnjim zicom je obvezno škatla kondomov, nikol se ne ve, kje te čaka priložnost  :blush:

Ta obvezna oprema je bila že omenjena .) :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Uporabna je tako za gume z in brez zračnice. Ne vem, kako je sicer če v gumo brez zračnice našopaš tole stvar, ker je potem guma 100% za stran. Verjetno pa je tako tudi, če jo začepiš z injekcijo.

1. Pena deluje na gumah brez zračnic, za varianto z zračnicami sorry še nisem slišal. Lahko pa da deluje.

2. Guma po popravilu je FUČ, za ODMET, za STRAN. Kar je občutna razlika med inekcijo in peno.

3. v obeh primerih je potrebno gumo običajno zamenjati. 100% drži za peno, za Injekcijo niti ni tako nujno, ... zna delati na daljša obdobja.

4. PENA se v gumi strdi in zato je potrebno po potravilu z minimalno hitrostjo poiskati vulkanizerja in gumo zamenjati. ČE se pena pregreje znotraj gume začne razpadati in to rezultira v ponovno prazni gumi in nevoznem motorju. Predvsem pa je pena namenjena reševanju situacij, ko sredi vukojebine guma umre in je potrebno nekako priti do civilizacije (vulkanizer ali nova guma)

5. Razno: ...

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Pena deluje na gumah brez zračnic, za varianto z zračnicami sorry še nisem slišal. Lahko pa da deluje.

2. Guma po popravilu je FUČ, za ODMET, za STRAN. Kar je občutna razlika med inekcijo in peno.

3. v obeh primerih je potrebno gumo običajno zamenjati. 100% drži za peno, za Injekcijo niti ni tako nujno, ... zna delati na daljša obdobja.

4. PENA se v gumi strdi in zato je potrebno po potravilu z minimalno hitrostjo poiskati vulkanizerja in gumo zamenjati. ČE se pena pregreje znotraj gume začne razpadati in to rezultira v ponovno prazni gumi in nevoznem motorju. Predvsem pa je pena namenjena reševanju situacij, ko sredi vukojebine guma umre in je potrebno nekako priti do civilizacije (vulkanizer ali nova guma)

5. Razno: ...

Zoolo

No glih nekaj takega sem slišal v motoshopu! .)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, dobiš peno na vsaki črpalki. Uporabna je tako za gume z in brez zračnice. Ne vem, kako je sicer če v gumo brez zračnice našopaš tole stvar, ker je potem guma 100% za stran. Verjetno pa je tako tudi, če jo začepiš z injekcijo.

:?  LINK NA PDF DOKUMENT :?

Na tejle povezavi so tako spreji - pene kot tudi injekcije.  :kva2:

Hvala za info! .)

Saj pravim, tam (motoshop) so me samo debel gledali! :blink:

Bom zdaj malo po pumpah pogledal! :D

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pena že enkrat rešla na cesti, ko sem zjutraj opazil da je guma prazna. Samo vozit s tako napumpano gumo pa ni bilo glih najbolj filing. Veš kot 60 - 80 Km/h nisem upal.

Drugi gumi defekt pa sem imel lani sredi bosne tik pred bencinsko, kjer je bil servis in je tip obvladal flikanje. Takoj mi je zrihtal gumo, ki je bila natanko 2 dni stara. To isto gumo imam še gor in upam da bo zdržala še kakšen tisočak km.

Med obvezno opremo pa štejem:

Peno za gumo / raje bi imel zraven še inekcijo za filkanje (menda je bolš za veči lukne),

Baterijsko svetilko,

Skret papir,

Dežni kombinezon + rokovice in škornje,

Prva pomoč ,

Orodje ki je bil poleg motorja,

Tudi ta obvezni flurostentni brezrokavnik ni neumna stvar če je slaba vidljivost na cesti ti si pa prisiljen peljat naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Footprint,kje pa si dobil to peno? :?

A to je spet najbrš tista za gume brez zračnic? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Footprint,kje pa si dobil to peno?  :?

A to je spet najbrš tista za gume brez zračnic? :hmm:

Tisto peno se dobi na vsaki bencinski.

Ampak pena ni za gume brez zračnice, temveč za tiste z zračnico.

Za tiste brez zračnice so injekcije...pa to smo ja že 100x obdelali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peno se dobi v Louis, HeinGericke, mislim pa da tudi pri Habatu (ne me držat za besedo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto peno se dobi na vsaki bencinski.

Ampak pena ni za gume brez zračnice, temveč za tiste z zračnico.

Za tiste brez zračnice so injekcije...pa to smo ja že 100x obdelali

Ja res smo ze doskrat obdelali sam pol pa prideš v ms (ne v motosvet) :D pa sam :eek: :eek:

Hvala! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

jaz sem pa učirej kupil eno izredno praktično zadevo in bo od sedaj naprej zmerej zravn v kufru B)

post-5241-1123084385_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moram tole zravn prilimat, da boste vedli kaj je to :D

post-5241-1123084459.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkastično.

Tole bo treba definitivno nabavit, Bluzonder a planiraš kak izlet v Louisa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa učirej kupil eno izredno praktično zadevo in bo od sedaj naprej zmerej zravn v kufru

Zrdawc!

Koliko vaga in koliko je odlga?

Peklenska hvala za odgovor.

Te bom pocukal za rokaw, ko se bowa widla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkastično.

Tole bo treba definitivno nabavit, Bluzonder a planiraš kak izlet v Louisa  :naughty:

Mater slabo kaže, bi se pa priporočil za 1 kos če bo kdo šel :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa učirej kupil eno izredno praktično zadevo in bo od sedaj naprej zmerej zravn v kufru

Zrdawc!

Koliko vaga in koliko je odlga?

Peklenska hvala za odgovor.

Te bom pocukal za rokaw, ko se bowa widla.

Length: 29 cm

Diameter: 2.2 cm

Weight: 560 g

Barbecue area: 23 cm x 26 cm

Material: stainless steel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Length: 29 cm

Diameter: 2.2 cm

Weight: 560 g

Barbecue area: 23 cm x 26 cm

Material: stainless steel

točno tak, zadeva je res mala, jaz sem jo probal stlačit celo pod sedež motorja pa je celo uspelo :grim

za sestavljanje rabiš pa dobro minutko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tak, zadeva je res mala, jaz sem jo probal stlačit celo pod sedež  motorja pa je celo uspelo  :grim

za sestavljanje rabiš pa dobro minutko  :D

a šnicle pa čevape tud' pod zic? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a šnicle pa čevape tud' pod zic? :devil:

:slap:

nje, tist mam u kufru :OK:

če ne bi to znal bit tatarski biftek :OK: , Tatari so všasih kose mesa dajali pod sedlo, da ga je fajn preteralo, potlej so ga pa papali :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Po novem, tudi flurescentni brezrokavnik, nekako ga bom stlačil poleg prve pomoči pod zic <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem, tudi flurescentni brezrokavnik, nekako ga bom stlačil poleg prve pomoči pod zic <_<

Moj je že tam :OK: Zna prav prit tudi kar na motorju med vožnjo, če je slaba vidljivost , da te ljudje laže :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pi××× jim ma××××! Kam nej vse to stlačm? Bo res treba drug "blatnik" iz poliestra narest ki bo mal prostorn. Še prve pomoči ne morm dat notr!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam brezrokavnik skozi pod sedežem, ga oblečem če me ujame kak dež ker je vidljivost slabša jaz imam pa še popolnoma črnega dežjaka.

LP

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!