Skoči na vsebino

Prtljaga - kaj vse vozite s sabo in kako pritrdite?


Noise

Priporočene objave

še dva nasveta:

1. stranska kovčka morata biti uravnotežena, zato se izbira "levi moj, desni za sopotnico" včasih poruši zaradi večje količine sopotnicine prtljage .)

2. polno naložena dvonadstropna magnetna tank torba mora biti pri naked motorju pritrjena še z trakovi ker jo lahko veter in teža drugače snameta saj so samo magneti prešvoh.

3. rezervni ključ prepustite sopotnici naj ga čuva, vi imate dovolj dela z skrbjo za ostalo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. stranska kovčka morata biti uravnotežena, zato se izbira "levi moj, desni za sopotnico" včasih poruši zaradi večje količine sopotnicine prtljage .)

ZAto pa je treba it po sistemu levi moj desni za sopotnico, maksimalna bruto teža kovčka pa je 8kg. JAz se poslužujem te metode pa je :OK: . Če pa kaj preveč robe hodi ji pa pomagam naredit selekcijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 kg? dobro si jo nauču. Pri naju pod 15 kg ne pridemo...pa trije kovčki,uboge moje noge, ko na križišču začne vrteti glavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cagi, kaj pa zraven vlači? En kup pudrov in kremic?...

če greš na kako potovanje pa se dosti voziš okoli, si itak večino časa v motoristični opremi.

Za potem pa maš dovolj par golgih hlač, kratke hlače, pa nekaj majic, pa čevlje (teniski po navadi zadoščajo, za na morje še kak natikače)...Pa še dežjaka je treba not dat.

jaz zlagam v kufer tako, da prvo zložim iz omare vse kar mislim zraven nest... potem pa zlagam in delam selekcijo kaj je preveč. Pa po navadi še vedno preveč zraven vlečem.

ko grema na morje je pa 1 kufer čisto zadosti za oba skupaj.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko grema na morje je pa 1 kufer čisto zadosti za oba skupaj.

hmmm ... kaj pa brisače, pa najnujnejša kozmetika (deo, pasta, krtačke, brivnik ...) - če pa kempiraš pa še šotor, spalke, armaflexi, kuhalnik, pisker, pribor za jest ... :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

aja še nekaj sem hotel vprašat. a ve kdo, če kdo prodaja, ali pa morda celo izdeluje stranske nosilce in kufre za Pegasota?

LP, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cagi, kaj pa zraven vlači? En kup pudrov in kremic?...

če greš na kako potovanje pa se dosti voziš okoli, si itak večino časa v motoristični opremi.

Za potem pa maš dovolj par golgih hlač, kratke hlače, pa nekaj majic, pa čevlje (teniski po navadi zadoščajo, za na morje še kak natikače)...Pa še dežjaka je treba not dat.

jaz zlagam v kufer tako, da prvo zložim iz omare vse kar mislim zraven nest... potem pa zlagam in delam selekcijo kaj je preveč. Pa po navadi še vedno preveč zraven vlečem.

ko grema na morje je pa 1 kufer čisto zadosti za oba skupaj.

LP

:)

saj niso problem sam cunce (hvala Nagaya - toaleta res ne tehta veliko)

midva pač nisva komot in ne hodiva po raznih apartmajih. tukaj tehtajo kastrole, pa kamp oprema, pa stolčki, pa....ma ne bom našteval. Z leti sem se naučil oz točno vem, kaj potrebujem in vse to imam pripravljeno.

napaka je le to, da sem jest najraje samotar - en motor vsa oprema, več motorjev - se pa razporedi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zgolj v vednost in ravnanje: moje izkušnje kažejo, da je velikokrat že pri dveh osebah, zihr pa pri 4 osebah približno primerljivo ali celo ceneje vzet apartma kot dva šotora (mogoče to ne velja za brate Hrvate - ne vem, ne hodim več tja, velja pa drugje); hkrati se s tem izognem daleč največjemu delu prtljage, s tem postane vožnja bistveno večji užitek, pa še ne zapravljam časa z vsakodnevnim postavljanjem in podiranjem šotora; vse to - vsaj meni - odtehta tistih par EUR razlike B)

Odločitev je IMHO najbolj odvisna od tega kaj hočemo od dopusta: užitek v vožnji/potovanju, al se samo peljemo nekam kjer bomo preživeli počitnice. Jst v glavnem potujem naokoli, vse kar potrebujem za en teden (al pa dva - saj je isto, a ne) gre v tanktorbo in nahrbtnik :)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vozem sabo. Prva pomoč, ordje s katerim si ne moreš veliko pomagat. Navodilo za uporabo (če kaj crkne, da veš kaj moraš šraufat), tudi kakšen Cankar ali pa nekaj Kobilic je dobrodošlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja še nekaj sem hotel vprašat. a ve kdo, če kdo prodaja, ali pa morda celo izdeluje stranske nosilce in kufre za Pegasota?

LP, Tomaž

Vprašaj pri Avtocommerce avto na Ptujski c. 132 v MB (tel.: 02 4600 120)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja še nekaj sem hotel vprašat. a ve kdo, če kdo prodaja, ali pa morda celo izdeluje stranske nosilce in kufre za Pegasota?

LP, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zgolj v vednost in ravnanje: moje izkušnje kažejo, da je velikokrat že pri dveh osebah, zihr pa pri 4 osebah približno primerljivo ali celo ceneje vzet apartma kot dva šotora (mogoče to ne velja za brate Hrvate - ne vem, ne hodim več tja, velja pa drugje); hkrati se s tem izognem daleč največjemu delu prtljage, s tem postane vožnja bistveno večji užitek, pa še ne zapravljam časa z vsakodnevnim postavljanjem in podiranjem šotora; vse to - vsaj meni - odtehta tistih par EUR razlike B)

Odločitev je IMHO najbolj odvisna od tega kaj hočemo od dopusta: užitek v vožnji/potovanju, al se samo peljemo nekam kjer bomo preživeli počitnice. Jst v glavnem potujem naokoli, vse kar potrebujem za en teden (al pa dva - saj je isto, a ne) gre v tanktorbo in nahrbtnik :)

:worship:

"cim manj" je tudi moj kredo - mastercard, zobna scetka in vozniško dovoljenje mora biti dovolj. :)

..........pa (dostikrat) ni. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no rečmo na CBRki 900 so blazno fajn spredaj tisti nosilci od maske...lahko zavežem nanje kako šotorko, blazino ali tri in ne moti krmila oz. vožnje... sicer se ne vidi kolko šibam, but who cares.. :whistle: največje sranje so podloge za spanje, sicer izredno lahke ma za motor OGROMNE... a je kdo probal une samonapihljive? sm jih gledu u Intersportu od mcKinleya in se dajo kar fajn zložit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a je kdo probal une samonapihljive? sm jih gledu u Intersportu od mcKinleya in se dajo kar fajn zložit?

debata o podlogah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si nalozimo motor ko se odpravimo na daljse potovanje.

Da delimo izkusnje s pakiranjem tudi z drugimi svozniki.

:D

Kako in kam si na motorju pritrdimo prtljago! :yea1:

post-9752-1140814880_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, še moj - otovorjen z vsem kar rabim za dve osebi (kuhinja, šotor, spalke, hrana, cote, ...) za 2 tedna. No, sej za dalj cajta vzamem bolj kot ne isto količino robe.

post-2433-1140819449_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vi niste normalni s temi kufri in vrečami ... kot kamperji... ob nedeljah ne bi smeli na cesto ... ste nevarni za ostale udeležence!!!!!!!!!!!!!! :surrender:

sicer pa... zamujate užitke motorja... :slap:

post-1823-1140864635_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebna izkaznica, vozniška, prometna, kreditna kartica, nekaj gotovine, prva pomoč, tableta proti glavobolu, glavnik, robčki, dodatna majica ali flis (podvisno od temperatur), telefon in polnilec, nožek, kuli, zemljevid, dežni kombinezon in tisto nekaj orodja kar ga je prišlo z motrjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa še moj bivši motorček, otovorjen za dvanajst dni dopusta, pa še bi se dalo zreducirat .)

Pozdrav od Roberta

Kako je zgledal, ko sem se vrnil, pa vidite na spodnji fotografiji, ter dežni kombinezon za potovalko :D

Pozdrav od Roberta

post-106-1140897596_thumb.jpg

post-106-1140897752_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vi niste normalni s temi kufri in vrečami ... kot kamperji... ob nedeljah ne bi smeli na cesto ... ste nevarni za ostale udeležence!!!!!!!!!!!!!! :surrender:

sicer pa... zamujate užitke motorja... :slap:

Če voziš pravi motor je tudi obtežen in naložen (do neke meje) lepo vodljiv. Bi moral enkrat probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vi niste normalni s temi kufri in vrečami ... kot kamperji... ob nedeljah ne bi smeli na cesto ... ste nevarni za ostale udeležence!!!!!!!!!!!!!! :surrender:

sicer pa... zamujate užitke motorja... :slap:

itak smo nevarni...

ceste so pač za dirkače in frajerje.....

Popravljeno . Popravil Cegi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vi niste normalni s temi kufri in vrečami ...

sicer pa... zamujate užitke motorja... :slap:

Z vsem spoštovanjem (13.sept.1983).

Prav fouš sem ti mladosti!

Ampak "tvoje fore", smo mi preživeli, že pred tvojim rostvom... In jih preživeli!

Torej, oglasi se čez dvajset let. Deal velja?! :? :hmm:

Le glej, da ne boš ZATAJIL!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mneneje je pa tako da nebi smeli nobeni nobenega obsojati , k mamo vsaki svoje vrste uzitkov.

eni so za dirkat :zzz:

drugi so za drkat :eek:

tretji pa smo za potovat :OK:

tako da smo lahk vsi zadovoljni s tistim kar mamo pa da lahko tisto delamo dolgo in uspesno!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!