Skoči na vsebino

Motociklistična kariera


ducati748

Priporočene objave

Živjo,

Sem 21 letni fant , in me že od malih nog zanimajo motorju. Rad bi pa tudi poskusil dirkati sam ne vem kam naj pokličem al pa pišem da bi dobil podrobnejše informacije glede dirkanja.

Zanima me če kdo pozna kakšno tako osebo ki bi mi lahko pomagala. Zelo bi bil vam hvaležen.

Za pomoč se vam zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi pa tudi poskusil dirkati

Poiskusi najprej z selekcijo panoge v kateri bi se rad preiskusil... npr. CHD, MX, SM, MM, Enduro... :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno CHD, glede na njegov nick... :hmm:

najprej pejd parkrat na Grobnik, da vidis kok je kej to, ce te bo pa res drzal, pa pejd na motohappening, mislim, da lahk tam tud brez licence dirkas (ne me pa lincat, ce to ne drzi, ker nisem ziher :ph34r: )... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkusil bi se pa v športnem motociklizmu. Vozim Ducati 748 letnik 2002. Na grobniku sem bil nekajkrat in od tam sem prišel zelo navdušen sam tam sem vozil z aprilio 125 rs . Tko da mi je dalo še dodaten zagon. Ja kje pa se prijavim za CHD , motohappening....

Hvala vam za pomoč:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš odločiti biti dirkač z licenco, moraš biti včlanjen v nek klub, ki je član amzs. Potem se včlaniš v amzs, opraviš zdravniški pregled in na amzs zaprosiš za vozniško licenco panoge v kateri bi rad sodeloval. Seveda je dobro prej poznati vsa pravila obnašanja na dirkališču. Nato pa greš na dirko, ki je razpisana s strani amzs.

Več si preberi na http://www.amzs.si

Veliko sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Po mojem je najboljše prvo enih par motohappening-ov odpeljat :ph34r: , šele potem AA in DP. Seveda pa je vse odvisno od tvojega kroga (časa) na Grobniku , da vidiš kam spadaš ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tole: Ducatijeva šola dobre vožnje icon14.gif

Inštruktorji bodo menda priznana imena motorističnega športa, med drugimi Mario Lega, Marco Lucchinelli in Dario Marchetti. Tečaji bodo potekali v trinajstih terminih vse do oktobra, na dirkališčih v Imoli, Vallelungi in Misano.

Organizirani bodo začetni in nadaljevalni tečaj za ženske, splošni nadaljevalni tečaj in dirkalni tečaj, ki je namenjen tako moškim kot tudi ženskam z zelo dobrimi motorističnimi izkušnjami. Vozilo se bo na modelih Monster 620, Monster 800, Ducati Multistrada in Ducati 999, odvisno od tega, v kateri stopnji bodo udeleženci sodelovali.

Prijave sprejemajo na strani www.ducati.com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

Glede Ducatijeve šolo sem bom malo pozanimov še videt je pa zelo zanimivo. Zanima me če je kdo bil lansko leto al pa ped lansko leto na tem. Hvala še enkrat vsem ki mi pomagat.

Vaše iformacije so dobrodošle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos se pridruži dnevom vožnje na grobniku, ki jih organizirajo mariborčani, celjani in koprčani. Ponavad se okol 3 popoldne začnejo klubske dirke po 5 krogov. Če boš kolker tolk dober se pa prjav na motohepeninga ki bosta dva in za vse našteto ne potrebuješ licence ampak serijski motor z minimalnimi dovoljenimi predelavami, sploh če boš vozu motohapening se pozanimej kaj je dovoljeno.

Datumi klubskih voženj bodo tle objavljeni.

Potem se pa drugo leto pozanimej za licenco pa ostalo kar te bo stalo veliko $$$

lp

Popravljeno . Popravil a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res še enkrat za vašo pomoč zelo sem vam hvaležen. Varjetno se bgom odličil za varianto ki jo ponuja ducatjeva šola v italiji. Zanima me če kdo ve koliko dolgo to traja in kaj se vse tam učiš kako zgleda urnik. PA če je kdo že bil tam če se splača it. Vse informacije so dobrodošle. če ma pa kdo kakšen email naslov od kkašnega takega človeka ki mi bi pomagal ga pa lahko napišete.

Hvala še enkrat.

Lep pozdrav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

Glede Ducatijeve šolo sem bom malo pozanimov še videt je pa zelo zanimivo. Zanima me če je kdo bil lansko leto al pa ped lansko leto na tem. Hvala še enkrat vsem ki mi pomagat.

Vaše iformacije so dobrodošle.

Ti lahko pomagam z obširnim člankom/prispevkom iz revije Motociclismo za leto 2003. Čedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za minimoto stane licenca in zavarovanje pri AMD ORJAKI manj kot 30000 SIT...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda lahko pomagaš s člankom s revije Motociclismo 2003, ti kar napiš kaj več al mi pa pošlji na moj email aprilla@siol.net .

A letos gre kakšen na Ducatijevo šolo iz slovenije naj mi piše prosim.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še če kdo pozna kakšna tekmovanja ki lahko po dobrih razultatih prideš do tovarniškega dirkača ( testni voznik) al pa kaj takega.

Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še če kdo pozna kakšna tekmovanja ki lahko po dobrih razultatih prideš do tovarniškega dirkača ( testni voznik)  al pa kaj takega.

Hvala za odg.

Ko (če) boš kdaj začel tekmovati, ti bo marsikaj bolj jasno, med drugim tudi to, da so možnosti za to, da prideš do položaja plačanega dirkača mikroskopsko minimalne, pa še to ne prej, preden ne boš sam porabil za dirkanje nekaj stotisoč €. Verjemi, da je tudi Rossi (Valentinov oče .) ), porabil kar precej denarja in vez, ki so mu ostale še iz časov njegovega dirkanja, preden je od "tamalga" kaj kapnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še če kdo pozna kakšna tekmovanja ki lahko po dobrih razultatih prideš do tovarniškega dirkača ( testni voznik) al pa kaj takega.

Hvala za odg.

Poba kar počasi, nikamor ne hiteti. Veš kolko dobrih slovenskih tekmovalcev je ki pa verjetno ne bojo nikoli uspeli biti plačani tekmovalci: Jerman ( Igor ) je svetovni prvak v vztrajnostnih dirkah pa še vedno ni nikakršen bogataš oz 100% plačani tekmovalec...

Prvo se izkaži na državnem prvestvu, nato bodi evropski prvak in mogoče nato dobiš priložnost v kakšni privat ekipi na sv. prvenstvu...

Še včasih ko je bilo dirkanje bolj poceni je bilo nekaj naših, ki so se dobro peljali na svetovnem prvenstvu, zakar so pa morali sfinancirati vse sami ( P. Verbič (50ccm), Janez Pintar(125ccm), Silvo Habat(500ccm), Lojze Pavlič (125ccm),....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to je res da je v sloveniji veliko dobrih dirkačov pa niso plačani. Zdej bom šel probat v italijo v ducatijo v šolo pol bom pa videl kako naprej. Pa se še letos udeležim kakšnega motohappening pa bomo vidli potem za naprej kako bo. A kakšnih takih tekmovanj pa ni kot jih organizira Bmw v formuli v motociklizmu

Zanima me če gre še kakšen v Italijo od tukaj?

Zanimam me še koliko denarja porabiš da dobiš licenco za dirkanje tukaj v sloveniji pa kje se jo da dobiti.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to je res da je v sloveniji veliko dobrih dirkačov pa niso plačani. Zdej bom šel probat v italijo v ducatijo v šolo pol bom pa videl kako naprej. Pa se še letos udeležim kakšnega motohappening pa bomo vidli potem za naprej kako bo. A kakšnih takih tekmovanj pa ni kot jih organizira Bmw v formuli v motociklizmu

Zanima me če gre še kakšen v Italijo od tukaj?

Zanimam me še koliko denarja porabiš da dobiš licenco za dirkanje tukaj v sloveniji pa kje se jo da dobiti.

Lep pozdrav

Če maš velik dnarja pejt v italijo v šolo. Pa da ne boš mislu da bojo tam kr dol padli ko se boš prpelu ker je takih ogromno. Te pa zna takšna šola precej koštat ampak je koristna da dobiš osnove vožnje po dirkališču.

Še vseen ti predlagam da prvo leto greš na kakšne klubske dirke pa mogoč motohapening če boš res dober. Pol ko boš pa kakšnih par tisoč evrov lažji boš pa videl kako naprej.

V motociklizmu so tut takšne šole, v angliji npr kar precej, ampak vseen rabiš sponzorjev za par 100 tisoč evrov zraven, kar pa ti v sloveniji vsekakor ne bo uspelo zbrati razen če nimaš res zelo vplivnih in denarno močnih prijateljev.

Drgač pa so takšne šole najcenejše na madžarskem okol 400 eur za dva dni, drugje pa od 1000 eur naprej za dva dni teorije in prakse.

Z licenco pa ne prehitevej. Sezona pri nas te bo koštala cca 20000 eur to je državno pa še kakšna dirka alpe adria

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Ko bo prišel koledar dirk za letošnjo sezono bi prosim če mi lahko pošlje en na moj email. V poštev pridejo dirke al pa dnevi varne vožnje na Grobniku pa na Madžarskem

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še če kdo pozna kakšna tekmovanja ki lahko po dobrih razultatih prideš do tovarniškega dirkača ( testni voznik) al pa kaj takega.

Hvala za odg.

Eno je biti testni voznik, drugo pa tovarniški dirkač. Tekmovanje na katerem sigurno dobis z dobrimi rezultati mesto tovarniškega voznika je MotoGP.

Obstajajo tudi druga tekmovanja, a vsa samo zelo visokega ranga.

Testni voznik pa ni nujno, da je tudi vrhunski dirkač, vrhunski rezultati tudi niso garancija za to da bo nekdo uspešen testni voznik. Testni voznik mora razumeti delovanje motorja in njegovo obnašanje, mora znati občutiti nepravilnosti in z informacijami ki jih daje prispevati k temu, da se odkrije in odpravi izvor težav in nepravilnosti pri obnašanju motorja.

Seveda pa je treba najti tudi nekoga ki je tvoje znanje testnega voznika pripravljen plačati.

Jaz sem testni voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar vsak mesec prišaparaj nekaj tisoč €, spremljaj motosvet, pridi na motoboom naslednji teden, pa ti bo že veliko več jasno

dobre rezultate :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!