Skoči na vsebino

Sicilija 2004


vulcan

Priporočene objave

Ne vem al smo mi imeli srečo, ampak z kampi ni blo nobenga problema, pa čeprav smo bli tam konec Aprila in v začetku Maja. Smo se pa precej posluževali bungalovov, ki so imeli skor isto ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem al smo mi imeli srečo, ampak z kampi ni blo nobenga problema, pa čeprav smo bli tam konec Aprila in v začetku Maja. Smo se pa precej posluževali bungalovov, ki so imeli skor isto ceno.

potem ste bili samo na severni in vzhodni obali, kjer je kapacitet veliko, v notranjosti in proti zahodu pa jih krepko primankuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem ste bili samo na severni in vzhodni obali, kjer je kapacitet veliko, v notranjosti in proti zahodu pa jih krepko primankuje.

Ja prjatu točno tako, v devetih dneh Sicilije sem sam stopil z nogo na Sicilska tla in odšel nazaj domov. :lol1: Če se mal pripraviš,da krožiš v notranjosti in spiš na obali ni nobenga problema.

Pero; šest dni je odločno premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa tudi ne, če samo dirkaš po poti in zbiraš trofeje v stilu sem bil tam, pa tam, pa tam in skuapj naredil x tisoč km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je varnost na Siciliji???? :unsure: :unsure: Makaronarji za katere delam(severnjaki) mi pravijo da je zelo nevarno(Sicilija+Kalabrija)da morajo kamionarji voziti samo čez dan+dražje zavarovanje..........................ter pravijo da sem malo nor če bi šel tja, razen strogih turističnih centrov kjer bi naj bilo dobro poskrbljeno. Pravijo pa tudi da pod nobenim pogojem na cesto ponoči......

Koliko od tega je res, glede na vaše izkušnje, vse kar sam vem o tem je to da so pred leti enemu Mariborčanu izpred kafiča na drugi strani ceste trije tipi KTM-a nabasali v kombi in jih ni več videl(niti KTM-a) :xx: :xx:

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se ti lahko zgodi kjerkoli, tudi v sloveniji. zato previdnost ni odvec. na kratko o siciljancih. moje izkusnje z domacini so zelo dobre. nihce ti nic noce, so prijazni in radovedni in so pripravljeni pomagati, seveda ce se boste sporazumeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajata dve sicilski greznici. Ena je Palermo in druga je Catania. V Catanii nimaš kaj delati, v Palermu pa, in če ste pametni, v Cefaluju najemite kombi ali taksi (imajo tudi guided tours) s kakšnim starim čičotom, ki vas bo cel božji dan fural po velikem mestu in tudi vedel kam, kako in kaj je vredno. Boste vsaj kaj imeli od ogleda mesta.

Drugače pa na Siciliji veljajo enaka pravila samozaščite kot drugod. Motor na vidno mesto, dodatno zaklenit, ponoči pokriti, če hotel nima garaže parkiati pred recepcijo in zaprositi portirja, da zadevo čuva, pa je. Če ga bodo hoteli pajsnt, ga pač bodo. Tu pa ni pomoči kjerkoli na svetu.

Ponoči ga načeloma itak ne sračkamo na cesti z motorji, a ne?. Vozijo pa podobno kot kranjske in celjske registracije. S tem da za celotno Italijo velja, da do dvokolesnikov nimajo kakšnega posebnega usmiljenja ali obzirnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Sicilijo samo dobre izkušnje ... ljudje prijazni, ustrežljivi bolj kot bi jim bilo treba ... so odprli restavracijo samo za nas tri lutalice, ki smo stali pred vrati s praznimi želodčki ... Špageti Trapanese so zakon :) ... itd ...

Sem imel občutek, da so turisti tam bogovi, saj je to eden redkih virov zaslužka za Sicilijance in da smo tudi pod protektoratom Mafije, če to obstaja ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O mafiji ne duha ne sluha ljudje pa prijazni in izredno majhni ter zelo ustrežljivi.

Na motor pa moreš vedno paziti kjer koli pač si saj ti ga lahko pred domačo kafano speljejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ena dobra izkusnja: smo sli v gostilno na prsut in vino. v gostilni so praznovali nekaj rojstnih dnevov (nekaj brhkih siciljank). jasno, da je bilo povabljenih cca 50 ljudi in je bila gostilna polna, se je jedlo, pilo, plesalo, smejalo... gostilnicar pa nam je prinesel prav vsako jed, ki so jo jedli oni in to brez nasega narocila. dobro smo jedli, na koncu smo bili delezni se torte s sveckami in to vse iz gostoljubnosti do gostov tujcev. popolnoma zastonj. seveda smo se na koncu oddolzili z zborovskim petjem cca 10 mandelcov s pesmijo "Happy birthday...". cloveku je zelo toplo pri srcu ko se spominja takih stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil dvakrat na Siciliji in imam same dobre izkušnje. Ko sem šel na ogled Siracuse sem parkiral motor na pločnik in pozabil na sedežu sončna očala. Čez pol ure sem vsa paničen pritekel nazaj in jih ni bilo nikjer več. Nato mi pride naproti nasmejan taksist in mi razloži da mi je njegov kolega spravil očala v čelado ker sem jih pustil na sedežu, sam da je moral peljat stranko in je njemu naročil da mi pove kje so očala. V kampu blizu Siracuse sem se dopoldne odjavil in sem se brez problema zmenil da pustim pri njih prtljago da nisem vlačil vsega v mesto. Ko sem prišel zvečer nazaj, so me povabili na večerjo.

še bi lahko našteval....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, Siracusa ....

Tlelele imajo ene najboljših sardelc na svetu. Ponoči jih lovijo, podnevi pa strežejo. Ribiči namreč. V kratkih hlačah in z dokolenkami.

post-6-1079519760.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarijo imas lahko vsepovsod.

Moja boljsa 1/2 je ze bila na Siciliji v hotelu blizu Palerma, kjer so res imeli vso posestvo z plazo vred ograjeno in si lahko sel noter samo, ce si bil njihov gost. Je pa en dan sla sama brez vodica na ogled Palerma pa ni imela nobenih problemov ceprav so ji vodici taksno pocetje odsvetovali. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palermo je pač veliko mesto in že samo zaradi tega nevarno ... ampak kar se mene tiče Palermo ni Sicilija in sem mnogo bolj užival povsod drugje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene par praktičnih:

Vedno gatorade s sabo v tank torbi in pit to. Po vodi je treba precej na stranišče hodit, pa kombinezon se ti lepi povsod itd.

Ko parkiraš motor na asfaltu, daj deskico pod nogico. Zaradi velike vročine je asfalt mehek in se sicer nogica zarije tudi 5 cm v asfalt. Če imaš motor, ki se rad zvrača čez nogico, veš, kaj sledi... Na bencinski je v 10 minutah naredilo 2 cm luknjo pod nogico...

Ljudje so prijazni, turistični delavci itak. Koristi znanje italijanščine oziroma stalno prebivališče v območju KP :-)

Če voziš brez rokavic, si zgornjo stran rok namaži s faktorjem (spodnje pač ne, da se ti sklopka ne drsi).

V kolonah se pazi žuljev na prstih zaradi sklopke :-/

Palermo tudi ni tak problem. Najdeš železniško, tam turistično pisarno, vprašaš možakarja za "breve giro turistico". On nas je vprašal, ali smo z motorjem, in nam zarisal pot po zemljevidu, seveda v nasprotni smeri enosmernih. Samo brez skrbi, tudi to gre, pazi se busov.

Trajekt Bari-Dubrovnik je OK. Mi smo sicer šli v nasprotno smer (Rijeka-Du-Bari), 24 ur vožnje z ladjo. Nerodno je to, da prideš v Bari ob osmih zvečer in potem začneš iskat kamp (našli smo ga ob dveh ponoči v južni smeri). Če se odločiš za to pot, tankaj v Rijeki!!!

Za nazaj je poceni trajekt Messina-Salerno, sicer pa, kot je nekdo že napisal, trajekti proti Napoliju, a so hitro zasedeni (že meseca maja?). ME-SA je nova ladja (Caronte & Tourist), namenjena v glavnem za kamionarje, samo ni nič posebnega. Na njej smo gledali fuzbal Slovenija-Italija, ki je bil takrat v TS in smo mirno nazdravili v baru ob naši zmagi. :-)

En dan sem ga pustil priklenjenega v luki v Milazzu na kandelaber, pa motorju nič ni bilo. Pomaga imeti italijanski motor zaradi servisov, ni pa baš nujno. Avgusta ti ne bojo popravili nič.

Od 14 do 16h je v kampih popolna tišina, ker imajo tortelini siesto. Da se slučajno ne bi spomnil pakirat šotora takrat - kasirali ti ne bojo do štirih, pa motorja ne smeš prižgat, pa ... Skratka, no way.

Včasih naše kreditne kartice ne delajo (na bencinskih, predvsem visa). Verjetno je boljša izbira eurocard. Bankomati delajo (BA kartica).

To je to... če se ša kaj spomnim, napišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vivid hvala za nasvete. :D

Ja tisto, da se tacka rada pogrezne v asfalt sem ze sprobal na Sardiniji pred eno trgovino. Je bila ze ornk kriza, ker se mi je skoraj motor prvrnil. :wacko: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še malo.

Naj te ne preseneti, da je ponekod na 10 let starem zemljevidu avtocesta, voziš se pa po enem pasu in gledaš buldožerje na drugi strani, kako jo šele gradijo...

Dol imajo navado prehitevat po dvosmerni cesti tudi če je promet v nasprotno smer. Dajo se na sredino, 2x požmrkajo z lučmi in samo gas. Ne se bat, to prakso lahko tudi ti osvojiš :-), edino (spet) pazi se busov, ker oni pa res ne jebejo.

Če se boš vozil po Kalabriji, obišči mestece Pizzo, usedi se v slaščičarno in pojej "tartuffo". To je čokoladna slaščica, polnjena s sladoledom (odlična za pomiritev ženske osebe na zadnjem sedežu, če se ji je razbolela ta-zadnja od sedenja).

Bom še kaj napisal, če se še česa spomnim. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj te ne preseneti, da je ponekod na 10 let starem zemljevidu avtocesta, voziš se pa po enem pasu in gledaš buldožerje na drugi strani, kako jo šele gradijo...

Če se boš vozil po Kalabriji, obišči mestece Pizzo, usedi se v slaščičarno in pojej "tartuffo". To je čokoladna slaščica, polnjena s sladoledom (odlična za pomiritev ženske osebe na zadnjem sedežu, če se ji je razbolela ta-zadnja od sedenja).

To se dogaja tudi na novih zemljevidih (Freytag&Bernt). Avtoceste do Cefaluja lani še ni bilo v živo, na zemljevidu pa polno zarisana.

Tole kajzerco s sladoledom dobiš na vsakem vogalu na Siciliji. Sladoled so izumili na Siciliji namreč.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz in boljša polovica bi šla okrog 18- 19 Julija :D

Za kakih 14 dni,tako da bi bila pred feragosto že nazaj.

Če ima kdo takrat namen it se lahko zmenmo,če mu je za družbo seveda .)

Plan poti se lahko prilagaja interesom kaj koga na poti zanima in si želi ogledat :)

Lep pozdrav :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se ustavita v Amalfiju (pod Neapljem) doli grede, da ruknemo eno granito di limone. Midva z Mačko bova takrat tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

LP.

Prislo do spremembe odhoda na Sicilijo. Z boljso 1/2 greva ze naslednji teden v cet. 24. 06. 2004 pa nekako do 11. - 13. 06 2004. :)

Ce je kak interesent ali bo kdo kje v tem casu kje v blizini se lahko vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jst grem pa tudi!! :D :rolleyes: :P :yea2:

Za en mesc na pošten oddih na otok mafije pravjo doma :) sam sm že od kar neki ljudi slišala da ni videt mafije dol... ne grem pa kot vi z motorckom, ker ga nimam :( tko da ce mate se kak nasvet za bacpackerko B)

Drgac pa Vulcan, kako sta se mela dol?

lp, devilish

p.s.: se vam javim se kej iz dežele sonca in pomaranč, ko prispem seveda.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa seveda... ce bo kdo na siciliji avgusta, al pa se zna zgodit da potegnem se na zacetek septembra, naj se oglasi... :) (lahko na pm, verjetno bom mela kje gledat maile) :)

lp! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!