Skoči na vsebino

potek vozniskega dovoljenja


Yam

Priporočene objave

Zivjo!

Ima mogoče kdo izkusnjo glede kazni , če ti npr, poteče veljavnost vozniskega dovoljenja?

Meni se je to zgodilo pred enim tednom. Rok je pretekel za 1 mesec, kar sem spregledal. Pri kontroli prometa, mi je policist pregledal vso opremo, odredil alco test (0,00) na koncu, pa ker ni bilo prekrskov, zaradi neveljavnosti odvzel izpit.

Zagrozena kazen je 90000 sit, čeprav mi je policist na kraju tvezil ,da so ponavadi samo opomini, pa se ni dal pregovorit da bi samo on dal opomin......

Kaksen nasvet glede pritozbe iz prve roke bi bil zelo zaželjen.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Vem samo to, da je kazen res 90.000 SIT, če pa kak izgovor obstaja, da bi se pritožil, pa ne bi vedla ... upam, da ti bo kak Motomarsovc svetoval kaj pametnega v vezi s tem :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, dragi Yam.

Vozniškega dovoljenja TI NE SME kar tako zadržat , zato ga kar lepo odstopicljaj iskat na policijsko postajo, kateri vrli policist pripada. Ko preteče 24 ur je že lahko spet v tvoji lasti. Za toliko časa ti ga lahko namreč zadrži.

Potem čakaš. In kar čakaš. In čakaš. Da ti pošljejo pošto. Sodnik za prekrške, seveda. In potem, ko dobiš obvestilo, da te čaka pošta, jo kar ne greš iskat, ker si ravno takrat na službeni poti.

In potem spet čakaš in čakaš in čez tri mesece spet dobiš pošto. In potem jo vzameš, da ne izpade, da ne šljiviš in da se namerno izmikaš. Potem pošto odpreš in prebereš. In potem si povabljen k sodniku za prekrške, kamor ne greš, ampak pošlješ pisno opravičilo, ker imaš hudo angino in ležiš doma.

In potem čakaš, čakaš, da ti pošto spet pošljejo.... To je nekako po približno treh mesecih spet. In potem greš k sodniku in rečeš, da kazni ne boš plačal, ker ti nisi kriv, ker si pozabil, ker si se ravno tisti dan peljal uredit papirje, ker si bil prej tri tedne odsoten, policaju se pa ni dalo dopovedat, da greš ti ravno urejat dokumente. Pa še nesramno se je obnašal do tebe in to pa res ni za nikamor...

In potem ti bo dal sodnik kazen : 15.000 SIT.

Probaj.

Men je ratalo. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se je malo težko pritožit... Na koncu postane zadeva še dražja.

Za tok prekršek je zagrožena taka kazen in je zadeva iz strani policije zelo čista.

Je pa res malo huda... 90.000 :cry:

Bolje naredit vozniško že preden preteče. Lahko ga delaš 1 mesec prej...

lp

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zalost je zakon taksen kot, da sploh nimas izpita. Če ne bi pozabil bi itak sel ze prej , ampak zdej je tako kot je. Tezko pa bom policaja preprical da sm sel v soboto ob 00.30 urejat papirje:o).

Hvala za nasvet Manu. Mogoce pa kej rata.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sam sem se na isto temo tudi precej izmikal, rezultat je bil ta da mi je pričela policija osebno ob večernih urah vročati omenjeno pismo. Ker me po približno petih poizkusih nikoli niso dobili so ga oddali kar normalno v kaselc in naredili uradni zaznamek da je bilo oddano na naslov - neke vrste dokaz da si ga prejel torej.

Sedaj sem se počasi res naveličal in bom verjetno tudi plačal teh 90.000 SIT. Če ne se mi bodo na plačo obesili, tako so mi povedali.

Glede odvzete vozniške sem šel pa naslednji dan po novo s potrdilom da so mi jo vzeli in jo tudi dobil brez težav. Drugače bi moral res nazaj na policijo, kar mi je bilo glede na to da sem ostal brez vozniške močno predaleč. Odvzeto sem jim pa za spomin pustil.

A ja še to, povedali so mi da se sedaj ne smem več voziti domov - bil sem pa 100 km oddaljen od doma.

Pestro skratka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole.

Potrebno je napisati pritožbo. Nisem pravnik, zato so mi jo napisali v podjetju, kjer se s tem ukvarjajo. Pritožba me je stala 12000,00 sit.

Šel sem k sodniku za prekrške, kjer sem jim le izročil pritožbo, čez en mesec pa sem plačal stroške postopka, spet 12000,00 in konec zgodbe.

Če te zanima, mi pošlji PM, dobiš tel. številke.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je vozniška dejansko potekal, nimaš kaj dosti za ugovarjat...edini možnosti sta da:

1. najdeš nepravilnosti v postopku policista in se pritožiš v zvezi s tem

2. počakaš, da zadeva zastara - čeprav je to malo verjetno, ker je pri sodniku za prekrške lahko obravnava tudi v tvoji odsotnosti in ti nato zarubijo prihodke preko DURSa

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole.

Potrebno je napisati pritožbo. Nisem pravnik, zato so mi jo napisali v podjetju, kjer se s tem ukvarjajo. Pritožba me je stala 12000,00 sit.

Šel sem k sodniku za prekrške, kjer sem jim le izročil pritožbo, čez en mesec pa sem plačal stroške postopka, spet 12000,00 in konec zgodbe.

Če te zanima, mi pošlji PM, dobiš tel. številke.

LP

Za ugovor na plačilni nalog oz. odločbo sodnika pa res ne potrebuješ odvetnika. Napišeš samo, da ugovarjaš plačilnemu nalogu št. xxx. Razloga ne rabiš navajati. Nato mora policija na podlagi 241. čl. Zakona o prekrških podati predlog sodniku za prekrške.

Sodnik najprej izda odločbo v skrajšanem postopku (brez zaslišanja), napišeš ugovor - razlog navedeš nepopolno ali zmotno ugotovljeno dejansko stanje ali pa zmotna uporaba materialnega prava bla bla..., sodnik sproži redni postopek z zaslišanjem, izda odločbo, napišeš ugovor - spet napišeš iste pritožbene razloge, sodnik zadevo pošlje na Senat za prekrške, kjer v večini primerov zastara.

Na senatu prednostno obravnavajo prekrške z elementi nasilja in akohol. Sicer pa izgubiti nimaš kaj. Kazni ti pa tako ali tako ne morejo izreči višje kot je bila izrečena na I. stopnji, če slučajno zadeva ne zastara. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ugovor na plačilni nalog oz. odločbo sodnika pa res ne potrebuješ odvetnika.

Sory. Policaji so me ustavili. Vozniško sem imel pretečeno, zato so mi ga vzeli. Nazaj sem ga dobil po končani izmeni po pogajanju s komandirjem policijske postaje Brdo v LJ.

Predlog sodniku za prekrške pa je za ta prekršek menda stalna praksa. Najmanjša kazen je 90000,00 sit, možne pa tudi 3 točke. Zato se mi ni zdelo smiselno bosti z sistemom.

Tale štorija se mi je zgodila avgusta 2002, dva dni pred odhodom na dopust.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim da tole obvestilo MNZja paše v to temo...

Opozorilo voznikom, naj pravočasno podaljšajo vozniško dovoljenje

Po podatkih MNZ bo v letu 2004 potekla veljavnost vozniških dovoljenj večine tistih voznikov, ki so jim bila izdana v prvih treh letih po osamosvojitvi Slovenije. Letos bo tako v Sloveniji potekla veljavnost 298.986 vozniških dovoljenj, največ junija, in sicer 113.840.

Vse voznike, ki se jim vozniško dovoljenje izteka, opozarjamo, naj ga pravočasno podaljšajo, saj je po določbah veljavnega zakona o varnosti cestnega prometa vožnja motornih vozil z neveljavnim vozniškim dovoljenjem sankcionirana z denarno kaznijo v višini najmanj 90.000 tolarjev in 3 do 5 kazenskimi točkami ali s kaznijo zapora in 3 do 5 kazenskimi točkami.

Ker pričakujemo povečano število vloženih zahtevkov za podaljšanje vozniškega dovoljenja, je ministrstvo za notranje zadeve izdalo upravnim enotam v Sloveniji navodilo, da lahko strankam podaljšajo vozniško dovoljenje tudi v primerih, ko je do poteka veljavnosti vozniškega dovoljenja več kot 30 dni.

Datum: 25.02.2004

Vir: Ministrstvo za notranje zadeve, Služba za stike z javnostjo

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno se mi zdi, da tako naša vrla vlada polni luknjo v svojem proračunu. :BUA:

Saj v ustavi piše, da se pridobljenih pravic ne sme odvzemati. Torej to velja tudi za vozniško dovoljenje - ko ga enkrat imaš, ti ga ne smejo več vzeti, razen pod določenimi pogoji, ki pa so jasno zapisani v zakonu.

In če ti pa poteče rok trajanja enega papirnatega ceglca, na katerem pač piše, da ti imaš vozniško dovoljenje; te nebi smeli obravnavati, kot da izpita nimaš.

Kot da bi te dobili z pretečenim potnim listom v žepu in zaklučili, da ti je poteklo državljanstvo in da moraš iz države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot da bi te dobili z pretečenim potnim listom v žepu in zaklučili, da ti je poteklo državljanstvo in da moraš iz države.

...če bi te s pretečenim potnim listom dobili v tujini bi te izgnali in poleg tega še prepovedali vstop za nekaj let...

...če je pretekel rok veljavnosti nekega dokumenta, ta dokument ne velja več - v bistvu je tako kot da ga ne bi imel...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zakon je tle po mojem okusu krepko prestrog.

Glede vseh teh možnosti pritožb pa je tako...

Poznam več primerov.

1.....Nekaterim je zadeva res uspela in so se pri sodniku zbarantali in plačali 20-30 tisočakov.

2.....Nekaterim je celo zastarala in niso plačali nič (zastara po enem letu, če ne dobiš nobenega obvestila, če pa ti kar koli pošljejo domov (vabilo ali kaj drugega), se čas začne ponovno znova a ne več kot dve leti. Če v dveh letih ne zakjlučijo primera dokončno zastara in ne plačaš nič.

3....Če se zadeva vleče 1 leto in 10 mesecev, pa ti povem da plačaš vse stroške +kazen + mastne obresti. V tem primeru pa ga zelooooo najebaš.

vso srečo pri izbiri postopka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Lansko leto se mi je zgodilo isto samo da so me dobili na Hrvaški meji. te so šele zajebani ljudje prav tako so mi odvzeli vozniško dovoljenje (pretečen 1 mesec in 3dni) si moraš misliti niso in niso hoteli popustiti .Edina sreča je to da nas je bilo več da je negdo od sovoznikov vozil naprej. Vendar BISTVO je da so mi ga čez 3 dni poslali v Ljubljano na policijsko postajo. Tja sem ga šel iskat in seveda takoj podaljšat. ČEZ KAKE 2 MESECA PA SEM MORAL K SODNIKU ZA PREKRŠKE TA PA MI JE IZREKEL SAMO USTNI OPOMIN PAČ POVEDAL SEM MU DA SEM POZABIL NA IZPIT IN MI JE GLEDE NA TO DA JE PRVIČ IZREKEL USTNI OPOMIN

TO ŽELIM TUDI TEBI

V :fight2: SO SREČO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja fantje,

če listina ni veljavna pač ni veljavna ... Država nas ne more ujčkati in opominjati na vse obveznosti, ki jih kot državljani pač imamo. A bi se zdelo komu nenavadno, če ga nebi spustili čez mejo z neveljavnim potnim listom ... po moje ne. ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne mislim nabijati, pa biti pameten, vendar iz lastnih izkušenj vem, da ne spremljam stalno kdaj mi preteče kaka listina. Gledam kampanjsko, vsako toliko časa. Zato tudi zgoraj navedena štorija. Kapo dol pred tistimi, ki imate takšen sistem, da nikoli ničesar ne zamudite, ali pozabite.

Država nas stalno cuka za rokav, dohodnina, katasterski dohodek, akontacija....nekoč poziv na orožne vaje.

Zelo prijazno bi na primer bilo, če bi mi ob izdaji-podaljšanju vozniškega dovoljenja zaračunali pismo, znamko in list papirja z obvestilom, ki bi mi ga ob ponovnem roku poslali v opomin. To idejo sem obelodanil na naši upravni enoti, ko sem urejal svoje papirje. Pa so me spet gledali kot, da sem z drugega planeta.

Bo že nekaj na temu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cveto, dobre ideje maš.

Singapur recimo ima odlično zadeve rešene. ... država ima ustanovljen portal, v katerega se lahko prijavi vsak državljan ... notri mu piše vse, kar bi ga utegnilo v neki fazi zanimat ... če je star recimo 18. let, mu svetujejo ,da si alhko uredi te in te dokumente, opomnijo ga morda na zdarvstveno zavarovanje, pa na potni list, ...

skratka - tako, kot imamo lahko v Palmu ali Outlooku opomnike, da imamo sestanek, tako država skrbi za državljane ... Super stvar. Mislim, da imajo tako on-line dostopnih cirka 500 ali 600 zadev, ki se lahko tičejo državljanov ... od vpisa v vrtec, šolo, faks, urejanja dokumentov, do banalnosti, kot je pretečena vozniška ...

Ampak žal je bila investicija sorazmerno velika. In izvedl iso jo dosledno, kot se le da ... če koga zanima, lahko izbrskam članek o tej zadevi, ki sem ga pisal pred 2 ali 3 leti ... ja, že takrat so imeli vse to ... o čemer mi lahko le sanjamo (naslednjih 10 let verjetno).

Lp, Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če bi mi ob izdaji-podaljšanju vozniškega dovoljenja zaračunali pismo, znamko in list papirja z obvestilom, ki bi mi ga ob ponovnem roku poslali v opomin. ...

Glede na to da je internet ze zelo razsirjen, bi lahko poslali kar email. Oz. bi imeli program, ki bi avtomatsko poslal email.

Ali pa vsaj SMS. Brez mobija je pa res ze zelo malo ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zakon je tle po mojem okusu krepko prestrog.

V primerjavi s starim ZTVCP so naši prometni policijski strokovnjaki tukaj brcnili v meglo. Po ZTVCP se je potek vozniškega kaznovala z nekaj malega tolarji v novem ZVCP so pa mal falili. Motomarsovci odpustimo jim, saj ne vedo kaj delajo. :wacko: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvetooo, to si lahko sam urediš in ni potrebno države matrati s kuvertami in znamkami.

Kako naj jaz, ki mi na vozniškem piše, da poteče 15.01.2036 računam, da mi bo država takrat poslala pismo, ki sem jim ga predal v letu 2002. Ali ne bo papir od kuverte prej razpadel, znamka takrat prav gotovo ne bo več veljala, bo takrat še vedno ista upravna enota, bom tedaj še živel na istem naslovu, bom takrat še živ, ...

Kupi, piratiziraj, kakšen osebni časovni organizator/planer za računalnik, in si notri vnesi datume, pa naj ti vsake toliko pozvoni, da te spomni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, dragi Yam.

Vozniškega dovoljenja TI NE SME kar tako zadržat , zato ga kar lepo odstopicljaj iskat na policijsko postajo, kateri vrli policist pripada. Ko preteče 24 ur je že lahko spet v tvoji lasti. Za toliko časa ti ga lahko namreč zadrži.

Potem čakaš. In kar čakaš. In čakaš. Da ti pošljejo pošto. Sodnik za prekrške, seveda. In potem, ko dobiš obvestilo, da te čaka pošta, jo kar ne greš iskat, ker si ravno takrat na službeni poti.

In potem spet čakaš in čakaš in čez tri mesece spet dobiš pošto. In potem jo vzameš, da ne izpade, da ne šljiviš in da se namerno izmikaš. Potem pošto odpreš in prebereš. In potem si povabljen k sodniku za prekrške, kamor ne greš, ampak pošlješ pisno opravičilo, ker imaš hudo angino in ležiš doma.

In potem čakaš, čakaš, da ti pošto spet pošljejo.... To je nekako po približno treh mesecih spet. In potem greš k sodniku in rečeš, da kazni ne boš plačal, ker ti nisi kriv, ker si pozabil, ker si se ravno tisti dan peljal uredit papirje, ker si bil prej tri tedne odsoten, policaju se pa ni dalo dopovedat, da greš ti ravno urejat dokumente. Pa še nesramno se je obnašal do tebe in to pa res ni za nikamor...

In potem ti bo dal sodnik kazen : 15.000 SIT.

Probaj.

Men je ratalo. O:-)

Draga Manuela, vozniško dovoljenje se vrne po 24-ih v primeru, če je alkotest pokazal preveč ali, če greš na strokovni pregled in zdravnik napiše, da si pod vplivom alkohola. Tukaj spada tudi odklon strokovnega pregleda.

Če je vozniško dovoljenje pretečeno, se ga pošlje na UE, kjer je bilo izdano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniškega dovoljenja TI NE SME kar tako zadržat , zato ga kar lepo odstopicljaj iskat na policijsko postajo, kateri vrli policist pripada. Ko preteče 24 ur je že lahko spet v tvoji lasti. Za toliko časa ti ga lahko namreč zadrži.

Potem čakaš. In kar čakaš. In čakaš. Da ti pošljejo pošto. Sodnik za prekrške, seveda. In potem, ko dobiš obvestilo, da te čaka pošta, jo kar ne greš iskat, ker si ravno takrat na službeni poti.

In potem spet čakaš in čakaš in čez tri mesece spet dobiš pošto. In potem jo vzameš, da ne izpade, da ne šljiviš in da se namerno izmikaš. Potem pošto odpreš in prebereš. In potem si povabljen k sodniku za prekrške, kamor ne greš, ampak pošlješ pisno opravičilo, ker imaš hudo angino in ležiš doma.

In potem čakaš, čakaš, da ti pošto spet pošljejo.... To je nekako po približno treh mesecih spet. In potem greš k sodniku in rečeš, da kazni ne boš plačal, ker ti nisi kriv, ker si pozabil, ker si se ravno tisti dan peljal uredit papirje, ker si bil prej tri tedne odsoten, policaju se pa ni dalo dopovedat, da greš ti ravno urejat dokumente. Pa še nesramno se je obnašal do tebe in to pa res ni za nikamor...

In potem ti bo dal sodnik kazen : 15.000 SIT.

Probaj.

Men je ratalo. O:-)

Dober nasvet! Vozniško ti lahko vzame. Pošlje ga na upravno enoto. Konec zgodbe. Moj nasvet - podaljšaj vozniško pred srečanjem s sodnikom in se lepo opraviči, da sploh nisi opazil in da si oh in sploh vzoren udeleženec v prometu, kar lahko dokažeš z podaljšanim VD. Na Ptuju je še vedno padel opomin in strog pogled sodnika in sodnice 100%, v MB pa 90% primerov, tak da ga ne srat z nekimi neumnostimi.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen za pretečeno vozniško dovoljenje je poleg 9o.ooo sit še 3 kazenske točke. :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!