Skoči na vsebino

Pranje motorja - Natašin patent


Greyhound

Priporočene objave

Glede na to, da se odpira nova sezona in da je na cestah še precej zimske packarije, zna priti prav naslednja rešitev, ki jo po avtorici imenujem "Natašin patent".

V nedeljo sem peljal kravo malo na sprehod (150 km) in pripeljal nazaj usran do kolen, da o motorju sploh ne govorimo. Po obrednem pranju (najprej sebe, nato motorja) vzamem v roke kanebo in pričnem brisati vodo z motorja. Zoprno in zamudno. Nakar pride avtorica patenta, jasno s čikom in nekaj časa opazuje dogajanje ter predlaga, da motor najprej osušim in šele nato obrišem :004 . Takoj sem vzel iz kleti B&D sesalnik/puhalnik za pometanje dvorišča in motor uspel v dveh minutah temeljito opihati oz. osušiti. Na njem je ostalo minimalno vode, ki sem jo z lahkoto in hitro obrisal. Poleg tega sem spravil vodo tudi iz številnih mini zbiralnikov, ki jih ima BMW R1150GS kar precej in jih na klasičen način ni možno osušiti niti pod razno.

Skratka, upam da bo zadeva še komu prišla prav, še posebej v teh dneh, ko boste s ceste pobrali kar precej umazanije.

Greyhound

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ga po pranju najprej spiham s kompresorjem, šele na koncu obrišem "ostanke" vode.

Sicer mislim, da kar večina tako dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ga po pranju najprej spiham s kompresorjem, šele na koncu obrišem "ostanke" vode.

Sicer mislim, da kar večina tako dela.

Ups, potem s patentom ne bo nič :) No ja, morda pa komu le pride prav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, potem s patentom ne bo nič :) No ja, morda pa komu le pride prav....

Normalno. Vsak nima kompresorja ter je še zmeraj bolje improvizirati, kot opravljati Sizifovo delo z brisanjem.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam merkite d noujo potem raznorazne praske povzročale neprijetne komentarje, kolk je spraskan pa.... čist nov motor pa.... lihkar sm ga poštrihu..... pa tak lep krom je bil.... čist spraskano šipco mam že....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga načelno puščam usranega, saj je vsak zaščitni sloj čez lak dobrodošel. Kadar se mi že zagravža, pa štrajfiks na ful. S feni pa nimam dobrih izkušenj - mi je enkrat lase požgal, ko sem zraven zaspal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štrajfiks je super stvar dokler ti ne zamoči kakšno elektro napeljavo, releje ali skrivi režice pri hladilniku, patudi kakšen pregib zna fino razmastit zato previdno z njim...

Lp

Drp11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Operem, pol obrišem tank, sedež in ogledala, pa na furo. Nekaj metrov počas, pol pa gasa, da odpihne vso vodo... :OK:

Škoda, da ni kake avtoceste blizu. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe :)

Jaz ga tako natancno nekako ne perem ... pa kompresorja tako ali tako nimam :) Po navadi ga samo ostrgam najvecjih kosov blata - in sicer s scetko ki je sicer narejena/misljena za pomivanje posode :D Ko ga pa perem ga pa perem na vrtu pod curkom vode iz pipe, tlak zadosca za kar dobro odplako svinjarije ... seveda je pa treba prepreciti dostop vode v airbox in izpusno cev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompresorja nimam...motor pa mi vseeno uspe očistit po pranju ga pustim v senci in potem obrišem.......sicer pa ga malo perem s šlaufom.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z kompresorjem ga edino ne preveč srat okoli delov kjer so takšna ali drugačna tesnila ker laho dosežete, da vodo in ostale stvari pod pritiskom spravite tja kamor sicer naj nebi šlo .) . isto je z pranjem motorja v wap-om, je fajn ampak ne pretiravat z pritiskom in na omenjene dele ne usmerjat direktnega curka (npr. na vilice).

drugače pa preveč pucanja in glancanja tudi lahko škodi zato ne pretiravat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja super - fino jih špricajte z Wapom še posebej tam okrog ležajev, da boste vso maščobo ven spihal <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga načelno puščam usranega, saj je vsak zaščitni sloj čez lak dobrodošel. Kadar se mi že zagravža, pa štrajfiks na ful. S feni pa nimam dobrih izkušenj - mi je enkrat lase požgal, ko sem zraven zaspal.

Uf kako se strinjam :yea2: :yea2:

Rat rules :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf kako se strinjam :yea2: :yea2:

Kaj...a tebi je tudi fen lase požgal? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je wap? Voda pod posebno velikim pritiskom? :?

Jaz samo ono iz pipe uporabljam ... cev + nastavek za ustrezen ucinek ;) Smisel tega so pa itak tezko dostopni deli , recimo tam tik nad masino itd. :) Kot receno, da gre glavna svinjarija ven :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,štrajfiks je zakon za pranje motorja :angry: .

Sem podiral en cestni motor, prejšni lastnik ga je vedno pral z štrajfiksom. Ležaja v glavi okvirja sta bila rdeča od reje, os od zadnje vilice je bila kar plesniva od oksidacije, da je šla komaj ven...

Se pa strinjam, da za pranje off road motorjev ni kakšne druge alternative, da gre blato preč. Samo ne špricat direkt v ležaje in puše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wap--ena firma, ki dela štrajfikse.

mogoče pa mislijo mobitelov wap :ph34r:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej motor, pol se avto (al pa kr oba), ta cas je ze motor mal suh, pol pa sam GASAAAAAAA, nad 150 na uro pa se itak kr sam posusi... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,štrajfiks je zakon za pranje motorja :angry: .

Da se ročice ne umažejo preveč, pa da ni potrebno od blizu pregledati, ali je z mopedom morebiti kaj narobe. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wap--ena firma, ki dela štrajfikse.

mogoče pa mislijo mobitelov wap :ph34r:

Mobitel, ki podpira WAP mečeš toliko časa v motor, da vse blato odpade.... :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!