Skoči na vsebino

Klubi & neodvisni & pogojno odvisni


Noise

Priporočene objave

zakaj ne biti v klubu?

1. ker se mnogi (a ne vsi!!!) jemljejo dosti preresno (preveč gledajo filme očitno) in si postavljejo omejitve, hirarhije, itd.

2. ker v vsakem klubu prevladuje določena miselnost in vzorci obnašanja, ki niso nujno skladni tudi z tvojimi pogledi.

točno to je bilo v našem primeru...

ne pozabit da nekateri klubi ki so dobro organizirani naredijo tudi katero dobro stvar...humanitarne akcije, zbiranja denarja(hrvaška)

Pa tudi v Sloveniji se mi zdi da se je pred leti zbiral denar po zvezi moto klubov za nekaj podobnega....

klubi niso slaba stvar če se v njih počutiš dobro....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klubi niso slaba stvar če se v njih počutiš dobro....

Zelo dobro povedano.

Nerodno je, če se potem zadeva izrodi.

Še bolj nerodno je, če se izrodi toliko, da te potem ven ne pustijo (nešikaniranega, nepretepenega, živega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom pa še jez neki dodal.

Ker ste ravno vsi tako pametni zakaj v klub in zakaj ne.

Saj je tudi motosvet posvoje klub oziroma organizirana družba.

Pravtako se dobivate na srečanjih ob sredah tako kot se dobivajo člani v svojih klubskih prostorih.

Ravno tako debatirate o motorjih kot vsi ostali motoristi. Edina razlika je da ne nosite našitkov in da niste uradno registrirani.

Zdej mi nej pa en pove u čem je razlika.

No ja če pa se že kdo tolk rad vozi sam se pa lahko tud če je v klubu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina razlika je da ne nosite našitkov in da niste uradno registrirani.

Zdej mi nej pa en pove u čem je razlika.

Si nam najprej odgovoril, potem nas pa vprašal.

Ni fer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste, ki pa do nezavesti pluvajo "čredno pripadnost" pa prosim naj premislijo k kateri čredi pašejo sami, saj najverjetneje ne živijo cel čas popolno izolirano od vseh ljudi.

Seveda ne. Samo iz črede ven je malce težje. Ali fizično, kot pravi Brmči ali pa, kar je huje, mentalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda so drugačni ... bistvena razlika je v tem, da ni hierarhije in avtoritet in zato možnosti, da bi se sploh lahko skregali ... <_<

poznam se kaksen tak klub. vecina bi bila presenecena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče klubskega druženja imam dobre izkušnje... Le pravi klub si moraš zbrat. Pri večini klubov si sploh moraš izboriti pravico, da lahko vstopiš vanj.

Meni se zdi zelo lepo če gremo 10 motorjev skupaj v soboto na kak zbor. Kar se pa tiče solo potovanj nimam prav nobenih težav. Normalno se vsedem sam, ali z punco na motor pa me ni 14 dni. Nobeden v klubu ne bo zaradi teka kaj jezen.

So tudi prednosti...

Popusti pri raznih sponzorjih, zavarovanjih....

Vsako leto se naredi kaki dober žur , ki je financiran iz klubskega proračuna...

Če imaš v klubu dobre prijatelje, ti zagotovo ne bo težko nosit našitek na hrbtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ne. Samo iz črede ven je malce težje. Ali fizično, kot pravi Brmči ali pa, kar je huje, mentalno.

ah no ne ga srat!

če nekdo hoče zapustiti klub ga bo vedno brez problemov, pa tudi potem ne bo imel problemov, če ne bo seveda naredil kakega sranja in si nakopal jeze članov. v tem primeru pa je isto če si formalno v klubu ali samo med prijatelji, če se skregaš ima to vedno neke posledice, ki pa niso stvar "statuta" kluba ali družbe ampak osebnih zamer. odvisno od družbe so posledice lahko samo grdo gledanje, ignoriranje, šikaniranje ali celo fizično obračunavanje.

če si v normalnem klubu in izstopiš iz osebnih razlogov in na fer način (da ne delaš pol sranja in šimfaš kluba okoli na veliko) boš še vedno lahko spil kako pivo z bivšimi klubskimi brati.

če pa si v klubu, ki se gre klubsko sceno po "filmskih" vzorih, pa moreš bit itak na to pripravljen že ko vstopiš in ti more bit tak način kluba všeč. takrat pač to sprejmeš, tako kot tudi vse ostale omejitve, hirarhije, itd. če hočeš bit "tough biker" v "tough" klubu, se pač sprijazni tudi z "tough" izstopom.

ampak na slo sceni z zapuščanjem klubov ni ravno nekih problemov, drugače tudi nebi moglo nastati toliko klubov, saj jedro večine itak tvorijo ljudje, ki imajo za samo že nekaj izstopov in prestopov in so na koncu po iskanju ustanovili kar svoj klub. logika takega početja pa je vprašljiva in stvar vsakega posameznika :hmm: :blink: - verjetno je res nekaj povezano z težko "mentalno" izoliranostjo od črede. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah no ne ga srat!

:blink: - verjetno je res nekaj povezano z težko "mentalno" izoliranostjo od črede. .)

Bojim se, da me nisi ravno najbolje razumel. Poanta ni v formalizmih, ampak v vsebini. Nekako v stilu, da je čreda substitut kakšne bolj pomembne vrednote (za življenje in bivanje).

Se odklonkavam od te teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo je glede na populacijo pri nas število klubov tolikšno, kot da bi bila to kakšna azijska bolezen. Vsaka vas ima najmanj tri klube. Drugič, ti klubi imajo tako večinoma tako debilna imena, da ne veš ali bi se smejal ali jokal. Tretjič, njihova imena so večinoma v angleščini, nekateri v kombinaciji angleščine in slovenščine pa tudi nemščino se najde. Nekaj pa imajo skupnega, velika večina vsebuje pravopisne napake, zraven pa piše MK ali MC.

V trenutku, ko se včlaniš v klub in napopaš našitek na hrbet, si čredna žival. Prostovoljno. Pika.

In res je lepo gledati vse tiste v-leder-oblečene, z-resicami-našitki-in-orli-nakrancljane, tako-zelo-nevarne pripadnike kluba. Da ne govorim o kakšnih ketnah, lisicah in netih (eighties are over! Face it!). In zdaj opisujem verjetno tiste, ki jih je Pervy odlično opisal kot klube, ki površno kopirajo kar so videli v kakšnem slabem filmu.

In v klubih (in družbah!) je ena krasna lastnost: ob kavi in pivu vsi s polnimi usti na ves glas zaobljubljajo, kako so "vsi za enega, eden za vse", do konca in nazaj, forever. Ko pa nekomu malo zagusti, pa vsi rep med noge, obrniti hrbet in se sprenevedati.

Motor je svoboda. Od tu me ne premaknete niti za inč. Rad ga imam ker me odpelje stran od ljudi in ne k njim.

There will be a cold day in hell when I join a MC!

Ali bom pa ustanovil klub z imenom "Green prdcos aus Wodmat" MK.

Wanna join? We have eggroles...

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trenutku, ko se včlaniš v klub in napopaš našitek na hrbet, si čredna žival. Prostovoljno. Pika.

...........

Motor je svoboda. Od tu me ne premaknete niti za inč. Rad ga imam ker me odpelje stran od ljudi in ne k njim.

si vljudno vabljen, da z mojo "čredo" spiješ kako pivo, boš videl da ni tako slabo (brez da bi te prepričeval v kakšno članstvo jasno)! :P

In potem se lahko odpelješ stran od ljudi, če pa te motor pusti na cedilu bomo z "črednimi" vezami zrihtali da dobiš del. (nabavaindostavaznašitkompress :devil: .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bom pa ustanovil klub z imenom "Green prdcos aus Wodmat" MK.

Jaz sem ga že. Takrat, ko sem spoznal svojo Mačko. Imenuje se MF(amily) Čečoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne bi razumeli Motosveta, Solo ridersov in Nezavisnih kot nekakšnih blagovnih znamk? Veliko Motosvetovcev ima na motorjih ali na oblačilih pripopane nalepke Motosvet - a ne gre pri tem za neko izražanje pripadnosti? Prav tako imamo Soloti našitke in majice, ki jih lahko razumemo tudi kot podporo sami blagovni znamki. O kakšrnemkoli klubu ali združenju je tako težko govoriti, ker nikjer ni nikogar, ki bi vse skupaj vodil, saj je pripadnost/nošnja simbola popolnoma na prostovoljni ravni. Kaj pa so Harleyaši drugega kot vozniki iste znamke, ki s tem hote ali nehote izražajo neke vrste pripadnost znamki. Pa če se srečujejo na cesti se bolj vneto pozdravljajo med seboj, kot z navadnimi motoristi. Očitno se pač bolj spoštujejo, ker vozijo isto znamko. Kot čefurji, ki "vozijo" različne znamke trenirk. Pa še vedno tu ne gre za nobene klube.

Saj vem, da nakladam, ampak v potrošniški družbi so blagovne znamke zakon, način prepoznavnosti in izražanja pripadnosti (United colors of Benetton...). Za vsako pa stoji neka ideja, tako kot za Solo Riderji, nezavisneži in ostalimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustang

Ti boš pa še dolgo časa rabil, da boš vedel kaj pomeni nek klub.

Se pa tudi jaz strinjam da je mal preveč klubov. Ampak to je demokracija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustang

Ti boš pa še dolgo časa rabil, da boš vedel kaj pomeni nek klub.

Jaz se močno, močno bojim, da boš ti in tvoji jezdeci še pred mano spoznal, kaj pomeni nek klub. Predvsem v smislu roka trajanja in "večnih" prijateljstev.

Tudi če bom "spoznal" (po tvojih pojmih) kaj pomeni nek klub. Ja in?

Pervy: še vedno sem hvaležen, da si mi priskrbel rezervni del v kritičnem trenutku in upam, da ti bom lahko uslugo kdaj vrnil (pa ne v smislu, da ti želim, da ti motor crkne :lol: ). Hvaležen sem pa tebi in ne tvojemu klubu.

Jaz gledam raje na človeka, posameznika in ga ne kategoriziram po našitku...

Ponavljam: kakor komu paše! Jaz sem izrazil svoje mnenje, ki pa je...le moje mnenje :) Feel free to ignore it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy: še vedno sem hvaležen, da si mi priskrbel rezervni del v kritičnem trenutku in upam, da ti bom lahko uslugo kdaj vrnil (pa ne v smislu, da ti želim, da ti motor crkne :lol: ). Hvaležen sem pa tebi in ne tvojemu klubu.

ne ne ne, hotel sem samo rečt, da je ravno v takih situacijah največja prednost kluba, da ti porihtajo zadeve, seveda če v klubu vse funkcionira kot je treba .) . tisto povabilo na pir je pa tako ali tako, če sem sam ali z klubov, velja v vsakem primeru .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sicer res... Po drugi strani se ti pa lahko zgodi, da ti motor obtiči ob cesti, pomahaš mimoidočemu motoristu, on pogleda tvoje "barve" in se zato odpelje naprej z mislimi "k**c ga gleda, ta je pa iz kluba iz vasi čez hrib...".

Če pa mi motor kapitulira, imam pa AMZS...(a je vseeno bolj prijazna in prijetna izkušnja, če ti kdo nesebično pomaga)

No ja, moje vabilo na per velja :beer2: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy: še vedno sem hvaležen, da si mi priskrbel rezervni del v kritičnem trenutku in upam, da ti bom lahko uslugo kdaj vrnil (pa ne v smislu, da ti želim, da ti motor crkne :lol: ). Hvaležen sem pa tebi in ne tvojemu klubu.

:o ... ka pa jst ... ka pa jst ... v vlogi DHL dostave ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o ... ka pa jst ... ka pa jst ... v vlogi DHL dostave ... :)

Hotschko, ti nisi bil le v-enem-dnevu-dol DHL, ampak tudi še serviser zraven, ker si pomagal gor spravit regler :) Torej: hvala še enkrat vsem! :notworthy:

Zdaj pa dovolj, ker sem že zdaj :topic: in me bo kdo uiber skenslal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kakšno polemiziranje, včasih se mi zdi da se nove teme odprejo zam zato da se mate spet o čem pričkat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno polemiziranje, včasih se mi zdi da se nove teme odprejo zam zato da se mate spet o čem pričkat...

Jaz pa mislim, da nekateri pogrejete stare teme, samo zato, da lahko nekaj, kar nima smisla v nicemer napisete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da nekateri pogrejete stare teme, samo zato, da lahko nekaj, kar nima smisla v nicemer napisete.

Good One! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!