Skoči na vsebino

MOTOCIKLIZEM, VOŽNJA in PREŽIVETJE


fortuna

Priporočene objave

Vozniki enoslednih vozil, sodimo v najbolj izpostavljeno kategorijo prometnih udeležencev. Nenehno osveščanje in izobraževanje, da ne postanemo ena izmed številk črne statistike, je prioriteta vsakega motorista. Po mesecih abstinence, ko nismo v vrhunski formi, ko je stanje cest porazno, je potrebno začeti sezono z kratkimi turnimi vožnjami, kjer pa smo se dolžni obnašati sila defenzivno.

Ob pričetku motoristične sezone, smo se v avto šoli FORTUNA iz Maribora odločili, da ob pomoči priznanih strokovnjakov iz stroke, pripravimo predavanje na temo :

MOTOCIKLIZEM

VOŽNJA in PREŽIVETJE

- VARNA VOŽNJA - predavanje bo vodil g. Brane Legan, inštruktor varne vožnje.

- PRVA POMOČ MOTORISTU - bo predstavljena iz strani reševalcev motoristov.

Prijava ni potrebna, je brezplačna!

Vljudno vabljeni

v soboto 10. aprila 2004 ob 10. uri,

v prostorih avto šole FORTUNA,

ulica Pariške komune 13, 2000 Maribor

info.: 041/329-001

as-fortuna@siol.net

Po končanem predavanju, sledi demonstracija varne vožnje pri dvorani Tabor.

Vsak udeleženec, pa se lahko tudi preizkusi v reševanju testnih pol in tako preveri poznavanje cestno prometnih predpisov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: zelo pohvalno, da se na tak način zavzemate za večjo varnost motoristov v prometu :OK:

:hmm: Na predavanje se je potrebno predhodno prijaviti? In koliko stane predavanje?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: zelo pohvalno, da se na tak način zavzemate za večjo varnost motoristov v prometu :OK:

:hmm: Na predavanje se je potrebno predhodno prijaviti? In koliko stane predavanje?

lp

Prijava ni potrebna, je brezplačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je malo daleč...

Ko boste kaj na primorskem se pa oglasite...

Nekaterim se to zdi brez veze ampak so te spretnostne vožnje po poligonih so za začetek sezone zelo koristna zadeva.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je slišati, letos ne bo akcije policijske uprave Maribor, ki je lani potekala pod sloganom POLICIJSKA IZKUŠNJA KOT NASVET, saj naj bi pripravili le akcijo za skuteriste. Upam, da bo prireditev MOTOCIKLIZEM, vožnja in preživetje uspela, k temu pa bomo prispevali z svojim obiskom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede demonstracije varne vožnje, je potrjena tudi prisotnost iz strani policijske uprave z prikazom oz. nasveti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po končanih predavanjih, ( cca 12.00 uri ) se dogajanje seli na parkirišče dvorane Tabor, kjer se bo po demonstraciji vožnje Braneta Legana, lahko vsak preizkusil v vožnji med keglji pod vodstvom policijskih inštruktorjev.

( potrjeno iz strani PU Maribor )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo lep primer dela avtošole, ne samo da se potrudijo in spravijo motorista na cesto (za kar so mimogrede dobili denar in je njihov osnovni namen) ampak prispevajo tudi nazaj v skupnost oz. pokažejo lepo gesto, da skrbijo za motoriste tudi po tem ko oddidejo na cesto. Z moje strani pohvalno!

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ali se bo tale zadeva dogajala tudi če bo slabo vreme (dež, sneg... ) al bo v tem primeru prestavljena??? Kdo kaj ve??? Vremenska napoved je jako slaba...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ali se bo tale zadeva dogajala tudi če bo slabo vreme (dež, sneg... ) al bo v tem primeru prestavljena??? Kdo kaj ve??? Vremenska napoved je jako slaba...

:afro1: Prireditev se dogaja v vsakem vremenu, vsaj tisti del, ki bo potekal pod streho ( Legan, reševalci ), glede demonstracije varne vožnje in treninga pod vodstvom policijskih inštruktorjev pa upamo, da ne bo zime. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAJAVILA SE JE TUDI RTV SLOVENIJA, KI ŽELI OB TEJ PRILOŽNOSTI PRIPRAVITI DVA PRISPREVKA, ENEGA KRAJŠEGA ZA POROČILA, DALJŠEGA PA ZA TO, DA OB OTVORITVI MOTORISTIČNE SEZONE OPOZORI UDELEŽENCE V PROMETU, DA SMO SPET NA CESTAH.

Prejel sem klic novinarke, ki jo je zanimalo, ali bi bilo to za nas interesantno... Z veseljem sem ji v imenu nas vseh ponudil našo podporo (prikaz zaščitne opreme, razlaga, čemu kaj služi, par posnetkov med vožnjo... ).

Isto objavo bom pritisnil tudi v druge teme!

LP

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdaj MB banda, kdaj in kje se dobimo jutri. jaz bom sicer verjetno uspel priti šele na demonstracije pred taborsko ampak vseeno kak je plan?

aja plizzz če me en obvesti na mobi ko se zmenite ker danes ne bom več online. hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Z veseljem bi se pridružil komu ki gre jutri v MB na tole zanimivo zadevo... če bi me kdo mimogrede pobral (sem z Vrhnike), naj prosim sporoči na PM. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suho ravno ni bilo, je pa bilo poučno... V prostorih AŠ Fortuna smo najprej poslušali dve predavanji reševalcev na motorjih na temo prva pomoč in pravilno snemanje čelade, nato nam je Legan razložil par zanimivih o varni vožnji in o ABS-u.

Z motorji nas je bilo kakih 6 ali 7, kljub dežju je bilo zelo poučno... Malo smo se nasmejali, nekajkrat pa nas je (ali pa vsaj mene) minilo do smeha.

Iz Fortuninih prostorov smo se preselili pred dvorano tabor, kjer so nam Legan in dva uniformirana policista na motorjih pokazali, kako se da tudi s 350 kilsko kravo zvozit zaprt slalom in kako deluje ABS v praksi.

Pod črto je bil dan zelo posrečen, u8pam, da bo takih akcij v bližnji prihodnosti čim več. Na vsak način pa priporočam vsakemu, ki se tovrstnih zadev še ni udeležil, da reskira tistih nekaj uric, ker so dobra naložba!

LP

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!