Skoči na vsebino

Moped ali Scooter - katerega kupiti


lena100

Priporočene objave

Ej folk moj ta mal je str 14 pa bi rad mel motor pa me zanima a je bol da kup skuterja al ma kdo boljši predlog npr. DT 50 al pa TZR 50, al pa aprilia RS 50.... in podobno.

Prosim za nasvet!!

Hvala

lp Sharky :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če se mene praša...čim dal od skuterjev stran!!!

Če maš namen tamalmu kupovt 50 kubičm motor za del časa(4,5 ali več let)se po moje splača vzet tanovo(al pa rableno)DT50 drgač če pa misl pol pr 16ih takoj šaltat na 125 pa raj neki malga od tomosa pa da se fantič lepo nauči šaltat pol pa na mal močnejše...

sicer pa kar mu je bolš in lepš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ga, ki bi o tem lahko razsojal, vse so samo osebna mnenja posameznikov. Torej bi bilo najbolje upoštevati mnenje tistega, ki bo vozilce uporabljal, merodajno bi bilo pa lahko tudi mnenje tistega, ki bo stvar financiral <_< .

P.S.

Imel sem mopede, motorje, Vespo, pa spet motor, pa skuter, pa maxi skuter, sedaj imam spet že nekaj časa motorje, pa si ne bi upal izreči mnenja kaj je boljše ali primernejše - vsaka stvar ima svoje pluse in minuse :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj s poštenim menjalnikom

Je moja žena izpit (še včaaaaasih) na 200 ccm Vespi z ročnim menjalnikom naredila, in potem, ko je izpit imela (pol leta pred mano), sem si moral od kolega APN 6 sposodit, in jo od začetka naučit vozit, saj ni znala sploh menat :kva2: :kva2: :kva2: Sam ni sam kriva, saj pač še nikoli prej ni sedela na motorju z "nožnim" menjalnikom. Da vidim, kaj bi mel muke isusove šele, ko bi se naučila vozit s skuterejm brez menjalnika (z avtomatiko).

Moj nasvet, najprej naučit menjat mulca, šele potem na skuter, še bolje pa kar takoj s 50-ko z menjalnikom začet.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej glih to razmišlam zarad tega k drgač mamo eno apn 6 pa se med vikendom vsake tok cajta neki gor pa dol preganja sam je pa res da šaltanje mu dela še mal preglavice. mel sm v mislih varjanto čim dlje od skuterja če misl pol kej druzga nabavlat ja..... k vsklajevanje roka - noga je pa kr pomembno ja.

hvala za vse odgovore vsem

lp Sharky :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je prav Sharky! :OK:

S skuterjem se počasi spreminjaš v kakšno blondinko, ki ji ni jasno zakaj menjalnik sploh obstaja in ve le, da mora obračati ročko da lahko nekam pride..če seveda pride..

Mislim da skuter sploh k motorju štet ne bi smeli.. pa brez zamere ljubitelji sesalcev.. :yea2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole o problemih s prestavljanjem mi gre pošteno na živce. Kdor za speljevanje s sklopko in prestavljanje potrebuje ne vem koliko vaje, naj resno razmisli o tem ali je sploh pametno da tak "lesenko" vozi motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

apn 4,5,6....s tem sem jaz začel....zdej maš pa večjo izbiro z raznimi Aprilijami 50, gilerami in podobno...odvisno koliko denarja čš dat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S skuterjem se počasi spreminjaš v kakšno blondinko, ki ji ni jasno zakaj menjalnik sploh obstaja in ve le, da mora obračati ročko da lahko nekam pride..če seveda pride..

tocn tko. ce misli kdaj met en normaln motor, je zdej skuter najslabsa izbira. APNka je najboljsa za ucenje. ni je skoda, pa deli so poceni. v kakem tednu pa tud pridobis filing, da znas saltat res tak ko je treba. pol pa na kaj boljsega - TZRko, recimo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se tud zdi da skuter ni ravno najbolj primeren. To sele potem vidis ko si kupis mocnejsi motor in ti prestavljanje dela tezave. Naj si kupi eno 50 kubicno endurco.

Jaz sem se ze kar velik prevozil s skuterjam, vendar ne s svojim. Nikoli nisem imel skuterja in ga tudi ne nameravam imeti. Zdi se mi zelo storast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole o problemih s prestavljanjem mi gre pošteno na živce. Kdor za speljevanje s sklopko in prestavljanje potrebuje ne vem koliko vaje, naj resno razmisli o tem ali je sploh pametno da tak "lesenko" vozi motor.

Se strinja ... sama nikol nisem vozla nič na dveh kolesih razen bicikla in sem si za začetke kupla Virago250 in ne vem v čem bi bil problem zaradi sklopke in prestavljanja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE (Roman @ 27 Feb 2004 @ 10:40)

Tole o problemih s prestavljanjem mi gre pošteno na živce. Kdor za speljevanje s sklopko in prestavljanje potrebuje ne vem koliko vaje, naj resno razmisli o tem ali je sploh pametno da tak "lesenko" vozi motor. 

Se strinja ... sama nikol nisem vozla nič na dveh kolesih razen bicikla in sem si za začetke kupla Virago250 in ne vem v čem bi bil problem zaradi sklopke in prestavljanja ...

Ja ni čist res, sej ne morš kr že takoj znat-zato pa so avtošole, pol si lahko pa sam še različne izkušnje pridobivaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi pri štirinajstih začel z apn6 in motor se mi je zelo dopadu. Dobro sem se nauču šaltat, tako da ko sem v avto šoli začel vozit viragota 250 ni bilo nobenga problema. Glede skuterjev pa se popolnoma strinjam z VraGom to je šminkarija ne pa motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem zacel pri 16 z viragotom 125(sem rabil prevoz za solo ker smo se preselili) in vztrajal dobra 4 leta, ravno toliko da sem se malo navadil prometa in odnosa kant do motorjev. Nizek, lahek, pocasen=manj sans da se po neumnosti razbijes (to je bla vedno moja tolazba :D ), pa se lepo je izgledal (sosolke so padale :devil: - just kidding)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi bla ena Tomos varianta še najboljša: ATX, APN, 14

Poceni motor in poceni deli.

Skuter sem vozil samo enkrat v življenju in nimam glih najboljšega mnenja o teh zadevah.

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno se za skuter ne bi odločil, ker mi nikoli niso bilii kaj preveč všečni. Sicer sem se s skuterji prevozil kar precej, samo občutek se mi nekako ne zdi pravi.

Jaz priporočam nek motor z menjalnikom, sedaj pa čisto odvisno od vašega finančnega stanja, če nakup malo dražjega motorja ni problem, potem je dobra izbira 50ccm aprilia, kakšna gilera ali kaj podobnega, ker ti motorji so dosti bolj zaneslivi od tomosovih, predvsem zavore in manjša možnost odpadanja različnih delov z motorja :rolleyes: s čemer imam osebno pri tomosih veliko ne preveč dobrih izkušenj.

V primeru izbire cenejšega motorja pa priporočam apn6 ali pa atx-a, s katerim sem osebno prevozil še pa še pa še pa še km. Atx je tudi uredu motor za kakšne preproste in poceni predelave in sin se lahko veliko nauči o motorjih, kako delujejo in o popravljanju le teh za res minimalne stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno bi se odločil za motor z menjalnikom. Sicer so skuterji vredu v večjih mestih (so dokaj priročni tudi za kaj drugega), ampak če misli nadaljevati z motociklizmom pa kaj drugega. Jaz sem na ATX-u prevozil par sezon še in še kilometrov in nikoli nisem imel večjih problemov, čeprav sem ga non stop šraufal (brez kakršnega koli znanja), menjaval bate,...

Drugaće pa tudi nisem preveč navdušen nad 50 ccm motorji, ki izgledajo kot cestaki. Nekako mi ne sedejo.

Dobro izbiro :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj osebni predlog bi biu, da si mladenič ogleda par skuterjev in par motorjev in se sam odloči...

Dejstvo ali bo izbrani motor imel menjalnik ali ne, nebi smelo biti tako pomembno.

Če ga bodo motorji veselili se bo lahko še vedno naučil prestavljati kasneje...

Seveda je pa to samo moje mnenje... :)

Dobro izbiro želim tudi jaz :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa mislim, da ni najboljš da zbere fant sam, saj se vendar ne spozna na motorje, predvidevam iz lastnih izkušenj, pri tistih letih sem gledal še samo na estetiko, ne pa na funkcionalnost, res so kakšni apn6 za začetek dobri, vendar pa je čisto odvisno v kakšnem okolju živiš. Pri nas apn namreč ni čisto nič napačnega, kje pa že pride do zajebavanja a ti maš pa štirko ko je 30k sit, js mam pa skuterja za.... Vse je danes bolj kot ne odvisno od dinarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prisilno zračno hlajenje ali vodno?

če bi pa kdo šel na tečaj za sovoznika naj se mi javi, pa prosim do konca zime hehe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men osebno bi blo neumno dat tist keš za rs 50, ki še ni pravi motor. Preveč $$$.

Ja ne vem. Če se mu slučanjo apn ne dopade mu nabav skuter za vozit pa šminkerat z apn pa se naj nauči šaltat in to je to ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pri takih letih mislim da bi on raje mel skuterja vsaj za imiđ :P Ce pa ima doma apn6 pa naj se vsaj malo z njo vozi pa bo ze znal saltat tak kot treba sej ni glih neka znanost! jaz sem zacel pri 12 z torijem pol z avtomatikom pri 14 pol kaki apn, BT, colibri, sedaj mam izpit ta 125cc pa sam si kupil 50 cc scoota samo zaradi hobiya! Naj sam malo razmisli kaj bi mel, ostalo je odvisno od sponzorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!