Skoči na vsebino

Grobnik-časi


Markofumi

Priporočene objave

RHOnda legenda :whistle: , vedno v dobro voljo spravi....

Še zame, Tomos Automatic, cirka 2kw, dobrih 70kg, voznik ma mal več kg...

post-14902-126401948371_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ RHonda!

Ti si moj idol...mislm da ti uspe zgruntat neke konstante in koeficiente da zracunas teoreticni mozni cas z motorjem na 0,1 sekundo!!! Dej zracuni kok bi sla Rossi in Stoner na grobniku!!!!!

Aja...dej se to povej...na kaksni populaciji in s kasnimi statisticnimi funkcijami si zracunu te koeficiente?

Wuhuuuuuu!! :worship: :worship: :worship:

No zdej ti pa se jest prilagam kako smo na faxu postavili enačbe za racunanje optimalnega casa po dirkaliscu!! Tu je bila dana se predpostavka da ni nobene popolne ravnine oz da motor vedno zavija (kar je v realnosti res)!

Mnogih dejavnikov ne upostevas (amortizacija, upor, navor, gibanje voznika,...); v glavnem zlo okorni opis voznje ampak komu se da it v podrobnosti kot si su ti!!

No zdej pa lepo ce se ti da vzem papir pa zracuni :headbang:

Potem pa povej kok natancn je ta nacin

Pa lep pozdrav!! :winkiss:

Ah, ah. Nekaj enačbic od prof. Štoka pa ne bo popisalo motorja. :whistle:

Če hočeš zaresn fizikalni model motocikla, vzemi knjigo Motorcycle Dynamics od Vittoreja Cossalterja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm rekel da se da zracunat na enostaven nacin.

No, če imaš čas, probaj še tega, aprilia rs 125, rečmo da ma 35 konjev odprta, pa nima. Kilaža je okoli 130kg, motorja ne šoferja.

Namreč vem za en kar soliden cajt, pa da vidmo kaj bo rhonda tarot naračunal :)

Ta aprilia ima 130kg s polnim rezervarjem. SP z najvec 45 konji so peljali 1:44.

Ta ima 10 konj manj in isto tezo, moralo bi biti okrog 1:45-1:46 :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ima 10 konj manj in isto tezo, moralo bi biti okrog 1:45-1:46 :fredy:

Daj mi najdi človeka,ki pelje serisko rs125 1,45 pol se po tvoje rossi pelje 1,10 :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SP ima samo 5 konj vec, dovoljeno pa jih je imeti 45. Ker je dovoljena predelava samo nizja glava pa druge plastike, ni

tukaj neke svetlobne razlike.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SP ima samo 5 konj vec, dovoljeno pa jih je imeti 45. Ker je dovoljena predelava samo nizja glava pa druge plastike, ni

tukaj neke svetlobne razlike.

Kaj ti ni jasno?Pokaži mi človeka,ki je to sposoben.

Luka Nervo po tvoje potem ni talent saj s svojo SP,ki je daleč od originala ne pride pod 1,46 pa pozna grobnik ko....zanimivo,da s tako "slabim" časom lahko postane človek hrvaški prvak klase... :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj evo lej moj stil vožnje....

mal sm offtopic sorry.

Sej vem, da pred leti nism bil čist resen :D.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RHOnda legenda :whistle: , vedno v dobro voljo spravi....

Še zame, Tomos Automatic, cirka 2kw, dobrih 70kg, voznik ma mal več kg...

Kaj ventilator na cilindru uporabljaš za hlajenje procesorja na automatiku ?? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na 2T bi moral mal drugac racunat pa upostevat, mogoce pa tukaj nimam prevec prav, ce je res tolk peljal.

Glej!Če e ti ne da časov poiskati na netu...ti svetujem,da se "nam"kdaj pridružiš vsaj kot gledalec s štoparico,da in ti bo marsikaj postalo bolj jasno...Ko se boš pa odločil in prišel tudi na stezo pa boš mogoče začel o časih tudi malo drugače razmišljati!Sploh,ko boš videl koliko truda je potrebno,da sploh s katerimkoli motorjem vozis kolikor toliko solidne čase-zate oziroma za tvoje izračune zelo slabe čase!

Pa lep pozdrav v tvojo teoretično "življenje"

P.S

Sicer si rekel-prosim,da te s tem ne več....vendar te nekak vleče nazaj v.... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tist čas, ki ga je šofer rs125 naredil, če se ne motim samo odprta drugače serijska je bil 1:56,843. Kar se mi zdi hudo dobro za tak motor, sploh ker sem sam imel nedolgo tega 125ko in vem da nikamor ne grejo :D

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa suzuki gn 400 27 konjev ? l.1981 prvi amortizerji ? 153 kg + 94kg voznik , gume avon road rider spredaj 90/90-18 - 1,9 bar, zadaj 120/80 - 16 - 2,1 bar.... pa presran voznik...

aja ..čelada N-103..... črna mat....brez intercoma ke je malo lažja... bencin OMV 95 nič naspidiran...

Thumper, pozabil si dodati, ali boš dan prej pasulj jedu, ker tvoji vetrovi, seveda če jih usmeriš nazaj in ne dol..po mojih laičnih izračunih pošteno pomagajo k boljšemu času...:worship: če pa še dodatno svečko namontiraš za ritjo je pa to že afterburner...raketni pogon! :lol1::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!