Skoči na vsebino

Varnostni brezrokavnik - novi predpisi v Italiji


suzuki

Priporočene objave

Nič več, kot tisto, kar piše v italianskem zakonu.

Giubotto, brezrokavnik, obvezno imeti oblečen, ko postavljaš varnostni trikotnik in ko skačeš okoli okvarjenega avtomobila. Tudi na odstavnem pasu ali na izogibališču.

Velja pa to za prav vse. Torej tudi za tuja vozila.

In, ker nikoli ne veš, kdaj bo tehnika crknila, ali pa se boš kam zaletel, bo potrebno tako reč, četudi greš z avtom le do TSja, kupiti in jo v primeru "primera" uporabiti.

Zadeva, brezrokavnik, menda stane na italijanskih bewncinskih 10 €, kazen za neuporabo pa je 33,6 € + razgovori z italijanskimi policaji, ki znajo biti zelo "pomembni" .... .... ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ razgovori z italijanskimi policaji, ki znajo biti zelo "pomembni" .... .... ....

Uf ne mi o razgovorih z njimi ..... se še prevgeč spominjam :fight2: ... :D

poleg 33,6€ kazni in sitnostmi, ki z njihovo kur.. policijo dobiš še 2 kazenski točki!

Men mi vsi zagotavljajo, da se mi bodo pripisale našim slovenskim al da bodo neke skupne europske sam o temu nism biu še nič obveščen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa na motorju? isto novico sem tudi jaz slisal, vendar nic ne o enoslednih vozilih. pise kaj v tisti italijanski verziji o tem? danke in finke.

BTW: trikotnik se vedno originalno zapakiran v folijo; kako naj dobim noter ta brezrokavnik brez da poskodujem folijo? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas v zakonu piše, da je treba pokvarjeno vozilo ponoči označiti z rumeno vrtljivo lučjo, če pa te nimamo (mislim, kdo pa nima v avtu vrtljive rumene luči) pa s prižgano baklo (to ma pa itak vsak). :naughty:

Piše tudi, da je treba čredo spredaj in zadaj označiti s svetlobnimi telesi (obesiš na prvo in zadnjo ovco luč in ju prosiš naj stalno hodita prva in zadnja)! :lol1:

Bedast svet, bedasti ljudje, bedasti zakoni! :notworthy:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enoslednikom ob okvari/nesreči ni potrebno postavljati varnostnega trikotnika, zato tudi ne sodi v njihovo obvezno opremo.

Enoslednikom ni potrebno imeti varnostnega brezrokavnika. Toliko sem razbral iz navedka it. zakona na AMZSjevi strani.

Lobi izdelovalcev teh jajc bo hitro zavohal dober denar.

Zanima me, koliko časa bo potrebnega, da bo zadevščina obvezna v celotni EU?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PI.... najbolje da takoj ko prestopimo mejo se polijemo z benzom in FIRE pa ja bomo opazni. Sam kaj ko spet se bo kakšen najdu ki bo trdu da smo se polili z kurilnim :fight2: :? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql jest si bom kr karavana kupu, da bom vso obvezno kramo s sabo vozu

trikotnik, prvo pomoč, vlečno vrv, verige, deko, lopato, brezrokavnik, žarnice, gasilni aparat...

ja pa kaj še, kmal bodo zahteval da še šotor s sabo vozmo :angry:

@Dr. _MAXXI_ kje pa se ti vpišata te dve kazenski točki - v našo ali njihovo evidenco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dr. _MAXXI_ kje pa se ti vpišata te dve kazenski točki - v našo ali njihovo evidenco?

V njihovo itak .... oni so rekli da se pripiše tudi hnam .... pa eni naši kekci so mi tudi to trdil .... sam nič še iz tega. Tko da lahko da ja lahko da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skladu s Konvencijo o cestnem prometu, ki velja od leta 1978 (Uradni lsit SFRJ, št. 6/78), katere je podpisnica - prevzemnica po "rajnki Jugoslaviji" - Republika Slovenija in mislim da tudi R Italija, je edina obvezna oprema za tuja vozila VARNOSTNI TRIKOTNIK!

Vsi ostali predpisi določene države o dodatni opremi pa veljajo samo za vozila registrrana na ozemlju te države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj telovnik ni zapisan kot obvezna oprema pri italijanih.

Lahko voziš brez njega.

Predpisana je zgolj njegova uporaba oziroma, sankcionirana je njegova neuporaba.

S tem so se elegantno izognili tem določilom o obvezni opremi.

Praktično gledano, je pa zadeva obvezna, saj nikoli ne veš, kdaj in kje bo na cesti počilo. Nesreča. Lahko pa tudi zgolj guma.

Pri nesreči, kadar je škode za 2000 + €, je tistih 33,6 € kazni zanemarljivi pribitek.

Pri menjavi preluknjane gume je pa cena 33,6 € za nameščanje rezervnega kolesa kar zasoljena cena. Še posebej, če sam menjaš in potem še plačaš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da je po mojem mnenju zadevo smiselno kupiti. Verjetno ne ravno na prvi obmejni bencinski črpalki, temveč v kakšnem zakotnem "Avto Mariu Giovanniu", kjer bo znalo biti ceneje od 10 €.

Če so začeli eni, bo zadeva prej ali slej potrebna tudi pri nas.

Pa verjetno ne samo en komad. Vsaj dva, ali pa, za celotno število sedežev.

Ker, če ga boš treščil, potem boš z enim jopičem sam proti vsem ostalim italijanom, ker boš moral ostale svoje, neopremljene z jopšiči, poslati daleč stran od ceste, da ne bo račun n x 33,6 €. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so začeli eni, bo zadeva prej ali slej potrebna tudi pri nas.

Ja, ampak naši bodo zahtevali take, ki bodo narejeni po standardu XY-1234.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak naši bodo zahtevali take, ki bodo narejeni po standardu XY-1234.

:P Ja , pa verjetno ga boš lahko kupil samo pri Merkatorju! :? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa nekatere motoristicne jakne ki imajo ze same po sebi odsevnike nasite? moras kljub temu v brezrokavnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, balkansko, bi se rad malo pogajal, seveda. :(

Nič ne velja, pa četudi ima gor našitih 150.000 odsevnih trakov v vseh mogočih barvah.

Velja samo tak brezrokavnik/telovnik, ki ima na sebi prišito nalepko, da je izdelan po predpisanem normativu. :kva2:

Zgoraj že zapisano, motoristom brezrokavnika ni treba. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na glavo definitvno ne............ mogoce je ok, ce si ga v rit porines im mahas....

:BUA: mislim, zakaj ne prepovejo voznje z vozili po italiji? potem vsaj vem kje smo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno danes na neki ita postaji poslušal to debato... :hmm:

Obvezen je le telovnik za voznika.

Uporaba velja vedno, ko velja razlog za postavitev varnostnega trikotnika.

Če pa gre tvoj sopotnik postavljat trikotnik, ga pa mora tudi on imet. Po tej teoriji morajo vsi brez telovnika lepo sedet na cestni bankini in opazovat šoferja kako se muči pri kakem popravilu.

Lahko pa seveda imaš več telovnikov... :D

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem 14 dni nazaj v italijanski gorici kupil 3 telovnike po 3.90 eur/kom B)

In to kar v neki trgovini z oblačili, so imeli akcijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap......... zakoni.... evo nas evropa..... :)

bo kr kmalo tud pri nas.......

aja ce pa ga kdo rabi.... javi na pm .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!