Skoči na vsebino

Revma


Špilferderber

Priporočene objave

Spoštovani!

Iskalnik ni pljunil ničesar na to temo, zato odpiram debato o nadlogi, ki mi jo ¨starejši¨ vedno vržejo naprej, ko pogovor zaide na motorčkanje..

Z vsem dolžnim spoštovanjem in povsem resno sprašujem starejše državljane motomarsa, ali jih zaradi dolgoletnega jezdenja kaj trga po kosteh. Zanima me predvsem izkušnje iz konkretnih kosti in ne iz variante babačulababarekla..

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večkrat me trga v mečih..je zvečer za znoret. Vem da je to od vožjne v adidaskah in podobnih papučah - kar seveda sedaj ne delam več. Z leti človeka mal sreča pamet, je pa velikokrat prepozno.

Pomaga namakat v topli vodi, pa tut s smrekovo (domačo) žaubo sm že mazal, zlo pomaga, sam smrdi za popizdit...

Popravljeno . Popravil Cegi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večkrat me trga v mečih..je zvečer za znoret. ...

Če te trga v mečih, to ni revma! Če te prav razumem, oz. če si prav napisal. Meča so muskulatura, kajne? Revma seka na kosti! Te mogoče trgajo krči?

To se zna pojavljati ko si brez kondicije v prisiljeni drži, ki je običajno ne prakticiraš. Ali pa zaradi neobičajnih naporov. Meni se to dogaja, ko se po daljših pavzah zaženem na dolge pohode po hostah čez drn in strn. Na motorju pa se mi to redko zgodi. Mora biti že res dobra celodnevna solo riderska fura brez meja. V obeh primerih pomagajo magnezijeve tablete. Preventivno in kurativno. Na poti pa isotonični napitki.

OK, je malo :topic: , pa naj kar bo, ko to tudi boli.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, težko verjamem, da bi blo zaradi nekondicije. Redno kolesarim in igram košarko.

Definitivno je to od prepiha... res pa je, da so bolečine v mišicah in ne v kosteh. Je pa drugačna bolečina, kot od preteranih mišic - musklfiber, to pa lahko trdim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem, kako je bilo z mojim starim fotrom na stara leta, ker je bil pol svojega življenja na motorju.

Revma v vseh kosteh in vseh sklepih. Nabavili smo mu celotno spodnje perilo iz zajčje dlake in še dodatne kolenčnike, komolčnike, zapestnike in štumfe.

Ponoči pa se je poleg dveh pernic pokrival še z starim motorističnim usnjenim plaščem saj: "Če ni težko sploh ne greje".

Baka še pa dandanes čisto ponori, ko vidi koprive in takoj v njih roke potisne. Pomagajo koprive sicer ne, ampak pozabiš, da te sklepi bolijo.

lp

Gujo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem, kako je bilo z mojim starim fotrom na stara leta, ker je bil pol svojega življenja na motorju.

Gujo

sedaj je mogoče kaj drugače ker motoristi v večini uporabljajo za motor posebne obleke...takrat tega verjetno ni bilo....

revma here we come....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh še za revmo se bom sekiral, kurc mam drugih problemov dost

Na stara leta ti bo ostal samo še ta. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rekel, da znajo biti nekoč težave, če nimaš ustrezne opreme.

No jaz vem, da sem dosti "zajebal", ko sem bil mlad in sem se ogromno vozil z raznimi tomosi in MZ-ji in to pozimi v kavbojkah in bundi...poleti pa v kratkih rokavih ali trenirki...pa ko pomislim, da sem imel neko ku**evo čelado, ki se mi je non-stop rosila in sem jo imel delno odprto, da sem lahko kaj videl ...no sedaj si ne predstavljam takšne vožnje (pinlock/anti fog zakon!!!)...ali pa včasih pozimi, ko sem prišel s fure (imel kavbojke), nisem čutil nog...To je bilo moje obdobje 14-17 leta...

je pa res, da z leti začneš drugače razmišljat, tako da sedaj se vozim z vso "bojno" opremo...in vožnja je 1000 x bolj prijetna.

BTW...moj foter je prevozil v mladih letih z MG še pa još...in to z opremo, ki je bila takrat na voljo (ki je podn, če primerjaš današnjo), pa nima nobenih problemov

JE pa neki res, da nas bo itak prej ubile posledice stresa, nezdrave prehrane, sevanja,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....vse tako kot si zapisal z dodatkom da včasih čutim simptome revme v zapestju oz. prsteh desne roke. Hvala bogu da v mojih letih ni še kaj več ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi doma govorijo, da ko bom stara bom imela revmo zaradi motorja, pa vsaj vem zakaj jo bom imela, za razliko od njih.

Drugače pa, ko me bolijo kosti(že od malega) kadar je mrzlo, se zavijem v toplo deko in pomaga, vsaj meni.

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa, ko me bolijo kosti(že od malega) kadar je mrzlo, se zavijem v toplo deko in pomaga, vsaj meni.

Ja pol bi pa jaz tud to rad probal, ka pa mas ti to zaeno deko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi raje srečn, da te ne bolijo kosti, zna bit zeloooo neprijetno :kva2:

LP D

jep

Ali pa kake brisače orenk segret na radiatorju/v pečici, pa jih potem na golo kožo zavit ... prek pa deko ... da o mojem prijatelju, Termoforju a.k.a. Gujdeku, sploh ne govorim ...

Najbolj me nervira, ko me od ramena do prstov na rokah kosti sekajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem imela nekaj časa nazaj probleme v prstih na rokah verjetno zaradi tega ker sem se dosti vozila brez rokavic nekaj prstov sem imela prav mravljinčastih,pa sem reunla en prstam dol in čez 2 mesca je blo cool tako da ne vem točno od koga so ble bolečine.Ampak revma more bit pa kurac,kokr poslušam starejše ljudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nekaj prstov sem imela prav mravljinčastih,pa sem reunla en prstam dol in čez 2 mesca je blo cool tako da ne vem točno od koga so ble bolečine...

Imel sem podobno situacijo na levem zapestju s starim prekratkim paščkom na uri, ki je bil tesno zapet. Ko sem nabavil novega, ki ga nosim ohlapno zapetega, so mravljinci odšli drugam. Bolje in enostavneje kot Faracid. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Moje izkušnje: nekoč sem bil edini v naši klapi (MZjev , ČZjev in Jaw), ki sem se na VSAKO vožnjo, kar pomeni tudi na Rakitno ali Bled, oblekel v (najprej skajast, čez nekaj let pa usnjen) kombinezon. Seveda sem bil tarča zbadanja vseh mojih prijateljev (saj veste, če imate prave prijatelje, sovražnikov sploh ne potrebujete :-)) v stilu: lej ga frajerja v kombinezonu pa na MiZi, hehehe, da si ne boš kej naredu itd.

A leta so minevala in zbadanje je zamenjalo smer - začelo je zbadati moje športno razgaljene prijatelje: v zapestjih, komolcih, ramah, kolenih, gležnjih... in tudi oni so se začeli oblačiti. Večina pa se jih je nehala voziti z motorjem, tako da sem ob priložnostnih srečanjih z največjim zadoščenjem kasiral zavistne poglede in komentarje "u, a ti maš pa še motor... ma mene so pa rame začele tolk bolet, pa sem prodal... še v avtu moram imeti okna zaprta).

Tko da pazite nase in ne pozabite, da imate samo enega sebe. Ali, drugače povedano, ne pozabite se imeti radi :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!