Skoči na vsebino

Obnašanje na cesti


Fritz

Priporočene objave

Brenči in brenči in brenči...toliko časa, da me privabi k oknu pogledati kaj se dogaja. In kaj vidim? Spodaj si daje duška osebek v oranžno-črni jakni na supermoto mašini - po zadnjem kolesu, po pločniku, divje med avtomobili, turira itn. Vse to popoldan na cesti z več križišči zraven stanovanjskega naselja (v Domžalah, pred novim Merkator centrom). Vse to na cesti na kateri je veliko pešcev in kolesarjev. Med njimi precej otrok.

Glede na to, da zadeva traja že nekaj časa nisem mogel mimo brez posta na forumu. Upajoč, da se bo dotični osebek prepoznal, če prebira te strani.

Mogoče sem pa preveč zadrt, ko takih stvari ne maram? Ali pa sem že prestar? Kaj pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi takih idiotov mi potem meni doma perejo možgane, da vsi motoristi divjajo in kako je motor nevaren itd... :topic:

Mogoče pa sem tudi jaz že prestar, ker enostavno ne odobravam takih bedarij.

Na koncu, ko naredi bum!!!, pa itak vedno nastrada neka tretja oseba. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem pa preveč zadrt, ko takih stvari ne maram? Ali pa sem že prestar? Kaj pravite?

pri nas je bilo isto v petek...se je nekdo mimo hiše dvakrat zapeljal da se je cela hiša(dvojček) tresla....je tip kr brez avspuha neko enduro navijal do konca....kar je preveč je preveč....starost ni pomembna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam pri novem Mercatorju sploh ni kako hudo naselje, cesta je dost široka, pa lep nov asfalt :rolleyes: . Še jaz bi se tam po zadnji vozu, če bi šlo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zdaj spet ena dobra tema. Lahko bi se skregali na smrt kaj je prav in kaj ne, ampak vedno bodo eni zbujali pozornost s početjem nevarnih stvari. Prav je, če bi imeli vsaj toliko pameti, da bi tega ne delali na cesti.

Po sebi pa vem, da človeka obsede skunjava in včasih tudi na cesti potegneš daleč preveč(preko največje dovoljene hitrosti) in ob spletu okoliščin se lahko zgodi ....

Ne bom napisal nič novega zato bom kar nehal. Veliko pa bi se dalo spremeniti, če bi obstajala možnost vožnje (dirkanja, izživljanja) po zavarovani progi, oz vožnje po ta zadnji, drugih virtuoznosti, na zavarovanem poligonu.

Investitorji kje ste.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam pri novem Mercatorju sploh ni kako hudo naselje, cesta je dost široka, pa lep nov asfalt :rolleyes: . Še jaz bi se tam po zadnji vozu, če bi šlo :P

Bravo!!! Pravkar prebereš, da na tej lokaciji nekoga motiš, pa tebi to ni mar. Vidiš le lep nov asfalt.... Ali imaš pogled fijakarskega konja ali pa si še zelen za ušesi..... :doze:

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ste pa tudi čudaki, kdo te bo videl, če se boš ganjal na kaki gmajni. :P

E to je to. Čefursko postavljanje in razkazovanje! Po možnosti še v mokasinkah pa belih štumfkih al pa v rdeči trenirki. Grrrrrrr :angry: :angry: :angry:

Dam jurja zraven za ravno kilometersko pisto z betonskim zidom na koncu. Pa se pejte, kdo več potegne in kasneje zavira. S tem, da bi vsem lajtnge precvikal, pa gas zaštekal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah tko je, tud jest sem bil vcerej pred mercator centrom v Kranju, pa se je tud en izzivljal s KTM-om, je mal kroge nabiral pa mal slide delov. Pa je bil tud folk okrog pa vse, sam je zmer gledov da nav ksng nabil oz. je merkov, itak pa da more bit noro, sej je tud tam cist nov asfalt in lepo drsi :)...jest pravm se zmeri bols izkusen motorist, kot pa 70 let star atek v avtu ki otroka na cesti sploh ne vidi :?

Lp;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest pravm se zmeri bols izkusen motorist, kot pa 70 let star atek v avtu ki otroka na cesti sploh ne vidi :?

Lp;Rock

Izkušnje se nabira drugje, stran od ljudi in v kontroliranih okoliščinah. To kar pa ti opisuješ, je čefursko razkazovanje pozornosti potrebnih smrkavcev, ki jih mame niso dovolj časa dojile!!!

Kakšni so pa 70 let stari ateki na motorju???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je čefursko razkazovanje pozornosti potrebnih smrkavcev, ki jih mame niso dovolj časa dojile!!!

:notworthy: :notworthy:

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi kar lepo rišite kroge pred prodajnimi središči....a le glejte, da po tem, ko vas bo kak jezni ata s šleparjem zrine s ceste v ihti ne boste jokali in se metali na zobe kako ne fer je vse skupaj......

spis tako kot si posteljes,....

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je pač tako, da se zmeraj najdejo osebki, ki se nekaj "preseravajo", naj se, me ne bi motilo...vendar...zaradi takih ljudi pade slaba luč na vse motoriste. Naj vsak sam malo "porihta" v svoji glavi zakaj ima motor, za bahaštvo in kot statusni simbol, če za to, potem je sigurno zgrešil bistvo motorizma, ki pa je daleč od nekega "preseravanja" in zbujanja pozornosti ostalih osebkov, ki si takih dragih igrač mogoče ne morejo privoščiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neproduktivna tema, tip se bo vozo tam ko mu paše in tam kjer ga ljudje vidijo. Je pač tak tip človeka, ne ga preveč obsojat - jaz zase lahko povem, da sem bil star 16 let pa sem cele dneve odprtega CTXa gono po mojem firtlu, pa so letele marele za mano, pa torbice, pa cigl iz 4. nadstropja, pa lončnica iz 4. nadstropja, pa me je ded zaustavo, pa me kresno po čeladi, pa ga je moja mati z marelo pretepla (hudo), pa mu je moj foter hoto dušo spustit, pa mu mati ni pustla, in me zagovarjala češ ja kam pa naj gre mladina...... V glavnem dosti besed nič učinka...... kjer koli sem se podil ni bilo v redu (gmajna - pri nas Pohorje zaščiteno, zeleni pa jagri so popizdli ko so me vidli, v šoderjamah so me kopalci pa ribiški čuvaji preganjali, na cesti policija, na BMX progi so nas vsi podili). Eto pa sem 13 let kasneje še vedno verjetno komu trn v peti ker ga po domači vasici preveč navijem (55 kmh). Vedno nekoga nekaj moti - dokler ne bodo zadeve (dirkališče, poligon) urejene po pač folk to počel na cesti, ko pa bo urejeno pa mu ne bo za plačat 3.000 SIT ker bo predrago pa bo spet na cesti. Prav je da se o tej problematiki govori, naredilo se bo pa bolj malo........ csaj do zdaj se je.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v glavah folka .. pač lastnost ... da radi posplošujejo/mo...

dva, ki oba vozita motor, čeprav sta čisto drgačni osebnosti, sta pač v očeh opazovalcev (ki ne vozijo motorja) pač oba zgolj "motorista" in jima hočeš nočeš pripišejo enake, skupne lastnosti ... če eden naredi pizdarijo, potem je tudi drugi verjetno tak ... in obratno ... se motoristi trudijo/mo, da bi pojem "motorist" veljal za zgolj pozitivno stvar ... žal gre to pozitivno posploševanje v drugo smer bistveno težje, kot v negativno skalo ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi, to kar pišeš ti, je problem bežanja časa. :(

Včasih, ko se čas ni nikamor obrnil, so veljale ustaljene navade in mir. In potem se je standard malo dvignil, mulci so si lahko privoščili mopede, in v svojem najstniškem postavljanju (priznaj, to niso časi odgovornega zrelega obnašanja) so se preganjali povsod kjer je šlo. Več reakcij kot so/smo spodbudili, bolje je bilo, večji frajerji so/smo bili. S takim ravnanjem smo podrli stare bariere in vzbudili gnev "starcev".

Vendar:

ad 1: Civilizacija in standard sta napredovala do te mere, da se moramo vsi uporabniki prostora dogovoriti, kdo, kaj, kdaj in kje. Za brezciljno furanje odprtih endur najsi bo v naselju ali v naravi, pač ne more biti več izgovora. Da je temu tako govorijo zakoni, to je družbeno sprejeti konsenz, ta tako pač več ne more biti. In to ni le nerganje "starih" in nagajanje in bentenje jagrov.

ad 2: Vozniki motornih koles z izpitom so dopolnili določena leta starosti in so v večini polnoletni in zahtevajo, da se smatrajo za odgovorne in samostojne osebe. Obenem pa se obnašajo najstniško in se šopirijo kot mladi petelinčki. Pač ne more biti drugače, kot da udari mednje stari lisjak! :devil: Njihovo obnašanje danes pač enostavno ni sprejemljivo in kaže njihov nivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v glavah folka .. pač lastnost ... da radi posplošujejo/mo...

... se motoristi trudijo/mo, da bi pojem "motorist" veljal za zgolj pozitivno stvar ... žal gre to pozitivno posploševanje v drugo smer bistveno težje, kot v negativno skalo ... :(

:zzz: milijonkrat premleta tema!

En z supermoto/cestakom/....itd se naturava po mestu ali cestah - vsi ostali motoristi in ne-motoristi se zgražajo in motoristi pravijo da pada slaba luč na njih, ki tega ne počnejo.

Potem gredo nekateri od teh, ki se zgražajo na srečanje ali v gostilno in spijejo kak pir, motoristi ki pijejo sok se zgražajo kaki pijanci so ti, ki pijejo ali hodijo na srečanja in pada slaba luč na vse ostale ki ne pijejo.

bogat privatnik si kupi motor, po možnosti H-D in pozira pred kafiči pa se vozi brez čelade in spet se vsi ostali zgražajo, da sploh ni "pravi" motorist in da vsi motoristi zaradi takih veljajo za pozerje.

nekdo si kupi motor pa iz takšnega ali drugačnega razloga naredi manj kot 3000 km na leto, ostali motoristi se spet zgražajo, da ni "pravi" s svojo štorasto vožnjo, ki je tudi posledica malo km.

vglavnem vedno je nekdo zaskrbljen in zgrožen ker mu nekdo kvari njegov željeni image pa naj bo to "Bad Boy" ali "zaveden varen motorist".

In kako naj družba razmišlja drugače, če že med motoristi samimi obstaja toliko posploševanja in etiketiranja. cestaki so prepotnentni divjaki, enduraši arogantni čudaki, ki kvarijo naravo in jih boli k... za vse, čoperisti so pijanci, pretepači in "stari ateji", supermoto so negativna mešanica med enduraši in cestaki, maxi skuterji so za "pičke",.....

In potem se še sami delimo na "podskupine". Harleyaši so bogati pozerji, italijani so za šminkerje, korejci za čudake in reveže, bmw za "dedeke",....... etiketiranje brez konca.

Ma, a se vam še res da obremenjevat s tem?

Meni je že dolgo jasno, da sem v očeh različnih ljudi zaradi naked motorja divjak, ker hodim na srečanja pijanec in mogoče celo narkoman, če parkiram pred gostilno sem avtomatsko pozer, zaradi članstva v klubu sem ovca, ki rabi čredo in avtoriteto, ker vozim japonca nisem "bajker", ker je motor več umazan kot zglancan baje nimam odnosa do motorja,...................bla bla bla vglavnem vse stvari, ki sem jih lahko slišal od različnih ne-motoristov in na žalost tudi od mnogih motoristov.

jaz nimam energije za spreminjat mišljenje družbe, rajše to energijo usmerim v svoje zadovoljstvo, če pa kdo hoče spreminjat to, naj kar. edino kar pozdravljam so različne akcije, ki so usmerjene za dobro motoristov (šole varne vožnje, opozarjanje na probleme,..itd.).

res, na živce mi gre to jamranje o image-u motoristov. je kakršno je in baš me briga. med motoristi je toliko različnih vrst ljudi, da je utopija pričakovati, da bi lahko pri vsakemu popravil "negativne" vzorce obnašanja in tako dobil profil "super motorista".

že samo na forumu je vidno kako različni smo si motoristi, pravzaprav razen motorja, mnogi v številnih pogledih nimamo nič skupnega zato tudi ne moremo isto razmišljati in se obnašati.

uživajte in se vozite pa ne se sekirat kak image imate B) ž

LUV YA ALL :wub:

Pervy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj vas skrbi ugled motoristov?

Zakaj bi pa motoristi sploh morali biti ugledni in spoštovani? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem takoj rekel, da se bomo tukajle kregali. Sicer sem svoje že povedal. Mi gre pa na živce to, ko ljudje kar pravijo, da se itak ne da nič narediti, da je vse le stvar odraščanja, da je potem, ko se znoriš dobro, da ata pa mama tudi z marelo ne pomagata, itd., primeren prostor pa je nepotreben, ker bo za nekatere predrag.

Ja dragi moji, če pa mislite, da nič ne pomaga pa podrimo telovadnice, pa stadione, pa bomo nogomet igrali kar na ulici, pa punce bodo aerobiko skakale tudi kar pred Mercatorjem :wacko: . Vmes bodo pa naši še gume kurili. Kaj bo to fajn.

Ne si zatiskati oči. Brez ukrepov ne bo nič drugače. Strinjam pa se z forumašico, ki se je dotaknila zgroženosti nas vseh, ki se pojavijo, ko nekdo odleti zaradi objestnosti avtomobilista.

Tudi jaz pravim, da spiš kot si postelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čefursko razkazovanje pozornosti potrebnih smrkavcev, ki jih mame niso dovolj časa dojile!!!

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Očitno so te čist vrgl iz tira......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy, dobro si to spisal  :notworthy:  :)

lp

:OK: Se pridružujem eliminatorju in pervy, res dobro napisano Pervy :yea2:

:unsure: Nekateri ateki se zdaj delajo pametne, ko so pa bili mladi pa niso bili nič boljši :BUA:

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgrozenost "civilov" ob kurjenju gom pred nakupovalnim središčem je meni popolnoma razumljiva...osebno bi nekomu ki bi mi prisel kurit gume pred hišo preprosto vtaknila marelo med šprikle in basta....

za takšne zadeve so prilike in so prostori...mogoce res nimamo piste, ki bi jo tako krvavo potrebovali, vendar to se ni razlog, da se kuri gume, dela bedarije in sprošča adrenalin med ljudmi.....

ce ni drugega prostora kot je parkirišče nakupovalnega centra potem se gr to delat tja takrat ko ni nikjer nikogar......

drugo je če je motociklistu vazno biti opažen in zbujati zgrazanje...."mama vidi mene!".....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko se je tukaj na forumu, ali pa kje drigje, meniti o ugledu/neugledu ali spoštovanju/nespoštovanju motoristov. Ker je na srečo več različnih mišljenj in mnenj o tem. Ena so mi po volji, druga pa ne.

Zakaj mi tista, ki mi niso všeč, niso všeč?

Predvsem menim, da je njihovo osnovno izhodišče, iz katerega nato vlečejo vse druge razlage, opravičila, prikazila, dokazila in podobno, napačno.

Izhajajo iz tega, da so kot motoristi nekaj posebnega in da zaradi te posebnosti lahko:

-prehitevajo preko polne črte,

-prehitevajo po levi ali pa po desni, kar jim je pač bolj pri roki,

-vozijo s hitrostjo, višjo od dovoljene,

-pozimi in spomladi opravijo kakšno vožnjico brez tablic ali pa s fotokopijami le-teh,

-se zrinejo mimo kolone čakajočih na karkoli (cestna zapora, semafor, križišče kar tako, ... )

-vozijo podnevi z dolgimi lučmi,

-pričakujejo, da se jim drugi udeleženci umikajo na stran,

-pričakujejo, da jih ravno vsak, ravno v vsakem trenutku na cesti pravočasno opazi,

-zvočno prekomerno onesnažujejo okolje

-in še se najde kakšna takšna samoumevna "pravica".

No, v glavnem, dokler ne bodo prišli do spoznanja, da so zgolj enakopravni udeleženci v javnem prometu, ki je zaradi stoletne izkušnje z mehansko motorizacijo in večtisočletnih izkušenj z bio prevozi organiziran po določenih načelih in pravilih, bomo pač ostajali na različnih bregovih.

Tudi jaz spečem na cesti kakšno polno črto in kakšno stoječo kolonico, a se pri tem ne počutim kot motorist kot nekaj posebnega, temveč se počutim nekaj posebnega zato, ker sem tepko, ki krši dogovore in predpise. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!