Skoči na vsebino

Obnašanje na cesti


Fritz

Priporočene objave

Ni razlog, je pa posledica. Vsaj v nekaterih primerih.

in to tvoje napisano je zgolj izgovorček... ni pa opravičilo.

mah, saj - vsak dela po svoje. samo potem se ne čudimo, če kdaj kdo naredi pizdarijo tudi nam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa enostavno, da se ne obremenjuješ s tem ... pomaga ... mal meditacije, globok vdih in avtosugestija "saj je polno kretenov na svetu, jaz na srečo nisem eden od njih".

Zelo dober nasvet in ponavadi se tega držim. Ker pa ima tip verjetno odprt izpuh, ga pač nisem mogel spravit iz ušes in iz glave. In potem veš, da cel čas nori pod oknom. Vedno pa tud ne morem muzke poslušat al pa drugam spokat.

Da ne bi bilo pomote, cenim če nekdo motor obvlada in rad gledam vse vrste akrobacij in drugega zganjanja z motorji . na videu, na pisti, na primernem cestnem odseku. Smo pač različni. Sedaj mi je žal, da sem sprožil debato, je pa vsaj pomagala ventile sprostit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi takih smo potem vsi ostali v policijskih očeh divjaki, ki vozijo z neprilagojeno hitrostjo. Da o mnenjih zavarovalnic ne govorim :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami moralisti tukaj. in z motorjem vedno po predpisih.......

pa koga farbate?! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne gre za moraliste in po predpisih. Sam vse ma pa svoje meje in sigurno je, da taki, ki grejo čez ogrožajo sebe in druge in spravljajo motoriste v slabo luč. Če morejo svoje premajhno one na tak način kompenzirati in se ven metat, je to precej žalostno.

Mislim, da pa nobeden nima proti če po lepo zaviti in pregledni cesti izven naselja naviješ in nasloniš v zavoju koleno na cesto. Ker prvič počneš to zaradi svojega užitka in ne za nastopaštvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ves kako subjektivno je "ogrozanje" nekoga (pustimo primere a la pervyj-eva odiseja vceraj) ? kar meni brez problema znese (casovno, prostorsko) se drugi ze krizajo in vidijo angelcke. razlog: ker ne vedo, ne poznajo, niso navajeni itd. debata v to smer je ravno tako brezpredmetna, kot se peniti, da se vedno ni toplo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se z motorjem tud po zadnjem pa po sprednjem vozu, pa ne znam. :(

Sem pa zato z biciklom skoz na zadnjem kolesu, razen ko ustavljam in sem na sprednjem. Pa ni nevarnosti, da bi me kdo povozu, ker se večinoma vozim po pločniku... :P

Pešcem pa tud ne škodi malo rekreacije, ko odskakujejo na vse strani. Na stara leta mi bodo še hvaležni. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa koga farbate?! :grrr

sami sebe....

v sredo zvečer(23.00) je v Savskem naselju nekdo pokal z avspuhom in nato nagnal čoperja z odprtimi avspuhi do konca proti centru...(je blo kr fajn slišat)

anybody i know :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si moram po (pre)dolgem času spet nabrati nekaj objav :)

A dejstvo je sledeče. Če že koga daje potreba po preveliki hitrosti(saj skoraj vsakega kdaj), naj gre nekam, kjer bo minimalna verjetnost, da bo ubil še koga drugega, razen sebe. Že dlje časa pa opažam tudi to, da seveda vrli avtomobilisti ničkaj strpno ne gledajo tistih motoristov, ki vozijo po predpisih. Če npr. vozim 90km/h me bo avto moral prehiteti za vsako ceno(četudi bo potem on sam vozil 85 km/h).

V takšnih primerih naredim dvoje. Ali vozim 100(kjer je 90), ali pa počakam, da mojster začne prehitevati, potem pa privijem mašino in ga pustim zadaj(in potem revčkova samopodoba trpi :D )

Je pa res tudi, da sem srečal nekatere osebke, ki so tako gnali svoje motorčiče, da sem se prav čudil, kako so prišli domov v enem kosu.

(Bi bilo lepo zgraditi kakšno dirkališče v tej naši krepostni deželici, da bi lahko nadobudneži tam demonstrirali svoje GP sposobnosi).

P.S.:Bodite prizanesljivi do pešcev (beri dalje....kot so bili vitezi do kmetov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počakam, da mojster začne prehitevati, potem pa privijem mašino in ga pustim zadaj(in potem revčkova samopodoba trpi :D )

no s temle gotovo ne bi pridelal + točk za obnašanje ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res tudi, da sem srečal nekatere osebke, ki so tako gnali svoje motorčiče, da sem se prav čudil, kako so prišli domov v enem kosu.

(Bi bilo lepo zgraditi kakšno dirkališče v tej naši krepostni deželici, da bi lahko nadobudneži tam demonstrirali svoje GP sposobnosi).

Saj, saj. Bi bilo fajn, pa ne vem, če bo kdaj kaj iz tega. Mislim, da okoli tega še med motoristi ni konsenza.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri, ce bo biznis narjen, grem prvic v tej sezoni na cesto. prvic na cesto, in to na tazaresno turo (150+ km), na brutalnem in zivcnem motorju (po vrhu vsega se dvotaktnik), ki ga sploh se nisem videl v zivo, in kot tak sem ga popolnoma nevajen. kot za piko na i bo verjetno se dezevalo. poskusil bom vozit previdno, a na takem motorju... ...folk, RAD VAS MAM!!!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

A dejstvo je sledeče. Če že koga daje potreba po preveliki hitrosti(saj skoraj vsakega kdaj), naj gre nekam, kjer bo minimalna verjetnost, da bo ubil še koga drugega, razen sebe. Že dlje časa pa opažam tudi to, da seveda vrli avtomobilisti ničkaj strpno ne gledajo tistih motoristov, ki vozijo po predpisih. Če npr. vozim 90km/h me bo avto moral prehiteti za vsako ceno(četudi bo potem on sam vozil 85 km/h).

...

Boljše zdravilo, skoz vozit po sredini al pa čisto nas robu desnega pasu, tko se znebiš vsaj 90% tistih, ki bi motor v prvem ovinku natišali, če bi imeli vsaj za 5 cm prostora. Po ravninah pa raje še preden prehitevat začne, gas dat, tko preventivno, če ded vidi, da lahko kadarkoli 2x več konjev, kot jih ima sam, v dir poženeš, takrat bo za tabo tud 80 km/h vozil, saj ve, da nima šanse da bi te prehitel in si tko podaljšal svojega...

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoj motor komaj ulavfavam (beri: ima komaj 600km). Ko se vozim se vedno najde nekdo, ki mi leze za rit, hoče več, prehiteva in čaka,... Sranje. Vseeno mi je za njih, Jaz se peljem po svoje. Mi je pa res čudno ko v koloni prehitevam kolono vozil (avto po avto) in se nekateri iz straha umaknejo čisto narob in mi pustiji prednost, drugi pa mislijo kakšen bedak sem da prehitevam in so ljubosumni ker oni ne morejo. Nihče se mi ne rabi na rob postaviti, ampak tisti ki mislijo da jih nihče ne more prehiteti in mislijo da os edini na cesti pa naj se j..... Škoda mi jih je. Ljubosumni so ker avtomobili morajo čakati v koloni.

P.S.: Nikoli nisem izsiljeval prednosti!!!

lp

blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali pa počakam, da mojster začne prehitevati, potem pa privijem mašino in ga pustim zadaj(in potem revčkova samopodoba trpi :D )

Na takele pa alergijo dobim. :angry:

Če hočeš koga ubit je to res idealen način :BUA:

Pa če naletiš na pravega človeka, ti zna betico razbit. Enega poznam. Ma že prakso. Boš videl komu bo takrat samopodoba trpela... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tk mal :topic: :mene najbl razpizdi ko na križišču (v mestu) včasih obvozm nekaj avtov pol pa speljem pa se peljem tam okol 50-70. pol se pa najde kak model ko se je pred križiščem pelu 50, sam pol me gre prehitevat s ene 80km/h pol se pa 50m pred menoj naprej 60km/h pele. :hmm: to se mi je že ene parkrat zgodil. drgač na ostalih cestah pa tak s svojo 125 enduro ne morm nevemkak hitro pelat (90-110) pa se mi ne dogaja velkrat da bi me ker brezveze prehiteval.

lp

p.s.: se opravičujem za off topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni off topic, tole kar se ti dogaja je posledica premal "plehatosti " motorja. Odkar imam kravo namesto slokega cestnega endura so vozniki veeeelikkooo bolj uvidevni - beri: vejo da z bednimi poizkusi prehitevanja na semaforju ne bojo dosegli ničesar.

Je pač tako, bolj kot boš imel velik in strupski motor bolj te bojo upošteval, žalostno a zelo resnično.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tekmovanja na semaforju:

Sredi ljubljane na dvopasovnici, se mi pri rdeči luči pribremza tipček, spusti šipo in mi začne lajat, koliko kaj gre tale moja stvar. Nato me izzove, naj ga privijem kolikor gre. Mu prikimam. Začne se živčno gledanje kdaj bo rumena. Pride rumena in tip po gasu, škripanje gum in trpenje mašine. Jaz počasi stisnem sklopko, brcnem v prvo in se z 2000 obrati počasi odvalim proti naslednjemu semaforju. Kjer je rdeča. In kjer stoji isti tip, ki ne ve kam bi gledal od zadrege.

Never play a fool's game.

Moral of the story: lahko izpadete kul tudi, če niste prvi. ;)

Če pa naredite še "blue steel" look, ste pa stoposto zmagali! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri, ce bo biznis narjen, grem prvic v tej sezoni na cesto. prvic na cesto, in to na tazaresno turo (150+ km), na brutalnem in zivcnem motorju (po vrhu vsega se dvotaktnik), ki ga sploh se nisem videl v zivo, in kot tak sem ga popolnoma nevajen. kot za piko na i bo verjetno se dezevalo. poskusil bom vozit previdno, a na takem motorju... ...folk, RAD VAS MAM!!!

:D

Zok, tudi mi te imamo radi....

Počasi pa z "andahtjo"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri, ce bo biznis narjen, grem prvic v tej sezoni na cesto. prvic na cesto, in to na tazaresno turo (150+ km), na brutalnem in zivcnem motorju (po vrhu vsega se dvotaktnik), ki ga sploh se nisem videl v zivo, in kot tak sem ga popolnoma nevajen. kot za piko na i bo verjetno se dezevalo. poskusil bom vozit previdno, a na takem motorju... ...folk, RAD VAS MAM!!!

:D

Ah, kje so tisti časi. :wub:

Kadarkoli privlečem domov pred prestrašeno publiko (žena/mama/ata, moj hčerka je pa tko nora na motorje da ji je to sam super) nov motor si vsakič rečem, tole bo pa za ubit, tko leti, tko ne bom mogel izkoristiti niti 10% zmogljivosti... No pa mi čez par dni po kakih 1000 km prešvoh rata. Tud moj Caponord je že prešvoh, pa zdej ne vem, ga sploh ne nucam za divjanje, skor nikol ne grem čez 140 po avtocesti razen prvič ko sem ga dobro stestiral, tud pred semaforji nisem kak hud norc, ovinke pa tko al tko počas vozim ampak vseeno mi manjka zmeraj par konj pod ritjo... po moje za to, ker se vsakega motorja. pa če ma še tolk konjev, prehitro navadiš in zato je pač potebno čez par let zamenjat.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhhh, kakih 33 konjev pri 120ih kilah, 170 na uro maksimuma, jada jada jada, blokiran je na 10 kW, pa se za tistih svoh 14 konjev ga mors gonit od 9 do 12.000 rpm... :angry: res ma pa podvozje tok odzivno, da je kr cartkan za vozit... :rolleyes: ...sam ne po dezju... <_< :zzz: BTW, gre pa za frendovo suziko RG 125 + Akrüpovich. :) res sem prcakval dooost vec od njega. :(

drugac, Ventil, ce men nardis to kar si opisal, te na prvem postanku butnem v faco, pa se pol ukvarji s samopodobo! :angry: :angry: :angry:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst če me kdo izziva na cesti ne jebem pet posto.....če prehitevam po avtocesti 130 km/h in za mano kdo blenda trobi in se živcira tud ne jebem pet posto...vozim po omejitvah in to je to...kaj bo zdej meni on težil... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo taki mi gredom na k... :fight2: ko se pelje po prehitevalnem 120, pa se mu jebe za vse. :doze:

Jao, prehitevalni je za PREHITEVAT, ne pa za po omejitvah vozit. Itak lahko med prehitevanjem prekoračiš dovoljeno hitrost, če te že zaradi pravil skrbi :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!