Skoči na vsebino

Obnašanje na cesti


Fritz

Priporočene objave

drugac, Ventil, ce men nardis to kar si opisal, te na prvem postanku butnem v faco, pa se pol ukvarji s samopodobo! :angry: :angry: :angry:

:? Zdaj pa res nevem kaj bi naj to pomenilo :? Že kar nekaj časa ne sodelujem v tej temi in res nevem kaj sem takega napisal, da mi groziš :?

:hmm: Citiraj besedilo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa naredite še "blue steel" look, ste pa stoposto zmagali! :lol1:

Mustang my man ... :lol1: :lol1:

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, prehitevalni je za PREHITEVAT, ne pa za po omejitvah vozit.

ja itak...230 km/h tud lohk prehitevaš samo zato ker je to prehitevalni pas al kaj....jao tebi.... :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede teh omejitev me razpizdi v kakšnem naselju že itak prekoračim dovoljeno hitrost, vendar še vedno se najde nekdo, ki za mano trobi in se nekaj pizdi. V takem primeru če je za mano avto (in sem tudi sam z avtom) zapeljem malo čez sredinsko črto, tako da me ne more prehitet in na to vozim po omejitvah. Tudi tisti, ki je za mano se umiri in vozi po predpisih, saj drugega mu ne preostane. Nekaj takega se mi je zgodilo pred kratkim v Postojni, v klanec proti kasarnam je popizdil en voznik tovornjaka iz celjskega registerskega območja, pa sem toliko zmanjšal hitrost, da je izgubil vse obrate svojega tovornjaka in je vrjetno nekaj časa rabil, da je spet pridobil hitrost. Upam da ga je kaj izučilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takem primeru če je za mano avto (in sem tudi sam z avtom) zapeljem malo čez sredinsko črto, tako da me ne more prehitet in na to vozim po omejitvah.

sicer načeloma ne pizdim in blendam ampak preprosto prehitim ampak če bi me tako zapiral bi se srečala na prvem semaforju. kmet!!!!!! za red na cesti so policaji ne pa take budale, ki si jemljejo pravico odločat in drugim odrejat kako bo kdo vozil :angry: če hoče kdo vozit hitreje naj vozi, saj tebe noben ne sili, normalno pelji pa pusti druge na miru.

take budale kot si ti te potem na motorju zapirajo ko hočeš mimo kolone in taki kot si ti so me že parkrat skoraj ubili ko se jim je zdelo da bi mi moral oni meni pridigat o obnašanju na cesti! so jih pa taki že tudi fasali tako da toliko o tem kdo bo koga spametoval. če hočeš red delat na cesti postani policaj!

upam da se ne srečama kdaj v podobni situaciji :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, Pervy... persen pomirja.

Ti bi kar vsakemu, ki dogajanje na cesti dojema drugače, zbijal zobe :fight2: .

Me pa zanima nekaj drugega.

S kolegi sem se že nakajkrat prepiral o obnašanju motoristov na cesti. Razhajali smo se predvsem na treh točkah:

1. Prehitevanje čez polno črto in v ovinkih

2. Vožja mimo vrste pred semaforjem

3. Cestnina - ravno tako vožnja mimo vrste

Ne vem, ali smo motoristi res tako NAD zakonom in ostalimi udeleženci v prometu... ali kaj? Ko sem v avtu, me zgornje tri stvari pošteno zmotijo. Pa kaj moram res non-stop gledat kaj mi bo tip na dvokolesniku skuhal? Si predstavljate situacijo, ko pripeljem v ovinek, na tretjini mojega pasu pa motorist, ki prehiteva avto :o

Tisto s semaforji in cestninsko postajo pa je predvsem vozniška etika. Sam sicer uporabljam ABC a vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede teh omejitev me razpizdi v kakšnem naselju že itak prekoračim dovoljeno hitrost, vendar še vedno se najde nekdo, ki za mano trobi in se nekaj pizdi. V takem primeru če je za mano avto (in sem tudi sam z avtom) zapeljem malo čez sredinsko črto, tako da me ne more prehitet in na to vozim po omejitvah. Tudi tisti, ki je za mano se umiri in vozi po predpisih, saj drugega mu ne preostane.

resno? :hmm:

zaradi taksnih modrijanov prihaja na nasih cestah do dodatnih, popolnoma nepotrebnih nesreč........si bos kdaj vzel morda tudi pravico pa koga ustavil in mu zacolal ker po tvojem mmnenju vozi prehitro?

kaj ce bi se nekje nasla kaksna mama v fiatu pandi, ki bi smatrala da se ti itak vozis prehitro in bi ti spustila kontro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za red na cesti so policaji ne pa take budale, ki si jemljejo pravico odločat in drugim odrejat kako bo kdo vozil  :angry:  če hoče kdo vozit hitreje naj vozi, saj tebe noben ne sili, normalno pelji pa pusti druge na miru.

take budale kot si ti te potem na motorju zapirajo ko hočeš mimo kolone in taki kot si ti so me že parkrat skoraj ubili ko se jim je zdelo da bi mi moral oni meni pridigat o obnašanju na cesti! so jih pa taki že tudi fasali tako da toliko o tem kdo bo koga spametoval. če hočeš red delat na cesti postani policaj!

vsi cop-wannabe-ji se tale tekst naucte na pamet!! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Zdaj pa res nevem kaj bi naj to pomenilo :?  Že kar nekaj časa ne sodelujem v tej temi in res nevem kaj sem takega napisal, da mi groziš :?

:hmm: Citiraj besedilo :unsure:

V takšnih primerih naredim dvoje. Ali vozim 100(kjer je 90), ali pa počakam, da mojster začne prehitevati, potem pa privijem mašino in ga pustim zadaj(in potem revčkova samopodoba trpi :D )

se opravicujem, mislil sem Avatarja. vcasih se mi zdi, d sta mela enak avatar, pa sm vaju zamesal. Tisti post leti nanj, ne nate. .)

1. Prehitevanje čez polno črto in v ovinkih

2. Vožja mimo vrste pred semaforjem

3. Cestnina - ravno tako vožnja mimo vrste

1.: dokler je varno - zakaj ne??

2.: ce nikogar ne oviras in/ali ogrozas, in dokler ne delas guzve - zakaj ne??

3. tega pa tudi jaz ne odobravam - kdor prej pride, naj tudi prej melje (placa)! v 90% primerov tovornjakarji delajo manj guzve kot avtomobilisti. motoristi pa sploh delajo guzvo, k si mora rokavice dol vzet, poiskat dnar, rokavice nazaj gor dat, itd... :wacko: ...in ce te tak prehiti, si lahko nanj upraviceno jezen. <_<

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, Pervy... persen pomirja.

Ti bi kar vsakemu, ki dogajanje na cesti dojema drugače, zbijal zobe :fight2: .

Me pa zanima nekaj drugega.

S kolegi sem se že nakajkrat prepiral o obnašanju motoristov na cesti. Razhajali smo se predvsem na treh točkah:

1. Prehitevanje čez polno črto in v ovinkih

2. Vožja mimo vrste pred semaforjem

3. Cestnina - ravno tako vožnja mimo vrste

Ne vem, ali smo motoristi res tako NAD zakonom in ostalimi udeleženci v prometu... ali kaj? Ko sem v avtu, me zgornje tri stvari pošteno zmotijo. Pa kaj moram res non-stop gledat kaj mi bo tip na dvokolesniku skuhal?

ja vem da se morem malo skulirat včasih ampak enostavno ne gre, preveč sranja redno doživljam. 13 let se že ukvarjam z različnimi ekstremnimi športi pa še nikoli nisem bil tako blizu smrti kot sem vsaj 10 krat na sezono v prometu in to v 99% zaradi drugih. glej moj zadnji prispevek v "vtisi iz dnevnih voženje", 3. primer je točni primer zafrustriraneg tipa, ki prvo nori potem pa se odloči da sem jaz tisti kreten ki bi ga bilo treba opominjat na vožnjo.

ta pametnjakovič XV je tipični primer tipa, ki ti bo zavil na črto in te zaprl ko se boš ti počasi prebijal skozi stoječo kolono, nenadoma zabremzal če mu boš prišel za rit na AC in bo ocenil da si preblizu, začel pospeševat ko ga boš hotel prehitet in delal še kakšne hujše pizdarije. :angry:

sam piše da pelje nad omejitvijo in potem zapira človeka, ki hoče it hitreje. koji kurac pa je on da bo odločal o tem kje je tista hitrost (nad omejitvijo!!!!) s katero lahko vozimo in kaj je preveč?!?!?! če se hoče igrat šerifa naj gre v policijo ali pa naj se v prometu obnaša normalno! bi ga rad videl na cesti z viragecom 250 (to saj piše da ima) ko bi naletel na sebi podobne kretene, ki bi cincali po cesti, ko pa bi on hotel mimo bi mu ravno toliko pospešili da nebi mogu prehitet in ga spravili v škarje. verjetno se mu nebi zdelo ravno fajn čeprav bi z njegovo logiko to lahko šteli kot vzgojni prijem avtomobilista, ki je hotel umirit divjega motorista.

glede tega če smo motoristi več ali ne v prometu:

1. prehitevanje čez polno črto ali v ovinkih - jaz prehitevam čez polne črte ker pač pogosto lahko to brez vseh problemov narediš, avto nebi mogel na teh mestih prehitet, motor pa lahko (no pa mendaa mi tega ni treba govorit). prehitevam tudi v ovinkih če ocenim da lahko to brez problemov, to pomeni da prehitim brez da me nosi po cesti in da more potem avto bremzat in se umikat - take bedarije od ljudi ki ne znajo vozit pustimo.

če delam prekrške sem za njih pripravljen odgovarjat in se še nikoli nisem pritoževal nad kaznimi, to je pač del rizika, ki ga zavestno sprejemam. ampak kazni pišejo POLICAJI, ne pa kdorkoli ki se čuti poklican za to da bo urejal stanje na cesti!!!!

2. vožnja mimo vrste pred semaforjem - VEDNO! zakaj bi stal v koloni če se zapeljem mimo in na zeleni potegnem naprej. zaradi tega ne bo noben avtomobilist moral dalj stati na križišču in nikogar ne bom oviral saj bom že mimo križišča preden bo prvi avto sploh normalno splejal. torej zakaj nebi?

3. cestnina - načeloma ne razen če padeš v kilometrske poletne kolone. zakaj ne? ker vedno traja da si slečem rokavice, najdem listek in denar in zato porabim kar nekaj časa več kot v avtu in razumem da potem oni zadaj popenijo.

nevem zakaj bi gledal kaj ti bo tip na dvokolesniku skuhal? če ti voziš normalno, te bo pač prehitel ko bo lahko ali pa vozil za tabo. samo v primeru da je budala in totalni amater se moreš bat kaj bo, drugače pa res ni panike. ampak budale v avtu se moreš bolj pazit zato je o teh ekstremih (par % voznikov A ali B kat)brezveze govorit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sva s prijateljem padla v flash radar. Peljala sva cca 90km/h. Ne vem še točno ali je tam omejitev 70km/h, ali pa po kakšni caki nekaj odločilnih metrov celo 50 km/h. Cesta pregledna štiripasovnica ločena z zelenim pasom, vožnja pa na čelu kolone, ki bi šla sicer še hitreje.

Ker sva se kot vidim držala nasvetov in zahtev jeznih motosvetovcev in prekršila zakon, samo da nisva ovirala drugih, ZAHTEVAM, da za naju zbirate prispevke za plačilo kazni! Točen znesek javim naknadno!

Pa kaj ste blesavi ali kaj, da boste tukaj jebali ljudi, ki vozijo po predpisih? :? :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ste blesavi ali kaj, da boste tukaj jebali ljudi, ki vozijo po predpisih? :? :angry: :angry: :angry:

da ti pot zapira in spravlja v skarje, ni ravno po predpisih... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ste blesavi ali kaj, da boste tukaj jebali ljudi, ki vozijo po predpisih? :? :angry: :angry: :angry:

cccc HHV pozorno beri ON pelje preko omejitve in se razburja ker bi nekdo vozil hitreje od NJEGA zato ga zapira in si jemlje pravico, da odloča o tem kaj je ravno prav hitro in kaj prehitro. tudi če bi vozil po predpisih in zapiral pot (no to sicer potem nebi bilo več čisto po predpisih) nebi tega odobraval, bi pa saj imelo neko težo, tako pa je to čisto jemanje zakona v svoje roke in prepotentnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj v AUT StVO pise (ZVCP), da nobenemu razen eksekutivi ni dovoljeno urejati promet ali odlocati o nacinu voznje po cesti (obstajajo izjeme, katere so tocno dolocene; npr. delo na cesti, dirke ipd.). ce kdo zavestno (ali ne) prekoracuje predpise za to odgovarja ko in ce ga za to primerni organi zalotijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ti pot zapira in spravlja v skarje, ni ravno po predpisih... :?

To je res! Vem pa, da gre veliko ljudem, s tem mislim vse motorizirane udeležence prometa, ne samo motoriste, izredno na živce vožnja po omejitvah. Sam veliko večina časa vozim malenkost nad omejitvami. Ravno toliko, da te spustijo, ali pa bi bila ta mala kazen. In redno, ampak res redno se mi dogaja, da mi frajerji priletijo tik za rit, blendajo in trobijo, ali pa preprosto vozijo pol metra za mano. Ko sem z avtom, spustim hitrost točno na dovoljeno in potrpežljivo peljem dalje. Z motorjem so reakcije različne, ker se z življenjem ni igrati.

Zapirati in celo voziti čez črto je pa res pod vsako kritiko. Se strinjam. Sem malo površno bral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo taki mi gredom na k... :fight2: ko se pelje po prehitevalnem 120, pa se mu jebe za vse. :doze:

Jao, prehitevalni je za PREHITEVAT, ne pa za po omejitvah vozit. Itak lahko med prehitevanjem prekoračiš dovoljeno hitrost, če te že zaradi pravil skrbi :wacko:

Če bi bilo malo več strpnosti, bi blo vse kul. Žal je videti, kot da so ceste namenjene izživljanju, živciranju, pizdakanju, kokodakanju, teženju eden drugemu, drkanju v glavo ipd.

Vem, da je floskula, ampak - "tipično slovensko".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razhajali smo se predvsem na treh točkah:

1. Prehitevanje čez polno črto in v ovinkih

2. Vožja mimo vrste pred semaforjem

3. Cestnina - ravno tako vožnja mimo vrste

Ne vem, ali smo motoristi res tako NAD zakonom in ostalimi udeleženci v prometu... ali kaj?

Nismo in čeprav včasih delamo na cesti neumnosti, to še ne daje drugim pravice, da nas nalašč ogrožajo... odprejo vrata, ko peljemo mimo kolone, zavijejo nalašč proti nam, ko se znajdemo malenkost na njihovem pasu, pospešujejo, ko jih prehitevamo (no, to je tudi z zakonom prepovedano, a le na paprju, dokazat je pa bolj težko, sploh če so priče mrtve), ... :angry:

Enkrat sem na slovensko-hrvaški meji tako prehiteval stoječo kolono (2km/h) in en tip, ki mu je bilo zgleda tud mal prevroče nalašč zapelje vame (od zadaj s strani, tako da niti nisem vedel, kaj me je doletelo). Res je, da tam vštric njega nimam kaj početi in kršim zakon, ampak... no, nekako mi je uspelo ne se zvrnit. Pol sem kar tam na meji ustavil in počakal minutko, da je tip opravil formalnosti, ampak se je kar mimo peljal, mu zgleda ni bilo do pogovora... :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, glede na priznanje, mislim, da bi še vseeno lahko pobiral prispevke vsaj še za eno kazen. :D Zame, jasno, prjatu itak nima registriranega motorja, na njem je pa najdena tablica. Barabin!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo malo več strpnosti, bi blo vse kul. Žal je videti, kot da so ceste namenjene izživljanju, živciranju, pizdakanju, kokodakanju, teženju eden drugemu, drkanju v glavo ipd.

Vem, da je floskula, ampak - "tipično slovensko".

Yes It is. Pravi mali zverinjak. Zato je potrebno na motorju RES paziti na svojo rit. Za druge pa, jih mandi gleda ....

A ne horjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yes It is. Pravi mali zverinjak. Zato je potrebno na motorju RES paziti na svojo rit. Za druge pa, jih mandi gleda ....

A ne horjo?

Ja. Problem nastane, ker mnogi zahtevajo in "pričakujejo", da bodo drugi pazili nanje. Žal to velja kvečjemu v otroškem vrtcu, kjer so zaposlene kvalificirane varuške. Cesta je pa paš divjina. Zakon močnejšega (ne bomo debatirali, ali močnejšega po rokah, ali pameti, ker je stvar odvisna od situacije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, ne!!!

Še enkrat moram vse napisat, ker sem poslal REPORT nekomu (sem že pozabil, sorry, se mu iskreno opravičujem) .... eh, ja , o čem že teče reč?

Ja, o obnašanju na cesti, o marali ... ki jo primanjkuje. Moralna načela so napisana, a kaj je slajšega, kot kršit pravila ... a da jih jaz tudi? Neee, jaz pa ne :kva2:

Moti me nekaj stvari, napisanih v tej temi:

1.nekdo (ne da se mi gledat nazaj, kdo) je napisal, da ga moti, če se mu avtomobilisti umikajo. Ne vem, zakaj bi to motilo, a jaz se motoristom umaknem VEDNO, ko so za mano, ker drugače se mi ne bi zalimali, če me ne bi hoteli prehitet. In ker hočem, da to storijo skrajno varno, se pač umaknem. In ne zaradi tega, ker bi se jih bal ali karkoli drugega ... podcenjeval naprimer. Sem tudi sam motorist.

2. izzivanje na cesti? moti, vendar sem tudi jaz podlegel ... pa je bilo brez veze.

mi je tista rdeča luč na semaforju nekam zelo domača, pa se mi venomer prikazuje ... le zakaj ? :hmm: pa saj jaz nisem tak, no ... :kva2:

3. bom pa opisal primer, ki mi gre pa res na k**** (sploh ne upam napisat kam): petek popoldan, nekaj časa nazaj, cesta LJ-NM, peljem po prehitevalnem pasu 130 km/h (ma, nič več, resno, no morda 140 ali pa 143 .) )pa prileti za mano en odsluženi Fiat (Tempra?). No, kaj čem, moj avto gre samo enih 190, pa se mu raje umaknem, da me prehiti, saj veste, uvideven je pa le treba bit! No, se peljem kaki dve minuti 130, pa se mi dvigne (le kaj) in malce pritisnem in , glej ga zlomka, dohitim prej omenjeno vozilce, ki jo veselo maha po prehitevalnem. Malce poblendam, nič. Še malo, spet nič. Mi tip kaže, da imam prižgane meglenke in da ga to izgleda zeloooo moti (verjetno ga je tudi že prej, ko sem bil še na odstavnem pasu) pa jih ugasnem in ... čakam, da se mi umakne. Nič. Pa si mislim, bi bilo fino, da ga prehitim po (jojmene, upam da mi modri ne zamerijo .) ) desni! Hopala, sem že na desnem pasu, a kaj je to pred mano ??? Tempra? Jebem *** No, saj bo, se je tip spametoval, si mislim in grem na prehitevalnega in ... ni za verjet .. pa tudi za pisat ne več, koga sem srečal tam. Sva šla pa oba na Rudniku dol in sem si malce olajšal svojo vest z zelo značilno kretnjo (jah, kaj čem, nisem ponosen) in mu preklel vse po vrsti (danes mi je pa kar nerodno, saj si revež ni sam kriv, da je tak).

Bistvo vsega pa je, da sem zaradi neumnosti drugih in kakopak tudi sebe (budala na 2), ogrožal varnost sebe, svoje punce in še koga! In to ne prvič, a upam, da zadnjič.

Res smo neke pojave, če se že v virtualnem svetu ne prenesemo, ne kritik, ne opozoril. Kako je šele na cesti? No, zase priznam, da sem na trenutke neuravnovešen, in dobro je, da se tega zavedam, žal mi je tistih, ki mislijo, da so na cesti bogovi in da so samo oni, potem pa ... naslednjih sto let nikogar več.

Noker

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy nisi razumel mojega posta. Prvič tega nikoli in ne bom počel motoristom, sploh pa nikoli nikogar ne ogrožam, kot si ti napisal, da si se zaradi takega že skoraj ubil. Sploh nimam nič proti, če vozi kdo hitreje in me prehiti, tudi sam daleč od tega da bi vozil po omejitvah. Nihče mi pa ne bo trobil in blendal za mano, če že tako prekoračim omejitev in bi na njegovo željo še povečal hitrost. Če sem ti prepočasen enostavno in v tišini prehiti in vse bo v redu, drugače bom vozil samo še bolj počasi po omejitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče mi pa ne bo trobil in blendal za mano, če že tako prekoračim omejitev in bi na njegovo željo še povečal hitrost. Če sem ti prepočasen enostavno in v tišini prehiti in vse bo v redu, drugače bom vozil samo še bolj počasi po omejitvah.

ne radiš povečat hitrosti, samo pelji kakor ti paše, ne rabiš pa zapirat poti ali nerazumno upočasnit in to je tisto kar me je zmotlo v tvojem postu. vozi kakor ti paše in pusti druge, da vozijo kakor njim paše za to kdo vozi prav in kdo ne pa je policija.

žal iz tvojega prvega posta ni bilo razbrati takšnega razmišljanja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo slabo sem napisal prvi post. Kar se tega tiče nikogar ne želim nič učit in tudi ne kontrolirat. Motoristom nikoli ne zapiram poti na semaforjih ali jih spravljam v škarje, prej jim celo naredim prostor in lahko me vsak prehiti s takšno hitrostjo kot hoče lahko tudi 200 v naselju, trobil in blendal pa mi ne bo nihče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!