Skoči na vsebino

Obnašanje na cesti


Fritz

Priporočene objave

Predlagam ti še eno varianto: zmanjšaj hitrost in omogoči za sebj vozečemu, da te varno prehiti.

Seveda... Iz 160 km/h na 80 km/h in med dva tovornjaka v pičlih 50 metrih. Get real. Saj ne govorimo o primerkih, ki se upravičeno jezijo nad teboj.

Drugače pa je še ena možnost in ni treba ravno salt izvajati. Če le imaš malce občutka, se z levo nogo - pri tem desno na plinu seveda pustiš na miru - dotakneš pedala zavore. Tistemu zadaj se prižgejo stop luči, tvoj avto pa ne zmanjša hitrosti. Strahu, da bi ti priletel v rit, ni, je pa ravno dovolj stresno, da večina voznikov ne zmore tempa in se vdajo v usodo ter povečajo varnostno razdaljo. To, če je potrebno, ponoviš nekajkrat in večinoma (95 %) razumejo namig. Ostalih 5 % pa... Kaj pa vem. M & Ms. :devil:

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tole si dal pa eno samomorilsko idejo :blink:

Ko sem enkrat hotel z levo za foro zabremzat, sem si skorej nos razbil na volanu :ph34r:

Pol sem še lep čas vadil, da sem z levo nogo vsaj približen občutek za zaviranje dobil. Misliš kolk boš u izi zabremzal, pa skor žlajf potegneš.

Prakticiranje in učenje tega priporočam na prazni cesti ali pa na park placu.

Čeprav sem videl par ljudi, kako lepo v ovinku z levo nogo bremzo mal tiši, z desno na gasu pa lepo odslajda ovinek (zadnji pogon). :notworthy:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z levo zabremzat je dobra zadeva ja ;) hehehe...

drugač pa - z levo gas dat tud ni slabo :) hehehe... noga ti kr pade DO KONCA gasa... pa čud niling maš ko jo hočeš gor dat.. hehe.. a ja - pa v nekterih autih se še ti zahakla ;) ....

probajte :) hehehe

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno bolj zanimiva tema postaja..... počas se bomo učil kok na najbol butast način izzivat nesrečo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nekterih autih se še ti zahakla ;) ....

probajte :)

...si se prpravlen vsedit z menoj v avto, ko bom to preizkusal?? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za bicikl sem si nabavu eno glasno hupo in se s ceste preselil na pločnik. Na cesti je namreč preveč norcev. Na pločniku sem zdaj edini in ta glaveni norc, pešci pa pred zvoki hupe skačejo zdaj levo, zdaj desno! :OK:

Spoznal sem, da je vožnja s kolesom lahko tudi v mestu prijetna in zabavna... :lol1:

Če je tole :topic: , ker bolj paše v temo obnašanje na pločniku, komot pobrišete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoznal sem, da je vožnja s kolesom lahko tudi v mestu prijetna in zabavna... :lol1:

Če je tole :topic: , ker bolj paše v temo obnašanje na pločniku, komot pobrišete!

Nč, bat, ti kar še napiš, ko te bo kakšen ta prav na pločniku tako malo po nesreči fino na gobec prtisnu. Bo spet zabavno! :devil: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podnaslov je "kako se popravi imidz MOTORISTOV". koji kurac zdaj zraven mesate avtomobile, pesce, kolesarje. falijo samo se traktoristi, konjske vprege, tovornjaki in izredni prevozi. mogoce se policaje, resilce in gasilce damo zraven?!

OFF FUCKIN` BLEEPIN` TOPIC!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč, bat, ti kar še napiš, ko te bo kakšen ta prav na pločniku tako malo po nesreči fino na gobec prtisnu. Bo spet zabavno! :devil:  :angry:

Pol bom šel pa v avto, pa hupal kolesarjem! Bom bolj na varnem. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa ena zares!

Včasih pomaham otrokom, če se v avtu pred mano začnejo nazaj obračat. To so veseli. :OK:

Verjetno imidža motoristom ne dvignem, otrokom pa le polepšam dan. :lol1:

Aja, vsem staršem. V AVTU JE TUD OTROKE TREBA PRIVEZAT! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pomaham otrokom, če se v avtu pred mano začnejo nazaj obračat. To so veseli. :OK:

same here...al pa poblendam.....al pa če so ob cesti in mahajo...isto..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D pa včasih kakega mulca s kolesarsko čelado vzamem na motor :D ( za kak meter-nič več prisežem press) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samopodoba gor al pa dol, nimam rad da folk pravi saj ste vsi motoristi enaki, da za vas pa ne veljajo prometni predpisi, da se ne znamo normalno vozit in tko naprej, aja pa da smo itak vsi norci in ogrožamo druge nedolžne.

Sam je pač tko da nekoga, ki vozi normalno ne opaziš in se izgubi v množici.

Prehitevanje kolone pred križiščem, vožnja hitrejša od dovoljene in ostale malenkosti pa motijo predvsem tiste, ki še miso bili na motorju in jih matra največja fovšija, ker pač oni tega ne morejo. tisti, ki si pa od teh kaj upa ti pa jasno zapelje pred motor, z načelom, če jaz ne morem tudi ti ne boš.

Izzivanje? Push it hard, stay cool :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P Kdor ne mara motoristov bo imel vedno slabo mnenje pa naj si bo cestni, enduro ali coper, ter naj vozijo po predpisih ali pa malo hitreje bo vedno imel o motoristih slabo mnenje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole po dolgem času malo brskam po forumu in... stalno ista pesem. Nekdo je videl nekoga, ki je vozil po zadnjem/sprednjem 'koli' (risal krog, norel... ali bil na sploh objesten- in, ali res? ) in to ga ja tako ujezilo, da je takoj moral na forumu iskati svoje somišljenike, podžigati in spreobračati ene proti drugim. Nato pa se vsuje kruljenje horjulskega merjasca, starih in malo manj starih telet, ki se 'skupljajo' (tako, kakor čefurji z belimi nogavicami in šuštečimi trenerkami) in eden drugemu ližejo rit. Vedno znova isti osebki.

Najbolj glasno kruli seveda merjasec. Iz njegovih besed vre čista zateženost, nevoščljivost, splošna bebavost... Izgleda, da ga žena doma vsak teden močno nagarba z bukovim polenom, potem pa takole sprošča svoje frustracije.

Takšni ljudje so obvladuhom nevoščljivi, motor pa si kupijo zato, ker mislijo da s tem kupijo tudi mladost. Jaz motoristov v takšnih ne prepoznam, niti si tega naziva ne zaslužijo.

Načeloma je vedno bolje 'biti kul' in pustiti takšne pri miru, a od časa do časa je dobro s prstom pokazati na teleta. Namesto da bi motoristi svarili eden drugega na kul način, se vnaša primitivizem in ritolizavost.

Enivej, sezona se je počasi začela in moja čreda konj (ki ni majhna) v garaži že nestrpno rezgeče.

Vsem motoristom želim dolgo sezono, naduživanske kilometre, srečno vožnjo in pa pamet v glavo & SHINE ON!

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enivej, sezona se je počasi začela in moja čreda konj (ki ni majhna) v garaži že nestrpno rezgeče.

Ej, Natas, iskreno in nesebično sem vesel zate! :)

(Upam, da nisem popolnoma zgrešil poante tvojega posta.)

Enivej, delovni dan se začenja, počasi bom odpeljal svojega tiča (ki je, kakršen pač je) na WC, potem pa veselo novim delovnim zmagam naproti.

Fino se mejte vsi, obvladuhi, vepri, alergiki vseh barv in ostale živalske vrste... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pomaham otrokom, če se v avtu pred mano začnejo nazaj obračat. To so veseli. :OK:

hja, ko men na semaforju kaki 7-letni mulčki govorijo "daj po zadnji DAJ PO ZADNJI!" jim iskreno povem "Dečki ne znam, pa še nevarno je.." ... kolk so pol razočarani ... :)

Pomaham al pa potrobim pa zmer, če vidim, da to otroc pričakujejo :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja čreda konj (ki ni majhna) v garaži že nestrpno rezgeče.

uf, a imaš skoraj največjega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato pa se vsuje kruljenje horjulskega merjasca, starih in malo manj starih telet, ki se 'skupljajo' (tako, kakor čefurji z belimi nogavicami in šuštečimi trenerkami) in eden drugemu ližejo rit. Vedno znova isti osebki.

Takšni ljudje so obvladuhom nevoščljivi, motor pa si kupijo zato, ker mislijo da s tem kupijo tudi mladost. Jaz motoristov v takšnih ne prepoznam, niti si tega naziva ne zaslužijo.

BTW: z motorjem si ne kupiš mladosti, ampak s čelado. Pod njo se ne vidi, koliko zgledaš star, siv in plešast.

Nevoščljivi neobvladuh Čečo

ki ima mimogrede svojega najstniškega obvladuha na traumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak je sam odgovoren za svoja dejanja in obnasanje na cesti.

Kdor dela po cesti oslarije, bi moral tudi nositi posledice (pa nazalost ni vedno tako).

Kdor ni pripravljen nositi posledic, naj ne dela na cesti oslarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!