Skoči na vsebino

Optik


Greyhound

Priporočene objave

Ali kdo mogoče pozna kakšnega optika-motorista?

Potrebujem namreč nova očala, ki bi bila kar najbolj primerna za vožnjo motorja in bi se o tem rad posvetoval z nekom, ki bi čimbolje razumel kaj rabim.

Če ima kdo kakšne dobre izkušnje na tem področju (tudi z nemotorističnimi optiki), se prav tako priporočam.

Lokacija: Ljubljana-Kranj in okolica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem namreč nova očala, ki bi bila kar najbolj primerna za vožnjo motorja in bi se o tem rad posvetoval z nekom, ki bi čimbolje razumel kaj rabim.

In kaj je tako drugačnega...? No, razen seveda če nimaš kakšne hude diagnoze svoje dioptrije,...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado imej sabo ,da boš probal kako sedejo očala noter,drugače pa se optiki kar spoznajo na te zadeve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je tako drugačnega...? No, razen seveda če nimaš kakšne hude diagnoze svoje dioptrije,...?

Če ne kompliciraš, so res lahko vsaka očala dobra. Po drugi strani pa je fino imeti takšna, na katera gre še clip-on za sonce. In če jih želiš imeti tudi v avtu, je morda dobro, da so iz elastičnega titanflexa+plastične leče, če ti sopotnik slučajno sede nanje oz, če nedajbože, greš z glavo v airbagP po drugi strani pa je vprašanje, kako ta očala tlačiti v čelado.... itd.

Sicer pa je enako kot z vsako opremo. Tudi rokavice so za motor skoraj vsake dobre, ampak.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj drugega kot tanek okvir ni toliko pomembno. sama velikost okvirja ni problematicna; seveda pa prej sprobaj. sam nosim relativno majhna ocala in nimam s celadami nobenih komplikacij; pred leti sem nosil take z vecjim okvirjem in tudi nisem imel problemov. titanflex okvir sem imel (oz. imam rezervna ocala s tem okvirjem), plasticna stekla ti ne priporocam, ker se plastika prej spraska kot steklo. tudi razlika v tezi je minimalna, odvisno od dioptrije/debeline stekel. stekla pocijo samo, ce jih obtezis in je na eni strani trda in relativno ravna ploskev. ce se ti kdo v avtu vsede na ocala se vecinoma samo okvir zvije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v čelado je dobro imeti očala, ki zadaj niso preveč ukrivljena. Gredo laže za ušesa. Manj štrlijo za ušesi, bolje je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nosim na motorju vedno lece. Glavni razlog je ravno v tiscanju celade ter tudi v prakticnosti.

Moja celada me tko lepo stisne ob strani, da bi me ocala tiscala(probano). Glede prakticnosti pa: ze to je dovolj, da ni treba vedno gor in dol dajat ocal ob snemanju celade, pa neovirano nosenje kaksne podkape, ni problem rosenja, ipd.

Skratka, lece so zame zakon in priporocam, ceprav se mi na mopedu vcasih zaradi njih rade oci zasolzijo. :rolleyes:

Sam imam dobre izkusnje s sicer nemotoristicno :) optiko Barbara na Rudniku v Lj. A je to prevec reklame? Ce je, pa zbrisite :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jest nosim očala, pa nimam nobenih problemov. Tukaj je bolj pomembna čelada, če je prilagojena za očala - Arai je zakon.

Glede sonca je pa tko - zamenjaš očala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam dobre izkusnje s sicer nemotoristicno :) optiko Barbara na Rudniku v Lj. A je to prevec reklame? Ce je, pa zbrisite :P

Tudi jaz imam dobre izkušnje z njo..... :notworthy:

V primerjavi z raličnimi okulisti (tega ona, žal, še nima) je edina ugotovila cilindričnost,....in si vzela čas za pregled mojih oči kar 2x po 3/4 ure, da je našla pravo dioptrijo in še neke malenkosti (poleg cilind. je še nekaj ?!)

Do takrat močni večerni glavoboli so "čudežno" izginili :yea2: :OK: :notworthy:

Priporočam!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....prevsem pazi na tanek okvir in da ti ne bojo očala delala "mrtvega" kota z okvirjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!