Skoči na vsebino

mini-cross


-pero-

Priporočene objave

Ojla :)

jest mam pa nečaka, ki je zelo navdušen nad motorji in me je začel (zaenkrat) informativno zanimat kako je pr nas z "minicross"-om. Če ma kdo od forumcev izkušnje oz. jih im njegov mlajši s tem ...kateri motorji so dobri in kateri boljši, a je pr nas organiziran kak pokal oz. tekme za te male motocrossiste, da se jih gre kdaj pogledat....

hvala za info, lp -pero- ;)

cobra_framed.jpgkx60_framed.jpg

265ma.jpg

pw80-kolaz.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo moderatorji mal delat... temo koj prestavt v {portni motociklizem... tuki pa klonk...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA ODVISNO KOLIKO JE STAR ČE JE TAM OD 4 DO 7 PA ŠE NI NIČ VOZIL JE ZANJ IDEALNO ČE SE ZAČNE UČITI NA YAMAHI PW 50ccm JE DOSTI MOČAN IN IMA KARDANSKI POGON (fino zaradi varnosti ) STANE PA NOV TAM OKOLI 200 TISOČ SIT. DAJTE GA SPODBUJAT IN MU NUDITI NAJBOLJŠE DA NE BO TAKO KOD Z NAMI KO STAREJŠI SMO BOLJ SMO NORI :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz imam 10 letnega nečaka, ki že nekaj noči ne more spat, ker je dobil na pol obljubljeno, da bo morda dobil minicross motorček. Zbral je nekaj donatorjev ki smo pripravljen vsak nekaj prispevat za uresničitev njegovih sanj. Razmišljal sem, da bi mu za začetek nabavil kakšnega torija cross ali kaj podobnega, vsekakor pa ne kaj zelo poskočnega. Ali ima kdo od vas izkušnje, kaj bi bilo zanj najboljše za začetek in ali ima morda kdo od vas kakšen podoben dvokolesnik odveč kje v garaži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz imam 10 letnega nečaka, ki že nekaj noči ne more spat, ker je dobil na pol obljubljeno, da bo morda dobil minicross motorček. Zbral je nekaj donatorjev ki smo pripravljen vsak nekaj prispevat za uresničitev njegovih sanj. Razmišljal sem, da bi mu za začetek nabavil kakšnega torija cross ali kaj podobnega, vsekakor pa ne kaj zelo poskočnega. Ali ima kdo od vas izkušnje, kaj bi bilo zanj najboljše za začetek in ali ima morda kdo od vas kakšen podoben dvokolesnik odveč kje v garaži?

če je star 10 let bi moral vozit minimalno že klaso 65 ccm kupte enega KTM 65 in naj se na tem navadi tori totalno( se še prestavljat ne bo naučil) odpade , če misli na kako kariero se mora učiti na dobrih stvareh..... :rtfm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A ima kdo izkušnje z Malaguti grizzly? Kolk je kaj močen, vzdržljiv?

Kaj pa Kitajci? Sem zasledil model 110 ccm 4 takt. A kdo pozna?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sinu (6,5 let) kupu Tomosa MC 50 Junior stane pa nov 240.000.00 SIT in je za začetnika super je pa res da ima Malaguti Grizli bolj mehko vzmetenje in prenosi so pri Grizliju kot pri crossu pri Tomosu pa so isti kot pri avtomatiku.

Oba motorja sta približno enako visoka 630 mm (višina sedeža) z 10 colskimi gumami z 12 colskimi pa 720 mm.

Tomos

Ta se prodaja na Avto netu

Malaguti - Avto net

Malaguti.com

Popravljeno . Popravil Godfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sinu, ki je junija dopolnil 5 let kupil (no, smo kupili) Tori Cross. Nekoliko sem ga znižal (dodatni nosilci za amortizer, ko bom smatral, da mu ga lahko dam na original višino, ne bo težav) in mu v ročko plina (v kanalček) pritrdil 3 koške plastike, ker se mi zdi, da ta motorček za 5 letnika, ki se je komaj nekaj mesecev nazaj naučil voziti kolo brez pomožnih kolesc, preveč cukne. No sedaj nima več nobene ''blokade'' in ga po travniku tišči na polno, na progi pač še ne.

Mislim da je Yamaha PW 50 dosti boljša, samo rabljena dobra je ene 150.000, tole je bilo pa 70.000. Na PW 50 je porazno zadno vzmetenje, ki je zelo kratkega hoda in za take 20 kilaše absolutno pretrdo.

Na Toriju pa so porazne prednje vilice, krhke plastike in pa višina.

Ker je bil motorček velikokrat na tleh, so non stop pokale original plastike (oba blatnika, bočne) in ker je bilo zlimano že na vseh koncih na vse možne načine, sem gor namontiral plastike od KX 65 (malo jih predelal, porezal, kakšen dodatni nosilec) in zdaj se mi zdi, da je neuničljiv.

Vsake toliko časa pogledam, če je še kaj bencina not, pucam in mažem verigo in to je vse. :)

Mulec je v glavnem grozno navdušen, dobri možje (miklavž, božiček ?? itaq ja) mu bojo prinesli še komplet opremo tako kot treba, saj vedno ko ga vprašam, kaj bo napisal, to postavlja na prvo mesto.

Naslednji motorček (mislim da čez kaki 2 leti) bo pa definitivno tak, da bo sam prestavljal. če bo seveda še navdušen.

Tole je bilo na progi kakšna 2-3 mesece nazaj, še z original plastikami, kasnejših posnetkov žal nimam, se pa že dosti bolje pelje.

http://www.mobisux.com/album/showphoto.php...&cat=500&page=1

začel je pa tako:

http://www.mobisux.com/album/showphoto.php...&cat=500&page=1

Bi prilepil še slike, pa mi ne delajo ne smajliji ne ing ne nič.

tukaj sem že pisal o tem:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...pic=7870&st=885

Popravljeno . Popravil mimixtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

obstajajo trgovine kjer to vidis v zivo kako je veliko kaksne oblike je eden izmed takih primerov je v avstriji nad mariborom 50 km od meje v trgovini auner v grazu tm imas par motorckov ki so vsi enake oblike kot 65 stem da je samo velikost drgac pa se opremo se lohk tm nabav tm je primerjava v velikosti pa mogoce tut odgovor kaj bi bilo najbolje za najmlajse pol se pa pac odloc pa nabav mislim pa de ni slab de vids moznosti pol se pa odlocis al je bolje da se nabav obliko mini cros tomos cros ali pa firme kot so ktm yamaha honda itd

bodite lepo pozdravljeni :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravček

Zase iščem en mini cross motor (od 100ccm do 250ccm, nujno 4T) za vožnjo po brezpotjih. V TCju sem gledal dirt-bike-e sam ne vem če so kaj preveč kvalitetni, ampak nekaj v tem stilu želim imet. Z njim ne mislim vozit po cross stezah in delat kakšne akrobacije, ampak samo za to, da se lohk kak vikend zapeljem naokoli po brezpotjih in uživam, ter da motorčič paše v prtljažnik avta :). Ti v TCju imajo okoli 12KM, ampak pojma nimam če je to dovolj za to kar bi rad, niti ne vem če je motor sploh primeren zame (nisem ravno 10 let star in mam 180cm, 75kg). Rad bi izvedel kateri motorji so mi na razpolago in kje se jih da dobit ter seveda da niso predragi (recimo do okoli 2000€).

lp

T

Popravljeno . Popravil TomazK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček

Zase iščem en mini cross motor (od 100ccm do 250ccm, nujno 4T) za vožnjo po brezpotjih. V TCju sem gledal dirt-bike-e sam ne vem če so kaj preveč kvalitetni, ampak nekaj v tem stilu želim imet. Z njim ne mislim vozit po cross stezah in delat kakšne akrobacije, ampak samo za to, da se lohk kak vikend zapeljem naokoli po brezpotjih in uživam, ter da motorčič paše v prtljažnik avta :). Ti v TCju imajo okoli 12KM, ampak pojma nimam če je to dovolj za to kar bi rad, niti ne vem če je motor sploh primeren zame (nisem ravno 10 let star in mam 180cm, 75kg). Rad bi izvedel kateri motorji so mi na razpolago in kje se jih da dobit ter seveda da niso predragi (recimo do okoli 2000€).

lp

T

Kontaktiraj Romana Jelena. Mislim, da on tudi prodaja zlo kvalitetne pit bike.

roman.jelen@siol.com

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Kolk so pa kaj te 4T mašine vzdržljive? Ne bi ravno rad menjal olja pred vsako furo ali pa bat pakrat letno. Pa vrjetn bolje kupit čim močnejšega da mašina manj trpi.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to kr dela. Olje v mašini je treba pač zamenjat, po občutku, kolkr se pelaš. To je Pit bike, kar pomeni za vožnjo po boxih. Z njim greš na BMX progo in goniš do nezavesti. Jest ne vem še za nobenga, ki bi crknil zaradi normalne vožnje.

Če rečem da je tko kot moped APN ki ga ma star fotr za na šiht, se verjetno ne bom zmotil (če sem se, naj me kobila u rit brcne) Kar pomeni da ata ne zamenja bata glih vsako sezono mopediranja.

Drugo bi bilo če bi naredil dirkalno raketo. Takrat bi se bilo potrebno poglobit v stvari.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!