Skoči na vsebino

Izpuhi na GP motociklih


Saint

Priporočene objave

Sem danes gledal trening GP, pa sem skor oči na TV pustil. Ja kaj pa sedaj razvijalci izpuhov delajo, predvsem na Aprilii (najbrž Akrapovič?). Zadeva izgleda... :hmm: :? ... :SS .

Kot bi gledal kake izpuhe Nortonov izpred vojne, tud Honde niso dost boljše. A ma kdo kake podatke, zakaj so taki, a bo to kak nov trend pri izpuhih. edini cestni motor, ki ga poznam s podobno izgledajočimi izpuhi je Moto 6.5 od Aprilie.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enostavno: motorji so homologirani z 105 (ali tam nekje) dB(A) po racing pravillih. delno je tudi bernie rekel, da se "mora dogajati"; optika IN sound. ti "izpuhi" so resno samo v pomenu besede. dusilci namrec niso, ker ni noter nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enostavno: motorji so homologirani z 105 (ali tam nekje) dB(A) po racing pravillih. delno je tudi bernie rekel, da se "mora dogajati"; optika IN sound. ti "izpuhi" so resno samo v pomenu besede. dusilci namrec niso, ker ni noter nic.

Res je. Glede na leto 2002 so jim dovolili 10 decibelov več, to pa pomeni, da dejansko ne rabijo več dušilcev.

Res je pa tudi, da dirkači že malo jamrajo zaradi teh izpuhov - glavoboli zaradi hrupa.

Pri F1 je drugače, saj dirkač sedi v kopkitu pred mašino, izpuh pa ja vsaj 2 metra za njim. Na kawasakiju pa je izpuh praktično tam, kjer ima dirkač nogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je zato jih vidis na zacetku pred dirko k si v useca tlacijo štofece.

p.s: tudi jest sem jih moral pri VTRi (nas 20km)ko sem mel cst odprte rore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa pomeni, da dejansko ne rabijo več dušilcev.

pol je akrapovic ob biznis?? :huh: akrapovica ne bo na motoGPju?? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoč akrapovič dela samo dušilce?! :P

ma ne, mislim, fajn bi blo, ce bi mel kam nalepko nalepit... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!