Skoči na vsebino

servis BMW


Robie

Priporočene objave

Ali mi lahko priporocate kaksen servis za BMW v Ljubljani ali bliznji okolici?

En lep pozdrav vsem skupaj in cimvec lepega vremena!

Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko priporocate kaksen servis za BMW v Ljubljani ali bliznji okolici?

En lep pozdrav vsem skupaj in cimvec lepega vremena!

Robi

Jaz ga vozim v Trzin moram reči prijazni serviser,pa tudi spozna se na zadeve.Cene pa saj veš kakšne so na BMW servisih. Za enkrat zelo zadovoljen z uslugo z ceno pa malo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljen odgovor.....mi ni ratalo drugače :P

V Avtovalu plačal pol manj kot v Trzinu, kolega isto tako v Novi Gorici. Jaz grem naslednjič v NG, tudi zaradi same fure in obiska italijanske strani.

Servis na 1000 km v Avtoval/Grosuplje - 16000 SIT (lastna izkušnja)

Letni servis v NG - 16000 SIT

Letni servis v Trzinu - 32000 SIT (lastna izkušnja)

Tebi priporočam Avtoval pri Grosupljem, če se misliš držati LJ in okolice.

BMW pa ni nujno drag, vsaj osebno tako jemljem. Saj tudi moj 650 ni nevem kako drag in oh in sploh moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljen odgovor.....mi ni ratalo drugače :P

V Avtovalu plačal pol manj kot v Trzinu, kolega isto tako v Novi Gorici. Jaz grem naslednjič v NG, tudi zaradi same fure in obiska italijanske strani.

Servis na 1000 km v Avtoval/Grosuplje - 16000 SIT (lastna izkušnja)

Letni servis v NG - 16000 SIT

Letni servis v Trzinu - 32000 SIT (lastna izkušnja)

če bi se še potrudil in podal primerjavo računov, da prikažeš, zakaj je prišlo do take razlike (100%) v ceni, bi bilo to res konstruktivno .tako pa lahko le ugibamo, da so ti na enem letnem servisu premalo stvari poservisirali, ali pa so ti na drugem morda naredili kaj ,kar na prvem še ni bilo nujno ...

Skratka - od kod taka razlika? Predvidevam, da imaj oure dela skoraj standardno ceno, olja, svečke in drug material pa ima tudi podobno ceno - glede na to, da gre za "original servise".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak drugi "letni" servis je dražji, ker je obilnejši.

Vsaj tako pravita moja servisna in bančna knjižica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goodie SymRu, imaš prav. Pa hvala, če si ti tisti kiks post izbrisal.

Mogoče ne bom pisal lih specifikacije servisnih posegov in uporabljenih delov, bom pa vsaj orisal situacijo in oseben pogled nanjo.

BMW ima v servisni knjižici točno določeno kaj se ob kakšnem servisu na motorju počne. Glede na to, da sta bila na letnem servisu (premalo km :( ) motorja brezhibna in enaka - 650 GS in 650 Dakar - razlike so malenkostne, je razlika v ceni prehuda. Pri nobenem ni serviser zaznal nikakršnih odstopanj, posebnosti ali drugih napak (sva oba vprašala). Predvidevam tudi, da so deli in material, ki jih pooblaščeni serviserji uporabljajo, enaki pri vseh. Zatorej je razlika v ceni neupravičena.

Izkušnje so omejene, saj nimam za seboj 100000 km in deset servisov. Podal sem takšne kot so in kot osebno mnenje. To je pa tudi dojemanje odnosa do kupca/stranke, ki je v Avtovalu na precej višji ravni kot v Trzinu. Se verjetno pozna, da so manjši familiy enterprise ne pa velika izpostava, kjer postaneš skoraj nepomemben, ker se tam ukvarjajo z avtomobili katerih redni servisi za šalo dosegajo +100kSIT cifre.

V NG gremo na servis v začetku naslednjega meseca, poročilo sledi.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Goodie SymRu, imaš prav. Pa hvala, če si ti tisti kiks post izbrisal.

Mogoče ne bom pisal lih specifikacije servisnih posegov in uporabljenih delov, bom pa vsaj orisal situacijo in oseben pogled nanjo.

BMW ima v servisni knjižici točno določeno kaj se ob kakšnem servisu na motorju počne. Glede na to, da sta bila na letnem servisu (premalo km :( ) motorja brezhibna in enaka - 650 GS in 650 Dakar - razlike so malenkostne, je razlika v ceni prehuda. Pri nobenem ni serviser zaznal nikakršnih odstopanj, posebnosti ali drugih napak (sva oba vprašala). Predvidevam tudi, da so deli in material, ki jih pooblaščeni serviserji uporabljajo, enaki pri vseh. Zatorej je razlika v ceni neupravičena.

Izkušnje so omejene, saj nimam za seboj 100000 km in deset servisov. Podal sem takšne kot so in kot osebno mnenje. To je pa tudi dojemanje odnosa do kupca/stranke, ki je v Avtovalu na precej višji ravni kot v Trzinu. Se verjetno pozna, da so manjši familiy enterprise ne pa velika izpostava, kjer postaneš skoraj nepomemben, ker se tam ukvarjajo z avtomobili katerih redni servisi za šalo dosegajo +100kSIT cifre.

V NG gremo na servis v začetku naslednjega meseca, poročilo sledi.

Fritz, vsak račun ima zapisano tudi specifikacijo del. Tam piše - olje to in to toliko in toliko, dela toliko ur tolikointoliko SIT, ...

ergo - lahko prosim napišeš še, zakaj je bil en servis 16, en pa 32 jurjev? Ali piše na računu zgolj "Servis motocikla - 16.000 SIT" oz. "Servis motocikla - 32.000 SIT"?

težko verjamem v takšno nakladanje o tem, kako je ena firma "bolj resna", druga pa "popolnoma neresna". Dokler dokazov ni, imam takšne objave za obrekovanje zaradi neke, nam neznane, nezadovoljnosti s tvoje strani ...

Glede delov in materiala -tu se lahko zelo motiš... Saj poznaš tisto - eden ti lahko da "original dele", drugi pa "kompatibilne". Pa če se še pri olju malce ustavimo, lahko razlika takoj nanese par jurjev, pa še kaj, in si hitro na veliki razliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No frx Sym, pridno zbiram podatke.

Moj račun za letni pregled pravi:

BMW letni servis (glej načrt vzdrževanja).....17400 SIT

motorno olje, tesn. obroček, tesnilni obroč, tekočina zavorna, filter olja (da ne pišem vsake zadeve posebej).....9325 SIT

Temu dodaš še DDV. Nejevernim tomažem pošljem scan računa. Na račun iz NG pa še čakam.

Glede rezervnih delov - brez mojega izključnega dovoljenja se vgrajujejo samo originalni deli. V avto pogosto dovolim vgradnjo cenejših, originalu enkovrednih delov. Vendar me mora serviser za vsako zadevo posebej vprašati ali se s tem strinjam (v moje dobro). Pri mopedu teh "dogovorov" ni bilo in si bolj težko predstavljam, da bi uradni serviser kar tako uporabljal neoriginalne dele in material. Toliko jim pa zaupam, ne glede na to kateri SLO BMW servis je v igri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Latest news .)

Računa iz NG ni več. Možakar pravi, da je to bil letni servis torej check-up, menjava motornega olja, filtra, zavorne tekočine in malenkosti. Vse skupaj z delom in davkom cca 16000 SIT. Ni razloga, da mu ne bi verjel. Ostali pa, kakor hočete.

In še o PSC Trzin. Niso se mi zamerili in jih zato ne obrekujem ali bulšitiram. Z delom in odnosom serviserja motociklov sem zadovoljen, z delom birokracije malo manj, z računom pa nikakor. Dokler se pri ostalih ne prepričam, da je taka cena normalna bom pač malo raziskoval in poizkušal. To pa svetujem tudi drugim lastnikom BMW motociklov, če me lih vprašajo (that's the case).

:topic: Sym, midva sva se že srečala in personam, še bolj pogosto pa na forumu. Z veseljem načnem še kakšno debato ob pivu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Sym, midva sva se že srečala in personam, še bolj pogosto pa na forumu. Z veseljem načnem še kakšno debato ob pivu.

valjda ni frke. Samo res me zanima, od kod taka razlika v ceni domnevno enakega servisa. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno povedano, ne vem. Nekaj bom sam ugotovil potem ko opravim servis v NG drugače sem pa upal, da se bo še kdo oglasil pa izgleda, da ni toliko bemflnov v obtoku ali pa lastniki niso bralci teh strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko priporocate kaksen servis za BMW v Ljubljani ali bliznji okolici?

En lep pozdrav vsem skupaj in cimvec lepega vremena!

Robi

jaz bi pod prvo priporočal www.f650.com , majo ful dobre FAQ za šraufanje F650tk.Sem že dosti dnarja prihranil :)

Za uradni servis pa definitivno AvtoVal Grosuplje. Sam sem imel samo izkusnje z Tehnounionu in to zelo slabe, površno delo,.... Glede na to, da so pri avto aktivu isti serviserji, me tam ne vidijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler vam ne bojo zajebal motorja v avtovalu, kot so ga kolegu.......pol pa spet cviljenje pri avtoaktivu......

btw...cena servisa MORA biti ista kjerkoli pri pooblaščenem serviserju,kajti za vsa dela so takoimenovane točke.....in točka je povsod enako ovrednotena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Samo res me zanima, od kod taka razlika v ceni domnevno enakega servisa. :)

Čist preprosto, tud jaz plačam za servis 1/2 manj, kot bi drugače - serviserji imajo več različnih cen delovnih ur, če si z njimi prijatelj (al pa s šefom) ti pač zaračunajo tanižjo, pa račun še zmeraj uraden izgleda, drugače pa dobra stara finta - brez računa, no pa deli isto, čimveč bo OEM delov, tem cenejši bojo servisi.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rudib

spet smo na floskulah. če bi pozorno prebral, bi videl, da Fritz očitno pri servisu ni uporabil "veze i poznanstva", ampak je kar na suho dobil za 100% višjo oz. za 50% nižjo ceno ... Ergo ... dajmo probat tist problem razrešit, ne pa da zdej naprej kvasimo o tem, kaj je z računom in kaj brez ... Če bi uporabil ViP, verjetno ne bi tako svetoval tuka jvsem forumašem, kam naj gredo, saj bi se zavedal, da ima on tam posebno boniteto, ki je naključni forumaši ne morejo imeti ...

Fritz pa že preverja podatke, da nas bo popolnoma informiral in izbil še zadnje dvome iz naših betic :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa kaj dela zdaj Integra (v prehodnem obdobju, preden dokončno crkne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, smo se pripeljali iz Nove Gorice in tukaj je obljubljeno poročilo:

Moja bemfa je imela lih 10000 prevoženih in tudi pogoje za letni servis (oboje je bilo vpisano v servisno knjižico).

Specifikacija porabljenega materiala:

Filter olja, tesnilo, tesnilni obroček, podložka, zavorno olje....cca. 10000 z DDV

Delo....29000 z DDV.

All in all 39000 SIT. Glede na ceno, ki jo je kolega plačal na istem servisu za isto storitev precej čebulna (za zjokat) cena :cry:

Je pa res da je on bil na servisu aprila lani, ko je BMW zastopnik v NG lih začel servisirati motorje.

Fante, ki servisira motorje je zelo prijazen in pripravljen odgovoriti na vsa bolj ali manj pametna vprašanja :rolleyes:

That's it. Upam, da je Robie dobil kakšno informacijo glede servisa.

:topic: Mimogrede na cesti Kalce-Col-Ajdovščina je par ovinkov še popackanih s peskom, predvsem v delu, ko se od Kalc vzpenjaš v hrib.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servis na 40000

filtri olje, zrak, bencin

olje v motorju, menjalniku in kardanu

svečke

zavorne ploščice spredaj

kukalo količine olja

280eur brez iva-e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ftp, ali lahko napišeš kaj več, npr. kateri motor imaš (ker ga nimaš v profilu) in na katerew servisu si bil (ter kje) pa lasten vtis.

Upam tudi, da bo Robie kaj napisal, ko bo opravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni!

A mogoče kdo ve, če je v okolici celja še kak mojster, ki servisira bmw-je ? Pri Selmarju mi je namreč rekel,da pride redni servis, za 25000 km okoli 65000 sit. Zdaj pa ne vem, al se to samo meni zdi veliko. ali je to dejansko taka cena, ker je pač BMW. :? aja, imam pa f65o cs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

A mogoče kdo ve, če je v okolici celja še kak mojster, ki servisira bmw-je ? Pri Selmarju mi je namreč rekel,da pride redni servis, za 25000 km okoli 65000 sit. Zdaj pa ne vem, al se to samo meni zdi veliko. ali je to dejansko taka cena, ker je pač BMW. :? aja, imam pa f65o cs.

Redni servis na 25.000? Redni servisi se delajo na rotaxovih mašinah vsakih 10.000 km. 65.000 sit je daleč preveč, razen če ti bo menjal pogonski jermen. Preveri ceno servisa še pri Avto Valu v Grosupljem in Avto Aktivu v MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Redni servis na mojmu GS-u v AVTOVAL-u

1000 Km cca 30K

10000Km cca 27K

Pa se ful so prijazni....in z mehanikom se lahko kej pomenis.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!