Skoči na vsebino

Koliko vas je že "zrušilo" motor?


YZFgeorge

Priporočene objave

Verjeli ali ne, ampak jaz sem bil tisti dan na ovinku. Odšel sem 15 min preden ga je zgazilo. Da je zdrsnil me niti ne čudi, ker je vozil res noro. Ko je priletel v ovinek je brez obzira na izgube ostal na gasu in prehiteval vse kar je bilo na cesti.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj vem kak je vozil. Z 110km/h v tisti ovinek ( z yamaho tzr125 )

je res skoraj noro. Pa nekaj se je govorilo, da so se niki hrvati zanimali zanj, da bi šel k njim trenirat, vendar ta podatek ni 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaaaaaaaaaaajjjjj!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!????

Ne govorite neumnosti... 110 (če se je peljal 80, si dam jajce rezat - je zgledalo kot počasen posnetek)??? Bah, poglejte si posnetek; sploh pa:

Alešu smo že od prvega dneva govorili, da gume in vzmetenje njegove frčafele niso namenjeni za takšno vožnjo. In ko smo bili tam, se ni kaj dosti vozil.

Res je, da je bil njegov padec programiran, vzrokov pa je več.

Odločilni je seveda njegova odločitev, da se bo na vrat na nos vseeno naučil "polagat". Drugi je v zanič gumi. Dovolj dolgo sem mu sam trobil, naj tega ne počne in naj si pod točko ena nabavi druge. Tudi na sedežu je sedel tako, kot da je privezan za kol. Pa še vzmetenje - ravno na mestu, kjer ga je spodneslo, je dovoz na hitro cesto "štukan" in je na tistem mestu rahla grbina, kjer je prvo kolo izgubilo oprijem.

Na žalost smo ravno tisti vikend vsi pametnejši člani kluba šli na Grobnik. VSI - več kot 50 motoristov in je fant imel proste roke, saj ga nihče ni več držal nazaj. Tudi na Grobnik smo ga vabili; na progi bi se ob pomoči izkušenih voznikov lahko marsikaj naučil, pa ga doma menda niso pustili(?).

Pa še enkrat... Kakšni hrvati? Kakšno diranje? Fant sploh ni imel pojma, v kaj se spušča. Pa ne delajte iz muhe slona. 110 v tisti ovinek se peljejo samo največji asi - s pravo opremo. Uh.

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, glede hitrosti ne vem. Nisem bil tam, ampak mi je Aleš sam to povedal. Pravim, da nisem siguren. To je on meni govoril, če pa je lagal pa nisem kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gum fant res ni imel najboljših. Neke dunlopke, nevem več katere. Prav tako mislim, da ni pametno pol ure na ovinku stat in pustit ohladit gume, ter se nato takoj zopet zagnat nad ovinek.

Hitrost 110km/h? Vstop v ovinek z to hitrostjo nedvomno je mogoč, ker sem že peljal, s tem da sem krepko zaoral z stopalkami. Moj YZF pač ni čisti sportaš.

Izstop iz ovinka bi lahko bil bolj problematičen. Za grbino sicer ne vem, vem pa da se ovinek rahlo zalomi, dodatno k temu pa še cesta ni vodoravna, temveč je, če se močno ne motim, notranji rob ovinka višji od zunanjega. Sploh na koncu ovinka. (Pomeni, da je kot cesta-motor na koncu ovinka ostrejši, zdrs pa verjetnejši.)

Pa kaj sploh debatiram, ko itak nisem dosti tam - včasih za sprostitev.

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorimo to zdaj o rondoju ali delu mimo izhoda/vhoda lendava/gor.radgona?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se se jaz malo pohvalim ....s 180 gre

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

da se se jaz malo pohvalim ....s 180 gre

S Ferrarijem, McLarnom ali Williamsom???

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hitrost 110km/h? Vstop v ovinek z to hitrostjo nedvomno je mogoč, ker sem že peljal, s tem da sem krepko zaoral z stopalkami.

Gre tudi hitreje (pa ne več dosti) - če so VSE stvari optimalne.

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

caki......je to vstopna rampa iz smeri lenart/gor.radgona ali del ceste mimo te rampe iz MB ven proti pesnici? ce je rampa - valda,da ne gre 180,ce je pa obvoznica,pa gre.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja tist prizor je bil res krut,sicer pa Ghost,mate štajerci pravga učitelja to je Kalška,tko da se vam človk sploh ne čudi,da pretiravate.Res pa je da se nekteri s tistga konca znajo precej dobr pelat tud na Grobniku,kar se mate precej zahvalt tud njemu.

Malo si se zmoto veš, res je da naj bi Kalšek odkril naš tako imenovani ovinek vendar, on tja pride bolj poretko

Naš pravi učitelj, človek s stotimi življenji je VALENTAN Alojz (morič, lojzi, Ferari, Ducati ni da ni...)

Lojz in Kalšek pa sta rivala že od kar pomnim. Dejstvo je da Lojz nese Kalšeka do Šentilja kadar hoče, vprašanje kaj pa bi bilo na kalšekovem terenu.

Pred leti sta med seboj celo trčila, ko je Lojz hotel prehiteti Kalška. Dobro da ni doben pado, čeprav še danes ne vem kako je to mogoče. Bil za njima in gledal v živo (Pesnica-Šentilj).

Lani pa smo leteli iz Šentilja in pred Pesnico je Lojzu zdrsnila noga iz stopalke in je pado iz Ducatija 996 SPS, noge so mu kar plapolale malo pod motor malo skoraj pod zadnjo kolo, pa se je nato potom znanstvene fantastike potegno nazaj na motor in kot da nič ni bilo nadaljeval z ... Pa ni bilo počasi verjami, smola spet bil za njim. Pa bom raje nehal opisovat ker drugače bom ves papir porabo, tega je bilo res veliko.

Kalšeku kapo dol za dirkanje na otoku, to vemo kak zgleda.

Lani vem da ni bil ker je dirka odpadla zaradi norih krav, letos pa če bo šel bi bilo to zanimivo it pogledat, baje se doli dogajajo noro nore stvari.

Predlagam da se en lep dan vsi zberemo na ovinku pa da vidite kako to zgleda. Ja zbralo se je že tudi do 30 motojev. O gledalcih raje nebi vsi okoliški bregi zasedeni, kot na dirki. Se je že zgodilo, da so se tujci kar ustavljali so mislili da je kakkšna dirka.

Policije sploh ni lahko kamot dirkate

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oh Billy,Kalška si poimenoval za učitelja.Verjetno se je marsikateri štajerc,ki so mu stvari bolj poznane zasmejal.Na Grobniku res igra včasih učitelja,ampak to le čistim začetnikom.Ko pa je na pisti kdo od poznanih,ki bi lahko njega učil,pa motor pospravi in se preseli na tribuno z štoparco v roki.Saj me ne moti,da se ne pogovarja z nobenim,ki je hitrejši od njega(verjetno je mel težko otroštvo al kaj takega),moti me,da ima toliko za povedati in nikol tega ne pokaže.

Bog ne daj,da bi se spusto v "borbo".Vsi člani MB kluba,ki so bli na zadnjih dveh klubskih srečanjih na Grobniku lahko to potrdijo.Sem pa prepričan,da ga bo marsikateri Peniški "uličar" letos šolal na pisti.

Sicer pa je njemu prirasel k srcu Otok Man.Tam ni nobenga poznanega in je v sebi zmagovalec.Rivalstvo bo tukaj vedno ostalo in prav je tako,ker se na tak način napreduje.

Samo,da se zaradi tega ne pogovarjaš z tričetrt ljudi?HALOOO???Brez zamere,njegovi oboževalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga!!!! Čarli!!! Kdaj in kako pa si ti "not padu"???

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tko pravte,bo že držalo.Nisem poznavalc,verjetno pa bo res.Recimo lani na majskem motohappeningu je v timski vožnji Kalšek(ne vem pa kdo je vozil z njim Kawasakija),zmagal brez problema.Avgusta pa ko se je pojavil na štartu Katrašnik,ga pa ni blo,čeprav je cel dan treniral.Tko da bo neki na tem.Katrašnik je seveda zmagal.Sem pa opazil nekega možakarja s serijsko CBR600F,sive barve ljubljanske registracije ,ki se je zelo dobro peljal,al mogoče kdo ve kdo je ta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

HHV

OK, sprejemam izziv. Sicer ne vem zakaj, verjetno je v meni še toliko pubertetnika, da se z neumnostjo rad kar malo pohvalim. Lahko pa le veselje, da ni bilo posledic.

OK. Situacija pred poletom v zeleno. Štart od doma čez Idrijo, Sp. Idrijo, desno čez most v hribe na Žiri. Od Žiri v smer proti Logatcu. Ergo, kar nekaj km za ogrevanje, občutki super. Kot posledica le tega hitrost vedno večja. V ovinkih ki se ne zaključijo, ampak se še kar naprej vlečejo ali celo še bolj zapirajo že kar lepo poglabljam nagib. Peta na škornju drajsa. Leti!!!!

NAPAKA!!! Prvič peljem to furo. Cesta neznana. HAZARD!! In to z glavo!!

Nekaj ovinkov pred poletom. Cesta se kar nekam zapira.

Naenkrat preko nekaj ovinkov pred seboj zagledam lažji kamijon, ki tudi leti ko sneta skira. Očitno izkušen šofer, ki cesto dobro pozna. OK, super, pred sabo imam zajca. Še mal gasa, da ga dobim v vidno polje, potlej pa na easy za njim.

WRONG AGAIN!

S polnim gasom v desni ovinek, kar naenkrat točno na liniji ob desnem robu ceste luknja, levo od nje šoder iz te luknje. UUUPPPSA, kaj pa zdaj. Ura se ustavi, vse se odvija v slow motion maniri. Položim? Garantiran zdrs!!

Na levo je odcep - dovoz do nekih hiš. Mogoče bo šlo!

ŽLAJFAAAAA! SHIIIIIT, spet pesek.......!!! Premalo levo, ne bo šlo!!

Jebat ga, gremo dol. Ja pa jade, to ni dol, to je gor, saj je malo brežine oz. cca 30 cm roba pred travnikom,,

OK. Release brakes! Orla poskoči navzgor... letiva...s sedlom me brcne v rit, kot bi hotela reči: "NORC, KAJ DELAŠ Z MANO!!!!"...Kaj to leti mimo naju?? Pišuka,.. telegrafka!!! Pristajava... ustavljava....

Mater, YESSS, še sva pokonci, še sva cela!!!

Prva, gas, nazaj na cesto. Počasi naprej... Orla dela, pelje. Kaj pa bremze. Hmmm, nekaj cuka, še enkrat.. OK. vse vredu.

Pozabi vse, greva takoj naprej. Takoj nazaj dobit ta dobre filinge!!! Ne pustit, da se strah usidra! UČI SE!!! Vozi s pametjo, razmišljaj, ne spustit čustva da prevladajo!

Saj je res fletno tišat, ko gre vse lepo. Samo kaj je pa za naslednjim ovinkom??

Doma detaljno pregledam Orličko. Vse OK, le oljni hladilnik je zaradi udarca zdrsnil po vijakih in je sedaj malo postrani. LUCK!

Kosilo, kavica...potem pa nazaj na kraj zločina. Sledi detaljna analiza. Res je da Junior izjavi, da je ovink čuden, toda...

NAPAKA JE BILA V MOJI BETICI!!!!!

NIKOLI, AMPAK RES NIKOLI TIŠAT KO SE NEKJE PELJEŠ PRVIČ!!!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj...

Sicer na velikih motorjih nimam se nesteto kilometrov, vendar nesrece se nisem imel... Ni pa dosti falilo, kar nekajkrat je bilo gosto...

Ajd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Na motorju (tok tok tok) še ne, sem pa enkrat z ATX-om odletel, ko mi je pri klancu navzdol pri zaviranju zablokirala zadnja bobnasta zavora.

Gregs, zgleda, da si bl slabo trkal.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sm podrsal kuferček, ko mi je na šudru(pesek) zdrsnilo prednje kulu. Je vsaj zadeva krščena.

Tvrdo pa živi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi dan

ko sem kupil svoj 2. motor yamaha yz 250 cross sem bil zelo vesel...

vozil sem se po podzemnih garažah in ugotavljal da zadeva gre v 3. prestavi z gasom na zadno gumo...

tako sem šel parkrat nakar ugotovim da se prehitro premikam in spustim gas, zabremzam na prednjo, črtaaaa, gumo spodnese, sem že na tleh

motor drsi naravnost in dela raze v asfaltu, jaz drsim diagonalno desno proti 1m visokem betonskem robu in železni štangi pred robom

motor prileti v home made prikolico, jaz pridrsim okoli štange ki se je oklenem in narahlo zavrtim okoli nje in preprečim kontakt z betonom (drsel okoli 10 m)

na motorju že prvi dan skrivil balanco, zlomil ročko, zjeba* semering od vilice, na vilici polomil ščit in SKRIVIL VILICO (ne močno)

s takim motorjem sem se še kar nekaj časa vozil, semering je zelo malo puščal, s sekundnim zalepil nešteto kosov plastike skupaj,

aja sam sem le malo šepal

enkrat pa sem s ta prvo krosko enmu na haubo prletu, nobenmu nič samo yugo udrtino v haubi od ročke ha ha

drugekrat s taistim motorjem na skoku odletel, zaril z glavo v tla (hvala ti čelada) in se nenormalno udaril v bok

to se mi je zgodilo na free vikendu med vojsko in sem še precej časa bil defekten (no running, jumping), a me cigoti niso ničesar oprostili, šel sem celo slikat a nisdo našli nič, čez par dni pa mi je ratala zelo velika mehka in temna podplutba in cel predel prsnega koša razbolen u kur*c

to so 3-je omenbe vredni padci

-ex suz. present yam.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!