Skoči na vsebino

Koliko vas je že "zrušilo" motor?


YZFgeorge

Priporočene objave

jaz in moja RS50 sva pa samo 2x letela po travniku. Prvič 80 v ovink, zgrešena linija, sunkovito zaviranje in po tleh - malo praskic na desnem boku. Drugič isti scenarij, samo da tokrat 45 v križiče, sprednja guma spodleti... :D

Je pa kolega z mojim motorjem zbil pešca na kolesarski... on popraskan bo rokah, na motorju pa zvit nosilec maske, zvite vilce, spraskan zadek... Še vedno čakam na 20k, ki mi jih je dolžen. Počasi se me lotevajo nasilne misli, recimo pretep tipa z original izpuhom :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nikoli štel ampak povprecje je blo ziher enkrat na teden ampak na asfaltu samo enkrat, :!: zdrs blatne kros gume na mokrem asfaltu :!: brez poskodb samo raztrgane hlace pa malo popraskana noga je bil stik z zemlo že dosti hujsi :cry: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leon: smem prašat kake gume maš spredi da ti "tolko" zdrsavajo?

LP duhc

Zdrajsane! :D :D :D :P :P :P :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink:

Leon, upam, da je zdaj zadost smilejev :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ti pa pol rata pobrat motor s tal? :shock:

Kaj pa dons tristo kil ?

Sej za diversiona sem mislu (nima lih 300 kil) da ti po tleh pada. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ti pa pol rata pobrat motor s tal? :shock:

Kaj pa dons tristo kil ?

Sej za diversiona sem mislu (nima lih 300 kil) da ti po tleh pada. :roll:

Suha teža =239 kg

ful tank =24 kg

prtljažnik =6kg

rorbani =2 kg

3 X kovček = 15 kg

-------------------------

282 kg + malenkosti :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom pa še jaz dodal opis svoje lanske dogodivščine.

Odletu sem 4 avgusta na cesti proti Zgornjem Jezerskem.

S kakih 70-90 sem pripeljal v levi dvojni ovinek in sicer preveč ob ločilni črti. Mislm da je neizkušenosnost botrovala temu da nisem bolj založu ampak se ustrašil, postavu motor bolj pokoncu, stisnu bremze in odletu.

Posledice so bile: zlomljena leva ključnica in dva meseca ležanja in na koncu fizioterapija. :cry: Moj ZZR 250 je utrpel počeno plastiko na levem boku, prednja maska in levo ogledalo in udrt levi ror. :shock: Servis me je "udaru" za kakih 120.000 pr ELISI.

FANTJE IN DEKLETA ČUVAJTE SE!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhh, pol sm pa jest en redkih, k še ni imel direktnega stika z tlemi :?

Waa, pol me vse to še čaka :cry: .. upam, da nau hudo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo me zanima, koliko od vas ima za sabo že kakšno nesrečo na motorju, kdaj in zakaj. Pa prosim ne pisat: mi je motor padel na mehki podlagi.

Jaz sem pred leti nekega jurta sedel na motor, sonce je bilo še nizko in se bleščalo v oči, tudi nekoliko se mi je mudilo. In tako sem bedak, iz čiste neprevidnosti, zaril motor čelno v avto. V nekem ovinku sem namreč spregledal nasproti vozeči avto in šel prehitevat. Rezultat? 32 dni bolnice in devet mesecev berglje. Od takrat naprej dvakrat pogledam predem prehitevam. Pol pa vidiš tiste "patriote" ki vozijo v škarje kot da so nesmrtni.

Hmmmmm.....žal mi je da so slike tak velike.

Leta 95, s Hondo Dominator sem dohitel pred sabo vozecega motorista in ga zacel prehitevati, ko je kar naenkrat zacel vlecti na levo in sva se oplazila. Zapeljal sem na bankino in nato na brezino, kjer sem padel, nato je name se priletel motor. Motor je nato odbilo vstran od mene, jaz pa sem se drsel kar nekaj casa po njivi.

Rezultat : Odprt zlom leve noge, v gleznju, kost mi je strlela dobrih deset cm iz mesa. V soku nisem sploh cutil bolecine in sem se se postavil na noge, nakar pa sem opazil, da mi stopalo stoji nazaj in ne naprej kot bi moralo. Vlegel sem se na njivo in cakal pomoc.

Drugi motorist pa ko je videl, kaj je naredil je spizdil domov in me pustil lepo lezati na njivi, se sreca, da je bilo poleg naselje in so ljudje slisali, ko je pocilo in prisli gledat kaj je. poklicali so resevalce in so me odpeljali v bolnisnico.

Tam sem bil kar nekaj mesecev in prestal tri operacije, na bolniski sem pa bil dobro leto dni.

Se zdaj ne morem verjet, da me je lahko kar tako pustil lezati tam na njivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrilec :( :evil: :evil: Ne vem kaj nej rečem ...grozno!! GROZNO

Un tip je pa za :2gunfire:

No bom še moje HVALA BOGU ,angelu ,komurkol skromne padce opisal (tok ,tok ,tok ). Do zdej sem mel frčija ,DT50MX (7let stara) in DT125R.

S frčijem nisem nikol padu.Itak sem ga mel samo 1let. Z DT50 sem pa opravu vse moje podvige :lol: .

1. V križišču se ustavim ,hočem dat nogo na tla ,nakar ugotovim ,da sem hlače zahakljal za kurbl in je ne morem premaknit.Motor se je že začel nagibat v desno ,zato nisem mel pogojev z levo nogo ....sledila je neskončna sramota :oops: ,še dobro da samo to.

2. Prvi dež po dolgem suhem obdobju.Peljem frenda domov. Na zaviranju pred kuclom pritisne moja učenost ZADNJO bremzo... sledi padec.

Oblečen sem bil v majico in kratke hlače :evil: ,AMPAK to kar je povzročilo padec naju je tudi rešilo... asfalt je bil moker + tako gladek da ko sem drsel po njem z motorjem na nogi nisem dobil niti praske po nogi!!! :lol: Jasno so pa bile drugje. Frend in jaz sva bila v bistvu nepoškodovana.

3. Klanec dol ,makadam . Vozim po desni strani ceste ,nakar me začne nesti proti jarku ob cesti.Razmišljal sem tako ... ustavt se ne morem ,ker bi odletu k marija.Odvit se nisem upal (cesta je bila nagnjena) ,ker sem mislil da bom odletu. Nakar sem ugotovil ,da jark sploh ni tko napačen :D . In tko sem šel v jark ,tam sem se par metrov pelov pol pa sam na bok legnu. rezultat : krivo krmilo

To je to. Upam da za zmerom. Z DT125 še nisem padu ,čeprov delam pizd....e (zalganje z enduro čez zebro).Tist je bil tud podvig ...zebre...

prednjo gumo mi odnese pol spet zagrab ,pol mi pa še zadnjo odnese ,ampak tud ta pol spet zagrab. Hvala ti yamaha in bridgestone :D

Fantje in dekleta puste asfalt in drevesa (s kolesom sem že vanj prletu-o tem drugič) pri miru ,saj vam niso nič naredila!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistih nekaj sekundah sem dojel smisel zivljenja in pa tudi kako hitro je lahko vsega konec.

Moram pa povedati, da ni bolecine, ceprav sem bil dobro polomljen nisem cutil prav nicesar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup, se strinjam s tabo.

Tut jest sm si zlomil ramo, pa se mi je rama tak ful tresla (tk kt da bi blo -30'C) čuto nism pa čist nič. Hec je pa bil, k roke nism mogu dvignat (prou dol mi je visela). Vi nevete kako paniko je mam naredla :D

No pol se mi je pa po kaki uri 'sama' nazaj naštelala, poj je pa tut bolet začel :evil: ... nakonc pa je tak izpadl, da sem lohk čez 2tedna vse normalno delal, ampak v šoli sm si zrihtal celoletno opravičilo pri gimnastiki. Zakon! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor vozim od svojega 11 leta.Najprej štiri leta moto krosa.Kjer se je veliko padalo polomil skoraj vse kar se da.Vendar otrokom se stvari hitro celijo.

Preneham z motokrosom prav zaradi padcev kupim 125 ccm gilero ki mi jo razbije nekdo drug za razliko ostankov gilere kupim vespo 150ccm.

The D day-Peljem se na full po hribčku navzdol potem pa majhen klanček na klančku šmrkavec brez čalade obrača moped pred policaji ki so se nama pribljiževali. Z polno hirtostjo v njega pa čez njega z obema motorrjema v graben.Fant jih je kar dobro skupil jaz ena praskica.

Motorje ni več.

2. Dirkanje po cesti iz grobnika.Moraš pokazat da DR 350 ni igrača in da je resen motor s katerim lahko nažgeš skoraj vsakega cestaka. Ovinki od mejnega prehoda brod na kupi proti kočevju.Pred ovinkom še prehitim enega cestaka speljem ovinek v ze pred naslednjim zavojem ze vlečem z tačko po tleh preden sem se sploh pošteno spravil v zavoj z cca 100 k/h motor zagrabi me vrže po tleh zavrti za 360°in letiva jaz in motor v hosto.Falim vse ograje in drevesa :lol: Na srečo so naši cestarji posekano grmovje zmetali kar če graben v gozd kjer končam brez posledic.

Motor skoraj ne poškodovan.

3.Dirka Hard endura v Jaski. Zaradi slbe gume in zablokirane ročice za gas pri cca 70 km/h na uro se zaletim naravnost v drevo.Zlomljena 2 rebra.

Dokler se za plastiko pa plehom drugi dan obžaluje je vse v najboljšem redu.

Po cesti ne norim več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!