Skoči na vsebino

Pritozba sodniku za prekrske


miki

Priporočene objave

ima kdo kako splosno pritizbo za sodnika za prekrske??? nujno rabm, ker drgac morm placat...pa bi rad mal zavleku na drugo leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splošne pritožbe ni.

Napiši nekaj v tem smislu

ime+priimek+naslov (tvoj)

naslov sodišča (ga najdeš na odločbi o prekršku)

zadeva: Pritožba na odločbo o prekršku številka (in točno prepiši njihovo oznako z njihovim datumom vred)

Potem pa spiši prosti spis v smislu:

Pritožnik Jaka Racman podajam pritožbo na odločbo o prekršku (vpiši zopet vse številke odločbe) v kateri mi je očitano, da sem (prepiši, kaj piše v izreku odločbe o prekršku).

Izjavljam, da očitanega mi prekrška nisem storil, ker (naloži vse kar veš o tem, da nisi kriv).

Zato prosim, da upoštevate moje prigovore in izdate oprostilno odločbo.

S spoštovanjem

(in se lepo podpiši)

V Butalah, 32.13.2222

Zadevo osebno vloži na vložišču pristojnega sodišča (in obdrži potrdilo o vročitvi) ali pa pošlji s priporočeno pošto in shrani potrdilo Pošte, pa eno kopijo zase (pritožbe) tudi naredi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je Brrrm navedel je zelo dobro ima pa neko veliko pomankljivost, da se soočata dve mnenji tvoje in domnevam policajevo. V tem primeru ima pa policaj vedno prav. Ne gre da bi država imela lažnivce za javne uslužbence kajneda?

Boljše je, seveda če je to sploh možno, da napišeš da je bilo tako kot je rekel gospod policaj vendar, ....

Ta vendar je pa keč, če ti kaj pametnega pade na misel da boš sodnika prepričal potem imaš šanse.

Jaz sem uspel.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POŠLJI PRIPOROČENO!!!!!!!!!

Se boš izognil nepotrebnim stroškom plačevanja parkirnine,iskanja parkirišča,čudnim pogledom vrataja in kislim ter zdolgočasenim pogledom referentk na vložišču.PREVERJENO!!!!!!!!!!

BTW....KOT JE NAPISAL bRRRMMMMMM NE POZABI KOPIJE PRITOŽBE IN SHRANI LISTEK S POŠTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klimbra.....ustvarjen , da te prevzame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

POŠLJI PRIPOROČENO!!!!!!!!!

Se boš izognil nepotrebnim stroškom plačevanja parkirnine,iskanja parkirišča,čudnim pogledom vrataja in kislim ter zdolgočasenim pogledom referentk na vložišču.PREVERJENO!!!!!!!!!!

BTW....KOT JE NAPISAL bRRRMMMMMM NE POZABI KOPIJE PRITOŽBE IN SHRANI LISTEK S POŠTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klimbra.....ustvarjen , da te prevzame

priporoceno v vsakem primeru priporoceno, ker je predelec za nest (Domzale)

prekrsek sem tako 'kao' priznal tudi, vendar si nisem mislu da bo sodnica tko 'pozresna' in mi zadala tako kazen (40 jurjev in 2 piki za eno kurcevo polovicno izsiljevanje v kriziscu)

zdaj pa moram nekaj napisati v slogu : prvic kaznovan, nimam denarja.....itd...

ce pa se to ne bo slo potem pa na obroke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prizozba nesmisel, vsaj ko gre za besedo POLICAJA proti TVOJI ... Primer, ki se je res pripetil, mojemu bratu.

Sredi januarja pri ne vem koliko minusa ustavijo policaji mojega brata in, ker se je seveda policaju zdelo, da je malo premlad da bi lahko imel v lasti A4 1.8T mu je brez pomisleka napisal kazen, da ni pripasan.

Opis situacije !

Šipe na avtomobilu so tako temne, da je nemogoče, da policaj po temi ali mraku vidi skozi ali si pripasan ali ne (razen če nimajo v bučah vgrajenega rentgenskega vida), še najmanj pa z razdalje nekaj deset metrov oz. iz svojega opazovalnega avtomobila. Poleg njega je sedel moj stari oče, ki je star 80 let in sta se vračala od zdravnika.

Sledila je seveda pritožba na sodišče, da je bil pripasan in da mu je policaj na suho napisal kazen ;)

Pazite zdaj to, kakšna je bila policajeva razlaga, kako je lahko videl, da ni bil pripasan: S sodišča je prišel odgovor, da so policaji že vidli, saj naj bi se pri ne vem koliko pod minusom vozil z obema sprednjima šipama spuščenima in z bolanim 80 let starim človekom na sprednjem sedežu.

Sodnik je temu verjel.

Sedaj vas sprašujem, kakšen smisel ima v taki državi pisati ugovore, če si lahko policaj zmisli še tako NORO zgodbo, ki ji sodnik ne da bi jo sploh prebral ali se vsaj malce zamislil nad njo, verjame

Ko vidim takle odgovor s sodišča, me postane sram, da sem Slovenec.

Živela Slovenija!

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Codein....1.000.000,00X

Obstaja pa možnost,da bo zadeva zaradi probremenjenosti sodišč zastarala.

Jaz osebno mislim,da se je treba na vse pritožiti.....stroški so pa itak minimalni....pač plačaš poštnino...pa počakaš...pa vididš...al pa ne

Klimbra.....ustvarjen , da te prevzame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Obstaja pa možnost,da bo zadeva zaradi probremenjenosti sodišč zastarala.

Jaz osebno mislim,da se je treba na vse pritožiti.....stroški so pa itak minimalni....pač plačaš poštnino...pa počakaš...pa vididš...al pa ne

Kolikor se pogovarjam, se mi zdi, da še posebej gledajo, če si zaposlen ali ne, oz. če si se zaposlil (Da ti majo kaj vzeti). In ti kar hitro pošljejo odgovor oz. izterjavo ;)

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Obstaja pa možnost,da bo zadeva zaradi probremenjenosti sodišč zastarala.

Jaz osebno mislim,da se je treba na vse pritožiti.....stroški so pa itak minimalni....pač plačaš poštnino...pa počakaš...pa vididš...al pa ne

Kolikor se pogovarjam, se mi zdi, da še posebej gledajo, če si zaposlen ali ne, oz. če si se zaposlil (Da ti majo kaj vzeti). In ti kar hitro pošljejo odgovor oz. izterjavo ;)

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

vazn da se men stvar mal zamakne tja do pomladi (ven iz veselega decembra)

...proti vetru se tko ne da scat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miki, pritožbo v vsakem primeru napiši. Če ne drugo se bo stvar zavlekla, morda tudi zastarala (2 leti). Glede na to, da pa nisi opisal situacije, pa ti tudi z kakšnimi izgovori težko pomagam. Pa še to: prvo se napiše na pritožbo naslov sodišča, pod tega pa svojega.

Codeine, tud tu bi bilo smiselno napisati pritožbo. In če je situacija res takšna, kot si jo napisal, se bo šlo kazni izognit. Poišči zdravniški izvid, ali si priskrbi zdravnikovo potrdilo, da si bil res tam. Razloži jim, da se januarja ponoči ne moreš vozit z odprtimi šipami, še najmanj če je poleg tebe starejša bolehna oseba. Napiši tudi, da če bo potrebno, bo dedek resničnost tvoje izjave, potrdil prad sodiščem.

Vsaj tako bi se zadeve lotil jaz.

Mene pa zdaj "lovijo" in zahtevajo denar zaradi napačnega parkiranja motorja v Bohinju. Hahahaha.... Nič nebodo dobili. Če sem pravilno informiran, se izterjava lahko "vsede" samo na plačo, ne pa na prihodke od študentskega dela, ali kake druge prihodke. Ali se morda motim?

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

vazn da se men stvar mal zamakne tja do pomladi (ven iz veselega decembra)

...proti vetru se tko ne da scat

V tem primeru (če si krivdo priznou, in ne pričakuješ ugodne rešitve pritožbe) ne plačaj, in počakaj na izvršbo ! Tudi to zna nekaj mesecev trajat! Stroški so pa praktično enaki !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

vazn da se men stvar mal zamakne tja do pomladi (ven iz veselega decembra)

...proti vetru se tko ne da scat

V tem primeru (če si krivdo priznou, in ne pričakuješ ugodne rešitve pritožbe) ne plačaj, in počakaj na izvršbo ! Tudi to zna nekaj mesecev trajat! Stroški so pa praktično enaki !

Lojzi ma vas rad

po domace povedano se ti vsedejo na placo?

Uredil - miki on 07/12/2001 11:01:48

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V tem primeru (če si krivdo priznou, in ne pričakuješ ugodne rešitve pritožbe) ne plačaj, in počakaj na izvršbo ! Tudi to zna nekaj mesecev trajat! Stroški so pa praktično enaki !

Lojzi ma vas rad

To se pa ne bi s tabo strinjal.

MI pravi svak, ki je na Debitelu, da ko gredo v prisilno izvržbo za tistega, ki ne poravnava račune, da narasejo stroški le te tudi na večkratno vrednost.

So imel tipa, ki ni plačal računa za 60.000,00 SIT, da je moral potem plačati nekaj sto jurjev, ker jih pa ni imel so mu avto zaplenili in na dražbi prodali.

Ni se za hecat.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo najprej traja, da ugotovijo, da nisi plačou, pol morjo napisat odločbo, pa čas za pritožbo, pa .... Pol pa obvestijo tvojga delodajalca, da jim mal pomaga cekinčke zbirat za njih, do 1/3 plače mesečno !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

To se pa ne bi s tabo strinjal.

MI pravi svak, ki je na Debitelu, da ko gredo v prisilno izvržbo za tistega, ki ne poravnava račune, da narasejo stroški le te tudi na večkratno vrednost.

So imel tipa, ki ni plačal računa za 60.000,00 SIT, da je moral potem plačati nekaj sto jurjev, ker jih pa ni imel so mu avto zaplenili in na dražbi prodali.

Ni se za hecat.

lp RAN

Ja, vendar ti ta podjetja nabijejo še lastne stroške, ki so, ali pa jih ni (dolga zgodba, nekateri najamejo detektivske agencije, da preverijo ali sploh lahko kej vzamejo, drugi...) in te stroške seveda prištejejo k stroškom izvršbe.

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker smo ravno pri podobni temi sporocam, da sem danes dobila odlocbo od sodnika za prekrske, cez katero se nimam kaj pritozevat.

Prekrsek : voznja z motorja brez izpita ustrezne kategorije me bo oskodovala za 30k plus sodni stroski 5k.

Mislim, da sem jo kar poceni odnesla (glede na to, da nekateri strasijo s trojno vsoto), ce ne racunam se 40k za pobeg.

Vsaka sola nekaj stane, moja bo od 9.6.2002 brezplacna...

Zarja

Uredil - zarja on 07/12/2001 15:47:58

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vsaka sola nekaj stane, moja bo od 9.6.2002 brezplacna...

Zarja

to ti mislis.....prave "sole" se nisi imela (poleti,zdrsi,intime z trdimi predmeti - na cesti! ....al mate pokvarjene misli ).

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda imas prav Ice, ampak o tem nocem niti razmisljat....

Zarja

Za vzdrzevanje raznih drzavnih institucij sem si pa ze v zacetku svojih motoristicnih podvigov dolocila limit, ki na sreco ni bil dosezen.

Uredil - zarja on 07/12/2001 16:30:07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot davkoplačevalec se ti zahvaljujem za prispevek v davčno blagajno, sicer pa sočustvujem s teboj in očitno tudi sodnik za prekrške, ker je prava kazen res tam okoli 90000 tolarjev.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No, ker smo ravno pri podobni temi sporocam, da sem danes dobila odlocbo od sodnika za prekrske, cez katero se nimam kaj pritozevat.

Prekrsek : voznja z motorja brez izpita ustrezne kategorije me bo oskodovala za 30k plus sodni stroski 5k.

Mislim, da sem jo kar poceni odnesla (glede na to, da nekateri strasijo s trojno vsoto), ce ne racunam se 40k za pobeg.

Vsaka sola nekaj stane, moja bo od 9.6.2002 brezplacna...

Zarja

Uredil - zarja on 07/12/2001 15:47:58

Je lepo, da se je tako "poceni" izšlo. Kaj, a tudi pik nisi nič dobila? Ti mogoče piše po katerem členu so te štrafnli?

Bye

Desmo

Uredil - desmo on 07/12/2001 17:45:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK vse zgoraj napisano sem ze izkusil (kazni, pritozbe,...) ampak ker cakam na razplet se ene pritozbe me zanima kaj sledi ce kazni na koncu na placam. uradno sem lastnik samo ene stvari - MOTORJA!

zanima me kako je mogoce da bi mi motor zaplenili oz. kaj lahko storijo ce motor prepisem na drugo osebo!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mislim, da sem jo kar poceni odnesla (glede na to, da nekateri strasijo s trojno vsoto), ce ne racunam se 40k za pobeg.

Čaki čaki čaki... ti si jim pobegnila, pa so te vseeno dobili?!?!?

Kako? Si se potem ustavila ali so te ujeli v zasedo? So prepisali registracijo, pa te prišli na dom iskat? Ker če je to zadnje, potem se lahko izgovarjaš, da nisi bila ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desmo, ker sodniske pisarije trenutno nimam pri sebi, ti vse napisem v ponedeljek...

Eni mamo pa srecoooo, ...

Pervy, ce nisi zaposlen in nimas nobene lastnine....ti nimajo kaj vzet.....Edino, ce te zaprejo, ne vem, samo to pa baje tudi ni zastonj....zacaran krog, vse se vrti okoli denarja....

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

To se pa ne bi s tabo strinjal.

MI pravi svak, ki je na Debitelu, da ko gredo v prisilno izvržbo za tistega, ki ne poravnava račune, da narasejo stroški le te tudi na večkratno vrednost.

So imel tipa, ki ni plačal računa za 60.000,00 SIT, da je moral potem plačati nekaj sto jurjev, ker jih pa ni imel so mu avto zaplenili in na dražbi prodali.

Točno stroški vložbe prisilne izterjave so okoli 28.000 SIT, nato še zamudne obresti pa taksa odvetnika, ki za njih izvaja izvršbo. In kaj hitro iz kazni za 10.000 SIT (oz. 5000 SIT, če jo plačas takoj) naraste malce več.

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, samo najprej traja, da ugotovijo, da nisi plačou, pol morjo napisat odločbo, pa čas za pritožbo, pa .... Pol pa obvestijo tvojga delodajalca, da jim mal pomaga cekinčke zbirat za njih, do 1/3 plače mesečno !

1/3 plača -- tega ni vec, poberejo ti lahko vse do zadnjega cekina oz. pustijo ti samo zajamčeni osebni dohodek.

LP,

Codeine

---

PLX 4Ever

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!