Skoči na vsebino

BMW asistenca


Greyhound

Priporočene objave

Pred kratkim sem postal lastnik R1150GS. Na nemških internet straneh BMW sem zasledil, da že od avgusta 1999 kupcem novih BMW dajejo t.i. "BMW Service Card Motorrad", ki lastnikom BMW nudi precejšnje ugodnosti v primeru težav z motociklom.

V SLO Avto-aktiv sicer napoveduje takšno storitev kot BMW Asistenco

http://www.bmw.si/motorna_kolesa/index2.ph...older=asistenca

Ker se bliža čas izletov na malo oddaljenejše destinacije, postaja zadeva kar aktualna. Ker od mojega prodajalca (Selmar) in generalnega zastopnika (Avto-aktiv) ni nobenega glasu, BMW klub http://www.bmw-klub.si/index.htm pa je še vedno v prenovi, prosim vse zainteresirane lastnike BMW za kakršnokoli informacijo o tej zadevi. Če jo seveda imajo....

Vkolikor pa se ne bo nič zgodilo, pa imam čez čas namen napisati eno pisemce v Nemčijo, našo kobajagi po 1. maju bratsko deželo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že mimo. :devil:

Piše:

BMW asistenca vam bo na voljo ...... in bo veljala za vsa nova vozila za obdobje 2 let.

Tvoje vozilo ni več novo, ker ga že voziš.

Sicer imaš pa 2 leti itak garancijo. In če se kaj pokvari, pokličeš Seleša in naj bi prišli po tvoj klump, vsaj tako mi je zagotovil.

Sicer pa AMZS ali Soldat ali kakšna zavarovalniška asistenca (v povezavi s kaskom) ali kaj drugega, naprimer motosvetovci. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se kaj pokvari, pokličeš Seleša in naj bi prišli po tvoj klump, vsaj tako mi je zagotovil.

Če ostanem kje na cesti v Zajčji dobravi, se bom že znašel. Nekoliko bolj neprijetno pa je, če ostaneš npr. v kakšni francoski vukojebini. Dvomim, da me bo Seles našel.... :)

Ni pa logike v tem, da Asistenca v SLO ne funkcionira. Po moje gre predvsem za to, da nekdo tega ni uredil kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Asistenco mora nekdo organizirati in financirati tudi.

Mislim, da je problem predvsem v financiranju.

Končne cene motorciklov določa tovarna.

Torej, mora asistenco financirati prodajalec iz svojega kosa marže.

Vsi prodajalci so si v zadnjih letih zidali nove prodajne salone.

Ogromno mrtvega kapitala, ki z bliščem stavb ni blazno dvignil prodajnih številk.

Zato ne dajo tolarja od sebe, če ni nujno potrebno. Visijo gradbeni krediti nad njimi.

In dokler tudi druge znamke ne bodo ponujale asistence, bi bili neumni, če bi oni kot prvi ...

Razen, če jih ne bo matična tovarna zaradi ugleda v to prisilila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, mora asistenco financirati prodajalec iz svojega kosa marže.

Tega ne poznam, mi pa ni logično, da bi to financiral prodajalec. Če meni crkne motor npr. v Nemčiji, zakaj bi to plačal Selmar? Poleg tega Asistenca ni ponudba posameznega dealearja ampak generalnega zastopnika - če ne že kar proizvajalca! --->glej prej citirane vire.

Se pa zelo strinjam s tem, da bo verjetno treba pisati v Nemčijo. Mogoče pa dobim Service Card kar direktno od njih :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem ti hotel predlagati.

Piši v Nemčijo.

Morda bodo kaj pritisnili na naše.

Meni se nima smisla vpletati v zadevo, ker bo moj RTjček čez 3 tedne star 2 leti in crkne tako garancija, kot morebitna asistenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se nima smisla vpletati v zadevo, ker bo moj RTjček čez 3 tedne star 2 leti in crkne tako garancija, kot morebitna asistenca.

Po moje se ti splača biti zainteresiran. Asistenca je namreč časovno neomejena za prvega lastnika:

http://www.bmw-motorrad.de/de/de/services/...kages_main.html

Oglej si še ostale bonitete, po moje se kar splača malo zagrebsti. In ja, glede na neodvisnost naših domačih, bom res pisal kar v Nemčijo in zaprosil za Asistneco. Me prav zanima, kaj bodo odgovorili - obvestilo na forum seveda sledi! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar lepo piši v nemčijo, pa naj malo napizdijo uvoznike...

Na avtoaktivu mi je pri barantanju okoli cene motorja stalno govoril kako je to dobra zadeva, de je urejeno po vsej evropi in da bodo tudi oni to sedaj uredili...

Leto je skoraj okoli, pa ni še nič... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še jazst pisal gor v Dojčland.

Saj me nič ne stane po elektroniki.

Bom napisal, da sem kupil RTja tega in tega (številka okvirja) in da sem na nemških in na slovenskih BMWjevih spletnih straneh zasledil zadeve o asistenci.

Ker asistenca v SLO še ni vzpostavljena, bi se vanjo rad vključil pri njih sedaj, ko smo vsi eno te isto. :P

Pa da vidimo, če, kdaj in kaj bo z odgovorom.

Napiši, na kateri email boš pisal, da zgostiva baražni ogenj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam se moram podpisat :P

poročajte..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo je v slovenščini pripravljeno, če kdo hoče asistirati - pošljem preko PM, za ustrezen prevod poskrbljeno, tudi pošljem ko bo narejeno in če kdo rabi seveda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseslovensko pro-asistenčno gibanje..

lajk it!

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošlji me v pm oziroma, pošlji mi na PM, da vidim kaj si spesnil in da razberem naslov.

Zvečer bom potem še sam spesnil svoje, da ne bo vse skupaj izgledalo kot na ciklostil razmnoženo. Potem takoj izgubi svojo težo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko zadevo še meni posreduješ... :hmm:

Mogoče pa spesnimo nekaj skupnega, in se zadaj vsi podpišemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, tudi jaz cakam ze 2 leti in pol to famozno asistent kartico, ki mi je bl aobljubljena ko sem narocu motor. No upam, da zdaj ko smo v EU jo bom dobil :lol1:

Sem pa z vami za to peticijo!!!

Brrrm: Poglaj nasega Gruntarja, v zadnjih 10. letih se ni siru niti za kvadratni CENTIMETER, pa o odnosu pradojno/asistencni ne duha ne sluha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes je šla pritožba/prošnja v Nemčijo. Če kdo hoče nemški tekst za lastno (dodelano ali ne) uporabo, ga lahko dobi na PM.

GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom poslal kar v ingleščini.

Če moram jaz po tuje pisati, zakaj bi on bral po domače :devil:

@Sax

Naši Selesi so se pa malo zadrotali. Postavili veliko hišo, potem so jim pa najemniki ven pobrisali in sedaj "tržijo" prazni prostor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sax

Naši Selesi so se pa malo zadrotali. Postavili veliko hišo, potem so jim pa najemniki ven pobrisali in sedaj "tržijo" prazni prostor.

da ne bomo počasi doživeli mariborske integrine usode (Avto Aktiv Celje d.o.o.) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se jaz z mojim ta malim BMW-čkom tud lahko zraven pridružim ?

Saj veste, zgoščevanje ognja in če bo kaj iz tega delitev rezultatov.

:? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN, ti jim kar napiši, kako težko se prebijaš skozi življenje brez njihowe asistence. :D

Ne bomo tu delali rasne segregacije in aparthajda na pod in na nad 1000 ccm. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN, ti jim kar napiši, kako težko se prebijaš skozi življenje brez njihowe asistence. :D

Ne bomo tu delali rasne segregacije in aparthajda na pod in na nad 1000 ccm. :P

Ma ne no.

Jaz sem se mislil šlepat.

:rolleyes:

Ne bom izumljal nekih pritožb, ker se mi mnogokrat, še bolj pomembnih ne da pisat.

Če si primorc, je lenoba že kar gensko zmanipulirana pr takih ljudeh. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kaj ti bodo odgovorili... :hmm: Verjetno boš najprej čakal en teden na odgovor, nato pa te bodo naslovili na uvoznika in bomo spet na začetku...

Če bo pa karkoli dišalo na uspeh bomo tudi mi ponovili vajo...

P.S.

A je kdo kaj več seznanjen z tovrstnimi asistencami pri zavarovalnicah.

Jaz sem pri triglavu in imam to urejeno za avto. Za motor pa tega sploh ne nudijo... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno boš najprej čakal en teden na odgovor, nato pa te bodo naslovili na uvoznika in bomo spet na začetku...

Odgovor je prišel, na kratko: obrnite se na uvoznika, BMW Service Card velja samo za v Nemčiji in za tam registrirane motorje. Aja, pa še sončno motoristično sezono mi želijo.... :rolleyes: Sedaj mi ostaja le obujanje mrtvih (Avto aktiv)...

GH

P.S. Za tiste, ki so pred enim tednom mahali s fanami, pa naj bo to primer kako v praksi zgleda Evropa dveh hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!