Skoči na vsebino

Potovanje 2004


lena100

Priporočene objave

ja pepi res je,,,,....!!!!??? jest jih tud znam uporablat peše tele lej:::;;;--- vidš mi gre a ne**??

lp sharky :yea2:

Bolj slabo ti gre, ker jih ne znaš razporejat ... kot bi našel omarico z orodjem, pa ne bi vedel, za kaj uporabiš šraufenciger in za kaj gedore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dopustu sem od 12.7. do 25.7. pa ne vem kam bi šel. Morda hrvaška, Italija v kombinaciji s Švico, seveda predpogoj če bo klapa, ker sam ne bo voje. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiramo izlet okoli Blatnega jezera.

Obstajata dve varianti tja. Direktno na Mađarsko, ali pa čez Kravatarijo.

Sedaj me pa zanima, ali je legalno iti z osebno izkaznico tudi čez Hrvaško - Mađarsko mejo?

Pa brez "men se zdi" prosim. Kdo je že šel in kako je šel, oz. napotek, kje dobiti točne informacije.

Hvala in LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaa, poti "v neznano" so vcasih najboljse. :yea2: (na ta način je sla lani moja stiridnevna pot cez Grossglockner, München, Nürenberg, sever Ceske, Prago, nazaj cez Aut - po samih hudo dobrih cestah - je blo res :OK: !)

Perla, resno me zanima ta tvoja pot. Ker na Grossglocknerju še nisem bil, to nameravam narediti takoj po dopustu. Tudi sam sem razmišljal, da bi takrat bil vsaj tri dni na poti. Zato, če imaš začrtano pot v AutoRoutu ali kaj podobnega, bi te res prosil, če bi mi lahko poslala ali vsaj opisala pot mal bol podrobno. Odgovori kar na PM, če lahko in imaš čas seveda:) Hvala v naprej!

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa brez "men se zdi" prosim. Kdo je že šel in kako je šel, oz. napotek, kje dobiti točne informacije.

Hvala in LP HHV

Men se zdi...hm...men se zdi, da se da na Hrvaško in v Madžarsko samo z osebno izkaznico :devil:

Seveda se da. In to že dalj časa.

Konkretne podatke pa lahko najdeš na Teletekstu RTVSLO ali pa na spletnih straneh Zunanjega ministrstva.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi...hm...men se zdi, da se da na Hrvaško in v Madžarsko samo z osebno izkaznico :devil:

Seveda se da. In to že dalj časa.

Konkretne podatke pa lahko najdeš na Teletekstu RTVSLO ali pa na spletnih straneh Zunanjega ministrstva.

LP, M.

Ja seveda, da se na Mađarsko in da se na Hrvaško samo z osebno izkaznico. Na podlagi sporazumov, ki jih je SLO podpisala s temi državami. Sporazum velja za prehod meje med SLO in MAđarsko in med SLO in CRO.

Toda, kako je za prehod meje med CRO in Mađarsko. To je stvar Kravatarjev in Čardašarjev. Kaj oni prakticirajo?

Spletne strani MZZ so bedne in ne povedo nič! Več je na upravnih enotah, pa tam tudi ne najdem konkretnega odgovora.

Največ bi mi pomagal odgovor nekoga, ki je te meje prečkal in to po možnosti z osebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda, da se na Mađarsko in da se na Hrvaško samo z osebno izkaznico. Na podlagi sporazumov, ki jih je SLO podpisala s temi državami. Sporazum velja za prehod meje med SLO in MAđarsko in med SLO in CRO.

Toda, kako je za prehod meje med CRO in Mađarsko. To je stvar Kravatarjev in Čardašarjev. Kaj oni prakticirajo?

Spletne strani MZZ so bedne in ne povedo nič! Več je na upravnih enotah, pa tam tudi ne najdem konkretnega odgovora.

Največ bi mi pomagal odgovor nekoga, ki je te meje prečkal in to po možnosti z osebno.

OK, jaz sem jih že prečkal...velikokrat in na vse možne načine. PA tudi vsi moji znanci, babice, starši, kolegi in sodelavci...vedno z osebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, jaz sem jih že prečkal...velikokrat in na vse možne načine. PA tudi vsi moji znanci, babice, starši, kolegi in sodelavci...vedno z osebno.

Eeee, to je pa že drugačna informacija. In še dobra za povrhu. Hvala ti! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena informacija:

V kolikor v tuji državi (EU) izgubiš potni list/osebno, te iz nje brez problemov spustijo domov v Slovenijo. Oziroma te morajo spustit ven, ne glede, na to, da nimaš dokumentov.

Seveda pa te potem prevzame SLO Policija, kateri moraš dokazat kdo si, kar je veliko lažje, kot pa v eni tuji državi.

Zna pridet prav.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Končno sem spohal letošnjo dopustniško furo po Italiji.

Prva postaja San Gimignano s prebojem čez Apenine po enem od Passov, potem pošrek levo v Umbrio ter down under do Amalfija. 16 dni, start 01.07. ob 7. uri.

Feliče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bova z punco šla v Turčijo vendar še ni sigurno - če bova dobila še koga da bi bli vsaj z dvema motorjema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bova z punco šla v Turčijo vendar še ni sigurno - če bova dobila še koga da bi bli vsaj z dvema motorjema

Kdaj bi pa vidva šla?

Midva mama tudi nekaj podobnega v mislih, vendar nekje v drugi polovici Septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 avgusta upam pa nekje do konca avgusta. Vem da bo ''malce'' vroče vendar edino v tem terminu si lahko vzamem frei.

V planu imam trajekt do igoumenice čez grčijo do juga turčije potem pa do istambula in po isti poti nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 avgusta upam pa nekje do konca avgusta. Vem da bo ''malce'' vroče vendar edino v tem terminu si lahko vzamem frei.

V planu imam trajekt do igoumenice čez grčijo do juga turčije potem pa do istambula in po isti poti nazaj.

Ja, potem pa drugič :(

Ampak bom pa vesel, če boš potem ko prideš nazaj napisal kako je bilo na poti.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je že kdo pomislo it v bosno tam majo nizke cene... :afro1:

Mi (5 motorjev) štartamo 24.06. čez Zagreb na Staro Gradiško do Banja luke. Naslednji dan po kanjonu Vrbasa in Neretve do Neuma (ogled Jajca). Tretji dan ogled Dubrovnika in isti dan povratek do Biograda, zadnji dan pa po Jadranki domov. Upamo na ugodno vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Jajcu je lepo, pa še poceni je, se da kazen za domnevno prehitro vožnjo skoraj na polovico zbit, potem imaš pa polne žepe zmečkanih KM, ki ti jih nazaj data. Pa strašno fino je, ko se pripelješ okrog ovinka in čez cesto leži poleno s tremi žeblji. Če te zanima res poceni, potem pojdi v Albanijo! Ampak sam s hard enduro :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!