Skoči na vsebino

Kriticna situacija - zival, ovira itd na cesti


boli

Priporočene objave

hi,

kot zgleda še nihče od vas, ki tukaj teoretizirate ni prevozil psa.

Jaz sem peljal preko odraslega nemškega ovčarja.

Iza hiše, ki je čisto ob cesti mi skočil velik nemški ovčar, izogniti se mu ni bilo možno, hitrost, ki sem jo imel je bila cca 70 km/h. Bremzal sem koliko sem mogel do katere hitrosti sem pribremzal ne vem. Vendar malo predem sem se zaletel v psa sem dal gasa do konca in ze zapeljal čez njega. Ruknilo je preklemano in sem najprej mislil, da mi je zvilo vilice vendar je bilo ok. Motorju in meni nič pes pa zlomljeno hrbtenico. Lastnik je imel naprej nekaj čez motoriste divjake vendar ko sem mu zagrozil, da bom poklical policijo se je umiril, rekel je še da bo psa usmrtil.

Od tega dogodka je že več kot leto, jaz pa ga ne morem pozabiti.

Aja. Kaj pa se tiče zažganih dlak jih pa ni saj je kontak tako kratek, da si še verjetno ne bi opekel niti kože.

LP Marjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pravilno povoziti psa - kaki naslov!! :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :devil: :notworthy:

v kriticni situaciji bum na bremzo, pa samo ravno po svoji liniji, ce se ne morm izognt, jebat ga, sm ze navajen... :P

LP, Z. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja kaj storiti da ne povoziš psa? :D Preden se greš peljat pod jakno zapneš sosedovga mačka,ko zagledaš na cesti psa,pozor postopek je podobno nevaren kot pri aktiviranju ročne bombe :lol1: ,vzameš mačka iz jakne,mu z zobmi odgrizneš konec repa da tako močno zamjavka da ga pes opazi,v tem trenutku ga vržeš pred psa,kateri se zapodi vanj,ga po možnosti še pomalca :hmm: ti pa se odpelješ mimo

stroški:en sosedov mačk :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam še eno novo temo, "kako pravilno povoziti mačka, pa čivavo hkrati"... :lol1: :D

Popravljeno . Popravil bostov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa krave, Stanovnik ima s kravo izkusnje ... ;)

tisto je bila dirka, pri taki hitrosti tako ali tako skoraj da ni imel kaj naredit. sreco je mel da je sploh prezivel, da jo je tako poceni odnesel pa sploh... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nazadnje bomo razpravljali kako pravilno povoziti afriškega slona

Predlagam, da vsi lastniki psov zamenjajo svoje ovčarje, rotvajlerje, itd. za čivave,

vendar kljub temu obstaja možnost, da čivava poškoduje spodnji spojler, ja enduro bo treba naštimat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš, da o taktiki povoženja psa vprašate mojega soseda, ki je včeraj popoldan s traktorjem povozil mojega rotweilerja in preživel. :D K sreči tudi z rotijem ni nič hudega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sulico sabo vzameš,napičš vso mrhovino in ko domov prideš maš ornk mineštro :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...natancno ne vem, je vse prehitro in nagonsko!

Točno to.

Tudi sam sem imel bljižnje srečanje z avtomobilom...Levi nepregledni ovinek (na vogalu hiša, ki so jo po moji nesreči podrli), sredi ovinka pa na mojem pasu trije totalno pijani tipi v avtu. Samo še nagonski manever - vstanem iz polaganja, pa probam čimprej v desno s ceste na travnik. Prepozno... kako sem potem priletel v avto in sopotnica čez, sploh ne vem več. Vse se je odvijalo prehitro. Hočem rečt samo to, da učenje in tečaji veliko pripomorejo tudi v taki situaciji, samo nekaj je teorija... V takih situacijah človek nima časa razmišljati, vse se zgodi nagonsko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no psa še nisem povozilllsem pa enkrat srno udaru z motorjem...še zdaj mi ni jasno kako to da nisem padu...zadel zadnji del in jo je kr odneslo....instinktivno sem se naslonil na sprednje krmilo ob pričakovanju trka in vse je bilo okej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če potrobiš? a bo žival (pes, mačka, kura, čivava, srna..) skočila stran al na cesto, ker otrok pomojem ne bo se fukno pod kolesa? ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri zivali ne ves nikdar kaj bo v naslednjem trenutku naredila in pri tem je vseeno kaj ti pocnes. tudi otroci reagirajo vecinoma kontra vsej logiki. iz tega potegni zakljucek, ki ti najbolj ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri zivali ne ves nikdar kaj bo v naslednjem trenutku naredila in pri tem je vseeno kaj ti pocnes. tudi otroci reagirajo vecinoma kontra vsej logiki. iz tega potegni zakljucek, ki ti najbolj ustreza.

Je tako! In zatorej, ne glede na to, kakšna je ovira, odreagiramo v bistvu na isti način. Tako, kot se to uči in prakticira v delavnicah varne vožnje. BMWjeve, AMZSjeve, Maksijeve ali na bližnjem park placu. In tu je bistvo, trening, vštemanje v podzavest, ki funkcionira v kriznih trenutkih.

Na tak način, imamo največ možnosti, da se oviri izognemo in to je najboljše tudi za oviro, najsi bo maček, pes, otrok ali kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že povozila mačka in srno tudi. Žal mi je, sedaj pazim in na kritičnih delih (vasi, in območja divjadi) in ko je čas ,,gonjenja ,, še posebaj; vozim počasi in če je ob cesti žival zmanjšujem takoj ko jo zagledam---že 8 let nimam nikogar na vesti torej pomaga. Ko takole gledam voznike---so zelo redki tisti, ki pokažejo vsaj malo volje, da bi ustavili ali vsaj nekoliko bolj pazljivo zapeljali mimo. Redko se zgodi, da prileti maček iz žive meje direkt pod kolo ponavadi se ga da opazit prej--če se malce bolj posvetite cesti po kateri peljete.

Vozite po načelu: bolje preventiva kot kurativa in res ne vem kam hudiča se vam tok mudi.

PS sem pa že vidla motorista (dva nemška turista) ko sta v okolici Brnika (še ni bilo ograje) povozila srno in njemu je pri padcu odtrgalo nogo, sopotnica je bila mrtva----tega je nazaj že ogromno let, vendar se prizora spomnim še danes in mi je v velik opomin..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, sedaj pazim in na kritičnih delih (vasi, in območja divjadi) in ko je čas ,,gonjenja ,, še posebaj; vozim počasi in če je ob cesti žival zmanjšujem takoj ko jo zagledam---...

V nedeljo sem malo pred domom, na ravnem odseku ceste pobiral mrtvo in grozovito razmrcvarjeno srno. Polomljene vse noge in hrbtenica. Odprta koža na hrbtu, kjer je ven vrglo vso notranjost z mladičem vred.

Področje ob cesti je pregledno in žival je moč videti, preden skoči na cesto.

Ne govorim zaradi divjadi, ampak zaradi zdravja motoristov.

Ko zagledate ob cesti divjad, zmanjšajte hitrost, preden je prepozno zanjo in za vas. Avtomobilistom, varno in oholo skritim za pločevino, ki tega ne store, pa želim čimvečjo škodo na vozilih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes povozil lepega dolgo dlakega, fajn rejenega macka...se peljem skozi aselje, ko vidim macka kako sedi ob cesti...vse ok...jaz lepo peljem, ko naenkrat direkt pod kolo :kva2: ...narahlo primem balanco in gasa...ma glih tak kot bi se peljal po terenu...sam hecno je bilo, ko sem s prednjim kolesom šel preko njega, je nato nekam močno udarilo v spodnji ščitnik motorja :? ...ma ne vem, možno, da se je zarotiral in ga je malo dvignilo in ga še nabilo v ščitnik...nato sem se ozrl nazaj in je negibno lezal sredi ceste :( ...jebi ga... bogi muc :(

Samo je bilo glih tako, kot bi delal samomor...mogoce mu njegova muca ni vec dala :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bo grdo brati, ampak jebi ga, bolje mačja dlaka kot moja koža!

Dober test je, ko vidite na cesti povožen kadaver, mačji, manjši pasji ipd. Direkt čez njega, razen, če ni že preveč spackano in mastno. Dobiš približen občutek, kaj to pomeni. Ni krize, zatorej je pasti zaradi izmikanja enemu noremu mačku brez veze. Pa to ne pomeni, da dajte zdaj mačke po cesti z motorjem lovit! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezobzirni ste vsi po vrsti....če je ob cesti ,maček, pes, vrana---karkoli kar se lohk premakne...ZMANJŠAJTE, da lahko v trenutku ustavite. Pišuka pes hodi ob cesti skoz naravnost pol mu pa neki pade v nos in v sekundi zavije na cesto---a vam to ni jasno???? A pričakujete da bo pogledal in počakal --ne bo nikoli in nikdar---sej bi rekli mah en maček manj pač---za vas, ki ni vaš---mogoče pa ima nekdo tega muca rad. Sej v bistvu me BK--slej kot prej boste narajmali na bernardinca--pa bomo pol videli kaj bo---al bo pa bo vam nekdo povozil vašega ljublenčka. Cesta je topla to privablja žabe, mački se radi grejejo, ob cesti so luči in ogromno žuželk, ki popadajo dol, mačke, žabe povozi avto, trupel muh je tudi polno---seveda jih pridejo pojest ježi---ki jih spet zbije avto---crkovino radi ovohavajo, jedo psi, cesta je tudi živalim (domačim) vir vseh možnih informacij (lulanje v kandelabre) zato PAZITE na njih (na divje in domače), ker so živa bitja. Sploh pa sedaj, ko imajo mladiče zavedajte se, da bojo umrli od lakote tudi oni, ker mame ne bo nazaj (en bambi bo čakal in čakal in čakal v travi...mame pa ne bo).....Če vam je vseeno pa ...Za vsako rit raste palca in mogoče za vašo tadolga..

PS ne rečem...se zgodi nesreča...sam največkrat zaradi tega, ker ne pazite in si domišljate da bo žival ravnala po vaši logiki..NE BO --NIKOLI IN NIKDAR

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina svaka ti čast :OK: :004 če bi vsi tako razmišljali kot Ti :grim ..joj bi bili fajn živet...ne pa da se umikaš s pogledom s ceste ko vidiš povoženo žival...ja tudi taki smo ki imamo radi živali pa naj bodo divje ali domače...omogočimo tudi njim svobodo življenja in jih ne ogrožajmo po nepotrebnem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja, jezi :cry: Ne vem kako folku rata vse to povozit, jaz sem jeza ze videl na cesti, sem lepo zmanjsal hitrost in se je uspesno skobacal s ceste :) Na Vrsicu je pa srna preckala cesto, je bila pa takrat hvala bogu hitrost nizka, srna je imela pa sreco, da je dovolj zgodaj sla cez cesto. Tako je bilo lustno iz dokaj majhne razdalje gledati kako je odskakljala mimo :D

V petek sem v naselju jeza videl, v bistvu v soboto ob pol enih zjutraj. No, pravzaprav sem ga najprej slisal, pes sem bil ... Samo potuhnil se je, ni cutil potrebe po tem da bi se zvil v klopcic, kaj sele da bi bezal. Je bilo prav lustno videti ga, zivega za spremembo <_< in to s tako majhne razdalje. :) Celo pobozati se je pustil hehe (ne, ni bil poginjen :P ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjšnji teden je bilo na 3km dolgi vaški cesti 8 povoženih ježov--v eni noči. Pišuka jež pa res ne skoči na cesto ampak se tam sprehaja in ko zagleda luč se zvije v klopčič--ker pač verjame v moč svojih bodic in jest jih srečavam žive vsak večer---pa ob cesti so luči in se ga vidi in ga še v življenju nisem povozila---ustavla neštetokrat, ga počakala, obvozila, včasih (če ni nikogar za mano) celo odnesla s ceste---(sej drugač je vse uredu z mano) sam res me je groza, ko vidim kaj vse se povozi zgolj zaradi malomarnosti, brezbrižnosti, egocentričnosti, idiotizma voznika.

A ja maček, zajec ,srna, pes...---karkoli ---dostikrat skoči pod kolo, ker se vas ustraši in hoče zbežat--žal v napačno smer--zato ne švigajte mimo--ker ga plašite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ustavla neštetokrat, ga počakala, obvozila, včasih (če ni nikogar za mano) celo odnesla s ceste---(sej drugač je vse uredu z mano)

:OK:

Kaj pijes? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaoooooo, Lina!!! :angry:

Prmejduš, si se spet razpištolila. :blink:

Glej, ta tema je tu zato, da si povemo izkušnje, kako narediti, če kljub vsemu le pride do tega, da pač naletimo na psa, mačko, ježa ali kaj vem kaj še vse. In da se pri tem ne ubijemo.

Če pa smatraš, da mora motorist tvegati svoje in morebiti še sopotnikovo življenje zato da preživi jež ali maček, pa to povej naravnost. Namreč naj si ne drznemo povoziti živali, ampak se naj namesto tega ubijemo. In da nam boš prinesla rožce na britof.

P.S.: Tudi jaz ne "ciljam" živih ježev in mačkov po cestah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Horjo človek je napisal:

Danes povozil lepega dolgo dlakega, fajn rejenega macka...se peljem skozi aselje, ko vidim macka kako sedi ob cesti...vse ok...jaz lepo peljem, ko naenkrat direkt pod kolo  ...narahlo primem balanco in gasa..
---človek si je mačka dodobra ogledal in celo ugotovil težo---no to je pa vse, kar je storil--nobene preventivne reakcije--...in lepo peljal naprej.

Jest sem pa tut napisala...ja se zgodi nesreča...največkrat pa zaradi...

In zato poskušam razložiti vedenje živali raznoraznim city slickersom oz. tistim, ki jih skok pod kolo PRESENETI---mogoče se bo vsaj eden kdaj spomnil...ko bo v podobni situaciji; mačka gledal kako sedi ob cesti in bo zaradi tega kar sem napisala tukaj ZMANJŠAL ali se vsaj pripravil...

... :doze: sej najbrž nima to nobenga efekta---sam ne more rečt, da ni vedel :devil:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!