Skoči na vsebino

Kriticna situacija - zival, ovira itd na cesti


boli

Priporočene objave

Kaj pa krave, Stanovnik ima s kravo izkusnje ... ;)

Na vožnjah po Balkanu sem večkrat srečal kakšno kravo(ovco,konja) ali tri v nepreglednih ovinkih...uf koliko adrenalina se sprosti ob pogledu na domače živali..

Ali ko na magistralki (Bih) pri visoko hitrosti konj s hlodi skoči pred motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja, je res ...

Čeprav je s temi mački, psi in kurami tako, da lahko sedijo dokler skoraj ne ustaviš, pa mu še uspe direkt pod kolo skočit. Niso pa na cesti samo mački, ježi, kure ipd. Za nami, nasproti ali kakorkoli vozijo še ostali udeleženci v prometu. Treba je upoštevati tudi njih. Panično zaviranje in izogibanje živalim, lahko povzroči prometno nesrečo med drugimi udeleženci. Zato vedno po pameti, s predvidevanji in čim manj s čustvi na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pred sabo vidiš srno, ki je ravno pravi čas prečkala cesto, da jo niste zadeli, kljub temu poizkušajte čim bolj zmanjšat hitrost, kajti velikokrat ni samo ena, ampak ima za sabo še kolegice. Torej če nisi nabasal prve, je velika verjetnost, da boš drugo ali pa tretjo :( !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vožnjah po Balkanu sem večkrat srečal kakšno kravo(ovco,konja) ali tri v nepreglednih ovinkih...

To se dogaja tudi v naših, italijanskih, švicarskih in ostalih alpah, pa še marsikje drugje. Ni to le značilnost Balkana, ampak značilnost krajev s prosto rejo drobnice in govedi. Vendar današnji vozniki niti tega ne pričakujejo, kaj šele divjad. :angry: In potem znajo vprašati le še to, kdo jim bo povrnil škodo in iščejo dlako v jajcu. Živali na cesti (poleg ljudi) so realnost, previdnost in predvidevanje pa potrebna vedno in povsod. Mobitel, muzka, masturbiranje ipd. pa spadajo vse kam drugam, le za volan in balanco ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že enkrat pisal se mi je lani pripetilo da sem srno z motorjem zadel.....seveda sem jo videl ob robu ceste kakih 30 m pred trkom potem pa je zavila direkt pred mano...moja hitrost na srečo ni bila velika....prišlo je do trka ko sem jo zadel v zadnje levo stegno.....slišal sem razpoznaven pok kosti....zmanjšal sem hitrost kolikor sem mogel(nagonsko to vsak naredi) in vso težo prenosil na prednjo balanco-skoraj naslonil sem se nanjo in rahlo dvignil rit s sedeža....na srečo sem imel ravno dovolj veliko hitrost da sem pri trku čutil le sunek, motor se je pa kr stabilno odzval na to....če bi šel bolj počasi bi izgubil ravnotežje če bi šel malo bolj hitro bi pa bil trk presilovit da bi motor obdržal...ker sem srno zadel z gumo na motorju ni bilo nič poškodb....srna pa je kot sem opazil odskakljala kar urno v grmovje(tudi oče je kasneje prečesal območje vendar ni našel nič)...

torej pri trkih takih živali moraš imeti srečo....pravo hitrost ker drugače gre vse narobe in pravi odziv....vem pa da v času trka ni časa razmišljat...tako da se lahko teoretično razpiše vsak, sam tisto kar ob dejanju naredi se pa čisto razlikuje...

čez gozd vedno vozit počasi ker živali je veliko.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Horjo človek je napisal:---človek si je mačka dodobra ogledal in celo ugotovil težo---no to je pa vse, kar je storil--nobene preventivne reakcije--...in lepo peljal naprej.

Jest sem pa tut napisala...ja se zgodi nesreča...največkrat pa zaradi...

In zato poskušam razložiti vedenje živali raznoraznim city slickersom oz. tistim, ki jih skok pod kolo PRESENETI---mogoče se bo vsaj eden kdaj spomnil...ko bo v podobni situaciji; mačka gledal kako sedi ob cesti in bo zaradi tega kar sem napisala tukaj ZMANJŠAL ali se vsaj pripravil...

... :doze: sej najbrž nima to nobenga efekta---sam ne more rečt, da ni vedel :devil:

ja ja ja...

med drugim se tudi veliko vozim po lokalnih cestah, kjer je polno vasi in malo morje domacih zivali, ki skacejo sem ter tja...Res je, da nisem opisal podrobnosti, a ne mores kar sama nekaj dodajat in me ocenjevat...sem zmanjsal, a res je, da z mačkami nisem imel nobenih tako ČUDNIH izkušenj, kot je bila ta. V tem primeru je bilo tako čudno, da joj..ravno tako kot bi hotel se ubit, ker me je gledal in je bil cisto miren.

Pri kurah je stvar cisto drugacna, ker bolj fukjene zivali ne poznam...

Nisem hotel zanalašč povozit mačka! Saj vem, da ti je žal in meni je tudi, a drugače ni šlo. Zelo bi tvegal, da bi bremzal in poskušal obvoziti, ker je bilo še malo peska na cesti...ni šlo drugače, kot da sem dodal samo gasa, ker ga je bilo dosti "skup"...

Po tvoje bi moral malce tvegat in se razsut, da bi muc potem lepo mijavkal še naprej, aja pa menda bi bila ti potem bolj zadovoljna in ne bi pisala toliko brezveznih postov :devil: :devil:

no z unim prvim postom za mojim se pa strinjam.

Ne splača se niti malo reskirat!!! naj vam ne bo žal še tako lepega mačka/e .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja taka je stvar s temi žvalmi. Kažin je kar povoziš. Še najhujš je če je velik ps al pa krava, ovca itd. kukr so mačke, ježi, miške, al pa vrabci k jejo potleh (te se največkrat uspešno umaknejo) pač bohpomahej. Ga ni več, kaj se je pa nastavljal lih tm kjer ni treba. Je blo tko, d šou prjatu z avtm po vasi, pa je bil mačk na cesti k je mel polomljene noge. Se je ustavu, d se je nekako zvleku proč (ni utegnu prit do njega d bi pomagu). In kaj se zgodi ta cajt, pride gazda bližne bajte d ji ga je povozu in aaaaaaaaoooooooooouuuuuuuu :fight2: bol ku ji je razlagu d ne ni bil on slabše je blo. Pol na konc še spusti psa s ketn tko d mu je vse poprasku avto :kva2: js bi šjori glavo :angry: Še isti dan gre zvečer h punci, vidi srne pr kraju ceste. Lih tko se zarad slabe izkušnje od prej ustavi in počaka. In kaj...za ne verjet: Vmirujoč avto mu treči srnjak v taista vrata k so bla popraskana :wacko:

Od takrat naprej ne mu oment nej zmanjša hitrost, k je ne bo za nobene soude. Sploh pa u vasi ne. Kar vidi na cesti se proba izognt, zamnšu pa ne bo. In na nek način ga razumem. Kaj se ma žvau za metat pod gume :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja taka je stvar s temi žvalmi. Kažin je kar povoziš. Še najhujš je če je velik ps al pa krava, ovca itd. kukr so mačke, ježi, miške, al pa vrabci k jejo potleh (te se največkrat uspešno umaknejo) pač bohpomahej. Ga ni več, kaj se je pa nastavljal lih tm kjer ni treba. Je blo tko, d šou prjatu z avtm po vasi, pa je bil mačk na cesti k je mel polomljene noge. Se je ustavu, d se je nekako zvleku proč (ni utegnu prit do njega d bi pomagu). In kaj se zgodi ta cajt, pride gazda bližne bajte d ji ga je povozu in aaaaaaaaoooooooooouuuuuuuu :fight2: bol ku ji je razlagu d ne ni bil on slabše je blo. Pol na konc še spusti psa s ketn tko d mu je vse poprasku avto :kva2: js bi šjori glavo :angry: Še isti dan gre zvečer h punci, vidi srne pr kraju ceste. Lih tko se zarad slabe izkušnje od prej ustavi in počaka. In kaj...za ne verjet: Vmirujoč avto mu treči srnjak v taista vrata k so bla popraskana :wacko:

Od takrat naprej ne mu oment nej zmanjša hitrost, k je ne bo za nobene soude. Sploh pa u vasi ne. Kar vidi na cesti se proba izognt, zamnšu pa ne bo. In na nek način ga razumem. Kaj se ma žvau za metat pod gume :angry:

" sm se pelou skuz vas, pa bumf med kure. Pa sm eno puvozu, pa prašam kmeta, če je ta vaša ? Ne, naše niso tok ploščate, ........." .........................

To je v tem stilu - kupi si srečko, ziher jo boš rabu, ko boš naletu na žival.

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sledeče tudi paše v to temo.

Zgoraj smo brali, da je neka šjora pizdakala, ker ji je nekdo povozil muco.

Pri teh zadevah je neumnost se pregovarjati. Pogledaš motor/avto, greš zaskrbljeno naokrog, izvlečeš mobitel in rečeš: "Bomo policijo poklicali".

Lastnik domačih živali je odgovoren za njih in nosi škodo, ki jo le ta povzroči.

Sosed iz vasi, je svojega Tarzana po karambolu v karjoli pripeljal domov. Čez čas pa vozniku avtomobila plačal še takratnih 2000DEM. Od takrat se Tarzan ni nikoli več prosto sprehajal po cesti. Je pa v tej isti vasi še vedno celo morje pametnjakovičev, ki imajo spuščene pse, da se zaganjajo pod avtomobile in pred motoristična in kolesarska kolesa. Za najbližjega soseda celo sumim, da je njegov cucek povzročil smrt starejšega kolesarja. Vendar se on za to tudi slučajno ne zmeni.

Zatorej ob vsaki taki situaciji takoj v direkten napad po odgovornosti lastnika domače živali! Ne pa tega nasveta jemati za trdnega, ko boste naleteli na kravo na odseku, ki je označen z znakom o prisotnosti govedi na cesti. :devil:

Pa še preventivno, da ne bo nepotrebnega pametovanja:

Ne mi reči, da ker za domače živali nekdo odgovarja, bi moral nekdo odgovarjati še za škodo po divjadi. Divjad beži stran od nevarnosti, domača žival, predvsem pes pa vozila celo napada, ker si zaradi neumnosti lastnika tudi cesto lasti za svoj teren, ki ga je potrebno braniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in na katere vse živali opozarja znak "trikotnik z kravo" ...najbrž bik, verjetn ovca, kaj pa pes pa kure ?? ...recimo da je ta znak postavlen pa zarad psa padeš :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

trikotnik s kravo opozarja na... lokalna goveda :lol1:

me je že izučilo, če prlaufa pes ali kej takega ponavadi brcnom proti njemu ali po njem..za mačke pa tako ne žlajfam več v stilu, dej gas sej gre za lastno glavo ne? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, še jaz prijavim svojo izkušnjo :

- cesta ovinkasta, rahlo v hrib, med ovinki 50-70m ravnine (recimo). Te ovinke prevozil že tisočkrat, pa nič.

Enega lepega popoldneva, guma prijema, vožnja je užitek.

Pri izhodu iz ovinka začnem pospeševat v mejah normale. Naenkrat se ob cesti pojavi velika mešana mrcina od psa (okej, ne ravno bernardinec size), in sedi ob cesti. Sem si mislil »u mater, kakšna jeba bi bila, da to pride ped mene«.

Pes je bil že uber star. In v tistem trenutku, ko to pomislim, se mrcina odpravi preko ceste.

Brzina tam nekje okoli 70-80.

In zdaj dogajanje, ki se je zgodilo v dveh sekundah:

- pes gre počasi preko ceste, zaviram in ga planiram obiti po desni, ker je še precej na levi strani ceste

- pes me butasto gleda in pospeši, tako da sva na collision course (jebemmumater je moral glih pospešit proti meni)

- nasproti pripelje avto, tako da nimam kam

action:

- but po bremzi

- ko vidim, da je trk neizogiben, sklopka, bremze spustim (brznina cca 30-35 km),

- motor zravnam

- balanco primem trdno in se pripravim na trk

- v mrcino treščim nekak pred zadnjim predelom nog

- nabije me na kesl (Ducati monster), mrcino zabriše na stran

- po par metrih se ustavim brez škode in z bolečimi jajci

Sklepi:

- vedno prej bremzaj na polno (če imaš poravan motor in če na cesti ni šodra)

- vedno, kadar kaj povoziš al treščiš, pred trkom spusti bremze (ker boš drugače vilce zjebal)

- večja brzina pride v poštev pri manjših zvercah, pri večjih pa ne

- balanco mehko držat pride prav tako pri manjših zvercah, pri večjih ne

-če je le možno, skoraj pri vseh jebah motor zravnaj in ga usmeri naravnost (mislim, da tega ni potrebno posebej poudarjat)

-žival ni gajba pira, da bi stala na miru in lepo pustila, da bi jo ti obvozil

-in še zadnje: pri teh stvareh te včasih res rešijo samo izkušnje (če bi se meni to bližnje srečanje pripetil v moji prvi sezoni, bi 110% usipal)

In še za konec: res je dosti stvari, ki jih moraš v tistem kratkem cajtu naredit ali mislit na njih, ampak s tem je menda nekako tako, kot pri težkih nesrečah, ko folk pravi, da se mu je, preden je treščilo, ves lajf pred očmi zarolal.

Kot rečeno, pomagajo pa tudi izkušnje.

Pa kakšna šola varne vožnje tudi ni odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!