Skoči na vsebino

Si "hard core" motorist/ka?


Ice

Priporočene objave

ze nekaj casa se mi po glavi motajo "bolane" ideje. eno sem celo uresnicil (24h SMOT). ker ze nekaj casa spremljam The Iron Butt Association in "ponujajo" metricne ture se je tudi ta crv ugnezdil v moji sivi masi. :rolleyes:

predvsem tiste variante v 24 urah. anybody game? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hard core - mislim da ja :yea2: , ampak v smislu 3200km na vikend, 1800 km v treh dneh po Dolomitih, 1000 km v enem dnevu (9 ur vožnje) ne znam si pa predstavljati da bi se 24h vozil :? , je motor malo predrag šport da bi ga kar tako vrgel po cesti ker mi je padla koncentracija oz. sem bil preveč zaspan da bi na cesto gledal. Enostavno ne vidim smisla v tem :hmm: , kar ne pomeni da ga tudi ti ne. :OK:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglavje zase so pa finančne možnosti. Probaj razumet da povprečen SLO motorist naredi v sezoni 5000km.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da se lahko enoglasno strinjamo, da ta tema ni ravno za "povprecnega slovenskega motorista"; ce tvoja izjava drzi. ne recem da ne, enostavno ne poznam za to relevantne slovenske statistike. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglavje zase so pa finančne možnosti. Probaj razumet da povprečen SLO motorist naredi v sezoni 5000km.

LP Bajsi

hmmm ... potem pa nisem povprečen ... malce majhna se mi zdi tale številka ... (samoletošvparvikendihže5kkm press) ... :hmm:

Ice ali imaš kakšne konkretne predloge ideje za kakšno pot ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ze nekaj casa se mi po glavi motajo "bolane" ideje. eno sem celo uresnicil (24h SMOT). ker ze nekaj casa spremljam The Iron Butt Association in "ponujajo" metricne ture se je tudi ta crv ugnezdil v moji sivi masi. :rolleyes:

predvsem tiste variante v 24 urah. anybody game?  :naughty:

v bistvu sem prej pozabil povedat ... sem zainteresiran, ker me vedno bolj zanimajo vožnje z namenom, kakršnimkolisižebodi B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Za mene tako veste koliko je ura - bolj noro bolj privlaci...

Ideje na plan...

Moja je Dubai - LJ - v cim krajsem casu

:hmm:

LP DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100k miles club rula :yea2: , sem malo računal, to pomeni, da v tem času pokuriš za cca 2,2 mio SIT bencina (cca 11200 l če voziš samo po Sloveniji), narediš za cca 800.000 SIT servisnih stroškov (20 servisov na 8000 km), k temu prištej še za 1.200.000 SIT stroškov za gume (20 kompletov Touransk z montažo). No sam tole je samo za začetek, pa sigurno še kak strošek manjka.

Se pravi minimalno 4.200.000 SIT zapraviš, se po verjetnostnem računu vsaj 2-3 krat zložiš, se, če računaš, da je v pol letih vsak dan sončen (180 sončnih dni :? :lol1: :lol1: ) voziš 893,3 km na dan in... si CAR.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si "hard core" motorist/ka?

Nisem ravno med tistimi, ki se vozijo od bufeta do bufeta in letno pridelajo celih 3 do 4 kKm.

Vsake toliko se sfuram po 400 do 500 km/dan, a da bi se šel nekaj na čas? Ne hvala, cel dan po pameti, je bolje kot 1/2ure na silo. Cel dan na silo, :hmm: po mojem enako samomoru.

Tistim pa, ki jim to uspe (veliko km podvigi na malo čas) po dolgih pripravah in brez pretiravanj na cesti, čestitke!

Pravih "hard core" motoristov je pa malo.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tale tip tut neki hardcore, sem ga parkrat na Travelu gledal, pa ni bil lep pogled, ko se z motorja zvrneš, pa zaspiš na mizi, s čelado na glavi :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno za, ampak če je pametna tura, ker mi je to malo preveč keša za naturavanje brezveze. probal in naredil 1 x 1600 km v 22 urah ampak z 4 urami spanja vmes in 1x 1700 km brez spanja v 23 urah (je hitrost drastično padla ker ni blo dalše pavze vmes. a to velja, da malo zaspiš vmes al moreš skoz vozit?

drugače pa za, ampak kot sem rekel z namenom, da se nekam gre in kaj doživi ne pa samo za nabijanje km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da se lahko enoglasno strinjamo, da ta tema ni ravno za "povprecnega slovenskega motorista"; ce tvoja izjava drzi. ne recem da ne, enostavno ne poznam za to relevantne slovenske statistike. :)

Moja izjava je preverjena po sistemu Salamonovega oglasnika(tri leta star motor 15.000km itd... :hmm: ), kar ne pomeni da je točna in je zgolj približna, :? dejansko poznam ljudi ki ne sestavijo več kot 2-3 tisočake na leto :cry: , večina jih v pogovoru z mano izjavi: Pa kaj si ti nor jaz mam motor za veselje tak da se v nedeljo malo peljem...... :BUA: (jaz ga imam očitno za jezo) Kao "hudi" pa grejo vsako soboto na srečanje v 40km oddaljen kraj in potem dva dni taborijo...... :BUA: (ja ki si te bil če pa te na nobenem srečanju nisem videl). TO so pravi slovenski nomadi :blink: :devil: .Uradne statistike verjetno ni, bi pa kak serviser znal kaj več povedat - ima konkretne podatke. Pa rečmo da smo velikodušni 5 - 8 tisočakov na leto, po teh kriterijih se bodo vozili 5 dni v letu.... :lol1:

Še enkrat dvomim v mojo sposobnost 24 urne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to! Motorradovci so lani objavili štorijo njihovega testnika, ki je v 48 urah prevozil več kot 3000 km, 24h 1800, drugih 24h pa 1200. Vozil je R1150RT in je sam priznal da je že neke tumarije delal zaradi utrujenosti.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh, glede tega ti lahko priporocam dowertest vare 1000, ki so ga delali pri reitwagen-u. v pol leta 100k km. in jim je ratalo. s cvetkami kot 3000+ km v 24h, 9000 km v 6 dneh, dunaj-nordkapp in nazaj 3-4(?) dni itd.

glede 24 urnih vozenj: ce sebe in motor pripravis ni problema. BTDT. dobri nasveti glede tega na iron butt spletni strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bi motor imel manj težav kot jaz :D , jaz bi imel problem prej v glavi kot pa kje drugje, ker če mi ni zanimivo je hudič :angry: , naredi en plan pa bom videl če se mi zdi izvedljivo, tudi če na pol poti odneham :BUA: sem vsaj probal :OK: .

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer tuhtam ze dalj casa, a konkreten plan bo se malo pocakal. bo cas, bo plan. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sem si prebral stran in je edini problem, da rabiš eno tono dokazil kar pomeni da je treba turo res dobro splanirat da imaš potem priznano.

me je pa zamikalo, da bi naredil to pa dobil tisto plaketo ker 1600 km v 24 urah pa res ni neka panika, narediš saj enkrat po pravilih da ti jo priznajo.

ice, a se lotimo planiranja tak na easy, da bi recimo enkrat avgusta (prej sem na knap z cajtom) to naredla. recimo kam v francijo al pa španijo, dol v eni rundi, nazaj pa recimo bolj počasi al pa probat izboljšat rekord če bi se nama dalo.

Iz MB je do barcelone, če greš večinoma po AC 1600 in nekaj km, samo jaz bi zbral nekaj kjer ni tolko AC. gre pa ta tura brez problema v cca 22 urah z normalnimi pavzami skoz.

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naceloma deal, samo ce sedaj to recem me lady nagaci, skalpira in skuha. easy planiranje je zaenkrat ok. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem prebiral tele važe "enduro" vožnje (enduro kot vzdržljive, ne terenske :)

Na DT125 sem vozil 8 ur brez odmora (razen ko sem tankal bencin). No drugače pa nameravam z ER 5ko poizkusiti v enem dnevu prevoziti pot od Celja do obale Severnega morja in nazaj. Ne vem ali je mogoče ali ne, nisem niti računal razdalje, a več kot 2000 km ne bi smelo biti. Vidim da imate več izkušenj s tem, pa mi povejte kakšen tempo kaj obirate pri takšnih relacijah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce to pocnes prvic ti priporocam obisk & studij tegale. zelo koristno. raje nabiraj taksne izkusnje kje po bolj urejeni cestni mrezi.

ok, brrrm me je rahlo po betici. hvala. :)

vseeno, CE-cuxhaven (D) je ~1290 km. ostalo zgoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tudi eno ta hitro probal. Do zdaj sem naredil sicer najvec 900km v kosu z VFRko. Ustavljal sem se samo za tankati in ketno mazati, ker je vmes veliko dezevalo.

Ce boste res sli avgusta se mogoce pridruzim. Moram do takrat malo kondicije nabrati.

Trenutna kombinacija PAN EUROPA 1300 in RUKKA.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratica SMOT? al sem samo SMOTan, da ne razumem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!