Skoči na vsebino

Kako odjaviti motor iz prometa?


ICE_MAN

Priporočene objave

Prisel je novi zakon pa me zanima kako odjavim motor iz prometa.

Npr motorja nocem prodati nocem ga dat stisniti ker seveda ni za staro saro.

Katere dokumente potrebujem da ga lahko odjavim.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpuli tablco, vzemi prometno in osebno, pojdi kjer si ga prjavu, pa reč da bi ga odjavu. Teta za šaltarjem ti bo ustregla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finoooooooo.... :OK:

A pa teta glede teh novih zakonov mi ne bo delala problemov zato k verjetn ne bom mogu takoj motorja prodat...tko da ne bom mel kupoprodajne pogodbe potrdilo o tem da je stisnjen pa tud ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisel je novi zakon pa me zanima kako odjavim motor iz prometa.

tako kot doslej, ker novega zakona (ZVCP) še ni ... če bo sprejet bo veljal šele od 1.1.2005

če pa misliš na "reciklažo" odjavljenih vozil, pa boš moral le podpisati izjavo, kje boš vozilo hranil...uporabi iskalnik ker je bilo o tem že nekaj napisanega na tem forumu...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo tablico, tudi nalepko moras prinesti na amzs

... če je še veljavna ... sicer ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš moral le podpisati izjavo, kje boš vozilo hranil...

Tisti "le" si malo preveč lahkomiselno pritisnil MaraudeR. ;)

V 6. členu Pravilnika o potrdilu o prtevzemu izrabljenega motornegqa vozila v razgradnjo in o izjavi o lokaciji vozila (Ur. l. RS. 52/2004) piše:

En izvod izjave o lokaciji vozila zadrži lastnik vozila, drugi izvod, h kateremu mora biti priložena kopija dokazila o lastništvu ali najemu stavbe ali pomožnega objekta za skladiščenje vozila, pa ostane v prijavno-odjavni službi.

Haklc. Moraš biti lastnik še česa drugega, ne zgolj odsluženega vozila. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haklc. Moraš biti lastnik še česa drugega, ne zgolj odsluženega vozila. :P

...ali pa najemnik - tako pač brez sosedovega dovoljenja ne moreš kot lokacijo napisat njegovo garažo

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo tablico, tudi nalepko moras prinesti na amzs

ja če želiš imeti povrnjeno cestnino potem ja ! drugače pa nalepka lahko ostane na vozilu veljavna ali neveljavna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok če že mamo temo. torej reg. mi je potekla 13.4., zdaj sem zgubil še tablico in itak rabim novo pa novo prometno. zanima me koliko me stane če motor zdaj odjavim in ponovno prijavim tako da ga bom lahko registriral zdaj in ne podaljšal od 13.4. mislim da bi se splačalo, pa še boljše je če bi mel registracijo zdaj (itak ga ne odjavljam čez zimo) kot pa aprila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok če že mamo temo. torej reg. mi je potekla 13.4., zdaj sem zgubil še tablico in itak rabim novo pa novo prometno. zanima me koliko me stane če motor zdaj odjavim in ponovno prijavim tako da ga bom lahko registriral zdaj in ne podaljšal od 13.4. mislim da bi se splačalo, pa še boljše je če bi mel registracijo zdaj (itak ga ne odjavljam čez zimo) kot pa aprila.

ker ti je preteklo več kot en mesec ga moraš v vsakem primeru odjavit.ker če ti preteče do enega meseca in greš registrirat se šteje dan poteka tvoje reg.se pravi zgubiš dneve ko vozilo ni bilo registrirano plačati motaš itaq za eno leto čeprav se nisi vozil...tako lepo na UE pa odjavi(pravzaprav pa to že delajo skoraj vse tehnične baze)cekine v žep registriraš na novo pa gasaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!