Skoči na vsebino

Kvaliteta izdelave/finisa motociklov (RJA)


Zoki5

Priporočene objave

Mesec dni stara Honda CBF, 1600 km (j**** ga, slabo vreme), enkrat oprana in že se je pojavila rja na vilicah.

Vsakdo pravi da je honda kvalitetna. Kaj je kvalitetno? To, da mi ne pije olja. Na 11 let stari XTZ-ki sem imel podobno rjo.

Ali mi bo po parih letih vžgala rja ven kot na kakšnem ruskem avtu? Kaj naj naredim; naj sam pobarvam ali peljem na servis, da bodo oni prikrili rjo.

LP

Zoki

2.zip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je bolj praktično, upam da dovoliš :)

Drugače pa prav grdo zgleda, pelji na servis pod reklamacijo, ker se mi zdi da bo še kje drugje ven udarilo.

post-4-1084728107.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Bi sam naredil, pa nisem znal. CRTL + V ne dela, za sliko hoče imeti URL. Vseeno hvala.

Glede rje pa še čakam da vidim, ali ima še kdo - je imel kaj podobnega na novem motosu.

LP

Zoki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Bi sam naredil, pa nisem znal. CRTL + V ne dela, za sliko hoče imeti URL. Vseeno hvala.

Glede rje pa še čakam da vidim, ali ima še kdo - je imel kaj podobnega na novem motosu.

Sej to ce ma se kdo nima absolutno nobene veze. Reklamiraj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, pa , da je bila rja gor že ko si kupil, samo da nisi bil pozoren.

Bom tudi jaz preveril na moji, ko jo dobim.

Nižanje stroškov običajno prinese tudi nižanje kvalitete, žal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Bi sam naredil, pa nisem znal. CRTL + V ne dela, za sliko hoče imeti URL. Vseeno hvala.

Klikni sem

Pa malo prelistaj, kako se slikce popajo, manjšajo, večajo, itd

Pardon za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če piše na dokumentih in mopedu Made in Spain to ni Honda original kvaliteta, ampak Made in EU.

Ostalo si mislite sami.

BTW, imamo doma špansko Hondo. Recimo da je balanca poštrihana čez rjo, pa spoji plastike, pa .... . Ščasoma se navadiš, pa postoriš kaj tudi sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorje sestavljajo v Italiji. :lol1:

Drugače pa sem že pomejlal AS Domžale. Bom sporočil, kaj bo. Do takrat pa

LP

Zoki

in veliiiiiiiiiiiko lepega vremena in kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ti bodo rekli, da pusti motor tam za en dan.

In potem bodo rjo veselo podrsali z puc karto, pa s črno barvo prefarbali.

In slab občutek bo ostal. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri takih primerih je najslabše,če začneš sam popravljat,štrihat...pol ti lahko rečejo da si sam kriv,preber si pogoje garancije (da lastnik ne dela tega in tega in spljoh v skladu...blabla...)

če je motor nov-reklamacija,nimajo kej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri takih primerih je najslabše,če začneš sam popravljat,štrihat...pol ti lahko rečejo da si sam kriv,preber si pogoje garancije (da lastnik ne dela tega in tega in spljoh v skladu...blabla..

Pa kaj misliš ,da bojo oni naredil,pobrusl ,pošteihal pa bo,čez leto pa spet rja,motorja mu sigurno ne bojo menjal,če ni tako hudo poštimaj sam,pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a kje v kupoprodajni pogodbi piše, da motor ne sme mal rjavet? :D Saj ni ceu iz aluminija ali pocinkan ... ali pač? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma....

Motorji mislim da niso več to kar so bili... Tudi na BMWeju sem opazil po pol leta take zadeve. Pa kromiran auspuh dobiva neko čudno barvo...

Jaz bom lepo vse to pred iztekom garancije zahteval da zamenjajo... Če si malo tečen ti zamenjajo ker oni kot uvozniki itak reklamirajo naprej...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a kje v kupoprodajni pogodbi piše, da motor ne sme mal rjavet? :D Saj ni ceu iz aluminija ali pocinkan ... ali pač? :)

Haaaaaaaaaa?

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorji mislim da niso več to kar so bili... Tudi na BMWeju sem opazil po pol leta take zadeve. Pa kromiran auspuh dobiva neko čudno barvo...

Auspuhi niso pod garancijo,glede barve pa vsak auspuh spremeni barvo ,razen ,če ni dvo slojni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auspuhi niso pod garancijo,glede barve pa vsak auspuh spremeni barvo ,razen ,če ni dvo slojni

Za Yamahe (natančno FZS 600) sem bral na tujih forumih, da menjajo tudi zarjavele kolektorje izpuhov, od kamenčkov in soli poškodovane prednje vilice, na novo barvajo mašino, če se lak lušči (zaradi kamenčkov), ...

Normalna obraba je eno, prekomerna zaradi slabe izdelave, napak ali slabega materiala, pa nekaj drugega. Naj popravijo! :angry:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljuba dela dolg, pravijo.

Torej, danes sem bil v AS Domžale, kjer so pogledali napačo na motorju. Po pregledu motorja mi je šef servisa predlagal, da lahko omenjeno rjo pobrusijo in zaščitijo ali pa mi zamenjajo križ (del kjer je rja) vendar, da bo lahko z novim križem isti problem - imajo slabe izkušnje z lakiranimi deli iz Honde Italija. Tako so mi naročili novi križ.

ZELO FER OD AS DOMŽALE!

Drugače pa sem zelo zadovoljen z motorjem in kot sem že napisal v enem postu, mislim, da sem izbral pravi motor.

LP

Zoki

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše, da greš križ menjat na koncu sezone, mogoče se bo vmes še kaj pokazalo. Pozimi pa se itak ne boš vozu, a ne? :)

Če je še kaj čudnega z barvo in plastiko, se bo pa v dveh letih sigurno pokazalo! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo pa še kaj narobe, se bom pa še enkrat odpeljal na servis, saj ima dve leti garancije.

LP

Zoki

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!