Skoči na vsebino

blagoslov motorjev


plaque

Priporočene objave

Zanima me vaše mnenje o blagoslovu motorjev, kar postaja že tradicionalno v današnjem času. Vpliv višje sile če prevoziš varno nekaj tisoč km na sezono. Meni se zdi zelo posrečena varjanta kot nekakšna zahvala in priporočilo za naprej pri višjemu šefu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi pa, po pravici povedano, zelo "kr neki"...

Je tako, bolj gre za druženje in da se nekaj dogaja, sicer pa ma danes že skor vsaka vas svoj blagoslov motoristov.

Edini na katerega grem vsako leto je Nova Štifta 27. Aprila in to je to.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje hodijo v cerkev vsak dan, pa še vedno umirajo. Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.

ja, očitno tut blagoslov ne obvaruje pred nesrečo. je le priporočilo pri Vrhovnem poveljniku angelskih sil, da ko krepiraš, da te mal čez vrsto v nebesa vzame. Nekaj podobnega, kot imajo islamisti :notworthy: ;-) Sveta vojna pa to :afro1:

@plague - če že sprašuješ: s folkom, ki mi je všeč, se ne rabim it družit na žegnanje, ali na motozbor, ali na tromostovje ... ko bom pa iskal pripadnost neki širši skupini, bom pa prisoten na vsakem takem dogodku :)

pa to smo že 100-krat premlevali... vsak ima svoje veselje... in se po svoje udeležuje družabnih a(tra)ktivnosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 95% udeležecih blagoslovov ne gre za višjo silo ali vero v Boga....primer Nove štifte...na blagoslovu je bilo 1000 motoristov v cerkvi je bilo približno 50-70 oseb....torej gre za druženje in nekakšen zbor kjer se sreča klapa in podobno...čeprav sem religiozen sem se blagoslova letos udeležil prvič vendar ne zaradi žegnanja, ki opravlja neko religiozno izkušnjo oz. obred ampak zgolj zaradi tega ker je šlo za motoristični dogodek....torej povedat hočem da gre pri žegnanju za motorističen dogodek in ne za religiozni/verski....

so pa izjeme in prav je tako.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žegnanj je letos več, kot jih je bilo lani in lani več, kot predlani.

So nekateri ugotovili, da če razpišeš motozbor, da udeležba ni zagarantirana, ker je motozborov na isti konec tedna po več. In so se nekateri vrgli v motožegnanja.

Mene motožegnanja ne motijo, dokler potrdilo o udeležbi na takem žegnanju ni pogoj za obnovo registracije motorcikla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ni to spet kako priporočilo cerkve kot tista cvetka ki jo priporočajo da se naj kristjani in muslimani ne poročajo med sabo ! :? :wacko: tako bi lahko tudi priporočali da naj se na cestah ne vozij z neblagoslovljenimi motorji !

sicer pa kakor komu paše ! vsak naj skrbi za svoje ovčice ! .) :P

kaj pa avtomobili in kamionarji, pa traktoristi in biciklisti ?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ni to spet kako priporočilo cerkve

ni ne...če nočš ni treba it...ne si glave belit z globokimi sublinarnimi sporočili cerkve....še včeraj je bilo po tv da hipnoza uspe le če človek pusti manipulacijo svojega uma....če je človek antikrist torej blokira svoj um za takšna sporočila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa avtomobili in kamionarji, pa traktoristi in biciklisti ?? :hmm:

u saj res bom en kolesarski žegen na tromostovju organiziral pred cerkvijo :D

super ideja! A misliš, da bi Pridigarji odšpilali Kleriščan-Ska? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u saj res bom en kolesarski žegen na tromostovju organiziral pred cerkvijo :D

super ideja! A misliš, da bi Pridigarji odšpilali Kleriščan-Ska? :D

:topic: To mi deli. Rabim požegnan bicikl, ker imam v glavi zavore. Sem včeraj ugotovil, da se prehitro staram. Šel en krog po kamniški XC progi in na tehničnih odsekih, kjer nekoč nisem niti pomišljal ali zmanjšal hitrosti, previdno sestopal in šel peš ob kolesu. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Jest sem en tak bolj praktičen človek, pa rad opazujem stvari. In tle vidim, da nimam šans, vsaj toliko časa dokler cerkve potrebujejo strelovode; ker če Un Tam Gor ne more/ne utegne pazit niti na svoje, kako bo šele name, ki nisem iz tega vica? Tko da se mi zdi, da bolj zaleže ko mi prijatelji zaželijo srečno vožnjo. Tako kot jo tule tudi jaz vam, vsem, brez izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala. bil letos zegnan za par let naprej.

350kmnaenkratpodezjupress in SMOTpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma se strinjam, da gre pri blagoslovu bolj za druženje kot religiozen shod. Nekateri verjamejo v srečo, nekateri v Boga, nekateri v silo či,... Temo sem odprl zato, ker se v zadnjem času pojavlja vse več tovrstnih prireditev. Zanima me ali je to pobuda motoristov ali lokalnih duhovnih oblasti. Sam sem se namreč udeležil srečanja v Štifti, še brez motorja (servis), in sem bil presenečen nad veliko udeležbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem na žegnanje za to k je zastojn golaž :naughty:

baje maš tipčka k vozi eno težko mrcino??'če nima za golaž da te časti ga daj na sandale :hmm: :BUA: :grrr

Popravljeno . Popravil directory
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!