Skoči na vsebino

Možno, da so ga policaji malo prebutali


trisha

Priporočene objave

Malo manj pišite in malo bolj berite (predvsem bolj natančno).

"prebutali" niso nobenega sinčka, pamžka (sorry Alla) in ne vem še kakega ravno posvečenega od svetag duha. človek je bil toliko star da bi lahko policaji teoretično že njegovega sina na skuterju lovili in predvidevam da oni že vejo zakaj so ga lovili. Predvidevam da je bil stari znanec policije, "prebutali" so ga na ta malih Fužinah(spodnjih črnučah)...

Skratka se pridružujem maticu, ftp pa še komu.

če ima tip kaj ja.c oziroma bi bil res mamin sinček sem skoraj siguren da bi jo zelo poceni odnesel (s kakim ustnim opozorilom kot moj sosed ki se pravtako mimo policajev vozi večkrat brez čelade pa jim mirno ustavi pa do sedaj še ni kazni za čelado plačal.

Ko bo ta "sinček" videl da mu idioti nič ne morejo bo kaj hitro postal Kamenik... (če že ni na tej poti)

kolikor vem ima policaj vso pravico uporabit strokovne prijeme če se jim tako ali drugače upiramo in jim dam edino prav. (sam si še nisem ogledal notranjosti marice-sem kaj zamudil, ali še huje sem drugačen kot vi :hmm: )

berem loubego ki je tudi malo bolj natančno prebral prvi post :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(sam si še nisem ogledal notranjosti marice-sem kaj zamudil, ali še huje sem drugačen kot vi :hmm: )

dolgcajt. predvsem je neprijetna, če te peljejo na en rally po okoliških gričkih ... :SS :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz eno resnično zgodbico povedal o Italijanskih metodah lovljenja.

V našem koncu je en tip, ki iz Italije šverca avte čez mejo na jug. Njegov plen so avtomobili v rangu nad 100.000,00 DEM . Vsi ga poznajo, naši in italijanski capsi. Lovili so ga že pri nas in v italiji. Večkrat je bil že ujet v italiji, ampak so ga vedno iz nevem katerih razlogov morali izpustiti.

In to se je zgodilo večkrat , zato so Italijančki kar penili.

Ko se je lani spet odpravil na " lov ", je z seboj vzel svojega brata, ki je tudi bil znanec policije. U italiji so jih začeli loviti. Naš profič jo je pobrisal, njegovega brata pa so ujeli u slepo ulico. Ker se je nekaj upiral, se je policaju, ki mu je držal pištolo na glavi ta med prerivanjem sprožila. Fanta so k nam pripeljali nazaj v vreči .

Naš prijatelj , švercer avtov še vedno opravlja svoje "delo" .

Zdaj pa k zaključnim mnenjem:

- Ni prav, da capsi uporabljajo silo

- Če bi zakoni bili za vse enaki in bi sodstvo in pregon deloval, bi tudi capsi manj uporabljali silo

- če imaš čisto vest in si korekten z capsi, bojo tudi oni s teboj

- naši capsi so eni boljših v evropi

Nisem caps, jih pa veliko poznam. Ne bi opravljal njihovega dela.

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se ljudje še pri teh letih s skuterji vozijo in bežijo? če bi imel kej ornk pod sabo mogoče ne bi blo tega problema - lačen volk, koza cela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel tut jest eno zanimivo izkušnjo izpred let. Mi je u Ljubljani-Šentvid en ta spodn bicikl ukradu. Pa sem ga čez en teden vidu, ko je bil pred trgovino parkiran pa se je tip hotu odpelat. Uporabil sem "strokovni prijem" ker se ni hotel ustavit na prigovarjanje. Pa je "po nesreči" v izložbeno okno prletu. Kličejo policijo in sem bil na sodišču spoznan za krivega zaradi grdega ravnanja. Kaj naj! :? Če ne bi ukrepal, adijo bicikl. Kakorkoli opazoval sem delo dveh podutiških policistov. Mulota sta poklicala na samo in ga temeljito besedno obdelala, na kar je na koncu le priznal, da je kolo ukradeno.

Tudi policisti imajo svoje prijeme. Mogoče bi ga pa rajš na manj vidnem mestu obdelala. :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SCOOTER MAFIJO??????a nisi tudi ti eden izmed njih kakor nam je znano si!!!!! :hmm:

LOL!!!!!!!!!!!

Kdo pa ste vi, da vam je to znano????

Kakor pa je znano nam, si ti prijavljen šele 1 mesec.

S SCOOTER MAFIJO nisem mislil tistih, ki menjavajo valjčke in filtre, da bi pridobili na končni. Niti tistih, ki samo vozijo skuterje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policisti imajo svoje pristojnosti in navodila kako ravnat pri prekrških in prepričan sem da "batine" niso nikjer zapisane(strokovni prijemi so druga stvar)...gre za osebno doživljanje oz. vživitev v službo kar pa prinaša same probleme ne glede kaj delaš...ravnala sta napačno in to je dejstvo(seveda če sta res naredila omenjeno)....razumem ju zakaj naj bi to naredila......vendar se s takim početjem ne morem strinjat....v postojni smo imeli enega policaja kateri je velikokrat uporabljal silo....visok je bil čez 2 metra in tehtal krepko čez 100 kilogramov...bil fizično izpopolnjen...prepričan sem da je bila stopnja prekrškov in kriminalitete ob njegovi smeni manjša kot pri ostalih...vendar z novim družbenim sistemom in vrednotami po osamosvojitvi je kaj kmalu bil suspendiran in se sedaj ukvarja z S.p.

krožijo pa še govorice o njegovih dejanjih in o tem da med kršitelji(katere je obravnaval na tak ali drugačen način) ni bilo ponovnih prestopnikov oz. povratnikov k kriminalu...srečanje z njim med službeno dolžnostjo je bilo enkratno neponovljivo doživetje.....nekateri starejši ki ga poznajo še danes rečejo da kako bi bilo fajn če bi bil on še v službi...zdej je star ene 48 let in se je umiril.....vendar je kot človek dobra oseba...med službo pa je nastopila njegova osebnost varuha zakona v vsem obličju....služboval je nekaj časa na motorju(tudi privat je bil motorist) in bil znan po par akrobacijah pri ustavljanju ponorjenih avtomobilistov....

no to sem hotu povedat.... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni pomembno zakaj so ga ustavljali. Že bežanje in neustavljanje je dovolj hud prekršek da ga sprašijo.

Nihče, ki ni nič kriv, ne beži, ko ga hočejo ustavit policaji.

Policaji ti lahko sledijo, vendar na razdalji, ki ne ogroža tebe in ostalih udeležencev v prometu. Uporaba prisilnega zaustavljanja vozila je dovoljena z sredstvom za ustavljanje če gre za hujše kaznivo dejanje, npr rop, vlom, umor, hujša telesna poškodba, če gre za ubežnika, poleg tega bi ga morali pred tem poizkusiti NAJMANJ 2x pravilno zaustaviti ("lizika") in če tega ni storil, še le nato...ne pa za prometni prekršek (neuporaba čelade) še najmanj pa da ga z kareto pokneta da pade.

Drugo pa je, ker sta odpeljala mimo. To pa je lahko - prekršek, izmikanje ali kaznivo dejanje, odvisno zakaj sta ga ustavljala (npr ni eno in isto če sta ga hotela povprašat zakaj nima čelade - nebi smela, ali pa so utemeljeno sumili da je skuter "paljevina" in so hoteli dobiti že večkrat pobeglega lopova , potem pa hmm...

Meni se zdi, da sta policaja malo preveč "real TV" gledala ...

BTW, v US je po novem tako, da če hoče patrulja začeti zasledovat vozilo, mora najprej v centralo javiti razlog pregona (npr prej je lahko vsak šerif nekoga zasledoval po filmsko ker je prevozil rdečo luč) zaradi zelo visokih tožb ki so padale po policiji ker je bilo storjene veliko nenamerno povzočene škode, ki je nastala zaradi pregona. Zdaj pa v centrali odločijo odvisno od primera in posameznika (znan prekrškar, že ustavljen pod raznimi vplivi..) Da pa se vse snema od trenutka, ko gorijo tidl lidl lučke pa je itaq jasno..

OK, nebom več...

sicer pa obstaja zakon o policiji...sigurno se ga najde..če koga zanimajo podrobnosti, naj ga poišče in preveri.

LP, El B.

(p.s. je pa res da če bi mulo z bežanjem zakrivil kaj komu od meni bližjih hmm...bi jima pokazal, kako se ga lotita brez da se mu kaj pozna :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolgcajt. predvsem je neprijetna, če te peljejo na en rally po okoliških gričkih ... :SS :ph34r:

Po možnosti z rezervno gumo kot sopotnico (jasno, nepritrjeno)

:naughty:

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj maš za bežat capsom, če si v prekršku???!!! Ustaviš, pokasiraš paš tisto položnico in to je to!

Aja, in ta nove kible so dosti bolj "humane" od tastarih, v novih se lahko primeš za rob, kateri je tik nad klopjo. Ta stara pa je bila cela gladka in si med vožnjo v njej doživljal globoka čustva, ko te je metalo sem pa tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj maš za bežat capsom, če si v prekršku???!!! Ustaviš, pokasiraš paš tisto položnico in to je to!

se en teoretik v podobi angelcka...

pa neki sm slisu da je motoriste/mopediste prepovedano lovit k je kao blo prevc mrtvih zarad tega - a kdo ve natancneje kok je s tem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POLICAJ TE NE SME UDARIT---Naj vam bo to jasno.

Jaz pravim, da ne pametujmo, ker sploh ne poznamo obeh plati zgodb.

Kar se pa tiče "policaj te ne sme udariti", LAHKO, vendar v skladu in v okviru svojih pooblastil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa neki sm slisu da je motoriste/mopediste prepovedano lovit k je kao blo prevc mrtvih zarad tega - a kdo ve natancneje kok je s tem??

Slabo si slišal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje:

1.Ne verjet časopisom ampak uradni preiskavi s strani MNZ (jea right, no ampak, tko je :lol1: :lol1: :lol1: ) in predvsem sodišču, ki edino v državi je in mora biti nepristransko.

2. posledice bojo pa sledeče, če upoštevamo prekoračitev pooblastil:

- odškodninska tožba (časti država, glede na povzročene hude telesne poškodbe in vsaj delno krivdo policistov za nesrečo bo šlo tole v milijone) - tko pač je, si nisem jaz tega izmislil

- kazenska ovadba za policista zaradi povzročitve hude telesne poškodbe (malo verjetno)

- disciplinski postopek (zelo verjetno)

V glavnem, dejstvo je, da sta policista najbrž prekoračila pooblastila, če sta "državljana" res zbutala, v tem primeru ni opravičila, če sta ga pri tem poškodovala še tolko slabše za davkoplačevalce.

Če sta s svojo vožnjo povzročila nesrečo, potem natradata še bolj in lahko pokasirata celo povzročitev prometne nesreče iz malomarnosti (325. člen KZ), tudi če sta nesrečo povzročila iz malomarnosti, nastradata, saj je povzročitev prometne nesreče že po defaultu malomarnostno kaznivo dejanje in se naklep sploh ne zahteva, če bi to povzročila z naklepom bi bila to že huda telesna poškodba (134.člen KZ), odškodnine sploh ni potrebno omenjati, saj gre v tem primeru v milijone, še posebej če so bili zraven še gledalci.

Glede disciplinskega postopka, bojo kolegi policaji vedeli povedati več, samo če je vsaj mal suma na prekoračitev pooblastil ali pa na povzročitev nesreče zadeva sigurno pride v poštev.

Demokracija ni ravno naklonjena k splošnem pretepanju mulcev s strani policistov, dejstvo je tudi da se MNZ (kot se tudi spodobi) ne postavi za policiste, kadar so ti vpleteni v procese na sodišču in si morajo sami (ali ob pomoči sindikata) plačevati odvetnike. Če bi tole vedeli vsi policisti, bi bilo nasilja dosti manj. Po drugi strani je pa tudi res, da njihovo delo ni ravno piknik, in da je razumljivo, da ni čisto vse res, kar "državljani" povejo o policijskih metodah in tudi, da policistom kdaj poči film, samo,... naj jim ne bi.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodatek na nočno, dodatek za delo z ljudmi, terenski deodatek, benififciran staž

Ja, pa kaj še.

No, lep pozdrav po dolgem času :) <_< :rolleyes: B) .

Pred leti sem nekega dne v coklih prišel do mojega starega BMW (avta) na parkingu in nenadoma izza avta spizdita dva mulca (v pravem pomenu besede, tam ene 12 let). Videl sem kdo sta in opazil, da sta mi spiz*ila ''samo'' značke iz havbe in prtljažnika in dveh koles. Potem sem čez kake pol leta enega od njiju srečal (dohitel) in opazil, kako ponosno na APN 6 na zadnjem blatniku vozi mojo (brez skrbi, bila je moja) značko. Pomahal sem mu, naj ustavi, pod čelado ni videl, kdo sem, jaz pa sem mu samo eno prikopal (z dlanjo), bil je šokiran, dal sem dol čelado in ga vprašal, če mu kaj ni jasno, mu spulil značko in šel dalje.

In če bi recimo dobil nekoga, ki kaže rit iz mojega avta ali ko se sklanja nad moj motor ipd., bi ga tako brcnil, da bi mu verjetno čevelj ostal na riti.

In zagovarjam to, da sta policista tistemu oslu (če sta mu, sej je bilo rečeno, da se ne vidi točno, ne :hmm: :lol: ) dala par vzgojnih. Pa al bi šlo vse u maloro, vsebi zblaznel, če bi vsi ignoriral policaje!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še moj kakec na temo.

Policija je očitno bila v tem primeru nesposobna in neprofesionalna.

Ker:

1 - ni znala skuterista prometni varnosti primerno zaustaviti.

2 - ni znala oceniti in odmeriti moči prisilnih sredstev za zaustavitev in pridržanje skuterista.

3 - ni znala oceniti , ali je zasledovanje in pridržanje skuterista glede na sredstva, ki jih bo morala uporabiti, sploh smiselno in upravičeno.

4 - v primeru, da si je skuterist zaradi bilo česar to zaslužil, mu ni znala batin naložiti tako, da to ne bi prišlo v javnost.

Glede na to, sta bila policista udeležena v tej akciji navadna cepca in očitno še prepotentna in neprofesionalna.

Škoda, ker mislim, da bi policisti, ki znajo take situacije pravilno oceniti in pravilno, neosebno in profesionalno odreagirati, bili varnejši zase in za vse poštene državljane.

Če pa barabe malo po svoje privijejo, nimam nič proti, žal jim pa to zna priti v navado tudi za reševanje "osebnih" težav.

PROFESIONALNOST, tega manjka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greva na sodišče vsak s svojo odškodninsko tožbo----kdo bo več dobil---oz. kako boš ti dokazal kaj sem jest rekla, jaz bom prinesla fotografije mojega podplutega telesa in vsemogoče zlome in nalome....

In kako boš ti dokazala, da sem te ravno jazst nalomil?

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram tole temo, pa SPLOH ne morem bit tiho in razlog je v temle:

---> pred leti so mi ukradli moped, no ko sem bil majhen, je bil to zame kar stroj, in da ne bi razlagal na dolgo in široko, samo konec: sem stvar prijavil policiji, ta zaradi nepomembnosti primera ni reševala, sem ga pa rešil sam ---> tatu ujel z MOJIM mopedom pred neko trgovino, ko se je hotel odpeljat. Ga vprašam, kje kje dobil motor, pa me je samo nadrl in odpeljal. Še tole: je bil enkrat starejši od mene, večji, močnejši, pa še butast (še nalepk ni odstranil, tko da sem z lahkoto prepoznal moped). Hja, kaj čem, preko vez sem izvedel, kdo je to, šel na policijo s konkretnimi podatki in potem ---> AKCIJA v pravem pomenu besede. Policaji so stvar vzeli resno, skočili z mano vred v marico, se odpeljali pred njegovo stanovanje, jaz ga identificiram, ga prepoznam, policajem ne prizna, ga odpeljejo v svoje prostorčke, jaz pa domov. EPILOG: ni hotel priznat, ni hotel povedat, kje je motor, čudež pa je se vendarle zgodil. Dobil sem nazaj svoj moped, lopov pa precej težkih, se mi zdi. Čudež se verjetno ni zgodil zaradi lepih besed in zgolj zaradi tega sem vesel, da koga udarijo, po pravici seveda. Če bi bil malce starejši in pogumnejši takrat, bi ga verjetno že sam pred trgovino lastoročno obdelal. Imel pa je lopov to srečo, da se me ni lotil v današnjih časih, hja, sej ne da bi se hvalil ... :kva2: no, na njegovo žalost pa je kmalu po tem nesrečnem dogodku umrl, pa ne zaradi batin, temveč zaradi prevelikega odmerka heroina. Bil je namreč narkoman. :cry:

Noker

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji nimajo pravice klofat vse povprek. sej so varuha reda in miru, nastavljeni da kaznujejo in privedejo pred sodnika.

torej je nasilje bilo pretirano in nepotrebno. videl ze enkrat pred leti.

so si pa sami krivi, da delajo pac kar delajo, da jih folk ne mara itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji nimajo pravice klofat vse povprek. sej so varuha reda in miru, nastavljeni da kaznujejo in privedejo pred sodnika.

...

In potem?

Živjo optimizem. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem prebral vse teme,vglavnem se strinjam z vami glede policajev in tega da bi dotikrat pomagalo če bi koga malo konkretnejše prepričeli da ni dobro delati neumnosti,moti me pa samo eno vzgojne cebade pri poškodovanem človeku(če je bil res poškodovan)niso sprejemljive v nobenem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še nekdo ki ne more bit tiho..

nasplošno sem na strani policajev,tudi v tem primeru čeprav ne vem točno kaj vse se je dogajalo,ampak se mi zdi da so mediji (kot ponavadi) zgodbo napihnili proti policiji.logično:če bi rekli da je bil tip na skuterju baraba,motor ukraden in da se je zvrnil sam,bi vsi ploskali policiji in vse bi bilo OK.tako pa vsi kažejo s prstom na policijo kakšne pizde so ker jagajo mulce na skuterjih,namesto da bi lovili tiste,ki so prejšnji teden ukradli sosedu novega audija.opa!kdo krade avte?verjetno tudi kdo,ki je prej kradel mopede...no ampak tukaj ne smemo posploševati,ker ne vemo,ali je bil motor res ukraden.vemo pa,da se po ljubljani in tudi drugih mestih vozi veliko (preveč!) sumljivih tipov na sumljivih motorjih-brez čelad in tablic.zakaj sta ga potem lovila?še bolje-zakaj je sploh bežal?....

@lina:če dobim lopova v lastni bajti,pokličem policijo če mislim da bodo pravočasno prišli ali če si bom tipa lahko dobro zapomnil.drugače grem po bejzbolko in ga treščim po betici.ti ga bi verjetno vprašala 'stric,kaj pa delate če smem vprašati' in on bi odgovoril 'nič,teta-samo števec za elektriko bom popisal' in bi odšel...ali pa bi on treščil tebe in ušel.

barabija pride v kri!ne vedno in povsod,ampak na splošno ja.ne mi govorit,da so kriminalci bivši odličnjaki,ki so v prostem času mame v domovih za ostarele vozili na skret!!!

oprostite za dolg post,ampak ostali ste to strobili v 15-ih... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba...če že misli kdo pamže tepst, naj to naredijo starši! Policaji pa ne smejo kar vsepovprek klofat.....

nimajo vsi takih staršev.če je 'mat kurba fotr pjanc',jim bo vseeno kva počne sine.poznam primere,ko je hotela šola pomagati familiji,pa so jih tastari samo grdo zavrnili,češ brigejte se zase.

še enkrat ponavljam,da za ta primer nism 100% kva se je dogajal,ampak na splošno pa imamo vsi res preveč pravic in to,da lahko vsak kurac napiše ugovor in tako uide kazni,da lahko toži čefur prijatelja karateista,ker ga mu je v obrambi razbil zob,da marsikomu policija nič ne more... kar je pa preveč je pa preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!