Skoči na vsebino

Možno, da so ga policaji malo prebutali


trisha

Priporočene objave

Torej:

A: XY krši zakon (čelada, registracija, neustavljanje, pobeg, ogrožanje mimoidočih,...)

B: policaji kršijo zakon (prevelika uporaba sile)

:hmm:

Če ne bi bilo A, potem ne bi bilo B O:-) in še: A>B (vsaj po številu prekrškov)

Če ne pozna nihče več konkretnih dokazov, potem se s tem tema lahko zaključi.

Lahko pa se dobimo ob pivcu in kakšno rečemo na to temo :beer2: :friend1:

haloooo, moderatorji, ima kdo čas, pa da zaključi tole ? :yea2:

:topic:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novinarji so pa itak zgodba zase. Pri nas na TV sploh ni specializiranih novinarjev za neko področje. Pri nas vsak piše vse. Isti novinar v ponedeljek poroča s kmetijskega sejma v Gornji Radgoni, v torek "strokovno" poroča o aferi Orion, v sredo o Zbiljskem gaju, potem v četrtek o napakah zdravnikov. In o ničemer v bistvu nima pojma. Če se le da pa zadeva ša malce napihne, poroča pristransko (npr. groba policija je v MB kršila človekove pravice, ko je aretirala pohlevne navijače viol)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novinarji so pa itak zgodba zase. Pri nas na TV sploh ni specializiranih novinarjev za neko področje. Pri nas vsak piše vse. ...

... tko k lahk isti policaj en dan na tedn vozi motor, dva dni avto, dva dni pa sedi v pisarni in dela pisarniška dela :)

Tadej, če te zanima kaj o novinarskem delu in učenju za ta posel, ti lahko veliko razložim iz prve roke, pa tudi pametujem lahko o slovenskem medijskem prostoru ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tko k lahk isti policaj en dan na tedn vozi motor, dva dni avto, dva dni pa sedi v pisarni in dela pisarniška dela :)

Tadej, če te zanima kaj o novinarskem delu in učenju za ta posel, ti lahko veliko razložim iz prve roke, pa tudi pametujem lahko o slovenskem medijskem prostoru ... :)

Jaz govorim o povprečnemu novinarju na TV (POP) in ne na novinarjih nasploh. Vem, da so eni specializirani za posamezna področja in prav je tako.

Tudi policaji niso vsi "univerzalnci". Imajo svoje enote, ki so specializirana za svoje področja (nadzor prometa, nadzor državne meje, specialna enota, varnostniki, stražarji, mornarji, letalci, bombaši, železniška enota,..........)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrt bi si voznik skuterja povzročil kar sam, ker se vozi brez čelade!

Aha pol bi bilo potrebno po Trishinem mnenju pustiti pri miru takkšne, ki se vozijo z neregistriranim (po možnosti še ukradenim) skuterjem in brež čelade.

Kolk sem jaz neumen, ker sem pošteno kupil motor, ker sem ga ragistriral in sem si kupil čelado.

Tadej

Ah dej no, dobr veš kako razmišljam.....

Tadej ne posplošuj kaj je po mojem mnenju....... komentar je bil mišljen na nevarnosti pri nujni vožnji in na način ustavljanja.... ostali tekst je iz Dnevnika....

ozadja itak ne poznam...... ali so ga poznali al ne.... in zakaj so ga lovili....

kar tko ga pač ne morjo ogrožat..... sej bi ga verjetn lahko tud kako drugač prjel in ustavl...

tud tisti, ki so na nujni vožnji morajo upoštevat varnost .....in ne smejo ogrožat drugih

seveda pa zagovarjam, da je policijske odredbe treba upoštevat.....

sem pa dobr zakurla s to kopijo članka (ki ga je nekdo premaknu v novo temo).. :) :rolleyes:

pa ne se zdej vsi tolk razburjat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bombaši :?

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Noker

To je tista enota, ki je pred tedni odstranjevala domnevno bombo na Italijanski ambasadi in na železniški postaji v LJ.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki nenavadno jasno kaže na tvoj bistven primankljaj tiste sive zadeve, katere imamo ostali dovolj v glavi,

Jao to sem pa sedaj prvič zasledil, da se nekdo javno na svetovnem spletu hvali, da je pameten.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako mimogrede, kaj se govori........

AI: Slovenski policisti preveč nasilni

Ljubljana | 26.5.2004 | STA/M.R.

Amnesty International je v poročilu o kršitvah človekovih pravic znova izpostavil policijsko nasilje v Sloveniji in neuspešnost države pri preiskovanju teh dejanj. 

Poročilo Amnesty International

Podatki o policijskem nasilju pri nas niso dovolj transparenti, opozarja AIS

V letnem poročilu o kršitvah človekovih pravic v svetu v letu 2003 je predstavljen tudi problem, da Slovenija v kazenski zakonik še vedno ni vključila definicije mučenja, kot to zahteva Konvencija ZN proti mučenju, in da ni odpravila zastaralnega roka za dejanja mučenja ter podaljšala zastaranja za druge oblike grdega ravnanja.

Neustrezni pritožbeni postopki

Tarče naj bi bile predvsem pripadniki etničnih in rasnih manjšin, tudi otroci

"Poročilo opozarja tudi na neustreznost pritožbenih postopkov zoper policijo, saj z vidika mednarodnih standardov, kljub nekaterim poskusom sprememb na bolje, še vedno ne ustrezajo zahtevam po neodvisnosti in učinkovitosti," je povedala predsednica AI Slovenije Katarina Zidar. Tako je po mnenju AI pritožbeni postopek usmerjen samo v rešitev konkretne pritožbe, ne pa tudi v zagotavljanje odgovornosti policistov za kršitve in odpravljanje vzrokov, zaradi katerih prihaja do kršitev in pritožb, kot je to praksa v mnogih drugih državah.

Netransparentnost podatkov

AI opozarja predvsem na nezadostno transparentnost podatkov o disciplinskih postopkih zoper policiste in v bistvu popolno netransparentnost rezultatov kazenskih postopkov zoper policiste, ki so bili osumljeni kršitev človekovih pravic, kot so še zapisali v poročilu.

Paradoksalno je, da v Sloveniji pritožbe zoper delo policije še vedno obravnava kar policija sama.

( :blink: ) 

Letno poročilo navaja le dva primera domnevnih kršitev človekovih pravic s strani slovenske policije, vendar ta predstavljata po besedah Zidarjeve le del celotne problematike policijskega nasilja v Sloveniji. AI Slovenije ima namreč podatke o številnih drugih primerih takšnih kršitev. Tarče grdega ravnanja policistov, do katerega je običajno prišlo med rutinskimi policijskimi aretacijami in pridržanji, naj bi bili predvsem pripadniki etničnih in rasnih manjšin, tudi otroci.

Primeri pometeni pod preprogo

Mnogi primeri, na katere je opozoril AIS, so glede na podatke, ki so jih organizaciji posredovale domnevne žrtve in ministrstvo za notranje zadeve, ostali nepreiskani ali vsaj nezadostno preiskani.

Prav tako ni bila niti v enem od teh primerov pritožba posameznika spoznana za utemeljeno, policija pa ni v nobenem izmed njih po uradni dolžnosti vložila kazenske ovadbe zoper vpletene policiste.

Poročilo AI navaja policista, ki je v Šentjurju pri Celju na tla zbil 23-letnega moškega in mu skočil za vrat s tolikšno silo, da mu je pri tem zlomil ključnico. Nato naj bi pretepli njegovo 19-letno dekle in ji grozili na policijski postaji.  

Iz primerov, s katerimi je seznanjen, in glede na odzive državnih organov nanje slovenski odbor AI sklepa, da kljub vsem mehanizmom, ki jih ima država na voljo, ta ne zagotavlja, da bi bile navedbe o kršitvah temeljnih pravic posameznika preiskane hitro, nepristransko in učinkovito. Za zagotovitev odgovornosti policije in posameznih policistov je tako še vedno potrebna predvsem velika angažiranost žrtve, čeprav je spoštovanje človekovih pravic s strani policije in zagotovitev preiskave domnevnih kršitev, tudi po Evropski konvenciji o človekovih pravicah, v prvi vrsti odgovornost države.

Kazenski postopek je bil v nekaterih redkih primerih kasneje sprožen zoper policiste šele, ko je žrtev prek odvetnika vložila kazensko ovadbo na državno tožilstvo, pri čemer pa se noben od teh kazenskih postopkov doslej še ni zaključil.  

Tiskovni predstavnik slovenske policije Miran Koren je za 24 ur povedal, da vodstvo policije uradno s poročilom še ni seznanjeno, tako da poročila še ne morejo komentirati.

AI zabeležil kršitve v 155 državah

AI v svojem letnem poročilu opozarja, da se je število držav, kjer so zabeležili posamezne vrste kršitev, v večini primerov v primerjavi z letom prej zvišalo. Še posebej so izpostavljeni primeri zaporov v Iraku in razmer v Sudanu, kjer se z izgovorom skrbi za varnost dogajajo hude kršitve človekovih pravic. Varnost v svetu je mogoče zagotoviti le s spoštovanjem človekovih pravic, ne pa z njihovimi kršitvami.

Izvensodne usmrtitve in nezakoniti poboji so bili izvršeni v 47 državah, med drugim tudi v Avstriji, Bolgariji, Franciji, Nemčiji, Makedoniji, Španiji, Veliki Britaniji, Rusiji, Turčiji in na Portugalskem. V rokah državnih organov so ljudje "izginili" v 28 državah, najbližje Sloveniji v BiH, na Hrvaškem, v Rusiji in Španiji.

Poročilo AI podrobno navaja nezakonite poboje civilistov s strani koalicijskih sil in oboroženih skupin v Iraku.  

Kot še navaja poročilo AI, so oborožene opozicijske skupine storile hude kršitve človekovih pravic, kot so namerni in samovoljni poboji civilistov, mučenje, ugrabitve in zajetja talcev, v 35 državah. "Napadi oboroženih skupin, kot je Al Kaida, predstavljajo resno grožnjo varnosti ljudi po vsem svetu. Te napade odločno obsojamo kot resne zločine v skladu z mednarodnim pravom in nacionalnimi zakonodajami, saj predstavljajo vojna hudodelstva in hudodelstva proti človečnosti," je poudarila Nataša Posel in dodala: "A hkrati je zastrašujoče, kako načela mednarodnega prava in orodja za mednarodne akcije, ki bi nas lahko varovala pred temi napadi, mogočne vlade spodkopavajo, marginalizirajo in uničujejo. Oblasti izgubljajo moralni kompas, saj mednarodno vrednoto človekovih pravic žrtvujejo v slepem zasledovanju varnosti. Ta nesposobnost vladanja predstavlja nevarno popuščanje oboroženim skupinam." AI ob tem izpostavlja ameriško zunanjo politiko.

vir:24ur

Popravljeno . Popravil dave the wave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dansnjem Dnevniku je na ravno ta clanek podana replika policije, katerega vam vsem priporocam, da si ga preberete. Spet vidimo, da sta vedno 2 resnici. Zanimiv pa je del replike v katerem sem zasledil, da namerava ta policist sedaj toziti Dnevnik zaradi blatenja (oz. kakorkoli se temu v pravniskem zargonu rece).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral tole o AI. Vsaj tisto o reševanju pritožb ne drži. Komisija je sestavljena iz enega policista in dveh civilov!

Tisto o zlomljeni ključnici. Če se nekdo upira aretaciji, se nbo uporabil strokovni prijem. Bolj se boš upiral, močnejši bo prijem. In kost je počila.

Enkrat, ko sem bil v srednji šoli, so me po pomoti uklenili (bila je pač racija v kafani - iskali so ene dilerje). Nism se nič upiral - bil sem lepo "gumjast" in ni bilo nobenih poškodb.

Razni barabini, pa lepo izkoriščajo AI za nadaljno bitko z oblastmi in jim bodo na tak način "jebali" mater. No, na srečo komisija za pritožbe to ugotovi in zadeva pade.

Me zanima, zakaj se AI ni oglasila, ko so pred meseci več dni gladovno štrajkali delavci neke tovarne na Štajerskem?

Predlagam, da aktivisti AI prikažejo kako obvladaš nekega pobesnelega nasilneža in to na tak način, da mu ne skriviš niti lasu na glavi. IN potem vse tiho je bilo....

Aja pa AI prosim še za komentar incidenta v MB, ko so navijači v policajko (ženska!) vrgli velik kamen in jo obrcali, njenega kolega pa so s kolom po glavi, da je izgubil zavest in so mu okradli pištolo.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderatorji, ne še zapret teme,sej to je bolše kakor,kakšna poljudnoznanstvena oddaja :lol1: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o AI imam tudi jaz slabo mnenje, čeprav sem nasprotnik sile in orožja ... ter borec za pravice vsakega, ki se mi zdi zatiran :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o AI imam tudi jaz slabo mnenje, čeprav sem nasprotnik sile in orožja ... ter borec za pravice vsakega, ki se mi zdi zatiran :D

Ahhhh, vsaj eden me zagovarja, grem prec zeni povedat, da naj s tem takoj preneha ..... hvala Sym ... kolega :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao to sem pa sedaj prvič zasledil, da se nekdo javno na svetovnem spletu hvali, da je pameten.

Tadej

policijsko-naivno dejanje: na tak način citirati in "skriti" pomen posta

:lol1:

Once again, only for you:

Ys trdim v svojem postu, da so vsi motosvetovci pametnejši od tebe (o sebi sploh nisem govoril).

Ali "štekaš" sine, kaj to pomeni?

Ne?

Naj ti razložim, da boš vedel kako stvari stoje:

to pomeni, da si bil ti zadnji od zadnjih v vrsti ko so talali sivo substanco.

Pa ne zdaj jokat - to je tko na tem planetu: eni majo, drugi pa ne.

:cry:

Zdaj pa spat, dete, pa pokliči mamo, če te bo tiščalo lulat.

:(

pies: dragi moderatorji sorry za :topic:

če boste zbrisali ta post - lahko izbrišete tudi tiste zmerljivke, katere Tadej naslavlja name.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policija je v službi naroda in zato mora biti pod drobnogledom---tole je glede napihovanja kaj počno.

Vi ki zagovarjate vzgojno pretepanje--ne vem no; samo s tem se samo povečuje sovraštvo do policajev in potem se zgodi kar se je zgodilo v MB po fuzbalu.

Policaj mora biti profesionalec--to je njegova služba torej naj pusti zamere doma in če mu je dovoljeno vsaketoliko polna jajca opravičiti z klofuto nekemu mulcu---ne vem kako mu boste dokazovali kdaj je šel čez mejo, ker ko je enkrat ena stvar u redu drugič pa ne se vseskupaj zakomplicira.

Tole kaj delajo v Italiji ali Srbiji je čisto odveč. V Srbiji se jih da baje celo podkupovat oz. plačaš kazen brez ,,računa,, v Italiji pa te policaj ne jebe zaradi mankajoče žarnice (lastne izkušnje---mi prva kratka ni gorela pa tudi rezerve nisem imela pa me je samo poslal v trgovino (je razložil kje je) in odšla sem z ,,opozorilom,,)), pri nas sem pa že plačala (s tem, da je luč delala) zaradi ,,žarnice,, in da ne govorim o tistih famoznih trikotnikih z točno dolpočeno oznako.

Če pride do upiranja aretaciji oz. pri umirjanju nasilnežev (huligani , pretepi, vandalizem) naj se uporabijo strokovni prijemi vendar NE KLOFTAJTE prometnih prekrškarjev. Da ne govorim o policijskem nasilju nad šibkejšimi (številčna premoč policajev, brcanje vklenjenega človeka, kloftanje mulca (popolno ponižanje pred sovrstniki) in to takrat ko ostali mulci opazujejo zadevo od daleč---nihče se vas ne bo zaradi tega bal samo sovražil vas bo in mogoče bo enkrat udaril nazaj in NIKOLI vam ne bo več ustavil, ker bo zaradi ,,brez čelade,, pričakoval batine.

Sicer je pa to stvar človeka eni se ob zaušnici ustrašijo in so potem pridni kot ovce, sam vsak ki ima vsaj malo karakterja te bo ob prvi priliki nazaj če ne že udaril vsaj zajebal.

Ja in je razlika ali prejmeš vzgojno okoli ušes od ,,normalnih,, staršev ali kar tam od enga, ki ima slab dan.

Draga Lina ;) S kriminalom je danes tak, da bolj jih bozas, vec jih je. In ta dva, ki sta lovila onega, sta ogrozala promet, ravnotako je promet ogrozal on z nevarno voznjo. Poleg tega danes jumperji se niso opremljeni z laso med rotacijskimi lucmi, ki bi kavboja na skuterju ujela. Torej, hvala bogu, da sta se tadva potrudla in ga dobila. Seveda je batine zasluzeno dobil, saj se ni hotel ustaviti. Dobo jih je pa zato, ker mu jih sodnik nebo dal. Stvar je taka. Po eni strani bi ljudje radi imeli cim manj kriminala in mir, po drugi strani bi pa mogli kriminalce bozat. Ja, to ne gre :hmm:

Kar se pa policijskega nasilja tice drugace je pa tudi tezko govorit. Verjamem, da vsi policaji niso posteni in izkoriscajo svoj polozaj, nekaj so krivi mediji, ki dogodke napihnejo v velikost panoramskega balona, druga veja so pa mescani, ki zgodbe ne poznajo, vidijo samo drugi del in obsojajo. In tu se stvar zakljuci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tko je to, pol ko te natolče policaj si pa še na sodišču obsojen drugač greš pa domov. Tadej vsi vi veste kje je doma kraja skuterjev, pa nekdo, ki ima dosje se ve kje stanuje in zakaj je treba pol po cesti lovit ,,tebi,, sumljive tipe in jih zbijat s ceste? A res ne znajo drugače bolj profesionalno zadeve spelat, ne vem čemu vso šolanje če je vse kar je sposoben z avto zbit motor (pa da ne bo pomote, motor ki ga lahko dohiti, ) Ta država in sodni sistem smrdi in sedaj če začne ,,legalno,, pretepat še ,,sumljive,, tipe bo smrdela še bolj.

Ja zadnjic sem cital, da od sedaj naprej bodo "pobegle" skuteriste lovili z burekom. To je baje boj profesionalni pristop. A ti mislis, da ce je en tip policaj, da bo ven potegnu orozje v stilu "posebno porocilo" in tipa pribil na steno? Kaksno mrezo recimo? Poglej si malo ameriske pregone po TV. Ko te zrinejo iz ceste te se nabunkajo poleg in se nobedn ne zmrduje. Sej se niti nima zakaj! Ce si krsu prometne predpise in se upiral aretaciji si pac zasluzen kazni ze iz strani policije ne samo tozilstva (ki veselo pociva na lovorikah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej časi nabritih Tomosov so mimo. Sedaj so časi trenirkarjev na ukradenih skuterjih. Povdarek je na ukradenih!!!

No sedaj si pa predstavljaj, da si ti policajka v avtu in se mimo tebe peljeta dva v šuškavcih, brez registracije, brez čelade, na mestu kontaktne kjučavnice pa ven štrlijo žice. KAKO BOŠ UKREPALA?

Tadej

Pomoje se naj raje zamisli, ko ji bo en tak priletel v avto in bo morala sama placat skodo iz svoje zepa. Zakaj? A mislis, da ti bo zavarovalnica kaj dala, ce oni nima obveznega zavarovanja (razn ce mas ti kasko)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ...

kaj pa recimo granitna kocka v roki namesto loparčka?

Ne, ne

hecam se ... fotoaparat bi bil v veliko pomoč in enormni računi za sledenje na primer. Pa seveda slika reg. tablice.

In ko ga slikas se fotograf spet smeje: "A tega ze spet niste ujeli? Kolkokrat ga bom se mogu razvit?"

To ni policija. Slikam ga lahko jas tudi pa sliko na policjo odnesem, pa mislis, da se bo kaj zgodilo? Ja, vido ga bom se naslednji teden, pa teden po tistem, pa se naslednji teden...

Ves kolkokrat sem vido svoj ukraden skuter? Hmm, mam premalo prstov... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:

Da splošno znano je, da tisti ,,mali,, tihotapci (1KG heroina je za par črtic :blink: )

hodijo naokoli z vrečko pod roko in se vozijo brez čelad na neregistreranih skuterjih in čez križišča po tazadnjem----ker ena kilca res ni nič, no če ima policaj slab dan mu lohk napiše sodnika za prekrške.

Tadej mal preveč filme gledaš oz ne vem v kateri sferi se nahajaš.

A ti mislis, da je to samo v filmih? Heh, idi v Koloseja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga fanta(policaja) nebi poskušala ulovit in bi to ignoranco posnela tv kamera bi v četrtkih v trenjih gledali kako se policajom jebe za našo varnost....prov da sta ga ulovila...sam še pomembno za nas je ali sta prekoračila svoja pooblastila...in ko zvemo če sta jih prekoračila lahko razpravljamo kako moralno/etično ali strokovno je to bilo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Once again, only for you:

Ys trdim v svojem postu, da so vsi motosvetovci pametnejši od tebe (o sebi sploh nisem govoril).

Ali "štekaš" sine, kaj to pomeni?

Ne?

Naj ti razložim, da boš vedel kako stvari stoje:

to pomeni, da si bil ti zadnji od zadnjih v vrsti ko so talali sivo substanco.

Pa ne zdaj jokat - to je tko na tem planetu: eni majo, drugi pa ne.

In ti tudi pišeš po motosvetovem forumu in nisi motosvetovec? Zanimivo. No, res je, da si imel že v preteklosti probleme s forumom in se sedaj skrivaš pod drugim imenom, da lahko sploh pišeš. A je tako ex 1?

Moja siva substanca je čisto zadovoljiva. Za tvojo pa ne vem. Npr. tvoji bivši izpadi na tem forumu (so te morali kar naprej brisati) aja pa tudi nahrbtnika si nisi znal pravilno zapeti in se ti je na avtocesti odpel in si izgubil vsebino,.........

Da niso takrat, ko si ti stal v vrsti prodajali sivo substanco s pretečenim rokom?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dansnjem Dnevniku je na ravno ta clanek podana replika policije, katerega vam vsem priporocam, da si ga preberete. Spet vidimo, da sta vedno 2 resnici. Zanimiv pa je del replike v katerem sem zasledil, da namerava ta policist sedaj toziti Dnevnik zaradi blatenja (oz. kakorkoli se temu v pravniskem zargonu rece).

No tako. A sedaj eni vidite, da ne gre vsega verjeti novinarjem in "pričam" kao pretepa, ki so mimogrede še tipotovi prijatelji. Ja naivnost.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dansnjem Dnevniku je na ravno ta clanek podana replika policije, katerega vam vsem priporocam, da si ga preberete. Spet vidimo, da sta vedno 2 resnici. Zanimiv pa je del replike v katerem sem zasledil, da namerava ta policist sedaj toziti Dnevnik zaradi blatenja (oz. kakorkoli se temu v pravniskem zargonu rece).

S tem o dveh resnicah se strinjam s teboj. Poisci clanek, pa ga prilimaj, bomo se to prebrali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se naj raje zamisli, ko ji bo en tak priletel v avto in bo morala sama placat skodo iz svoje zepa. Zakaj? A mislis, da ti bo zavarovalnica kaj dala, ce oni nima obveznega zavarovanja (razn ce mas ti kasko)?

seveda da ti bo dala (zavarovalnica mislim) tud če nimaš kaska, terjat mas pa pravico od zavarovalnice ki ima sedež na območju na katerem se je nesreča zgodila, če ima več zavarovalnic na istem območju (kjer se je zgodila nesreča ) prijavljen sedež lahko terjaš od katerekoli od njih

preštudirej zavarovalno pravo :P

ps.: ne smeš toliko zagovarjat policajev ker so v veliki večini kreteni, prej ali slej boš imel (po nepotrebnem) tud ti z njimi opravka. šele ko jih boš enkrat resnično rabil boš ugotovil kako nesposobni so :lol1:

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!