Skoči na vsebino

policijski lov na motoriste


directory

Priporočene objave

Daj, tole me pa res zanima.

Matematično-fizikalno-pravno mi zadevo razvij in izpelji tako, da bom popolnoma zatrdno 101 % prepričan, da je to res...

Jah, kaj cem zdej tri metre napostat? jaz bom samo zaverglal, argumentirajmo pa skupaj!

V praksi gre policist lahko za tabo v primerih prekrskov, da te opozori in prepreci ogrozanje ostalih udelezencev v prometu samo takrat in toliko, da identificira reg. oznacbo ne pa da se stvar stopnjuje ali celo razvije do nepredvidenih posledic, kjer lahko nastane materijalna skoda ali celo nesreca z poskodovanjem oseb ali celo smrtnim izidom , lahko te prehiti in ti da znak,ce je v avtu, ce ti ne upostevas, ga prehitis in bezis se ne sme ganjat vec za tabo! ker ti lahko zaradi njegovega dejanja pades recimo, pri tem pa poskodujes sebe, druge, ali povzrocis materijalno skodo! Sankcije v vsakem primeru sledijo in on je dosegel svoj namen. Fantje so bili zaradi svojih dejanj v takih primerih suspendirani, izgubljali na sodiscih in placevali nastalo skodo itd. Ti, pa si seveda odgovarjal za svoja dejanja. Oni sevda imajo pooblastila, da ce nekdo nekoga ogroza, morajo sankcionirat, vendar ne na nacin, kot jih gledamo v Filmih! Da ti on pelje nasproti, vidi da nimas luci ali celade, ti postavi avto popreko, ti pa se zaletis v avto in lahko si mrtev. Pravtako ce obrne za tabo in te zacne lovit. Zdaj pa mi ti odgovori! Da si ti policaj in se spravis nekoga lovit, on se ti ubije, ali pa ostane kripl! kaj bos ti napisal v porocilo? Opazil sem , da voznik ni imel celade, jaz pa sem ga samo hotel opozoriti, pa za njim. Pri 150 sem jaz se nekako zvozil, on pa ne... al kaj? Naj tole malo pokomentirajo fantje, ki so s prometne, pa tole berejo pa kaksen advokat, bi tudi lahko dal svoje mnenje, ker itak vem, da tole tudi prebirajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog ne daj, da bi te, ki bežijo, kdo ogrožal. :huh:

Ubožčkom se ja lahko še kaj zgodi. :(

Ko tole berem, se mi zdi, da bo najbolje, da odvijem z motorja tablico, pa se požvižgam na vse predpise in na Policijo, ki me bo hotela ustavit. Mene božčka, ki prehitevam čez polno, vozim skozi rdečo, s vklopljeno hupo vozim prek prehoda polnega pešcev,... pa ja ne sme nihče ogrožat. Kmalu bom ugotovil, da je pravzaprav neumno to počet s svojim motorjem, pa bom kakega kje brez vednosti lastnika "najel", pa če me bo zgrabil pohlep, se lahko še kakega "donosnega" posla lotim, ker ustaviti me itak ne morejo, ali pa celo ne smejo... pa saj je vseeno. Zanimivo! A slikali da me bodo? In s sliko bodo potem, kaj že... :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog ne daj, da bi te, ki bežijo, kdo ogrožal. 

Ubožčkom se ja lahko še kaj zgodi. 

Ko tole berem, se mi zdi, da bo najbolje, da odvijem z motorja tablico, pa se požvižgam na vse predpise in na Policijo, ki me bo hotela ustavit. Mene božčka, ki prehitevam čez polno, vozim skozi rdečo, s vklopljeno hupo vozim prek prehoda polnega pešcev,... pa ja ne sme nihče ogrožat. Kmalu bom ugotovil, da je pravzaprav neumno to počet s svojim motorjem, pa bom kakega kje brez vednosti lastnika "najel", pa če me bo zgrabil pohlep, se lahko še kakega "donosnega" posla lotim, ker ustaviti me itak ne morejo, ali pa celo ne smejo... pa saj je vseeno. Zanimivo! A slikali da me bodo? In s sliko bodo potem, kaj že... 

Se podpisem pod tole!!!

Bravo premza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

directory ti nisi resn :grrr če bi jaz delal tam na policiji bi se ob tvojem klicu pošteno nasmejal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem sem prišel do zaključka, da večina vas trdi :

Če si sam tolk neumen da izzivaš policijo, potem je lahko tudi policija tolk neumna, da izziva usodo in spravlja v nevarnost sebe , prepotentneža in mimoidoče.

Ni kaj, argumentacija na mestu, sam upam da ne bom kdaj mimoidoč, ker tak motorist ne bom nikoli, policaj pa tud ne.

Pa sem vedno mislil, da neumnost na eni strani ni opravičilo za brezglavost na drugi.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko čitam poste manj mi je jasno, za vse tiste ki obsojate lovljenje motorista vprašanje: A kdo dejansko ve zakaj so ga lovili? Če mene vprašate je tip lahko oborožen ropar, morilec vašega otroka, posiljevalec vaše žene itd... mislim da pregona ni treba opravičevati. Zakonodajalec je predvidel določene sankcije za določene prekrške, kazniva dejanja itd., ki jih policija mora izvesti, v nekaterih primerih je prijetje storilca KD oz. prekrška nujno potrebno zaradi nekaterih procesnih dejanj in vsi biseri zgoraj napisanih postov ala "saj so videli tablico", kdo pa pravi da je prava tabla na pravem motorju? In ne nazadnje vam je stavek "kaj pa tiste divjake na motorjih pa kar spustite al kaj" že kdaj padel v uho? Zapomnite si enkrat za vselej motorist je UDELEŽENEC V PROMETU in ne neka priviligirana zlata kokoš, ki nese zlata jajca. V Sloveniji nas je 20 tisoč en več ali manj, kolko je pa pešcev, avtomobilistov, kolesarjev..... Pa glih mi bi naj bili deležni nekih posebnih pravic nazasledovanja in odpuščanja grehov?!

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem sem prišel do zaključka, da večina vas trdi :

Če si sam tolk neumen da izzivaš policijo, potem je lahko tudi policija tolk neumna, da izziva usodo in spravlja v nevarnost sebe , prepotentneža in mimoidoče.

Lahko je neumna, pa ga preganja in da tudi drugim vedet, da naj tega ne počno.

Lahko pa je neumna in pogleda stran, in da drugim vedeti, da bo to tolerirala.

Ko bo na cestak kar naenkrat en kup norcev, ki se bodo požvižgali na pravila in Policijo, se bomo pa spraževali zakaj. In Slovenija bo postala raj za divjake vseh dežel, ki bodo neovirano divjali po naših cestak, ker jih nihče ne bo preganjal. Najbolje da policija kar na mejah omogoči deponiranje tablic. Zanimiv način privabljanja turistov. Morje, gore in smučišča je že itak povozil čas!

Kaj je bolj neumno presodi sam. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da kak zakon glede tega gor napopat. Policaj , je v službi zakona in mora se ga držat. Kaj pravi zakon me zanima (res ne vem)????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj z IUSinfo na kakem iskalniku, maš vso veljavno zakonodajo gor, pa še kaj arhiva. Konkretno v tem primeru velja Zakon o policiji, Zakon o prekrških, ZVCP, če je šlo za kD velja ZKP in milijon pravilnikov, usmeritev itd (med katere spada tudi navodilo "ne za vsako ceno" po vsej verjetnosti zaradi tragedije v Velenju in Ilirski Bistrici)

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še neki---zakaj ne bežim policajem zakaj imam registrirano vozilo:

Toliko o temu, da bo Slovenija postala raj za ,,begavčke,,.

1. Ne ljubi se mi vedno in povsod poremišljat ali so in ali niso policaji kje v bližini, a bom lohk v miru kavo spila al bom morala skoz čez oken gledat, da kje kak policaj ne preverja moje fotokopirane tablice. Če se slučajbno kaj zgodi---nimam denarja plačevat nastalo škodo---zato imam zavarovalnico, kaj če me pri begu dobijo--kaj bom pa pol (loh mi npr. zmanjka bencina, lohk enostavno padem (mi je vseeno ali padem sama ali s policajevo pomočjo---ne maram bit na tleh tako ali tako in nimam časa v bolnici ležat in tut umrla še ne bi rada, pa se po sodiščih vlačit in nesprejemat priporočene pošte in na obroke odplačevat nekomu,ki ga sploh ne poznam). Poleg tega lohka slučajnim mimoidočim kaj naredim---vest mi deluje---in nikogar ne bi rada kakorkoli prizadela.

Enostavno NE LJUBI SE MI UKVARJAT ŠE S TAKIMI STVARMI.

Vsak normalen človek ima rad mir (zato spoštuje vsaj tiste nujne zakone) in torej ,,begavčkov,, ne bo nič več in nič manj če bo lov na njih odprt.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko je neumna, pa ga preganja in da tudi drugim vedet, da naj tega ne počno.

Lahko pa je neumna in pogleda stran, in da drugim vedeti, da bo to tolerirala.

Ko bo na cestak kar naenkrat en kup norcev, ki se bodo požvižgali na pravila in Policijo, se bomo pa spraževali zakaj. In Slovenija bo postala raj za divjake vseh dežel, ki bodo neovirano divjali po naših cestak, ker jih nihče ne bo preganjal. Najbolje da policija kar na mejah omogoči deponiranje tablic. Zanimiv način privabljanja turistov. Morje, gore in smučišča je že itak povozil čas!

Kaj je bolj neumno presodi sam. :hmm:

Med brezglavim norenjem po ulicah in mižanjem na obe očesi je še ogromno maneverskega prostora.

Sem za odločno sankcijo proti takim ne pa za ceno človeškega življenja in to bilo katerega tudi motoristovega.

Edin če je motorist namenjen naslednjih pet minut ubit kakšnega in je policija primorana reševati človeška življenja tedaj je to druga zgodba.

Zaradi enga prfuknjenega motorista ogrožat vse kar sem že omenil, se mi zdi brezglavost in od policije tudi poniglavost brez primere.

Pri vseh sredstvih tehnike in medsebojne komunikacije brezglavo norenje ni potrebno.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvari enostavno niso črne ali bele. Resnica je vedno nekje v sredini.

Ne želim z nikomer polemizirati kaj je prav in kaj narobe, kdo sme, če sploh sme bežati in loviti in pod kakšnimi pogoji.

Da se najprej sam posipam s pepelom. Nisem in ne bom nikoli trdil, da upoštevam absolutno prometne predpise, ker jih verjetno nobeden udeleženec v prometu ne. Tudi sam vozim preko omejitev, vendar skoraj nikoli v naselju, če pa že, pa minimalno (beri 60 km/h).

Motorje vozim že lep čas (s kratkimi presledki 10 let), na cesti sem že videl marsikaj, žal sem pobiral po tleh tudi svoj motor.

Postavlja se mi več vprašanj, mogoče tudi zaradi moje EMŠO številke.

Ali je kultura voznikov nekaj, kar je samo na papirju? Ozrimo se malo samo po tem forumu v teme »moj gre XXX km/h«, »najvišja hitrost…« itd itd. Ali nam posamezniki - motoristi res delajo usluge, ko za vsako ceno hočejo »prebiti zvočni zid« na cesti, po možnosti v naselju, ker ga drugače ne vidijo? Ali si slabega mnenja pri ostalih voznikih o naših navadah ne povzročamo v glavnem sami? Ali lahko nekdo, ki ni motorist sploh lahko razloži, kaj pomeni biti motorist, zakaj je potrebno včasih vreči motor »na koleno«? Kaj bi bilo, če ne bi bilo policije? Ali bi sploh preživeli na cesti? Ali bi šlo res potem vse po sistemu »veči gazi manjeg«?

Malo je »off topic«. Moderatorji, zaradi mene lahko to tudi zbrišete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gallus....... :notworthy: :notworthy:

....pa BTW...tvoja EMŠO le ni tako velika.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gallus....... :notworthy:  :notworthy:

....pa BTW...tvoja EMŠO le ni tako velika.....

Velikost EMŠA je zmeraj relativna .... :OK: odvisno od perspektive.

Imam polnoletnega sina, sicer pa se poznava iz enega zbora, smo bili skupaj na pizzi (pa še ena prikupna motoristka) :hmm: .) .)

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg teh dveh, na kateri je opozoril Gallus, je vredna ogleda tudi Radar-laser.

Tam notri je kar nekaj nasvetov v smislu, če me slikajo/streljajo takoj po gasu in pobegniti.

Kultura na cesti bo slaba najmanj dotlej, dokler se bodo še našli takšni, ki pišejo, da jim motor/avto pomeni več, kot dekle/fant in podobno in da jim vožnja pomeni srečo vseh sreč, da ne govorimo o tistih, ki se na cesti otresajo frustracij, s katerimi jih pretepa siceršnje življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvari enostavno niso črne ali bele. Resnica je vedno nekje v sredini.

Ne želim z nikomer polemizirati kaj je prav in kaj narobe, kdo sme, če sploh sme bežati in loviti in pod kakšnimi pogoji.

Malo je »off topic«. Moderatorji, zaradi mene lahko to tudi zbrišete.

hmmm, po mojem lahko vse skupaj zbrišemo, pustimo pa samo tvojo objavo :) :OK: :notworthy: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi trije tezje poskodovani, odpeljani v bolnisnico :lol1:

ne vem kaj je tukaj smešnega....dejstvo da so 3-je ljudje v bolnici s hudimi poškodbami..... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm, po mojem lahko vse skupaj zbrišemo, pustimo pa samo tvojo objavo :) :OK: :notworthy: :yea2:

second that.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi sedaj vse brisali?

Vam je nerodno zaradi neumnosti lastnih zapisov?

Bodote deci in babe in pokažite, da imate jajca in jajčnike in stojte za svojimi izjavami.

Še boljši detsci in babe pa boste, če se boste včasih znali zadržati in se ne oglašati v ravno vsaki temi, ki se vam zvali pod noge.

;) :lol: :P

Da bi kdo v taki žolčni razpravi spregledal in morda vsaj nekoliko popravil, če že ne spremenil, svoje mnenje, pa itak ni upati :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi sedaj vse brisali?

Vam je nerodno zaradi neumnosti lastnih zapisov?

Bodote deci in babe in pokažite, da imate jajca in jajčnike in stojte za svojimi izjavami.

Še boljši detsci in babe pa boste, če se boste včasih znali zadržati in se ne oglašati v ravno vsaki temi, ki se vam zvali pod noge.

;) :lol: :P

Da bi kdo v taki žolčni razpravi spregledal in morda vsaj nekoliko popravil, če že ne spremenil, svoje mnenje, pa itak ni upati :rolleyes:

Vse podpišem še enkrat, kar sem napisal. :D

Vključno z joški. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidva nista resna. :o

Zato vaju bomo izbrisali ali pa poslali policijsko patruljo za vama ;) :lol: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidva nista resna. :o

Zato vaju bomo izbrisali ali pa poslali policijsko patruljo za vama ;)  :lol:  :P

kva, jidva bomo moderatorji podili čez naselje tam nekje v forumskem delu Kr Neki? :D :D :D :D in potem ga bomo kot norci žgali še skozi Ljubezen in Politiziranje ... na koncu pa pristali tam, kjer pristanejo takšni zapisi ... :D na forumskem smetišču :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!