Skoči na vsebino

policijski lov na motoriste


directory

Priporočene objave

NA VELIKO pišeš:

Se čist strinjam z Lino. Vsaj nekdo, ki je bil v puberteti. Pa daleč od tega, da bi zagovarjal bežanje pred liziko. Bajsi in tebi podobni verjetno res nikoli ne vozite čez 50, 90 in 130 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HORJO

Se popolnoma strinjam---za svoje pizdarije odgovarjaš sam. Hočem rečt le to, da se mogoče v nekem trenutku napačno odločiš (to se dogaja predvsem v mladosti) neki te popade v trenutku, strah mogoče....a je treba to plačat z glavo? Sej v bistvu je dotičnemu vseeno, tu so še starši (govoriš za konkreten primer, katerga se jest ne spomnim in verjetno sploh ni šlo za ,,lov,, in nikakor ne obsojam policista, ker je samo stegnil liziko----govorim o ,,pregonih na nož,,), ki pokopavajo te svoje otroke. Sploh pa če je zadaj sopotnik---pišuka mogoče je on/ona čist ok otrok, ki se je napačno odločil in prisedel na motor----lohk človeka poznaš dalj časa in nekak se ti zdi da te je ,,sposoben,, peljat domov---ja brez čelade---sej je sam 500 m (spomni se, da si kdaj tako razmišljal)----ne vprašaš pa ga: ti, če naju slučajno ustavljajo policaji: a boš bežal?.

Neumnost velika neumnost-- ja res je, sam a si nekateri res ne zaslužijo spoznati kok neumni so bli. Že tako preveč mladih umre po cestah, zato pričakujem od policajev, da bodo oni odnehali, ko se bo stvar razvijala v ,,nevarno,, smer.

Sej ima cajt, ve kater motor, tablico(če je) in pišuka sej poznam tut kakega policaja in vem da pozna vse te mlade ,,zgage,, in jih počaka pred blokom oz. vidi motor pred lokalom in poišče lastnika. Če pa ni ,,znana zgaga,, pol se pa res ni treba obremenjevat.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čist strinjam z Lino. Vsaj nekdo, ki je bil v puberteti. Pa daleč od tega, da bi zagovarjal bežanje pred liziko. Bajsi in tebi podobni verjetno res nikoli ne vozite čez 50, 90 in 130 :hmm:

Nope. Taki kot je Bajsi in tudi HHV peljejo včasih kolikor duša motorina da.

Vendar vsaj zase lahko rečem, da ne takrat, ko imam koga na sopotnikovem sedežu in ne takrat, ko razmere v prometu tega ne dopuščajo. In nikoli brez čimveč zaščitne opreme. Bognedaj brez čelade!

In ponavljam, puberteta NI ENAKO neumnosti! Upor avtoritetam NI ENAKO neumnosti. Predvsem, ker če naj bi imel tak upor kakšen efekt, mladi pa želijo spreminjati svet, torej želijo doseči efekt, je to z neumnostjo težko doseči. Prej ga dosežeš z premišljenim, usmerjenim nekonvencionalnim obnašanjem. Ja, svežina, nekonvencionalnost, to pa je nujna lastnost mladosti.

Če pa drugi puberteto in adolescenco enačite z neumnostjo in jo upravičujete, pa kar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladost je norost, čez reko skače, kjer je most.

Tudi ta stari rek pravi o skakanju čez reko, ne pa o utapljanju! In kdor skoči v reko, ne zna plavati in se utopi, je kaj? Mlad ali neumen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi in tebi podobni verjetno res nikoli ne vozite čez 50, 90 in 130 :hmm:

Cez 90 res bolj redko, kvečjemu 100. :)

Ipak mam hard enduro :naughty:

Drugace pa - ce bom kdaj bezal zaradi pomanjkanja registracije (zdaj je moped celo registriran), lahko morebiten padec pripisem samo samemu sebi. Ni policaj nic kriv, saj svojo sluzbo opravlja ...

Je pa seveda res, da bi lahko zavzetost le-ti kazali na vseh področjih kriminala :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladost je norost, čez reko skače, kjer je most.

Tudi ta stari rek pravi o skakanju čez reko, ne pa o utapljanju! In kdor skoči v reko, ne zna plavati in se utopi, je kaj? Mlad ali neumen?

Neplavalec :lol1: :lol1:

Šalo na stran, se strinjam s teboj popolnoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Lina, izgleda, da sva se spet samo malo narobe razumela, vendar podobno mislila. Če pogledaš nekaj strani nazaj, sem tudi sam postavil pod vprašaj preganjanje za vsako ceno.

Nikakor in nikoli pa ne bom dal prav mladičem na motosvetu in na cesti, ki si jemljejo apriori pravico "spizdevanja", neuporabe zaščitne opreme, kršenja prometnih predpisov samo zato, ker so mularija in jim policija uradno nič ne more in očitno mislijo da držijo boga za jajca, v resnici pa so do sedaj imeli samo posrano srečo. Žal je nekaj tako misleče mularije tudi že polnoletne. :angry:

A vsak bonus, tudi tisti pri gospe Fortuni se enkrat izteče. In potem pride na vrsto naša domača Morana. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa drugi puberteto in adolescenco enačite z neumnostjo in jo upravičujete, pa kar.

Ja sam to veš ti---ki si dal že svoje čez---jest se spomnim sebe in kako sem takrat razmišljala in ima me da bi si navila ušesa...sam takrat se mi je zdelo edino pravilno vsi ostali so bili pa zateženi zaplankani starci....ki me hočjo zapret v svoj mali svet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljate, da tu sploh ni nujno da gre za najstnike. Zadnji primer ki je bil na tapeti zaradi domnevne grobosti - skuterist je bil menda 27-letnik. Torej ne nek osnovnosolcek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vsak bonus, tudi tisti pri gospe Fortuni se enkrat izteče. In potem pride na vrsto naša domača Morana. :cry:

Res je in svojo ,,neočeladanost,, boš slej kot prej plačal----brez da ti policaji pomagajo in ti iz fortunine vreče vlečejo srečke---jih že tako prehitro zmanjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je malo off-topic, ampak ko lina lih omenja "neoceladanost". Zadnjic sem na eni runnerci videl "klasiko", ki pa je imel s seboj celado! To ali jo je imel na glavi je pa lahko ze stvar debate, imel jo je (celada je bila integralna!) tako polozeno - kot slamnik - da je bil del, ki sciti brado na celu :ph34r: :wacko:

Verjetno je mulo vlekel kompromis med "celade pa ze ne bom nosil" in tem kar pravi zakon in "tezi" policija. Jo je pac nosil poveznjeno kot slamnik :lol1:

Lov pa - seveda ne za vsako ceno, ce se vidi da je oseba odrasla se lahko sklepa da ima se kak drug razlog za bezanje ... Lih vsakega smrkavca res ni treba gonit po LJ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: današnja mladina ni samo neumna, ampak je objestna.

Tudi jest iz dna srca sovražim policaje in večino njihovih "pametnih" akcij - od tega da vedno postavljajo radar tam, da jebajo nas ljudi v mozak - namesto tam kjer je potrebno kontrolirat hitrost, do trofejnega lovljenja mladine.., AMPAK, če bodo vedno rekli: "saj se ga ne splača lovit ..." bo pa še slabše. Žrtve bodo pa itak zmeraj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljate, da tu sploh ni nujno da gre za najstnike. Zadnji primer ki je bil na tapeti zaradi domnevne grobosti - skuterist je bil menda 27-letnik. Torej ne nek osnovnosolcek ...

OK cyc---sam ponavadi tisti z iskušnjami (obvladovanje motorja, ve do kam bo reskiral, pozna cesto in stran poti) uspešno spizdijo. No vsaj tak občutek imam, ko berem kroniko.

Ta skuterist---je verjetno naključni uporabnik vozila na dveh kolesih in mu je vse skupi izgledalo mal preveč simple.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW:  ampak je objestna.

AMPAK, če bodo vedno rekli: "saj se ga ne splača lovit ..." bo pa še slabše. Žrtve bodo pa itak zmeraj....

Ja res je objestnih je ogromno mladih in na žalost tudi stareših, pa brezobrazni, samozagledani, itd itd...

Klele sem govorila samo za pregon motorjev (po navadi se z avtom niti ne beži), ker so posledice hitro usodne. Z motorjem ne boš dogo po cesti vozil če boš objestren in nastradal boš v prvi vrsti samo ti( in se mi zdi, da jih ni veliko---v primerjavi z avtomobili seveda.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ta skuterist---je verjetno naključni uporabnik vozila na dveh kolesih in mu je vse skupi izgledalo mal preveč simple.

Objestnost, kot je rekel Cegi!

In ko le ta uspeva, raste kot goba po dežju. In potem je pomemben samo še objestnež sam, za ostale ga ne briga. Sem videl primere, ki so preživeli brez praske, poleg je pa umrl človek, ki jim je hotel pomagati ali pa človek, ki je umrl zaradi njihovih objestnosti. In po dogodku ti objestneži niso pokazali niti malo obžalovanja! :angry: :angry: Take bi bilo treba pobit, ne samo polovit. :devil: Ker sicer bodo prejkoslej spet koga spravili na voziček ali v trugo.

Nikoli ne bom pozabil gorskega reševalca, ki je šel za ceno svojega življenja reševati mulca zagozdenega v ledenem grabnu. In ta mulo je kasneje izjavljal, da si je reševalec sam kriv za svojo smrt. :angry: In to sin uglednega, znanega intelektualca-politika. Verjetno gradi sedaj lepo kariero na smrti svojega rešitelja.

To je to, ljudje. Spoštovanje drugega življenja, če se že lastnega ne spoštuje. Pa niso važna leta, spol, barva ali družbeni status!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bi bilo veliko bolj "ekonomicno", ce ubeznika enostavno odstreliljo z motorja/skuterja ali v primeru vecslednega vozila razstrelijo? :devil:

samo "collateral damage" je lahko potem problem. :)

:lol1:

kaksna debata spet....... nekako se mi dozdeva sledece:

vse loviti (razen mene).

vsi morajo upostevati predpise (samo jaz ne).

vsi morajo odgovarjati za lastne prekrske (samo jaz ne).

ljudje, predpisi so in veljajo za vse. kdor jih ne spostuje mora racunati s konsekvencami. nekateri se jim poskusajo izogniti in potem nastanejo se hujse reakcije z vseh strani; jih je polno v casopisju.

kdor bezi pred policijo si je sam kriv za vse, kar rezultira iz te akcije.pika. kdor tega ne razume ima resne probleme z razumevanjem razloga za zakone in eksekutivo.

kot je rekel horjo puberteta ni enaka neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi je čisto pravilno napisal. Kdor bo pač bežal, naj računa na možne posledice, za ketere si bo sam kriv in nihče drug.

Če bodo policaji sprejeli pravilnik, v katerem bo pisalo, da ne smejo loviti bežečih motoristov, potem jaz drugo leto ne bom več registriral motorja, ker me itak ne bodo smeli loviti pa še prišparal bom veliko $$$$$$$$$$.

Večinoma spoštujem prometni zakon - ne vozim pijan, ne vozim brez čelade. Edinole hitrost je včasih malce nad dovoljeno, ampak zaradi tega ne bom bežal, ko me bo ujel radar (po novem tudi radar mestnega redarstva!) ampak bom lepo ustavil in prevzel položnico.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lina in podobno mislečim še enkrat ponavljam ne morete krivde oz. odgovornosti za smrt pripisat policaju, ki je delal to za kar ga država in s tem posledično tudi ti plačuješ. Pubec je hin ker je delal neumnosti in za to je kriv sam in noben drug, citiraj stavek v katerem obsojam njegova dejanja in trdim da sam vozim po predpisih, časih peljem kot se mi zljubi, fora je v tem da si "včasih" znam izbrat pravilno. Jaz pa zdaj naj objokujem smrt nekega norca na motorju, ki je naredil vse narobe kar sploh lahko naredi in za njegovo smrt okrivim nekoga, ki je delal to kar mora delat in je prav da to počne?? Ajde odgovori na to! Vem da je smrt huda zadeva, ampak človek včasih naredi napako za katero se ne more izgovorit in izpalamudit. Smrt je gluha in absolutna, verjami sreča ga je spremljala vseh 20 min policijskega lova, v 1 sekundi 21 minute pa je tudi njej dopizdo.....

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi, Tadej in ostali isto misleči, če nočete razumet druge plati, je pač nočete, kaj čmo!!!

Ma dejte mi sam nekej pojasniti, meni bedaku, ki nč ne razumem (pa ne spet lajnat eno in isto štorijo):

-policaj ustavlja nekoga, ki "nori" skoz naselje z 55 km/h (ali pa vozi brez čelade), dotični mu ne ustavi, ampak odpelje naprej; policijska horda se pa zažene za njim in ga preganja, dokler nekje ne poči (v poln avtobus) in oni so potem "sveti in zlati".

Sej se točno ve(če se hoče vedet), kdo beži in zakaj beži in ga lahko počakajo doma, ne pa da se gredo "divji zahod"

Zakaj potemtakem riskirat življenja nedolžnih (ali pa krivih)-zaradi 5-ih jurjev???

NE zaradi dnarja, ampak enostavno zato, da se mal izživljajo, da vsem opazovalcem norije po ulicah pokažejo kdo je "glavni" in da se lohka pol hvalijo koku so prjeli enga mulca na skuterju z osmimi avti!!!

PIES: KAR SE PA TIČE DOGODKOV V ILIRSKI BISTRICI, PA VAS PROSIM DA NE KOMENTIRATE, ČE NE VESTE KAJ SE JE RESNIČNO ZGODILO!!!!!!!! VAM PA GARANTIRAM, DA ČE BI SE VAŠEMU MULCU ZGODILA TAKŠNA TRAGEDIJA(Z VSO ODGOVORNOSTJO PA TRDIM, DA SO TISTA DVA UBILI POLICAJI!!!!!!!), NEBI VEČ TAKO RAZMIŠLJALI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj razloži kdo je nedolžen? Dj povej kak lahko 100% trdiš da veš kdo sedi na motorju, policaj ga zaustavlja in ga ne sili v smrt, ker dotični nedolžnež sam vozi in mu policaj ne pritiska na plin, "divji zahod" zagovarjaš v tem primeru ti ki si popustljiv do nekoga, ki krši zakon in mbi mu taisti policaj lahko koneckoncev rešil življenje če bi si teliček pustil dopovedati naj ustavi in s tem neha rinit v nesrečo. Dogodke v Ilirski Bistrici pa zelo dobro poznam saj sem to noč delal in sem zadevo spremljal po zvezi, poznam policaja, ki ga je lovil in poznam očeta voznika, ki je mimogrede tudi policaj...... in še enkrat ti ponavljam da zelo dobro vem kaj se je zgodilo ampak če je nekdo mrtev še ne pomeni da je tudi nedolžen in nič kriv. Zasluži si spoštovanje kot vsak drug in ga ni treba delat svetnika samo zaradi tega ker je umrl na cesti.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi, če vse tako dobro poznaš, potem tudi VEŠ, da je policaj motorista dobro poznal in bi ga čisto enostavno počakal doma in oba bi bila še živa!!!!!!!!!!!!

Seveda dejstvo pa je, da "resnico" pišete vi, policaji in morte za njo tudi stat!!

PIES: Sam eno stvar bi še rad zvedel in jo tudi bom: KAJ STE OBLJUBILI(ALI PA ZAGROZILI-TO BO BOLJ VERJETNO) OČETU MOTORISTA, DA VAS NI ZVLEKU NA SODIŠČE, AMPAK SO GA SAMO PREMESTILI???

Pa lep pozdrav in ko me boš ustavljal pazi da te ne povozim!!! :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je vedo kdo je motorist oz. je lahko sklepal. IN če bi ga spustil bi vsi govorili: on pa lahko ker je ..... in če se kaj spoznaš na delo policije veš da ni nobene šanse da boš komu dokazal da je vozil brez čelade, izpita, luči (ponoči) in da ni ustavil, ker ga nisi ustavil ampak si samo sklepal da je to on. Pa ne gledat na voznika MK kot žrtev policijskega prepucavanja ampak kot žrtev mladostniške neumnosti in boš na zadevo gledal s prave strani, ker fant ni umrl ko je "branil" državo, dom, družino ampak preprosto zaradi trme in želje po dokazovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj potemtakem riskirat življenja nedolžnih (ali pa krivih)-zaradi 5-ih jurjev???

Res je butast tisti ki riskira svoje življenje za 5 jurjev !!!

To da riskira življenje še nekoga ki ga zraven pelje je pa več kot butasto, to je vsaj zame že zločin !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Sej se točno ve(če se hoče vedet), kdo beži in zakaj beži in ga lahko počakajo doma, ne pa da se gredo "divji zahod"

NE. NE ve se !! Samo slika ali pričanje, da si nekoga nekje videl, ko je delal tointo ne velja nič. Za uspešno izvedbo postopka o prekršku velja samo popis in podpis storilca ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je vedo kdo je motorist oz. je lahko sklepal. IN če bi ga spustil bi vsi govorili: on pa lahko ker je .....

Torej se je to zgodilo samo iz policijske želje po dokazovanju, da lahko tudi policajevega sina kaznujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!