Skoči na vsebino

policijski lov na motoriste


directory

Priporočene objave

enostavno ne morem biti tiho pri tako "prefinjenih" argumentih.

koji kurac je

1. moral nekaj dokazovati, kar se je na koncu izcimilo, da ne zmore/zna

2. moral ogrozati sopotnika in ostale udelezence v prometu

3. moral "bezati" zaradi kazni par k SIT in

4. kaj se bo vozi brez ustrezne opreme.

bojc, oba sta si povsem sama kriva, ok sovoznik mogoce manj, da sta kjer sta. kruto ampak resnicno.

in tisto "se je vedelo in poznalo" lahko ti tralala trobis do onemoglosti okoli, ce ni trdnega dokaza ni iz kazenskega postopka nic. ce jih policija takrat namrec ne bi zasledovala bi se mulc izgovoril " ja kaj jaz zdaj vem kdo je vozil ta motor". in bi se zgodba ponavljala in ponavljala in ...... dokler ne bi mulo ubil enega nedolznega, sam pa prezivel. me zanima kaj bi ti potem trobil okoli.

@ mackon: ne. pravila veljajo za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ mackon: ne. pravila veljajo za vse.

Bi naj veljala.Ampak izskušnje mi povedo drugače.To je bilo nepremišljeno dejanje iz strani voznika in policije.Za mene sta policaja moralna krivca da je ugasnilo dvoje živlenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hipotetično vprašanje!

Voznik divja, policija ga izmeri, voznik ne ustavi in beži. Policija "ga pozna", ne gre za njim. Voznik v strahu še vedno pritiska na gas, kljub temu, da ga ne lovijo in povozi vašega znanca.

Kaj je tu narobe??? Kdo je ravnal prav in kdo narobe???? Koga boste sedaj obsojali ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE. NE ve se !! Samo slika ali pričanje, da si nekoga nekje videl, ko je delal tointo ne velja nič. Za uspešno izvedbo postopka o prekršku velja samo popis in podpis storilca ...

Ne drži. Storilec prekrška s podpisom potrdi le prevzem položnice (obvestilo o prekršku in plačilni nalog). Če položnice noče prevzeti na kraju, se v skladu z ZUP smatra za vročeno.

Sicer pa je istovetna izjava dveh policistov pri sodniku za prekrške dokaz.

Policist torej lahko predlaga uvedbo postopka o prekršku tudi brez tega, da kršitelja zaustavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vasi logiki torej lahko delam po slovenskih cestah pizdarije brez da mi kdo kaj more. ustavil se tudi ne bom, bom samo gasa in spura, ker ne bodo leteli za menoj, saj bi me policisti lahko ogrozali z svojim nevarnim zasledovanjem.

:lol1: ko nekdo dela pizdarije na cesti so vsi drugi krivi, ce se mu kaj zgodi, samo on sam ne. :grrr :wacko:

veste kako se temu pravi? vrtec. ko otroci se niso odgovorni za lastna dejanja. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi, Tadej in ostali isto misleči, če nočete razumet druge plati, je pač nočete, kaj čmo!!!

Ma dejte mi sam nekej pojasniti, meni bedaku, ki nč ne razumem (pa ne spet lajnat eno in isto štorijo):

-policaj ustavlja nekoga, ki "nori" skoz naselje z 55 km/h (ali pa vozi brez čelade), dotični mu ne ustavi, ampak odpelje naprej; policijska horda se pa zažene za njim in ga preganja, dokler nekje ne poči (v poln avtobus) in oni so potem "sveti in zlati".

Tisti, ki gre čez naselje 55 km/h in ne ustavi policiji, ker je padel na radar in začne bežet zaradi kazni je VELIKA BUDALA, ker bo zaradi 2.500 SIT tvegal, da se bo na begu razbil in ubil. Ja za 2.500 SIT.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Bajsi pa saj ti si Blue angel---no verjetno znaš tudi zaradi tega izbrati čas in cesto ko divjaš---jest tega ne znam(nimam notranjih info--kje in kdaj stojite)

Sej vsak se po svoje znajde.....sam vsaj tiho bodi in ne pametuj---ker vem, da če nardiš kak bolj usoden (prevelika prekoračitev ali če pihneš čez 0.5) se boš izmazal na licu mesta ali pa kasneje.....to je isto kot če bi verjel da zdravnik čaka na ultrazvok 5 let zase in za svoje bližnje....

V bistvu nisem noben delikvent in nekak se spuščam v stvari, ki sploh niso moj problem (nikol nisem bežala, al bila kakorkoli navzkriž z zakonom) povem pa ti, da otrok še nimam in če jih bom imela in da mu iz glave pade samo en las zaradi ,,prezagretih,, policajev---prodam vse kar imam in ga (polcaja) tooook stožim, da bojo še njegovi otroci plačeval za tisto kar je naredu.

Zdej bom pa nehala, ker ne verjamem, da boš priznal kakršnokoli ,,zmoto, nepravilnost oz. karkoli ,,grdega,, okol policajev---neumen bi bil če bi.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, res raj nehaj, ker nam nekaterih res ne bo ratal prepričat.

....najbolj groza me pa je, če bo kdo napisal: da je stvar odločitve policaja na samem mestu....pri svoji pameti se bojo težko sami odločili :kva2:

p.s.: dragi policaji : brez zamere prosim..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veste kako se temu pravi? vrtec. ko otroci se niso odgovorni za lastna dejanja. :naughty:

Točno tako!!

Objestnost, nedoraslost, neodgovornost, neumnost, na koncu pa jokavost, užaljenost, posranost!

Ja prmejduš, res kot najbolj razvajeni otročki v vrtcu, ko jih vzgojiteljica enkrat taktično zajebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, res raj nehaj, ker nam nekaterih res ne bo ratal prepričat.

....najbolj groza me pa je, če bo kdo napisal: da je stvar odločitve policaja na samem mestu....pri svoji pameti se bojo težko sami odločili :kva2:

p.s.: dragi policaji : brez zamere prosim..... :D

A ni tole malo čudno?

V predzadnjem stavku med vrsticami napišeš, da so policaji neumni, potem se pa v zadnji obračaš na njih in prosiš, da ti ne zamerijo.

Kaj je sedaj? Imaš jajca in jih steraš u kurac in jim rečeš, da so budale, ali jih nimaš in bodi tiho!

Isti si kot una, ki bi se jebala, samo da ji ga nihče ne vtakne.

In obnašanje teh, o katerih v temi govorimo, je isto. Bi ga srali, plačali pa ne. In ko na koncu prinese račun za vse nazaj gospa Morana, so pa vsi drugi krivi.

Krasni ste mi, bravo, mazice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak. Vedno sta dve plati, vedno s ta dva bregova. Enkrat se derejo z enga konca, drugič z druzga. Fora je samo, na katerem bregu si v določenem trenutku.

Drugač je pa cel svet en velik vrtec.....

Kje pa je vzgojiteljica :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Bajsi pa saj ti si Blue angel---no verjetno znaš tudi zaradi tega izbrati čas in cesto ko divjaš---jest tega ne znam(nimam notranjih info--kje in kdaj stojite)

...

Lahko da je, lahko da ni. Sam ni tega nikoli potrdil in mu tudi ni treba. Do informacij iz policijskih vez pa ni problem priti. Kar nekaj služb je takih, da se to da poslušati, če že na scanerje pozabimo.

In kaj potem, če bi bil, nima pravice do besede kot motorist?

Tudi tebe nihče ne sprašuje po profesiji in ne obsoja tvojega stališča, ki je povezano s tvojo izobrazbo, družbenim okoljem, zaposlitvijo in kaj vem čem vsem še.

Dajmo se prosim vzdržat predsodkov kar tako!

In to doživim od tistih, ki se najbolj zavzemajo za različnost in enakopravnost. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Fora je samo, na katerem bregu si v določenem trenutku.

Drugač je pa cel svet en velik vrtec.....

Kje pa je vzgojiteljica :?

Ja, če si tak jebiveter, da te vsaka sapica prestavlja z brega na breg. Spet smo pri tisti štoriji o dečvi, ki bi, samo ...

Samo iz brega na breg skakat je podobno kot na dveh stolih naenkrat sedet. Kaj kmalu padeš vmes na trda tla, oziroma v tvojem primeru se lahko zgodi, da boš plaval, iz obeh bregov te bodo pa s palicami nazaj v deročo vodo potiskali.

Da, se strinjam, ogromno je takih na cesti, ki še za vrtec ne bi sprejemnega naredili.

Vzgojiteljica je znana, samo kaj ko nekateri znajo samo nazaj k mamici v naročje bežati, cviliti in s prstom na vzgojiteljico kazati. Kapiš?

No, da zaključim:

V mojih očeh, bi požel občudovanje tip/tipica, ki bi se odločil mimo vseh pravil jebat družbo v glavo in bi se vozil "po svoje", ubežal vsakomur, z vragolijami pokazal svoje nestrinjanje z družbo in bi tak ostal tudi, ko bi prišel čas obračuna. Kar nedvomno bi! In po vsej verjetnost bi svoj upor plačal z glavo.

Zaničevanje pa zaslužijo tisti, ki bi se radi repenčili v stilu "ghost rider", ko jim ne uspe, pa tečejo k mamici in jim je celi svet kriv, samo oni ne.

Za vsako svoje dejanje je treba prevzeti odgovornost.

In tisti, ki hodijo še v vrtec, tega žal še niso jemali, pa čeprav imajo doktorat v žepu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sm reku, da ti bom tiho - ampak ne bom.

O velikosti mojih jajc ti nimaš pojma. Sploh ne vem kaj imajo tukaj zravn.

Če sm že jest tko dvoličn in nekateri tko popolni ne morem pomagat.

Še enkrat bom napisal - policaje sovražim v dno duše.

In ko govorimo o dvoličnosti: če policaj vstavi kakšno "lepotičko" jo bo samo lepo opomnil, se naredil pomembnega (po zakonu ima pravico sam presoditi - ali bo samo opominjal ali pisal kazen), če pa ustavi mene, pa mu gre že moj sovražen ksih tako na kozlanje, da vedno pokasiram glavno nagrado (velikokrat kriv - največkrat pa ne).

Od zdej naprej pa ne nasedam več provokacijam :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule ste nekateri zelo pametni, ko pravite, da policija ne sme loviti kršiteljev, v nekih drugih temah (se mi ne da iskati tistih postov) pa nekateri sprašujete, kako se izogniti kazni, ker vas niso ustavili (vozil je moj prijatelj Mujo iz Doboja...). Dajte si dopovedat, da policija opravlja svoje delo in brez njih bi bil na cestah kaos. Če policija ne bi lovila prekrškarjev, ja kdo bi jim pa še sploh ustavljal? Ali ni DOLŽNOST policije (in za opravljanje te dolžnosti jih vsi plačujemo), da zagotavljajo varno udeležbo VSEM udeležencem v tem prometu? Tisti, ki uspešno uidejo policiji, v svoji okolici počasi postanejo nekakšni "junaki" in seveda dobijo posnemovalce, saj "jim policija nič ne more". Ko pa nekoga lovijo, je pa tule jok in stok, kakšno policijo imamo. Moje mnenje: še premalo lovijo. Tale zadnji primer na cesti Krško - Obrežje - voznik je na omejitev 60 peljal 145. Policista sta bila za prekrškarjem kakšno minuto in ne 10m za njegovim avtom, torej morda voznik sploh ni vedel, da ga lovita (od mesta, kjer sta stala pa do mesta nesreče je le nekaj kilometrov). Hipotetično: če bi ga lovili že od Novega mesta naprej, bi ga mogoče uspešno ustavili in tako preprečili nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če si tak jebiveter, da te vsaka sapica prestavlja z brega na breg.

še ekrat :doze:

Če se to dogaja enmu jebi vetru si na enem koncu brega,

če pa je to tvoj mulc, pa ti ni več važno kdo je kriv, vedno si na točno določenem bregu..

ko gre za tvojo vrsto, ni nihče tako kreposten in se drži zakona - takrat govori srce. Jebi ga tko je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo se prosim vzdržat predsodkov kar tako!

In to doživim od tistih, ki se najbolj zavzemajo za različnost in enakopravnost. :blink:

Dej horjo povej mi kje se jih da poslušat????

Pa ne zajebavam se...res ne vem....sploh se mi pa zdi da to ni dovoljeno al je???

PS nisem radioamater....in ne bi se v stroške metala zaradi ,,poslušanja,,.

Glede tega ali je ali ni policaj---sploh nima veze---mu zarad tega nič ne zamerim samo priznanja pa tut ne pričakujem, ja in če me vprašaš kaj iz moje stroke ti bom povedala...in glede na to, da mi nisi nek ,,tujec,, ti bom povedala tut slabe stvari. Povdarek je: povedala in ne napisala. Samo tudi pri pisanju bom raj tiho kot, da zagovarjam nekaj kar se mi drugač zdi da je ,,feler,, pri določeni stvari oz. bom namignila da stvar ni glih najboljvredu in te ne bom prepričevala idealnost....

In priznam---ne maram jih---zakaj---zato ker imam take izkušnje---nikoli in nikdar mi niso naredili ene pozitivne stvari, pokazali kanček razuma, razumevanja, karkoli človeškega (ko sem jih rabla sem jih pa čakala kot majmun---da sem po eni uri še enkrat klicala in so rekli: a vi še vedno čakate...no ja verjetno sta morala nujno nekam drugam in nista sporočila....bomo poslali druge......da se meni mudi v službo je verjetno postranskega pomena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej horjo povej mi kje se jih da poslušat????

na 163MHz - Kranj, službeni kanal 163.8

Ljubljana pa nekje okol 162.7

Upam, da me ne bodo zaprli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še enkrat bom napisal - policaje sovražim v dno duše.

In ko govorimo o dvoličnosti: če policaj vstavi kakšno "lepotičko" jo bo samo lepo opomnil, se naredil pomembnega (po zakonu ima pravico sam presoditi - ali bo samo opominjal ali pisal kazen), če pa ustavi mene, pa mu gre že moj sovražen ksih tako na kozlanje, da vedno pokasiram glavno nagrado (velikokrat kriv - največkrat pa ne).

Od zdej naprej pa ne nasedam več provokacijam :xx:

Kot je nekje Lina pisala, kazen naj bi bila vzgojna.

In če policaj vidi, da se prekrškar zaveda napake, da je pripravljen o njej se pogovoriti in obljubiti, da je ne bo ponavljal, je namen dosežen. Če ni bilo posledic, se ve.

V takem primeru po mojem lahko policaj povsem upravičeno izreče samo opomin.

Če pa prekrškar že na prvi pogled deluje sovražno kot praviš ti zase in se nima namena niti odkrito pogovarjati, kaj šele priznati prekrška, a jebat ga, ti pripada položnica!

Še vedno se lahko izgovarjaš na ne vem kaj in dokazuješ pri sodniku, a to je čisto tvoja izbira, pa tisto kar na ta način na koncu iztržiš, tudi.

Pa še to:

Nikakršnih provokacij ti ne nastavljam, le odgovarjam na poste v forumu. Če pa ti nanje ne veš tehtnega odgovora ...

Tisto z jajci je bila le fraza in je ni potrebno jemati osebno. Naslednjič v "imeti jajca" vstavi "imeti pogum", pa bo. Saj menda nismo tako čistunski, da se ne bi smelo tako napisati, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo da se razumemo...

hvala bogu, da imamo vsak svoje mnenje...

imeti pogum - to so res globoke besede. Tut moški ki joka še ni reva - pa to je že filozofsko vprašanje.

Nisem pa rekel, da prekrška ne priznam. Osebno vedno stojim za svojimi dejanji in zanje sem pripravljen odgovarjati, ampak pošteno, brez dodatkov, ki jih ponavadi policaji dodajajo (prehiteval ali izsiljeval neznano vozilo...pa še bi se našlo). Tega pa ne maram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ekrat :doze:

Če se to dogaja enmu jebi vetru si na enem koncu brega,

če pa je to tvoj mulc, pa ti ni več važno kdo je kriv, vedno si na točno določenem bregu..

ko gre za tvojo vrsto, ni nihče tako kreposten in se drži zakona - takrat govori srce. Jebi ga tko je!

Takole, da ne bi mislil, da ne vem kako to izgleda:

Da, se zgodi tudi lastnemu mulcu. Žal.

In je kriv, neizpodbitno! In je imel jajca in je to tudi tako povedal. Je rekel: "Ati, naredil sem pizdarijo." In jo bo tudi plačal, prej kot slej, ceneje ali dražje. Se kolesje še vrti. In kaj naj sedaj naredim? Naj mu dajem potuho un ga tako vzpodbujam za naslednje neumnosti? Čeprav kot vidim, bo šola zalegla. Upam.

In poleg še tole:

Policisti, s katerimi sva imela takrat opravka, so bili zelo prijazni in korektni. Kar je tudi mene takrat zelo presenetilo. In naj se tu za to javno zahvalim nočni patrulji in kriminalistu, s katerimi sva imela opravka. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, tudi jaz ne maram policije kar tako na pamet. Glede njih imam mešane občutke. Tako kot verjetno večina prebivalstva.

Zakaj? Po mojem zato, ker imamo vedno z njimi opravka takrat ko je kaj narobe. In k sreči delamo več manjših pizdarij, prekrškov itd in imamo več stikov z njimi kot krivci ali vsaj osumljenci (tu štejem tudi kontrolo prometa), kot pa pomoči potrebni. In iz tega naš nemočen bes, ko nas država prisili, da se držimo nekega s splošnim konsenzom določenega reda, ki ga seveda zlijemo na osebo v policijski uniformi, ki le opravlja svoje delo.

Pa se spustimo še na osebni nivo:

Da, sigurno so med policijsti tudi cepci in budale, tako kot v vseh drugih poklicih. A moram reči, da sem imel priliko spoznati že kar nekaj policistov, ki so zelo v redu ljudje in jih globoko spoštujem. In ti, ki se kot motoristi pojavljajo tudi na našem forumu, so med njimi!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu, da imaš lepo vzgojene otroke.

...pa da se razumeva, ne podpiram pizdarij, objestnosti in huliganstva.

Zašli smo spet v slepo ulico.

Že nekje na začetku te teme sem napisal, da če ne bi bilo bežanja, tudi pregona ne bi bilo....

Ampak v določenem trenutku se je tako odločil: nekateri iz strahu, drugi iz same objestnosti in svoje arogance. Policist se je takrat odločil za pregon: nekdo zato, ker je v tistem trenutku mislil, da je tako prav, drugi zaradi trofeje, tretji zaradi dolgčasa. Hudo je samo zaradi posledic....

Če se spomnim, sem kot mulc tut sam nekoč z mopedom bežal. Ko so me ujeli, me je takrat miličnik, vprašal zakaj? Ne vem, sem rekel. Poj mi je bilo žal, ampak tako je.

Definitivno se pa pizdarij ne splača delat...

Tut mi s familijo smo imeli hudo nesrečo. Hvala bogu otrokom ni bilo nič, samo žena je bila poškodovana. Policisti na mestu izredno korektni, pa potem je prihajal vsak dan spraševat kako je z ženo..vse lepo in prav ampak mnenja o njih ne bom spremenil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tri strani pisanja brez mene se zadeva še vedno ni spremenila, opažam da imajo nekateri zdrav pogled na delo policije (jebi ga 90% srečanj je neprijetnih, al se je človeku kaj zgodilo pa nas rabi, al pa smo ga zajebali ko je delal kaj prepovedanega) ampak jez sem razumel debato drugače - policist ni in ne more biti odgovoren za nekaj za kar ga zakonodajalec plačuje da počne. To je to!

In še vprašanje tožb - Slovenija ni Busheva dežela kjer bedak dobi denar ko je v svojem avtodomu kuhal kavo med vožnjo po AC in kjer nikjer ne piše da tega ne smeš. Nobeno sodišče, sodnik, senat v Sloveniji za to ne da denarja niti "pravice", isto je s to prometno nesrečo. In ja sem policist, zdaj vsi veste, ne vem ampak človek bi dobil občutek da je to prepovedan poklic :hmm: , zanimivo da se noben pri Bearsih ne spotika čez to. In vendar me to ne določa kot človeka, motorista itd..

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh,

policija je represivni organ in mora zaradi tega biti orto pod kontrolo in nadzorom, ker je pač možno, da nekdo zlorabi pooblastila, ki imajo lahko tudi hude posledice. To gre tudi na rovaš zaščite posameznika pred zlorabo mašinerije institucije.

Ampak, da bi po kavbojsko vsak posebej arbitriral, da teža njegovega greha ni premosorazmerna z ukrepi policije in sledečimi kaznimi, ne gre. Kazni so le sankcioniranje kršitve nekih prepovedanih ravnanj. In spravite se k spremembam za vas krivičnih prepovedi, ne pa po bližnjici eskivirat in narediti še večjo polomijo ali kalvarijo. Skratka, prav je, da se soočite s svojimi neumnostmi. Če se v krogu svojih bližnjih ne (z)morete, se žal in na drugi strani k sreči morate v krogu institucij države.

Lastne izkušnje? Žal veliko po zaslugi tretjih (vlomi v hišo, grda prometna nesreča najinega najstnika ...) in le malenkostno po lastni krivdi (standardnih 64 km/h z avtom v naselju). Odnos policije - vedno korekten. In veliko se je naredilo tudi na njihovem izobraževanju - znajo npr. poklicat in povedat, kaj je stvojin najstnikom narobe - na profesionalen in človeško korekten način. Bojim pa se, da je staršem dostikrat bolj malo mar za njihove otroke, kot pa skrb, ki jo izvaja "predstavnik represivnega organa".

Na koncu se vprašam le, zakaj praktično nihče v tujini ni mačo na cesti. Nepoznavanje jezika že ne bo problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!