Skoči na vsebino

obnasanje na cesti


klimbra

Priporočene objave

Če je bil kdo na ridah v nedeljo okoli 17.00 ure je gotovo to situacijo videl v živo :

bmw-ja nisem vidu...vidu pa sem tistega ducatija 99? ki se je zaganjal po glavnem ovinku.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato je dobro če si že od malega na mopedih in motorjih, ko te že mali tomos pokaže da je lahko zelo zajebano vozilo ko gre kaj narobe tudi pozneje ko si kupiš kaj večjega nisi tako prepotenten, da bi mislil da v 14. dnevih obvladaš motor. sicer pa je prava terapija in močen udarec za ego obisk grobnika ali drugega dirkališča kar pa večina itak sumi in se sploh ne bo pojavila tam oziroma bo kvečemu prišla do bifeja in tribun.

Evo tole si pa zadel v črno. Bolj se ne bi mogel strinjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam popolnoma z vsemi, ki "obsojajo" divjanje.... Itak je vedno v vsaki "kasti" (tudi motociklistični) nekaj takih, ki pač delajoislab vtis.... Imel sem tri "kolege", bolje rečeno soobčane, ki v mladih letih niso imeli mopeda, še s kolesom so bolj mal terali naokrog.... pol so si pa nabavil športne mopedke in ... 1 spomladi, drugi čez en mesec, tretji je pa pol prodal zadevo.... Ima pa ta tretji zdaj (kot je nekdo že omenjal) pazi .... hondo civic..... nič čudnega ,ne...

Glede na splošen odnos javnosti, da naša kasta po večini divja (saj so nas spustili med prave motoriste praktično šele pred dobrimi 15 leti - prej v jugi itak praktično nisi dobil druzga kot mzja al pa jawo) se mi včasih pojavi tole na kakšni turi:

avtomobilisti vedno mislijo da jih hočeš prehiteti, čeprav si pač na furi in gledaš okol pokrajino pa ostalo... In potem se umikajo itn... in traja kar kakšno minuti, dve da poštekajo da jih pravzaprav nočeš prehiteti... No ja jaz sem bolj turing sorte z mojo Yamaho ST...

No, in pa kaj mi gre na jetra pri "motoristih"...:

1. kolegi brez čelade (beri pameti)

2. divjaki, zlasti s sopotniki(cami), brez občutka za odgovornost do drugih.

In pa glede alkohola... jaz ostajam na soku... oz. max 1 pivo ampak raj en radler butnem...

tolk od mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno divjanja ne obsojam......vozimo pač različno.....niti voznje brez celade...voznik motocikla brez celade mi sicer pade v oko....a konec koncev je odgovornost za njegovo zivljenje in zdravje njegova in samo njegova.......

šviganje in akrobacije drugih na cesti me ne ganejo...ne glede na to ali sedem na motror ali v avto.....

...z grozo pa me navdaja neznanje...katerega spremlja manjvrednostni komplex...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno divjanja ne obsojam......vozimo pač različno.....

Divjanje ni drugačen stil vožnje temveč to kar beseda govori: DIVJANJE. In s tem se nobeden pri zdravi pameti ne more strinjati, še posebej ko pacienti/ke ogrožajo druge.

Večina ljudi je na cesti čisto OK. Nažalost ne vsi. Sem že enkrat napisal, da nekateri na cesti pač zdravijo komplekse (moreča žena ali mož, tečen šef, zanič služba itn). Naj se motherfucker ubije če se hoče, sam ne tako da bo še koga poleg pobral. Nesreč je zadosti že zaradi x drugih okoliščin, a je lih treba med drugim folkom hudiča za roge vlečt?

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena pripomba:

Ali je bolj nevaren motorist, ki zaradi potrebe po adrenalinu vozi malo hitreje in pač dokaj vredu obvlada motor, ali pa so bolj nevarni 80+ let stari vozniki, ki ne vidijo čist nič in pač "sklatjo" tega motorista. Pa da ne omenjam raznih "žensk" za volanam, motoristov, ki vozijo motor katerega ne obvladajo.......

V glavnem - ni vse v hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni nihče obsojal hitrosti. Bili bi precej licemerni, če bi začeli nakladat, kako vsi čisto po omejitvah vozimo. Speech je o divjanju in ogrožanju drugih.

Sicer pa mi ne rečt, da si nekdo kupi npr. CBR-ko 1100XX :wub: in je potem nikoli ne pelje čez 200.

Tejka: tvoje razmišljanje je OK. Zakaj bi se človek obremenjeval zaradi pacientov. Jaz sem mogoče preobčutljiv na take zadeve a kaj, ko take stvari doživljam redno po parkrat tedensko (največkrat v avtu). Npr. danes mi je na avtocesti pri 130 km/h in približni minimalni pravilni razdalji od vozila spredaj, pred katerim je bilo še precej vozil (desni pas je zasedala skupina tovornjakov), kombi od cestnega podjetja vozil 5 cm za ritjo. Saj moraš dobit ošpice pri takem dogajanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno divjanja ne obsojam......vozimo pač različno.....niti voznje brez celade...voznik motocikla brez celade mi sicer pade v oko....a konec koncev je odgovornost za njegovo zivljenje in zdravje njegova in samo njegova.......

šviganje in akrobacije drugih na cesti me ne ganejo...ne glede na to ali sedem na motror ali v avto.....

...z grozo pa me navdaja neznanje...katerega spremlja manjvrednostni komplex...

Hm, redko kdaj se strinjam z ženskami, še posebej s tole, je pa napisala precej po mojem mnenju. :yea2: :yea2:

Sicer pa, ne bi rad nikogar obsojal, saj moram pomesti še pred svojim pragom, kot marsikdo tukaj med vami! :hmm: Ne moralizirajte preveč, raje se tega tudi držite.

Ja, vozil sem se in se vozim včasih precej hitro, vozim se po cesti in po Grobniku. Ko vozim hitro je moja koncentracija veliko večja, kot pa, ko se "cjazim". Včasih nas ravno počasna vožnja uspava in nas spravlja v nevarnost. Prosim VAS, da ne posplošujete mojih besed.

RAJE (PRE)HITRI IGOR JERMAN, KOT PA POČASNA LOLEK IN BOLEK!!!!

Jasno pa je, da se tudi za najhitrejšimi nabere kolona :cry: :cry: :cry: !

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. danes mi je na avtocesti pri 130 km/h in približni minimalni pravilni razdalji od vozila spredaj, pred katerim je bilo še precej vozil (desni pas je zasedala skupina tovornjakov), kombi od cestnega podjetja vozil 5 cm za ritjo. Saj moraš dobit ošpice pri takem dogajanju.

Si morda zapazil tablico.......??????

Če jo veš,mi prosim sporoči na PM.....da ga obesim za jajca!!!!!!!!!!!!!!!!

Resno!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAJE (PRE)HITRI IGOR JERMAN, KOT PA POČASNA LOLEK IN BOLEK!!!!

:notworthy: B) B) ..sej bladzo ma obcasno cist uporabne prebliske B)

Zakaj bi se človek obremenjeval zaradi pacientov. Jaz sem mogoče preobčutljiv na take zadeve a kaj, ko take stvari doživljam redno po parkrat tedensko

... dnevno....v avtu in na motociklu...moral of the story pa se vedno staja:

pelji svojo foro in pazi nase.....

Jest sem zadnjic na poti iz Mengša na kriziscu skoraj povozila modrijana na supermotu...ker je pametnjakovic najprej brskal med voznjo po zepih na jakni in med tem v kriziscu ocitno zapeljal na napacen pas...tega je sprevidenju napake nahito in brez smernika zamenjal in mi brekompromisno zapeljal pred avto....pač...je imel pac sreco da se mi je zdel sumljiv in sem bila pozorna....

...

in....to je to...odpeljal se je naprej...jest pa tudi....

..lahko pa napisemo o tem dramo..... :zzz: :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si morda zapazil tablico.......??????

Če jo veš,mi prosim sporoči na PM.....da ga obesim za jajca!!!!!!!!!!!!!!!!

Resno!!!!!!!!!!!!!

ej klimbra...pa sej vemo da ti to vse ful dobronamerno :wub: ...ampak.....ves ...ne gre tkole potlačit in popredalckat ljudi.... :unsure:

eni pač vozijo hitro in so tako bistveno bolj varni vozniki, kot ce bi vozili po omejitvi...drugim ne smes v roke dat mopeda ki gre vec kot 80 km/h ker se bodo drugace zabili v prvo telegraf stango.....tretji so v glavi poslihtani a so neizkuseni, ....cetrti imajo slab dan...petim se resno nujno nujno mudi.....šestim resnično dol visi za celado..amapk ti bodo sami kasirali posledice....sedmim se za 200 metrov voznje od kafica do kafica res ne da natikat kible na glavo......

..razlogov za to kar ti oz. mi vidimo kot divjanje je nesteto..doloceni celo opravicujejo dejanje.....a kdo sva midva, da bova lahko takole na prvi pogled ocenila ali ima ta in ta legitimen razlog za divjo voznjo po centru mesta?....kaj pa ce se mu mudi v bolnico na obisk h bolni ženi, hčerki,..... :(

...verjemi mi...če se meni mudi na kavo, randi, srečanje z meni ljubo osebo bom zavila gas do konca in me ne bo zanimalo a se svet s tem strinja ali ne :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je bolj nevaren motorist, ki zaradi potrebe po adrenalinu vozi malo hitreje in pač dokaj vredu obvlada motor, ali pa so bolj nevarni 80+ let stari vozniki, ki ne vidijo čist nič in pač "sklatjo" tega motorista. Pa da ne omenjam raznih "žensk" za volanam, motoristov, ki vozijo motor katerega ne obvladajo...

Je, in sicer zato ker:

-pelje prehitro in mu nobeno znanje ne pomaga, ko pride navzkriž s fiziko,

-si le domišlja, da dokaj dobro obvlada motor, v resnici pa mu še veliko manjka.

V glavnem - ni vse v hitrosti.

Seveda ne, vsega so krivi starčki, ženičke in sploh vsi razen mene in Jermana, ki pravzaprav edina znama vozit. :P

Poglej statistike, pa boš videl koliko nesreč povzročijo starčki, koliko ženičke in koliko prepotentni divjaki, navadno mladci polni refleksov, "znanja", predvsem pa polni samega sebe! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredo sem šel v OLP, ko sem z glavne ceste zavijal levo (bila je že skoaj tema), sem v daljavi opazil nekaj motoristov. Bili so nekako 300 m pred križiščem. Dovolj daleč, da bi lahko zavil.

Pa se mi zdi, da nekaj ne štima. Zato gledam in gledam in čakam na pasu za zavijanje in potem pade mimo mene en budala s cestakom s punim gasom po zadnjem kolesu. Ej tipa sploh nisem videl, ker je bil na zadnjem kolesu in se luči niso videle. Pod mašino pa motor nima luči. Zdelo se mi je da gre nekaj nasproti, zato sem raje počakal. No, kakih 10 sekund se za njim pripelje una skupinica od prej.

Ponoči po zanjem skozi križišče s ful brzine :SS :SS :SS

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ne, vsega so krivi starčki, ženičke in sploh vsi razen mene in Jermana, ki pravzaprav edina znama vozit. :P

Poglej statistike, pa boš videl koliko nesreč povzročijo starčki, koliko ženičke in koliko prepotentni divjaki, navadno mladci polni refleksov, "znanja", predvsem pa polni samega sebe! :hmm:

Ja vsak ima svojo izkušnjo in moja je pač taka. Še noben divjak me ni ogrožou tako kot starčki. Pa sej ni poanta, da so ti direktno odgovorni za nesrečo - za sabo si naberejo kolono vozil - ta pa sili voznike v prehitevanja, ki včasih niso 100%. Seveda kriv je tisti, ki ni pravilno prehiteval - samo če nebi blo tistega "atka" na začelju kolone mu tega nebi blo treba. Pa ne mi zej rečt, da se kdo vozi za takim voznikom. :wacko: :wacko:

No pa še druga izkušnja - moja prometna nesreča z motorjem. Peljal sem se po ravnimi in naletel na fičota, katerega je vozila starejša (beri stara) ženica. Ker je vozila občutno prepočasi že približno 200m (tolk časa sem vozil za njo), sem se odločil, da jo prehitim. Vključim "žmigavec", se pomaknem popolnoma leto ter jo začnem prehitevat. V tistem ona brez žmigavca, brez da bi pogledala v ogledala zavije z nespremenjeno hitrostjo levo na polje (ne cesto). Sledilo je pač srečanje s tem fičotom. Mama se ni zavedala NIČ dokler me ni vidla ležat na tleh, jaz pa sem bil 1 teden v kliničnem.

In krivi smo mi divjaki - jea right. :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo :yea2: :yea2: :yea2: !!!

Končno edn, ki razume point.

Jest uživam v hitrosti in tudi vozim temu primerno kdr le lahko, ampak:

-NIKOLI nism nobenmu u škarje letu(drugi meni že velikokrat-do zdej sm se še vedno rešu, zahvaljujoč IZKLJUČNO temu, da skor vedno "divjam" in sm zato ZELO SKONCENTRIRAN NA VOŽNJO

-NIKOLI ne prehitevam tm, kjer je nepregledno

-NIKOLI po dveh pivah ne postavljam hitrostnih rekordov, ampak vozm po omejitvah

-NIKOLI ne vozm na 120% ko je kšna punčka zravn zaradi "samodokazovanja"

-sicer sm že parkrat preoblikoval pločevino, vendar vedno pri hitrostih 20-50 km/h, ko gledam glih povsod, sam na cesto ne(bladzo že ve kaj čm povedat)

pies: Jest tudi še nesm šou s cbr 1100xx 200 km/h!!!!!!!!!

pies 2: zgleda da ste tle gor res sami angelčki-sam kdo so pol tisti projektili na cestah(za enga vem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAKKKKKKKKKKKKK

Vidm,da morm mal bol obrazložit,ker se stvar pelje v napačne vode!!!!!!

ad1...našteti so trije primeri,ki so po mojem pojmovanju motorizma čista neresnost,neodraslost......ne vem s čim sprovocirana......lahko tut s Curijevimi 270+.....BMK.

ad2...opisan tudi primer,ki je lahko šolski primer obnašanja motorista v mestnem prometu in tudi pohvaljen.Manjša zamera....pa še to zgolj DOBRONAMERNA.....je način izpeljave opisanega ovivnka....ker pač tam velikokrat vozim in ga poznam.....in tut videt je bilo,da je motorist mal pocvikal,ko je začutil pesek pod prednjo gumo.

ad3...sam večinoma vozim bolj počasi.....predvsem v mestu......zelo rad močno potegnem,kadar sem prvi v vrsti in je naprimer Celovška prazna in še to zgolj v podvoz pod štreko.Na AC ne vozim hitreje od 150+-10km/h.....mi je brez veze.Rad pa tišim tudi kak km/h več,ko so za to mož+nosti.NIKOLI PA NE IZZIVAM!!!!!!!

In za konec.....draga moja Tejka.....res,vse skupaj je bilo zgolj dobronamerno in z namenm,da se ti dirkači morda najdejo v opisanem,se vsaj malček zamislijo.......,za posledice(ki jih bog ne daj),pa bodo itaQ sami krivi!....Naj jih varuje kdor koli.......če se sami ne bodo.....pol :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-NIKOLI nism nobenmu u škarje letu(drugi meni že velikokrat-do zdej sm se še vedno rešu, zahvaljujoč IZKLJUČNO temu, da skor vedno "divjam" in sm zato ZELO SKONCENTRIRAN NA VOŽNJO

-NIKOLI ne prehitevam tm, kjer je nepregledno

-NIKOLI po dveh pivah ne postavljam hitrostnih rekordov, ampak vozm po omejitvah

-NIKOLI ne vozm na 120% ko je kšna punčka zravn zaradi "samodokazovanja"

-sicer sm že parkrat preoblikoval pločevino, vendar vedno pri hitrostih 20-50 km/h, ko gledam glih povsod, sam na cesto ne(bladzo že ve kaj čm povedat)

pies: Jest tudi še nesm šou s cbr 1100xx 200 km/h!!!!!!!!!

pies 2: zgleda da ste tle gor res sami angelčki-sam kdo so pol tisti projektili na cestah(za enga vem)

emm, se js javim, k so se glih v meni vzbudila razna mazohisticna nagnjenja, pa zdej cakam da me spljuvate... :rolleyes:

-v skarje: 2x ko sm mel na mofi se frenda, pa je prehitevani tipson potegnu (mamico mu selim!!! :angry:), pa 1x enga kiperja k je sou po hribu gor 25-30 km/h (vec res ni sel), js sm mel pa full zaleta, nasproti pa policijska astra... :P ...pa ni slo na tesno. .)

-na nepreglednih odsekih NIKOLI ne prehitevam ali sekam ovinkov (razen ce je tolk pregledno, da mas vsaj 2x tolk casa k je potrebno za umik na desno tretjino pasu)

-po pivih na motor al pa v avto sploh nikoli 8tolk pa se se mam rad, pa druge tud!)

-vozim se zarad sebe, ne zarad druge, vcasih tud na 120%, ampak sam kadar je cesta prazna, in kadar so na cesti tiscaske cone, dobri ovinki, in pa seveda izletne cone.

-tudi ze parkrat preoblikoval plocevino, ampak zadnje case mam nekok rezervo... :hmm: ...nekaj mi ne da vec, vsaj solo bi se rad koncal... :unsure:

sva sla pa v cetrtek z RegYjem na en giro z avtom, iz MB do ptuja pa nazaj, pa sva vidla v kriziscu da se je przgala rdeca luc, kakih 10 sekund (ce ne se vec) pa en srebrn audi A4 avant k je vozu pred nama, vseka skoz krizisce z nezmanjsano hitrostjo - takem bi pa prvoscu da se skanta, pa tud ce crkne, da le drugi ne najebajo - zarad takih jebivetrov in njihove malomarnosti umirajo take punce k je bla ona v LJ ko jo je okrog stebra navil!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-po pivih na motor al pa v avto sploh nikoli 8tolk pa se se mam rad, pa druge tud!

Zok a veš to, da če požreš 5kg rumovih kuglc je isto, ko če spiješ par pirov :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem. :) sploh, ce pihas 30 sekund po tem, ko si pozrl zadnjo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa morajo Casali bombončke umaknit s TV programa ... ali pa pripisat, da "alkohol škoduje zdravju" :kva2:

Noker

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod mašino pa motor nima luči. Zdelo se mi je da gre nekaj nasproti, zato sem raje počakal. No, kakih 10 sekund se za njim pripelje una skupinica od prej.

Ponoči po zanjem skozi križišče s ful brzine :SS :SS :SS

Tudi sam sem bil že priča podobnim situacijam. Zato pa pravim, da sploh ni tako napačno, če ima motor spodaj kakšne neonke. Sploh za največje paciente.

Drugače pa takile (slika) tudi rulzzz!

post-2-1086350618.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami angelcki :devil: :devil: :devil: ..da vas ne bo pobralo od vsega dobrega :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz. :)

O.K.

Reciva, da kadar mašino predelaš v streetfighterja postane umetniško delo in se tudi uporaba mal spremeni. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To še ni nič, kako šele delajo oni čefurji bez kacige :naughty: Tele so šele kamikaze da je joj. Pa nebi reko, če gre nekam na samo, ampak po mestu vozi skozi rdeče, po nasprotni strani rondoja, štiripasovnice in nevem kaj še. Ampak srečo majo pa večjo kot želeja na glavi (ne morem rečt možgan, ker bi jih užalu :lol1: ). Če se oni s FZS-om razmaže po magistralki bo samo on najebal, če pa se tale s 130km/h zaleti v množico pešcov je pa hudič :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!