Skoči na vsebino

obnasanje na cesti


klimbra

Priporočene objave

Hm....a zakaj je ledvični pas nujen??? Ti povem---

Verjetno nimaš problemov s križem in ne morš verjet, da ti lohk čisto majhen prepihek zjebe cel naslednji teden--ko potem ležiš v postli in goltaš ketonale in tut do WC-ja se komaj zvlečeš po vseh štirih.

Zgodi se v največji vročini čist tko na hitr in pol greš na petrol--in te neki čudn špona in se nikakor ne morš usest tko kot treba.

Zgodilo se je vsaj enkrat na leto, ko je vroče tok, da ti je tudi koža odveč in vedno je bila ,,vožnica,, brez pasu. Zdej je pas skoz prisoten in tudi s križem je mir.

Vedno ga nosim, razen enkrat ko sem sel na zbor od Krokarjev... Tja in nazaj...

Dva tedna nisem mogel niti lezati, sedeti, stati ne nic drugega "bolj zajebanega"...

Ogabno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, lepo. ostali:motoristi 3:2. pa še 3možnosti na prvih treh mestih. provokatorji!

evo še moja nedavna situacija v presojo:

vozim po obvoznici. po oceni, da je nek avto še dovolj daleč grem prehitevat kombi.ta avto prpizdi za mano z nezmanjšano hitrostjo (bremza v zadnjih metrih) in začne blendat ko blesav in jaz mu prijazno z nasmeškom pomaham, ko dovolj prehitim kombi se mu umaknem on zapelje vštric in še nekaj pizdi. jaz mu prijazno z nasmeškom še enkrat pomaham v pozdrav (nasmešek je bil res prijazen-ala :D in mahanje korektno levodesno brez iiztegnjenega prsta ali podobno). vidim,da ima v avtu še žensko in otroka!!! :o pa se le sprav mal hitrej pelat, ko za njem prpizdi še motorist na cestaku, in bremza skoraj na prvem kolesu, oči pa nič-desni pas frej in se mu ne umakne. v naslednjih 4s ga motorist tako prehiti po LEVI-med ograjo in avtom (cca. 56cm razdalje...). in jaz si potem mislim svoje.....

po moje sem bil še najbolj neodgovoren jaz, ko sem s katrco pr 118km/h prehiteval kombi.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem času opažam samo nestrpnost na vseh področjih. Vsi ljudje so napeti kot strune, kar nekaj »grizejo« okoli sebe, pa naj bo to v prometu, v službi, pa tudi tu na forumu ni to prav poredko.

Pa kaj je z nami ?

:? :? :? :? :hmm: :hmm:

Smo res vsi non stop pod stresom :hmm: :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, izgleda, da je to splošno stanje duha v dolini šentflorjanski.

Nisem za represijo pa vendar pogrešam večjo prisotnost policije. Ni treba, da samo laserirajo in snemajo prekoračitve hitrosti temveč, da s svojo prisotnostjo umirjajo promet in snemajo razne zakompleksane agresivneže.

Če se dobro spomnim, mi je nekdo razlagal, da imajo v Nemčiji kazensko-cenovno opredeljene vse agresivnosti do drugih udeležencev v prometu od mahanja, blendanja do nevarne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........da imajo v Nemčiji kazensko-cenovno opredeljene vse agresivnosti do drugih udeležencev v prometu od mahanja, blendanja do nevarne vožnje.......

Pa ne samo to, tudi kazen (denarno) za "sredinca" poznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal če vas nekdo ogroža s svojo vožnjo ga morš nadret pa mu mahat, ker očitno mu lepa beseda v avtošoli (kjer se je učil, kako je treba vozit) ni zalegla. Da si bo zapomnil, da se tega pač ne počne...al je treba počakat, da bo koga poškodoval in se bo pol zamislil? Sej bi tut jest raje to na lep način razložila dotični osebi...sam kako pa??---naj si zapomnim registersko, pa pol policaje prosim, da mi povejo kdo to je in ga pokličem po tel?????? V glavnem eno reakcijo oz. protest nad njegovimi manevri moraš pokazat, ker drugače bo mislil, da je z njegovo vožnjo vse ok.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal če vas nekdo ogroža s svojo vožnjo ga morš nadret pa mu mahat, ker očitno mu lepa beseda v avtošoli (kjer se je učil, kako je treba vozit) ni zalegla. Da si bo zapomnil, da se tega pač ne počne...

Nisem povsem prepričan, da to zaleže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

V glavnem eno reakcijo oz. protest nad njegovimi manevri moraš pokazat, ker drugače bo mislil, da je z njegovo vožnjo vse ok.

Jaz zadnje čase samo opazno zmigujem (odkimavam) z glavo. Sredinčkanje in žuganje sem zreduciral na minimum le za posebne primere.

Zakaj? Ker se imam preveč rad. Prvič, da ne dobim čira na želodcu in drugič ker mislim, da večini teh idiotov ne zaleže nič. Najraje se zna zgoditi, da se bo na tvoje odkrite znake neodobravanja tudi odkrito razpizdil in naredil novo neumnost in te še bolj ogrozil.

Mislim pa, da premalo obveščamo policijo o takih voznikih in da policija premalo ali nič naredi ob takih prijavah. Vendar ob množičnem bombandiranju s prijavami bi se pa le počasi morali zmigati. Saj je vendar bilo ogroženo motoristovo življenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Galus...mogoče se čudno sliši, sam če bi nekoga po gobcu mahnu ker te je izsilil...naslednjič bo sigurno bolj pazljiv...verjetno te bo sovražil...sam vsakič, ko se bo vključeval na glavno cesto se bo spomnil zakaj jih je ujel.

Seveda se tepst ne sme...in tut jest že obupavam in se ne razburjam več...edino kar me resnično pogreje je ...prvo te izsili, pol se pelje naprej 50 (kjer je omejitev 70) in se ves čas pogovarja po mobitelu....pa še baba po možnosti....glih zdej mi je ena kokoš to nardila....sam nikakor je nisem mogla prepričat naj ustavi....da ji požrem tist telefon ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina ..... S kreteni si ne splača mazati rok, še posebaj zato ne, ker vsak misli, da je ne vem kaj. Poleg tega pa niso toliko butasti, da ne bi poznali kakega odvetnika, ki bi potem tožil in tožil in tožil za posledice poškodb :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....da ji požrem tist telefon ....

Cesta je polna brezupnih primerov:

- Kombiji z vozniki, ki mislijo da so Schumacherji. (vključno s policijskimi)

- Avdiji in podobne "ta buli mašine", ki dobijo ošpice, če je kdo pred njimi.

- Dečve s Clioti in podobnim plehovjem, ki želijo biti emancipirane in še več, ko posnemajo in presegajo mulčke, ki tudi mislijo, da so Schumaherji in po cestah vozijo v idealni liniji kot na dirki.

- Stari ateki in mame, ki se za volan usedejo samo za ta velike praznike in nedeljsko mašo.

- Mularija in "večna mularija" s skuterji vsevprek ne glede na prometno signalizacijo.

- Vsi skupaj pa seveda z mobitelom v roki, obenem pa veselo spuščajo volan in šaltajo, prehitevajo in se vključujejo v križiščih ob pogovorih o novih tangicah, biznisu, kosilu, garjah sosedovega cucka, fuku ta napihnenga prjatla in vaške kurbe ipd, ipd.

Lina, misliš, da jih boš spremenila? Dvomim, imajo pretrde buče.

Edina prilika, ki pa jo je Slovenska policija galantno izpustila iz rok, je bilo sprejetje prejšnjega zakona o prometu. Sedaj pa se je narod navadil, da itak plačajo samo tisti, ki imajo "srečo" da naletijo na policaja ki se mu ljubi delati in tudi novi ostrejši zakon ne bo spremenil situacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je danes moraš biti na cesti skoz 100%. Vidiš vsega od starejših mlajših, ki jih bi bilo potrebno poslat v avto šolo, a kaj ko jih tudi ti slabo naučijo.

Na cesti te pa izsili, se pelje po tvoji polovici in te mirno gleda kot, da je sam na cesti, kako se ne bi jezil, vendar to samo tebi škodi. Skratka vsi bi potrebovali več kulture na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ lina: kar precej sem na cesti, zato na žalost tudi večkrat v "krizni" situaciji, ko za preživetje rešujem napake idiotov. Večkrat (iskreno: ponavadi) me prime, da bi takemu čim bolj nazorno, torej z rokami in iz največje bližine pokazal s pomočjo fizike kakšen idiot je. Pa se pred tem, hvalabogu, vedno spomnim besed g.Murphyja: "nikoli se ne prepiraj z idiotom ker ostali ne bodo opazili nobene razlike". Ja, tak pa res ne bi rad izgledal v očeh drugih!!! Evo - meni to pomaga.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Galus...mogoče se čudno sliši, sam če bi nekoga po gobcu mahnu ker te je izsilil...naslednjič bo sigurno bolj pazljiv...

Uf a veš kolk bi jaz unga debila namahal, ki je predvčerajšnjim na Bavarcu obračal čez polno črto in motoristu zaprl pot. Joj kolk bi mi pasalo!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna štala je bila včeraj.

Se peljem iz službe (skozi center LJ - da si napasem oči) in pridem v križišče pred NUKom. Dve bejbi v Avtomobilu vsaka telefonira po mobitelu. Ker imam znak neprednostna cesta se ustavim. Ustavita se tudi bejbi, ker nista bili osredotočeni na vožnjo in nista vedela, da sta na prednostni cesti. In se gledamo. Jima pokažem, da imam jaz znak, da sem na neprednostni. In potem scena. Bebjba hoče speljat v klanček skozi križišče in v drugi ( v kateri je ustavila) ne gre. Pa čakamo v križišču. Bejba da v prvo in spelje z ročno. V levi roki GSM, v desni ročna in avto gre nekako čudno čez križišče in se skoraj zabije v parkirane avtomobile na drugi strani križišča. In še pol bejba še zmeraj drži GSM na ušesu (prav tako ta druga bejba) in raje zabremza, kot da bi popravila volan. In za njo se nabere še malo avtomobilov, ki zaprejo križišče.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna štala je bila včeraj.

Se peljem iz službe (skozi center LJ - da si napasem oči) in pridem v križišče pred NUKom. Dve bejbi ....

Izredno vljuden človek si, Tadej; pravi kavalir v primeri z menoj.

:notworthy:

Ys takim "bejbam" čisto drugače rečem.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ys takim "bejbam" čisto drugače rečem.

:lol1:

Stvar bontona pač, kot tudi obnašanja na cesti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam če bi nekoga po gobcu mahnu ker te je izsilil...naslednjič bo sigurno bolj pazljiv...verjetno te bo sovražil...

Si si ze sama odgovorila. Pa ne da te bo samo sovrazil, obstaja verjetnost, da bo poskusal se kaj konkretno narediti. Saj sama ves kaj se dogaja po cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Sredinčkanje in žuganje sem zreduciral na minimum le za posebne primere.

Zakaj? Ker se imam preveč rad. Prvič, da ne dobim čira na želodcu in drugič ker mislim, da večini teh idiotov ne zaleže nič. Najraje se zna zgoditi, da se bo na tvoje odkrite znake neodobravanja tudi odkrito razpizdil in naredil novo neumnost in te še bolj ogrozil.

Mislim pa, da premalo obveščamo policijo o takih voznikih in da policija premalo ali nič naredi ob takih prijavah. Vendar ob množičnem bombandiranju s prijavami bi se pa le počasi morali zmigati. Saj je vendar bilo ogroženo motoristovo življenje!

Tudi sam sem se osredotočil le na prijazno smehljanje in prijazen pozdrav z roko ( :D ) idiotom, ki mislijo, da so bog na cesti in so vsi ostali v napoto. Čeprav mi je že parkrat film poču in sem imel priliko na križišču iz avta stopit, pa je tist "bog" pol le cura izpadel in po gasu stopil. mi je pa vseeno bolj všeč tole smehljanje in mahanje (se pač naredim neumnega, tisti v drugem vozilu pa če ima mal možgančkov pa ve, da se delam norca iz njega. pa sem prijazen in še zadovoljstvo imam od tega).

Glede pulcajev pa no comment. 300m pred patruljo na Barju (na koncu izvoznega pasu pred pumpo) se je nek manijak z Meco bočno zaletu v kolega z leve strani in mu na srečo odbil le špegu in 2praskice naredu. seveda sva ustavla čez 14 sekund pri policajih, ki pa so naredili - nič. Ja, čez 5minut, ko sva jima uspela razložit kaj je bilo in sva ugotovila, da ne bo nič od nič, je en le šel peš do sredine izvoznega pasu in prinesel špegu nazaj. Zakaj ni kakega smajlija ki se v glavo ustreli. Takega bi zdele napopu gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prisel domov :) blizu doma pa srecal enga mulota na endurcu v kratkih hlacah in cevljih TO JE BIL OVSE KAR JE IMEL OBLECENO! seveda je vozil temu primerno HITRO :) (ah kako mu privoscim "izlet" po asfaltu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se osredotočil le na prijazno smehljanje in prijazen pozdrav z roko ( :D ) idiotom....

saj sem se tudi ys odločil za tako obnašanje v javnosti in v komuniciranju s kreteni in hudobami iz enostavnega razloga, ker:

še noben pameten na tem planetu

NI

ne na ta in ne oni način

kretenu/hudobi dopovedal, da je kreten/hudoba

pa če se je še teko lepo/grdo trudil

:) :angry:

kreten/hudoba je bil/a, je in bo to kar je - fertik

tu ne pomaga nič, absolutno in popolnoma nič

:cry:

zato ne izgubljati živcev, se jeziti

in s tem še povečevati verjetnost nesreče

ampak, ko se takole s prijatelji pogovarjam o raznih doživljajih,

pa vsekakor povzročitelja/ico težav imenujem z izrazi, ki zelo natančno

definirajo osebnost in karakter takega podn-osebka, s tem, da vedno

humorno "začinim" svojo pripoved, kar je posebej zabavno,

ko gre za (po)znane osebke

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!