Skoči na vsebino

Motocikli vs. Scooterji


Špilferderber

Priporočene objave

malce gledam kataloge, pa se mi poraja vprašanje o osnovni razliki med motocikli in skuterji (gledano v luči maksi-skuterjev, ki po moje kar kličejo po tem, da jih ne kličemo več skuter)..

torej definicijo, per favor :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorno kolo z rahlo do več manjšimi koleštri.

Poimenovanje izhaja iz izkušenj potovanj po Italiji, kjer misliš, da ti gre nasproti kakšna nova Pan European pa je v resnici Burgman. Samo koleštri jih vizulano ločijo (od spredaj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjalnik, in pa polozaj (kolk mas lufta med nogami. :) tudi lahkotnost upravljanja, kar za seboj potegne tudi stabilnost pri visokih hitrostih... :) ...menjalnik je pri skuterjih variator, ponekod ze racunalnisko krmiljen, tudi z vecimi programi, itd...

...jaz osebno raje stavim na motocikle (konkretno supersportnike), nisem se tolk star, da nebi imel rad adrenalina, ki ga motocikli nudijo vec (zaradi tega nekateri maksiskuterje postavljajo med avtomobile in "prave" motocikle). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakim letom so v Delu imeli primerjavo med 125 ccm skuterjem in čoperjem (zdi se mi da en Daelim čoper in Malaguti skuter samo nisem 100% ). V glavnem pri pospeških je skuter čoperja nasekal brez problema. Naj bi bile pri skuterju z istimi konji boljše zmogljivosti predvsem na račun aerodinamike, manjših izgub in bolj optimalega delovanja motorja (to variator & Co. kao dela čuda).

V bistvu je 500 ccm skuter po zmogljivostih (hitrost, pospeški) najbrž boljši od kakega 500 ccm motorja (kaki GPZ pa KLE sta najbrž izjemi) s podobnimi konji, glede udobnosti so pa taki skuterji že na ravni fotelja in BMW potovalnika.

Tudi pri ciklistiki sta Aprilia in Honda naredila že take spremembe, da se skuterji vozijo že skoraj kot pravi motorji, samo, no ni pa za pričakovati čudežev.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce gledam kataloge, pa se mi poraja vprašanje o osnovni razliki med motocikli in skuterji (gledano v luči maksi-skuterjev, ki po moje kar kličejo po tem, da jih ne kličemo več skuter)..

torej definicijo, per favor :?

O tem je že na veliko tekla debata v forumski kategoriji Scooterji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!