Skoči na vsebino

Ledvicni pas, ledvice


Terminator

Priporočene objave

Men se pa najbolj fajn zdi zdej ko je ratal vroce ko vidim tipe na 600cc + sportne varjante pa ono mikica, sandali, kratke hlace ampak - LEDVICNI SCITNI PAS pa obvezno cez mikico... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K.

Reciva, da kadar mašino predelaš v streetfighterja postane umetniško delo in se tudi uporaba mal spremeni. .)

Ja, moral bi se bolj prfuknjeno vozit... Pred tem sem imel V-maxa, pred tem Z750 (chopper predelava), pred tem viagro 250... Mislim, da sem ves cas vozil enako.... OK, zdej mogoce mal hitrej, ker prej pac nisem mogel.

Trik je v glavi in desnem zapestju, ne pa v motorju... Imamo v klubu cloveka s Harleyem 1200, pa vozi tako kot jaz z XXo... Tip je pac tekmoval pred leti... Jebiga na uni kravi, jaz ne bi upal tako vozit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm....a zakaj je ledvični pas nujen??? Ti povem---

Verjetno nimaš problemov s križem in ne morš verjet, da ti lohk čisto majhen prepihek zjebe cel naslednji teden--ko potem ležiš v postli in goltaš ketonale in tut do WC-ja se komaj zvlečeš po vseh štirih.

Zgodi se v največji vročini čist tko na hitr in pol greš na petrol--in te neki čudn špona in se nikakor ne morš usest tko kot treba.

Zgodilo se je vsaj enkrat na leto, ko je vroče tok, da ti je tudi koža odveč in vedno je bila ,,vožnica,, brez pasu. Zdej je pas skoz prisoten in tudi s križem je mir.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ledvicni je tko k celada-obvezna oprema- al pa vsaj dolga jakna ki ne prepiha , ampak to res za kratke fure al pa ce te sopotnica zadaj objema :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@lina

Dajmo priznat dve stvari:

1. ledvični pas je mus (ni glih nujno da je nad majico :lol1: , verjetno je človeku bilo to bolj smešno kot pa dejstvo da ga ima..)

2. Opisane težave z ledvicami, še bolj pogosto pa mehurjem imajo večkrat ženske O:-) , ki jih vsaka sapica vrže iz tira :devil:

- prijateljica si je pri N92 z purpeno zamašila vse zračnike, moja punca ima kurjo kožo že ko sliši veter tulit, kamoli da pihne po njej :wacko: . Ne vem kak pa angleži, skandinavci, kanadčani in podobni narodi preživijo vožnjo z motorji ali mot. sanmi. :hmm: Ni treba zložit na sebe 20 kg opreme zato, da se lahko pelješ v trgovino po žemlje, pivo ali do priljubljene gostilne na pijačo. Vsaj jaz ne morem trdit da imam takoj in po vsaki vožnji brez pasu težave. Drži pa da je med mano in mrožem ali poznojesenskim medvedom podobnost naravnost osupljiva. :lol1:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ledvicni je tko k celada-obvezna oprema- al pa vsaj dolga jakna ki ne prepiha , ampak to res za kratke fure al pa ce te sopotnica zadaj objema :D

ja sam jakna k ne prepiha še ni rešitev. Če že ne prepiha ti pa zrak spodej potegne in pol frfota in nrdi t.i. Padalo :lol1: ledvice pa spet AW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledvicni pas se uporablja za preprecitev prevelike OHLADITVE ledvic , do katere pride zaradi pojava turbulence prav v ledvicnem predelu. ZAradi tega sama neprepihljiva jakna ni dovolj - saj ledvice se vedno "zebe" - na to pa se pogosto zahvalijo z vnetjem.

Pozdrav, Boli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tezav s tem (*tok* *tok* po lesu) se nisem imel, pa ne nosim nic takega na sebi. Oz. takole je - pozimi sem uporabljal Wintexovo jakno, ki naj bi imela vgrajen ledvicni pas, ceprav ga jaz ne vidim :D Za spodnji del telesa pa ... hehe ... se je bilo treba znajti - kolesarske hlace, bombazne trenerke, cez to pa hard enduro hlace. :) Je trajalo preden sem se oblekel, ampak ni nic zeblo :D

Poleti ... eee ... pod ono takorekoc luknjasto majcko imam pac UFO-tovo mrezico s scitniki, ta ima nekaksen "tolazilni" ledvicni pas vkljucen. Ceprav se mi zdi da zadeva bolj sluzi pritrditvi same mrezice s scitniki kot pa da bi rec dejansko scitila pred cim. OK, morda pred prepihom malo sciti, greje pa prav gotovo nic, ker je samo plast blaga in velcro na njem. <_<

Upam da ne bom letos cesa staknil ... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstajata dve varianti, zakaj nekoga zacnejo boleti ledvice.

prva je bila ze omenjena, zaradi prepiha. ceprav mora kar lepo oz. dolgo "pihati" za to.

druga so tresljaji pri voznji. ledvicni pas bi naj ledvice oz. ta del hrbta nekako dodatno stabiliziral, da ledvick ne mece okoli. kolikor se iz anatomije se spomnim (medlo, a vseeno) so ledvice "pritrjene" samo z ledvicnimi kanali in lezijo v tkivu (al je salu?!). torej bi bil ledvicni pas bolj opora ledvicam kot zascita preh prepihom.

v 13. letih na motorju me ledvice se niso bolela zaradi prepiha ali tresljajev. se vozim vedno z ledvicnim pasom, pa je lahko se tako vroce. v bistvu sem vedno v popolni bojni opremi, ne glede na km ali temperature.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj se smejite ce ma clovk ledvicni pas NAD majico. js ga mam vedno. mi vsaj majice ne napihuje, pa tud dost enostavneje ga je dol/gor dat. nic ni bol prfukjeno za vidit k motorist, k mu turbolence dvignejo majico, da se mu hrbet vidi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce smo ze pri tem - prfuknjeno je vidt ze motorista v majici, ne glede na to kje ima ledvicni pas - nad majco, pod njo ali za rit zataknjen ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo pomembno je, da je ledvični pas tesno zategnjen ob telesu. To kar nekateri delate (sem že videl dosti takih primerov), ko pas narahlo zategnete, ne rešuje druge variante, ki jo je Ice omenil.

Jaz tudi tega nisem vedel, sem mislil, da ledvični pas samo ščiti pred prepihom in ohladitvijo, itd., dokler me ni en starejši motorist pred leti "skurcal" :D , kako se uporablja in zakaj še...sem ga tudi bolj "švoh" zategnil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa najbolj fajn zdi zdej ko je ratal vroce ko vidim tipe na 600cc + sportne varjante pa ono mikica, sandali, kratke hlace ampak - LEDVICNI SCITNI PAS pa obvezno cez mikico... :lol1:

Pa še kakšen se najde, ki je celo brez čelade, vendar ima pa ledvični pas

Glava je itak trda :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce smo ze pri tem - prfuknjeno je vidt ze motorista v majici, ne glede na to kje ima ledvicni pas - nad majco, pod njo ali za rit zataknjen ... :lol1:

Hvala za razumetje. To je bil moj point! Brez zascite ampak ledvicni pas pa obvezno???? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Opisane težave z ledvicami, še bolj pogosto pa mehurjem imajo večkrat ženske O:-) , ki jih vsaka sapica vrže iz tira :devil:

1. Jest nimam težav s hrbtom,ledvicami, mehurjem in po moje bi se lohk včasih brez vozila sam sem se tok navadla, da se brez počutim izredno neprijetno--golo.

Poleg tega pa sem napisala, da ,,če imaš občutljiv križ,,---kar pa še ne pomeni, da si pussy---pač poškodba, ki postane ,,kronična,, recimo če si imel kdaj nogo skup sešraufano pa je zdaj posledično nekoliko krajša in zaradi tega trpi hrbtenica, ali pa recimo reševalci imajo pogosto okvaro hrbta, ko debele osebke dvigajo al pa kakšni dostavljalci.....

Sicer pa mogoče bo tut tebe kdaj zvilo in boš videl, da niso samo punčke občutljive na sapice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je v temi splošno in ne oprema, moj zgražajoči modni prispevek.

Če uporabljate ledvični pas v kombinaciji cestni sportak, bela majica, adidas športne hlačke v kombinaciji s patikami za na plažo, ste dosegli vrhunec tovrstnega modnega stila.

Če uporabljate ledvični pas v vročini (do prve oštarije ali bifeja) je prav, da pasu ne snamete v dotičnem prostoru, če obenem ne snamete tudi majice, ker je ponavadi mokra. Če pasu ne snamete, obdržite del imidža iz prvega odstavka, sploh če majice ne zataknete za hlač(k)e.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je v temi splošno in ne oprema, moj zgražajoči modni prispevek.

Če uporabljate ledvični pas v kombinaciji cestni sportak, bela majica, adidas športne hlačke v kombinaciji s patikami za na plažo, ste dosegli vrhunec tovrstnega modnega stila.

Če uporabljate ledvični pas v vročini (do prve oštarije ali bifeja) je prav, da pasu ne snamete v dotičnem prostoru, če obenem ne snamete tudi majice, ker je ponavadi mokra. Če pasu ne snamete, obdržite del imidža iz prvega odstavka, sploh če majice ne zataknete za hlač(k)e.

jaz pa ga uporabljam samo zato da mi trebuh zmanjša, je neke vrste steznik, samo včasih mam z dihanjem problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa ga uporabljam samo zato da mi trebuh zmanjša, je neke vrste steznik, samo včasih mam z dihanjem problem :)

:OK: same here. :afro1:

(optikaüberallespress) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa ga uporabljam samo zato da mi trebuh zmanjša, je neke vrste steznik, samo včasih mam z dihanjem problem :)

... in s tem skrivaš vseh devet grbinc, ki si si jih naredil čez zmo v fitnessu. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pubeci pa ne da vi skrivate statusni simbol :? - pa to je treba hranit :lol1: , vzdrževat :lol1: , se pogovarjat z njim :blink: , ga gladit po obilnem obroku :lol1: , stat za njim če tako hoče :naughty: , ponavadi raje ležat pod njim :OK: , pa to ni za skrivat :BUA: :topic:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peesda, Bajsi, dej snem dol ta tvoj podpis!

Sem se zalotu, da sam še tvoje poste iščem. :stupid:

Kar se statusnega simbola tiče, ga je treba tud ahtat. Zato ga jest tudi na varno v ledvični pas zavijam in ga potem ob prihodu na cilj spustim na svobodo in prikažem v vsej obilni lepoti. .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se statusnega simbola tiče, ga je treba tud ahtat. Zato ga jest tudi na varno v ledvični pas zavijam in ga potem ob prihodu na cilj spustim na svobodo in prikažem v vsej obilni lepoti. .) :D

In ker smo enakopravni velja to tudi za ženske....

:ph34r: dvojna merila....hinavci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!